Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 229463

fot. pixabay.com

Kościół

Trzecia edycja Dnia Katakumb: Co za raj!

„Orędzie płynące z katakumb przychodzi z daleka, ale jest również aktualne w naszych czasach”. - Taką opinię wyraził ks. Pasquale Iacobone, sekretarz Papieskiej Komisji Archeologicznej, która opiekuje się wszystkimi katakumbami we Włoszech. Dzisiaj pod hasłem „Co za raj!” obchodzona jest trzecia edycja Dnia Katakumb. W rozmowie z Radiem Watykańskim przyznał on, że hasło zostało zaczerpnięte z często słyszanych wypowiedzi zwiedzających, którzy podziwiają malowidła obecne na murach: kwiaty, rośliny, zwięrzęta i rajskie ogrody. Z jednej strony zwraca ono uwagę na naturę, która otacza nas w codzienności, a z drugiej rodzi skojarzenie z rzeczywistością, którą zobaczymy po drugiej stronie, w ogrodzie błogosławionych.

fot. yt/telewizja wpolsce

Polska

Karnowski: Czy Zjednoczona Prawica obroni ministra Czarnka?

Kandydatura profesora Przemysława Czarnka na szefa połączonego resortu Ministerstwa Edukacji zaczęła spędzać lewicy sen z powiek, co poskutkowało niewybrednymi atakami na jego osobę. Wypowiedziały się nawet takie „autorytety” w dziedzinie edukacji jak sam Jerzy Owsiak i wiele pomniejszych. Do tego stopnia, że niektóre komentarze i wypowiedzi w tej sprawie można było czytać jak z kliniki absurdu.

fot. facebook/andrzej duda

Mocne

Wygrana Świątek okazją do hejtu na prezydenta. Genialna riposta PAD

Pretekstem do ataków i hejtu na prezydenta Andrzeja Dudę buło już, że wiedział, jakie zwierzę zamieściła twitterowiczka. Teraz jeden z intenatutów, który najwidoczniej nie przepada za prezydentem Dudą, napisał na Twitterze, że „Za Adriana Iga wygrywa”, podczas gdy za Kwaśniewskiego Polska weszła do NATO. Odpowiedź prezydenta Dudy bezcenna.

Fot. Адміністрація Президента України via Wikipedia, CC 4.0

Ukraina

Brytyjskie wojska na Ukrainie? Kijów mówi ,,tak’’

Ukraina jest zainteresowana stałą obecnością na jej terytorium wojsk Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), w szczególności sił brytyjskich. O tym z odrobiną humoru, reagując na wypowiedź dziennikarza BBC News Ukraine, że Ukraińcom „bardzo podobały się ćwiczenia z udziałem wojsk brytyjskich w obwodzie mikołajowskim” odpowiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba – informuje Liga.net.

Fot. screenshot - YouTube (CNBC Television)

USA

D. Trump: Nikt przede mną nie prowadził tak ostrej polityki wobec Rosji

Prezydent USA Donald Trump w programie radiowym The Rush Limbaugh Show powiedział, że w czasie swojej prezydentury, w przeciwieństwie do swojego poprzednika Baracka Obamy, prowadził ostrzejszą politykę wobec Rosji. Amerykański przywódca uważa, że ​​jego działania mające na celu powstrzymanie Rosji były znacznie bardziej zdecydowane i skuteczne.