Kategoria

Polska

Sekcja: Polska

Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Polska

MOCNE słowa Wyszkowskiego o Gersdorf! 'Jest targowicką kanalią'

Emerytowana I prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Gersdorf wygłosiła wczoraj w niemieckim Karlsruhe wykład o wymownym tytule "Państwo prawa w Polsce- stracone szanse?" Przed wykładem prof. Gersdorf żaliła się dziennikarzom, że w sumie to może zostać "I prezesem SN na uchodźstwie", a już podczas prelekcji sugerowała, że ustawy z ostatnich dwóch i pół roku wyrządziły wymiarowi sprawiedliwości w naszym kraju "bardzo poważne szkody".

Zbigniew Kuźmiuk: Ruszyła komisja badająca wyłudzenia VAT

Polska

Zbigniew Kuźmiuk: Ruszyła komisja badająca wyłudzenia VAT

1. Prawie jednogłośnie wczoraj Sejm przegłosował skład osobowy komisji, która ma badać nieprawidłowości związane z wyłudzeniami podatku VAT, tylko dwóch posłów było przeciw (poseł Kłopotek z PSL i poseł Wilk- poseł niezrzeszony), czterech posłów (poseł Skutecki z klubu Kukiz15, poseł Zembaczyński z klubu Nowoczesna i dwójka posłów niezrzeszonych- poseł Błeńska i poseł Sanocki), wstrzymało się od głosu.

Zdj. Katarzyna Czerwińska, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Kasta basta!

Prof. Gersdorf 'I prezesem SN na uchodźstwie'?

Sędzia Małgorzata Gersdorf wygłosiła dziś w Karlsruhe wykład pod jakże wymownym tytułem "Państwo prawa w Polsce-stracone szanse?" Przedtem jednak wzięła udział w konferencji prasowej, gdzie stwierdziła, że... zostanie "I prezesem SN na uchodźstwie".

zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Polska

Znamy skład komisji śledczej ds. VAT

Na ostatnim przed wakacjami posiedzeniu Sejm wybrał skład komisji śledczej do spraw VAT. W komisji zasiądą: Marcin Horała, Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Wojciech Murdzek i Andrzej Matusiewicz z Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Konwiński z Platformy Obywatelskiej, Marek Jakubiak z Kukiz'15 oraz Genowefa Tokarska z PSL-UED.