Kategoria

Wiadomości

Sekcja: Wiadomości

Rzecznik MON: Zarzuty wobec ministra Macierewicza są wyssane z palca

Wiadomości

Rzecznik MON: Zarzuty wobec ministra Macierewicza są wyssane z palca

– Gdyby to były zarzuty oparte na faktach i prawdziwe, minister Antoni Macierewicz by je odpierał, ale mamy do czynienia z grą polityczną, populistycznymi zagrywkami mającymi na celu osłabienie pozycji Polski – mówił w programie „Gość poranka” w TVP Info rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Dodał, że zarzuty „Gazety Wyborczej” są „wyssane z palca”, a minister zerwał kontakty z Robertem Luśnią, gdy tylko dowiedział się o jego powiązaniach z SB.

Terlikowska: Demoralizujące resortowe przywileje

Wiadomości

Terlikowska: Demoralizujące resortowe przywileje

O umarłych mówi się dobrze, albo nie mówi się wcale. No to ja powiem dobrze. Dziękuję Czesławowi Kiszczakowi za jego żonę, bo dzięki niej można jak w soczewce zobaczyć, jak odległe od problemów Polaków jest towarzystwo byłych funkcjonariuszy SB. Trudno wszak o inną postawę, skoro normalnego życia to oni nie znali. Resortowe sklepy, resortowe szpitale, resortowe ośrodki wypoczynkowe. W końcu resortowe pensje, a obecnie resortowe emerytury i renty. O normalnym życiu przeciętnego Kowalskiego wiedzieli niewiele. No chyba że ów Kowalski czymś im podpadł, to brali go skutecznie w obroty. Bardzo skutecznie. Dziś patriota Kowalski żyje na granicy ubóstwa, podczas gdy jego oprawca ze stosownego resortu opływa w luksusy tylko dlatego, że wykonywał pracę na rzecz zbrodniczego systemu.

Gadowski: CBA budzi popłoch w opozycji

Wiadomości

Gadowski: CBA budzi popłoch w opozycji

Witold Gadowski w rozmowie w Salve TV mówił: - Chciałbym, żeby to była zwykła pragmatyka działania państwa prawa. Chciałbym, żeby państwo działało niezależnie od sezonów politycznych i od tego, kto jest przy władzy. Należy się zastanowić skąd taki popłoch, albo opozycja nie wierzy w to, że procedury są jednakowe dla wszystkich, albo czegoś się boi".

Stanisław Pięta (fot. YouTube, wsensie.tv)

Wiadomości

Napaść na szefa MON to furiacki atak Platformy w agonii

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz stał się przedmiotem bezprzykładnej nagonki środowisk pseudo-opozycyjnych – nagonki pełnej zakłamania, obłudy i politycznego brudu. Dlaczego Platforma Obywatelska wspierana przez „Gazetę Wyborczą” atakuje w tak podły sposób szefa MON akurat tuż przed szczytem NATO w Warszawie? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy w rozmowie telefonicznej posła PiS Stanisława Piętę.

KE i UNESCO chcą wyjaśnień ws. wycinki w Puszczy

Wiadomości

KE i UNESCO chcą wyjaśnień ws. wycinki w Puszczy

– To jest dobra sytuacja, rozpoczęliśmy dialog nie tylko z Komisją Europejską, ale też z UNESCO – tłumaczył dzisiaj minister środowiska Jan Szyszko, informując, że odpowiedź na wątpliwości Komisji Europejskiej zostanie opracowana w ciągu miesiąca. Minister Szyszko odpowiadał na pytania dziennikarzy w Luksemburgu, gdzie bierze udział w spotkaniu unijnych ministrów ds. środowiska.

Sobór czy spotkanie? Prawosławni są na Krecie

Wiadomości

Sobór czy spotkanie? Prawosławni są na Krecie

Niedzielna czterogodzinna celebracja Boskiej Liturgii w katedrze św. Menasa w Heraklionie na Krecie była pierwszym aktem rozpoczętego Soboru Wszechprawosławnego. Eucharystii sprawowanej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zgodnie z kalendarzem juliańskim przypadła w tym roku 19 czerwca, przewodniczył patriarcha Konstantynopola.