PSL chce się ,,przesiąść'' do koalicji z Hołownią? Poseł Kukiz'15: Inne powody są abstrakcyjne - zdjęcie
30.11.20, 07:35Fot. screenshot - YouTube (RMF FM, Onet Rano)

PSL chce się ,,przesiąść'' do koalicji z Hołownią? Poseł Kukiz'15: Inne powody są abstrakcyjne

4

Czekamy na oficjalne dokumenty, bo nie zgadzamy się, żeby jakieś obce ciało, czyli rada naczelna PSL-u decydowała o tym, jak będzie wyglądało koło poselskie koalicyjne” – mówi poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko komentując kwestię rozstania się ludowców z posłami, którzy współtworzyli Koalicję Polską.

Jak przypomniał:

W tym kole również byli posłowie niezależni. Ich w ogóle nikt nie pytał. Czekamy na to, jak PSL z tego wybrnie. Minął rok, a PSL ucieka od dotrzymania umowy. Była umowa, ze po roku będzie zmiana marszałka - miał być z klubu Kukiz'15, a w następnym roku marszałek z Konserwatystów Marka Biernackiego. Miało iść 20 proc z subwencji partyjnej na działania proobywatelskie”.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” podkreślił:

Może być trzecie dno w tej sprawie. PSL może chcieć zmienić towarzysza walki politycznej, czyli przesiąść się do koalicji z panem Hołownią, bo inne powody są abstrakcyjne”.

Poseł dodał, że miał nadzieję, że politycy PSL zmądrzeli, ponieważ „o polexicie słyszymy już na pewno cztery lata i nadal go nie ma”. Zaznaczył, że nie było też żadnej wypowiedzi posłów Kukiz’15, że Unię Europejską Polska powinna opuścić.

Jednocześnie zauważył:

„Jest różnica między praworządnością a posłuszeństwem. To, co próbuje zrobić Unia Europejska, to jest po prostu szantaż”.

Zdaniem parlamentarzysty Niemcy chcą wrócić do planu z 1915 roku i sprawić, że Polska nie będzie się rozwijać tylko będzie państwem podległym, dostarczającym taniej siły roboczej i półproduktów.

dam/PR1,Fronda.pl

Komentarze (4):

prawy2020.11.30 12:43
ciekawi nas kiedy wybierajacy lewackich "płyawkow"zrozumieją tych zakłamanych POlitykow totalnej przybudowki wrogow POLSKI I POLAKOW,tak plyna ......płyna gdzie czuja zmiane,tylko kto uwierzy wypromowanemu przez sluzby komuszkowi i POpychadłom "ludowcow"wszedzie im dobrze gdzie lewactwo chce rzadzic
Po 11 ...2020.11.30 8:35
Czyli jednak PiS odmówił PSLowi ... :)))
gracz2020.11.30 8:18
PSL przesiądzie się nawet na wóz drabiniasty byle dowiózł ich do żłobu władzy.
jan2020.11.30 7:53
PSL wszystkim dawał, nawet PZPR