Prof. Czarnek: Nienawiścią pałający Owsiak
Były minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek powiedział, że stojący na czele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak jest człowiekiem „pałającym nienawiścią”.
Kategoria
Sekcja: Polska
Były minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek powiedział, że stojący na czele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak jest człowiekiem „pałającym nienawiścią”.
Konfederacji Sławomira Mentzena grozi utrata nawet kilkunastu milionów złotych. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Najwyższy.
W całej Polsce obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) informują o ryzyku marznących opadów, oblodzenia i gęstej mgły, które mogą powodować trudności na drogach i chodnikach oraz zwiększać ryzyko wypadków.
Większość społeczeństwa polskiego wyraża silne poparcie dla rozwoju energetyki jądrowej, a wyniki najnowszego badania pokazują, że ten trend utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie.
W ub. tygodniu prokuratura weszła w asyście policji do siedziby KRS, aby przejąć akta rzeczników dyscyplinarnych sędziów, których minister sprawiedliwości Waldemar Żurek uznaje za „odwołanych”. Tymczasem pojawiło się uzasadnienie postanowienia Sądu Najwyższego, zgodnie z którym do odwołania rzeczników nie doszło, a powołani w ich miejsce sędziowie nie mają uprawnień do sprawowania tej funkcji.
Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że umowa Unii Europejskiej z krajami Mercosur „nie ma żadnego znaczenia dla gospodarki”. Sprzeciw wobec porozumienia polityk określa „absurdem” i „głupotą”.
Nie kończy się kryzys w Polsce 2050, który coraz bardziej pcha ugrupowanie Szymona Hołowni w kierunki „partii-mema”. Teraz wicemarszałek Hołownia stawia działaczom ultimatum, grożąc odejściem z partii.
„Kary powinny być bardzo wysokie, a w postępowaniu cywilnym właściwie nie kary, a zadośćuczynienia, odszkodowania czy nawet koszty publikacji” – przekonuje minister sprawiedliwości Waldemar Żurek, postulując zaostrzenie art. 212 Kodeksu karnego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 13 województw w związku z marznącymi opadami deszczu, które utrudnią dziś warunki na polskich drogach. Ponadto w dziewięciu województwach obowiązują związane z gołoledzią alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Zakaz łączenia pracy w publicznej i prywatnej ochronie zdrowia – taki postulat zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie wczorajszego spotkania z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej wskazując, że krok ten ma uporządkować strukturę płac i wyeliminować problem nadmiernego obciążenia personelu obowiązkami.
Kolejny świetny wynik prezydenta Karola Nawrockiego w sondażu zaufania. Głowa państwa pozostaje liderem zestawienia.
„Oczywiście będziemy składać zażalenie, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, być może również indywidualne zawiadomienia” - zapowiedziała przewodnicząca KRS Dagmara Pawełczyk-Woicka, mówiąc o przeszukaniu siedziby KRS, do którego doszło w ostatnią środę.
„(…) to nie jest ani bezpieczne, ani optymalne. Twierdzenie, że porody na SOR-ach poprawią bezpieczeństwo matek i noworodków, jest nieprawdziwe” – podkreśla prof. Bogdan Chazan, komentując tworzenie w polskich szpitalach tzw. pokoi narodzin, które mają zastąpić zamykane oddziały położnicze.
Powołując się na anonimowe źródła, red. Dominika Długosz twierdzi, że „w Polsce 2025 mają serdecznie dość Hołowni”. Dziennikarka przywołuje relacje działaczy ugrupowania, wedle których obecny kryzys jest efektem „knucia” dotychczasowego przewodniczącego.
Jedna osoba zginęła, a sześć osób trafiło do szpitali w związku z pożarem, który wybuchł wczoraj wieczorem w jednym z bloków w Wodzisławiu Śląskim.