Mateusz Morawiecki: Wierzę w polskich przedsiębiorców!
"Dokładnie o to nam chodzi, żeby małe, średnie polskie firmy rozwijały się jak najpiękniej. Wierzę w polskich przedsiębiorców" - mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania w Zagańsku.
Kategoria
Sekcja: Polska
"Dokładnie o to nam chodzi, żeby małe, średnie polskie firmy rozwijały się jak najpiękniej. Wierzę w polskich przedsiębiorców" - mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania w Zagańsku.
"Pojawiają się sygnały, że środowiska żydowskie nie są zadowolone z sytuacji do której w stosunkach z Polską doprowadzili politycy izraelscy" - mówi minister Krzysztof Szczerski odnosząc się do politycznego konfliktu na linii Polska - Izrael.
"Słowa ministra Katza to nic innego, jak przykład czystego rasizmu w najgorszym wydaniu. W ustach izraelskiego polityka brzmi to koszmarnie" - mówi Ryszard Żółtaniecki, były ambasador PR, odnosząc się do niedzielnej wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ.
"Dziś rano przekazałem premierom Węgier, Czech i Słowacji nasze stanowisko ws. szczytu Grupy Wyszehradzkiej" - napisał na twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując decyzję o odwołaniu szczytu V4 w Jerozolimie.
"Odwołanie spotkania V4 + Izrael to wyraz solidarności państw Gr.Wyszehradzkiej!Po interwencji PMM pozostali premierzy podjęli dec. o odroczeniu szczytu z Izraelem." - napisała na twitterze Beata Mazurek, komentując decyzję o odwołaniu szczytu V4.
"Jest oczekiwanie, że strona izraelska się ustosunkują do tej sytuacji, choć uważamy, że te wypowiedzi są nieakceptowalne. Dałem temu wyraz w krótkiej informacji w Internecie" - powiedział Jacek Czaputowicz w trakcie spotkania z dziennikarzami w Brukseli.
Naczelny Rabin Polski oraz szefowa Związku Gmin Żydowskich wydali wspólne oświadczenie, w którym zaprotestowali przeciwko słowom premiera Izraela -Ischaka Shamira. "Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom znieważa także nas jako polskich Żydów" - czytamy w oświadczeniu.
Bronisław Wildstein skomentował skandaliczną wypowiedź szefa MSZ Izraela Israela Katza. Ten oskarżył Polaków o antysemityzm będący rzekomo naszą cechą narodową. Wildstein wskazał, że to słowa czysto rasistowskie. Podkreślił też, że Polska musi nieustannie odkłamywać swoją historię i pokazywać Żydom, jak to było naprawdę w czasie II wojny światowej.
,,Jeśli poważnie traktować zasady obowiązujące w dyplomacji, a zwłaszcza w języku dyplomacji, to słowa Israela Katza o Polakach, którzy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki” mają ciężar bomby atomowej'' - pisze redaktor naczelny ,,Rzeczpospolitej'', Bogusław Chrabota.
Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zażądał przeprosin od Izraela. ,,Żądamy i oczekujemy oficjalnych przeprosin od izraelskiego rządu, od premiera Benjamina Netanjahu, od p.o. ministra spraw zagranicznych Israela Katza'' - powiedział dosłownie polityk. Jak stwierdził, Israel Katz wypowiedział się w sposób ,,rasistowski i antypolski''.
Pełniący obecnie obowiązki ministra Spraw zagranicznych Izraela Israel Katz nie wycofuje się ze swojej skandalicznej wypowiedzi o Polakach. Zamiast tego, dalej atakuje.
W opublikowanej dzisiaj rozmowie z Onetem europoseł Mirosław Piotrowski opowiada o planach zarejestrowanej w ubiegłym tygodniu partii „Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi”.
Media lewicy i groteskowej opozycji atakują ministra kultury, zarzucając mu, że chce zmienić dyrektora Muzeum Historii Żydów w Warszawie. Publicyści lewicowych mediów martwią się też, kto by mógł, podołać obowiązkom pełniącego dyrektora takiej placówki, gdyby obecny dyrektor stracił swoje stanowisko.
Żydowska narracja historyczna, wbrew faktom historyczny, osadza Polaków w roli oprawców, którzy podczas II wojny światowej i po niej mordowali Żydów, by ukraść żydowski majątek, a szczególnie złote, żeby należące do Żydów.
Jako przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa bardzo się cieszę, że w ramach Budżetu Obywatelskiego radni jednogłośnie zaakceptowali projekt modernizacji istniejącego w pobliżu polskiej Mogiły Mogił placu zabaw dla dzieci.