Kategoria

Duchowość i wiara

Sekcja: Duchowość i wiara

Fot. Domena Publiczna

Kościół

Uzdrowił ją Jan Paweł II! ŚWIADECTWO cudu!!!

Zostałam zdiagnozowana w czerwcu 2001 r. Choroba Parkinsona zaatakowała lewą stronę mojego ciała, co było dla mnie naprawdę trudne, ponieważ jestem leworęczna. Po trzech latach, w czasie których początkowe symptomy mojej choroby postępowały wolno, nastąpiło znaczne pogorszenie: wzrost drżenia, sztywnienie, bóle i bezsenność.

Ateista, który poznał przedsmak piekła!

Kościół

Ateista, który poznał przedsmak piekła!

Howard Storm urodził się w 1946 r. w stanie Massachusetts. Przez 20 lat był profesorem sztuki na Uniwersytecie Northern Kentucky. Jako ateista był przekonany, że śmierć jest definitywnym końcem istnienia człowieka. Jego ateizm prysł jak bańka mydlana po doświadczeniu ciężkiej choroby i śmierci klinicznej podczas wakacyjnego pobytu w Paryżu w 1985 r. Największa telewizja katolicka na świecie EWTN wiosną 2003 r. wielokrotnie powtarzała wywiad z prof. Howardem Stormem.

Fot. Domena Publiczna

Kościół

Papież: W Fatimie Maryja wybrała prostotę maluczkich

Dzisiejszy dzień Papież rozpoczął od wizyty w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore), aby podziękować Maryi za odbytą pielgrzymkę do Fatimy. Złożył bukiet białych róż przed obrazem Matki Bożej Salus Populi Romani i przez ponad 20 minut modlił się w ciszy.

Fot. lic. CC-0

Kościół

Meksykański biskup potępił 'Niebieskiego wieloryba'

„Gra internetowa «Niebeski wieloryb» («The Blue Whale») musi zostać potępiona – to straszna epidemia, jest to karygodne” – powiedział meksykański biskup Jose Guadalupe Torres Campos. Prosił rodziców, aby zachowywali ostrożność, gdy ich dzieci korzystają z internetu. Ordynariusz Ciudad Juarez zaapelował o nadzór nad niepełnoletnimi korzystającymi ze stron www, aby uniknąć wpadnięcia w szpony tej strasznej „gry”, która w rzeczywistości prowadzi do tragicznych konsekwencji.

Co to znaczy, że Chrystus jest Królem? Pius XI wyjaśnia

Kościół

Co to znaczy, że Chrystus jest Królem? Pius XI wyjaśnia

Już od dawna weszło w powszechny zwyczaj, iż w przenośnym tego słowa znaczeniu nazywano Chrystusa Królem, a to z powodu najwyższego stopnia dostojeństwa, przez które przewodzi wszystkiemu i wszystkie stworzenia przewyższa. Mówimy przeto, iż Chrystus króluje w umysłach ludzi nie tak dlatego, że posiada głęboki umysł i ogromną wiedzę, ile raczej dlatego, że On sam jest Prawdą, a ludzie powinni zaczerpnąć prawdy od Niego i przyjąć ją posłusznie: mówi się, że króluje również w woli ludzi, nie tyle dlatego, iż nieskazitelna Jego wola ludzka zupełnie stosuje się do najświętszej woli Bożej i jej słucha, lecz, że On naszą wolną wolę nakłania i natchnieniem swoim sobie ją podbija, abyśmy się zapalili do najszlachetniejszych czynów. Wreszcie Chrystus Pan jest Królem serc z powodu swojej, przewyższającej naukę miłości(1), z powodu łagodności i słodyczy, którą dusze przyciąga do siebie; nie było bowiem i nie będzie nikogo, kto przez wszystkich byłby tak umiłowany, jak Chrystus Jezus. Lecz, jeżeli

Fot. Bogitor, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Kościół

Ruszyła procesja z relikwiami Św. Stanisława

Przy dźwiękach dzwonu Zygmunta, w niedzielę rano ze wzgórza wawelskiego setki wiernych wyruszyły w uroczystej procesji na Skałkę, by tam uczestniczyć w mszy św. dla uczczenia św. Stanisława, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.