Warszawa: W środę protest rolników. Duże utrudnienia na drogach - zdjęcie
02.04.19, 17:33Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Warszawa: W środę protest rolników. Duże utrudnienia na drogach

5

Wyłączenie z ruchu placu Zawiszy oraz Ronda Dmowskiego czeka jutro podróżujących po stołecznym Śródmieściu. Ma to związek ze zgłoszoną manifestacją rolniczej organizacji "Agrounia". Utrudnienia dotyczyć będą zarówno porannych jak i popołudniowych godzin szczytu.

Manifestacja związkowców rozpocznie się o godzinie ósmej. Do trzynastej pikieta odbywać się będzie na Placu Zawiszy. Następnie zgromadzeni przejdą Alejami Jerozolimskimi na Rondo Dmowskiego i tam przebywać będą do godziny szesnastej.

W związku ze zgłoszoną na dwa tysiące osób manifestacją, podróżujących przez Śródmieście będą czekać objazdy i zmiana organizacji ruchu autobusów oraz tramwajów - zapowiedziała szefowa stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.

- Już od godziny 7.30 możliwe będzie wyłączenie trakcji tramwajowych prowadzących do Placu Zawiszy. Wówczas mogą pojawić się także pierwsze sygnały od policjantów na temat wstrzymywania ruchu kołowego. Wyłączenie Placu Zawiszy wiązać się będzie z utrudnieniami w dojeździe na lotnisko (im. Fryderyka Chopina) czy do wylotówek na Katowice czy Kraków. Trzeba pomyśleć o objazdach - poinformowała Gawor.

Podczas protestu i przemarszu zaplanowano zmiany w funkcjonowaniu 20 linii autobusowych oraz 7 tramwajowych. Informacje aktualizować będzie na swojej witrynie internetowej Zarząd Transportu Miejskiego.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (5):

xyz2019.04.2 20:04
Wieś zaprotestuje podczas wyborów do Europarlamentu i nie weźmie w nich udziału.Bedzie to jasny i czytelny protest.
Urszula2019.04.2 19:09
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24609232,pis-jest-partia-wolnosci-nie-jest-partia-obsesyjnego-odgradzania.html#s=BoxOpMT
michu2019.04.2 18:05
Socjaliści nie znoszą własności prywatnej, a poza tym jak Polska przestanie być samowystarczalna żywieniowo (ku radości jej wrogów), to zamknie się granice i będzie to co na Ukrainie w latach 30- tych, bo do Tesco, Lidla i Biedronki nie dowiozą ;).
Czytaj to2019.04.2 18:03
Bez tego świat sobie nie poradzi: https://www.dailymotion.com/video/x74an8b Powszechny i łatwy dostęp do Internetu urządzeniami elektronicznymi takimi jak telefony, tablety, komputery umożliwia wprowadzenie w Państwach Narodowych ustroju demokracji bezpośredniej czyli E-Demokracji. W E-Demokracji każdy obywatel posiadający na swoim urządzeniu aplikację (kod źródłowy) zliczającą oddawane głosy taką samą jak na głównym serwerze (stamtąd również udostępniony do pobrania) sprawuje władzę w Państwie, stanowi o prawach, przepisach i sądach. Bezpieczeństwo i prawdziwość wyników zapewniał by ciągły (online) dostęp do nich oraz możliwość weryfikowania ich przez porównywanie z wynikami na urządzeniach innych użytkowników a także z wynikami specjalnie w tym celu udostępnionymi przez Państwo np. w miejscach użyteczności publicznej. Wprowadzić E-Demokrację może w życie wniesiony do Sejmu projekt obywatelski przedstawiający ogólną zasadę jej funkcjonowania a polegającą na tym że każdy obywatel po zweryfikowaniu się analogowym (papierowym) dowodem tożsamości ze zdjęciem i adresem zamieszkania może wnieść pod głosowanie w formie papierowej wszystko co zechce aby funkcjonowało w przestrzeni publicznej. Uchwały, rozporządzenia, przepisy, wyroki, sądy, opinie. Te przedkładane urzędnikowi były by skanerem wprowadzane do odpowiednio zabezpieczonego serwera pośredniego i internetem do serwera głównego np. przy Parlamencie. Na wprowadzone pomysły i rozwiązania głosować mógłby każdy dorosły obywatel. Pierwszy głos na swoim urządzeniu przenośnym udzielała by osoba wnosząca głosowanie i od razu otrzymała nań potwierdzenie zawierające dane z dowodu osobistego i udzielony głos. A wtedy urzędnik potwierdzał by wnoszącemu głosowanie przyjęcie jego wniosku stemplem urzędowym i osobistą pieczątką z odręcznym podpisem. Po zagłosowaniu serwer pośredni i centralny drukował by takie same potwierdzenie w wersji papierowej do zarchiwizowania. Tym sposobem pozbędziemy się wszelkiej patologi bo zlikwidujemy Rząd Centralny i Samorządowy, Partie, Parlament, Urzędy o tym co w Państwie decydować będziemy my wszyscy poprzez ludzi których tą samą drogą wybierzemy by nas reprezentowali w naszych sprawach i potrzebach i łożąc na nich dobrowolne [po]datki bo będą na nie zasługiwać swoją kompetencją, zdolnościami i wynikami w pracy. Szybkość, prostota i wygoda elektronicznego głosowania sprawia, że można je stosować do sprawowania całej władzy ustawodawczej i sądowej np. przez wybieralnych w e-głosowaniach ławników, oraz częściowo władzy wykonawczej przez wszystkich obywateli Państwa.
anonim2019.04.2 18:00
Jakby oglądali TVP i czytali Frondę to by nie protestowali. Wiedzieliby że już jest dobrze - i że będzie jeszcze lepiej.