Jedzcie śledzie, bo łosoś GMO jedzie!
Amerykańskie władze uznały genetycznie zmodyfikowanego łososia za produkt zdatny do spożycia – będzie to pierwsze transgeniczne zwierzę, które trafi na sklepowe półki i stoły.
Kategoria
Sekcja: Wiadomości
Amerykańskie władze uznały genetycznie zmodyfikowanego łososia za produkt zdatny do spożycia – będzie to pierwsze transgeniczne zwierzę, które trafi na sklepowe półki i stoły.
"3 lutego państwowy koncern Naftohaz opublikował bazowe dane za 2016 rok. Po raz pierwszy w historii Ukraina nie kupowała gazu bezpośrednio z Rosji, redukując w ten sposób import o 32% i opierając się całkowicie na dostawach z kierunku europejskiego (11,1 mld m3) oraz wydobyciu krajowym (20,1 mld m3). W tym okresie przedsiębiorstwo wpompowało także najmniej surowca do podziemnych zbiorników (6,4 mld m3), z których gaz wykorzystywany jest dla wsparcia tranzytu z Rosji do UE oraz na użytek wewnętrzny. Ubiegły rok, również po raz pierwszy, Naftohaz zakończy zyskiem w wysokości ok. 1 mld USD, co pozwoli mu stać się przedsiębiorstwem płatnikiem netto do budżetu państwa. Kontynuowana była także reforma koncernu" - informuje na łamach strony Ośrodka Studiów Wschodnich Tadeusz Iwański.
Donald Trump wypowiedział się na temat walk na wschodniej Ukrainie. W dość enigmatycznym i powściągliwym komentarzu stwierdził, że "Nie wiadomo dokładnie, co to jest".
Stabilizacja cen energii, oszczędności i rozwój technologii – to według analiz ministerstwa energii główne korzyści z budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych w Polsce.
Znany aktor amerykański, Tom Hanks, wielokrotnie pozował do zdjęć z polskim Fiatem 126p. Polacy postanowili więc mu go kupić. Akcję zorganizowała Monika Jaskólska. Wzruszony gestem Polaków, Tom Hanks postanowił wesprzeć finansowo szpital dziecięcy w Bielsku-Białej – to w tym mieście zorganizowano akcję. Co więcej, aktor odbierze go osobiście!
Nauczycielki z Zabrza stają przed komisją dyscyplinarną w związku z popieraniem "Czarnego protestu".
Większość Europejczyków nie chce już muzułmańskich imigrantów w swoich krajach. Według najnowszego sondażu londyńskiego „Chatham House” 55 proc. obywateli UE ma dość napływu wyznawców Allaha.
Posłanki Platformy Obywatelskiej i środowisko „Gazety Wyborczej” biorą w obronę nauczycielki z Zabrza, które afiszowały się udziałem w „Czarnym proteście”.
Krytyka politycznych oponentów to jedno, ale szarganie pamięci zmarłych to zupełnie co innego. Były szef MSZ Radosław Sikorski zdaje się o tym zapominać.
Ostropest plamisty to fenomen natury. Wygląda jak chwast, który szerokim łukiem każdy z nas omija. A prawda jest taka, że to fenomen lecznictwa.
W krakowskim Sądzie Okręgowym przed godziną 11 rozpoczęły się mowy końcowe w procesie czworga lekarzy oskarżonych w związku ze śmiercią Jerzego Ziobry - ojca obecnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, informuje RMF FM.
Dzisiaj kończy się aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach której można było nabyć... wspólny dzień z Donaldem Tuskiem.
Pakistański uchodźca dokonał w Niemczech dwóch przestępstw, w tym brutalnego gwałtu, jednak nie zostanie wydalony z kraju.
Najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski wraz z małżonką Anną spodziewają się dziecka. Jeden z magazynów zdradził informacje o płci, a także imieniu potomka Lewandowskich.