CNN: USA ewakuowały z Rosji swojego szpiega. Pracował w bliskim otoczeniu Putina
Jak informuje telewizja CNN, Stany Zjednoczone w roku 2017 z powodzeniem wydostały z Rosji swojego najcenniejszego szpiega z otoczenia Władimira Putina
Kategoria
Podkategoria: USA
Jak informuje telewizja CNN, Stany Zjednoczone w roku 2017 z powodzeniem wydostały z Rosji swojego najcenniejszego szpiega z otoczenia Władimira Putina
"Gratuluję Polsce. To wspaniały kraj i naród. Mamy wielu Polaków w naszym kraju, może nawet 8 milionów. Kochamy naszych polskich przyjaciół. Mam nadzieję, że wkrótce przyjadę do Polski" - powiedział dziś prezydent USA Donald Trump w rozmowie z polskimi dziennikarzami.
„Trump jedzie na Florydę, żeby nie było sytuacji, którą wykorzystają demokraci – Joe Biden, bo ma teraz najlepsze sondaże – że Trump leżakuje czy odpoczywa gdzieś tam w Polsce wygłaszając płomienne przemówienia, a tutaj dzieje się tragedia” - powiedział amerykanista Dorian Artur Wróblewski, komentując przełożenie wizyty w Polsce przez prezydenta USA Donalda Trumpa.
Minister obrony nadorowej, Mariusz Błaszczak spotkał się z doradcą prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa, Johnem Boltonem. "Rozmawialiśmy o kolejnej lokalizacji dla wojsk amerykańskich"-poinformował szef MON.
Totalna opozycja wręcz kwiczy z radości, "Gazeta Wyborcza" miesza we wszystko Żydów. Według dziennika Adama Michnika tłumaczenie prezydenta Donalda Trumpa ws. przełożenia wizyty w Polsce należy traktować wprawdzie poważnie, ale może być też drugie, żydowskie dno...
"Nie wątpię, że prezydent Andrzej Duda zachowałby się tak samo, jak Donald Trump - zostałby w kraju, gdyby Polsce groziła tragedia"-stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem 24 były minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.
Prezydent USA Donald Trump z powodu nadciągającego huraganu odwołał wizytę w Polsce. Jak poinformował, uda się do Polski w bliskiej przyszłości. Zamiast niego, na uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej przybędzie wiceprezydent Mike Pence.
Prezydent USA Donald Trump z powodu nadciągającego huraganu odwołał w czwartek zaplanowaną na 1 i 2 września wizytę w Polsce.– Rozmawiałem z prezydentem Dudą, przekazałem mu najgorętsze życzenia – powiedział Trump. Poinformował, że uda się do Polski w bliskiej przyszłości.
Huragan Dorian, który był powodem odwołania wizyty prezydenta Trumpa w Polsce, zmierza w kierunku wschodniego wybrzeża USA. Według meteorologów, gdy w poniedziałek dotrze do Florydy, będzie potężnym huraganem 4 kategorii.W rejonach potencjalnego uderzenia Doriana ogłoszono stan zagrożenia.
Firma "Google" chce cenzurować konserwatywnego żydowskiego publicystę Dennisa Pragera tak, jak cenzuruje pornografię. Jak donosi portal "LifeSiteNews", przed amerykańskim sądem toczy się ostry spór między firmą PragerU a firmą Google o udostępnianie treści w serwisie YouTube.
Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump chciał uderzyć bombą atomową w huragany? Tak twierdzą rozmówcy portalu Axios.com, założonego przez byłych dziennikarzy POLITICO.
"Polska jest ważnym partnerem Stanów Zjednoczonych, Stany są naszym bardzo ważnym sojusznikiem, a to kolejne spotkanie Donalda Trumpa z najważniejszymi polskimi politykami podkreśla, jak dobre są relacje między Polską a Ameryką"-stwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową szef KPRM, Michał Dworczyk.
"Polacy amerykańscy (szacunkowo 10 milionów) będą dobrze poinformowani o działaniach podjętych przez 88 senatorów i odpowiedzą odpowiednio w kampanii 2020" - pisze Konsul Honorowy RP w USA Robert Ogrodnik w liście do 88 senatorów USA apelując o opamiętanie się i wycofanie z prowokacyjnego apelu w sprawie restytucji mienia żydowskiego.
W piątek „Washington Post” apelował do prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, aby odwołał wizytę w Polsce. „Ze względu na długofalowe zdrowie polskiej demokracji, NATO i amerykańsko-polskie partnerstwo lepiej byłoby, gdyby prezydent Trump w przyszłym tygodniu został w domu” – mogliśmy przeczytać.
„Washington Post” apeluje do prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, aby odwołał wizytę w Polsce. „Ze względu na długofalowe zdrowie polskiej demokracji, NATO i amerykańsko-polskie partnerstwo lepiej byłoby, gdyby prezydent Trump w przyszłym tygodniu został w domu” – czytamy.