Kategoria

Wiadomości

Sekcja: Wiadomości

fot. wikipedia

Wiadomości

Polska w remoncie: Cyfryzacja - nowoczesna rewolucja

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Dwa miesiące temu tłumaczyła Pani Minister portalowi Fronda.pl po co Polakom rozwinięta cyfryzacja i nakreślała Pani ogólną wizję Ministerstwa Cyfryzacji. Dzisiaj natomiast chciałbym zapytać co udało się Wam zrealizować przez czas, odkąd macie wpływ na kształt Cyfryzacji?

Fot. Pixabay

Wiadomości

Polacy pamiętali o swoich zmarłych bliskich, także o grobach zasłużonych

Dziś, w uroczystość Wszystkich Świętych, wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, których życie przepełnione było świętością. Polacy w całym kraju modlą się przy grobach swoich bliskich, a także osób zasłużonych, żołnierzy, ludzi kultury i sztuki, naukowców, działaczy społecznych. Na największych i najstarszych nekropoliach powadzone są kwesty na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków.

Nieśmiertelna dusza istnieje!

Wiadomości

Nieśmiertelna dusza istnieje!

W czasach ZSRR sowieccy ateiści kpili sobie z ludzi wierzących w istnienie nieśmiertelnej ludzkiej duszy, twierdząc, że jej nie ma, bo nie widać jej na prześwietleniu. Inni byli przekonani, że dusza ludzka jest materialną energią i da się ją badać, ale są i tacy ateiści, dla których dusza to tylko produkt ludzkiego mózgu lub zwykłe złudzenie.

Matka Kurka: Bodnar brzytwy się chwyta... I po niej zjedzie

Wiadomości

Matka Kurka: Bodnar brzytwy się chwyta... I po niej zjedzie

Rzecznik Adam Bodnar, ten sam, którego wychwalali „niepokorni” zaprzyjaźnieni z „prawicową blogerką”, udowodnił, że w sprawie Smoleńska nie istnieje granica paranoi, bo granicę tę wyznacza nieograniczony strach. Nie tak dawno można było przeczytać w Internecie, że planowana ekshumacja ciał ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, zostanie uznana za niekonstytucyjną. Żart makabryczny, mogłoby się wydawać, ale życie prześcignęło wyobrażenia i najbardziej absurdalne żarty. W tych dniach Adam Bodnar po nieudanej interwencji w prokuraturze i adwokaturze, postanowił zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego, aby ten zbadał, czy ekshumacja nie łamie praw człowieka i obywatela.

Brawo! Dobra antyaborcyjna akcja w Poznaniu

Wiadomości

Brawo! Dobra antyaborcyjna akcja w Poznaniu

Z potrzeby wspólnego działania w obronie prawa do życia tych najmniejszych powstało w Poznaniu nieformalne porozumienie Poznań Dla Życia, w skład którego wchodzi również poznański oddział Fundacji Życie i Rodzina. Po smutnym 3 października, czyli pierwszym proteście przeciwko wprowadzeniu pełnej ochrony ludzkiego życia od poczęcia, podnieśliśmy głowy. Po sukcesie Białego Marszu, który przyciągnął około 700 osób, postanowiliśmy odpowiedzieć na kolejne zgromadzenie zwolenników prawa do aborcji.