Szef KPRM: Całkowity lockdown nie jest nieuchronny
„Chcemy uniknąć narodowej kwarantanny” – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229463
„Chcemy uniknąć narodowej kwarantanny” – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Nawet wybór prezydenta Stanów Zjednoczonych lider EPL Donald Tusk próbuje wykorzystać do uderzenia w polski rząd. Były premier przekonuje, że wybór Joe Bidena jest problemem dla polityków PiS.
Jak poinformował dziś „Nasz Dziennik”, minister sprawiedliwości i prokurator generalny miałby sprawdzić sprawdzić czy protesty, z którymi mieliśmy do czynienia po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku ws. aborcji eugenicznej w Polsce, nie były inspirowane z zagranicy. Chce tego wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, sędzia Piotr Ł. Andrzejewski.
„Już we wtorek zobaczymy, w jakim miejscu jesteśmy, jeżeli chodzi o dobową liczbę zakażeń. Potem jest święto, w środę 11 listopada, więc bardzo ważny będzie także wskaźnik z piątku. Wtedy będziemy mieli już w zasadzie jasność, w jaką stronę zmierzamy” – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
Organizatorzy Marszu Niepodległości podjęli decyzję w sprawie tegorocznego wydarzenia. Odbędzie się ono w formie innej niż zwykle, pozwalając na bezpieczny w nim udział Polaków.
Szokujący apel prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka do uczniów. W opublikowanym na Facebooku wideo polityk prosi, aby ci „nie dali się zastraszyć” i nie obawiali się demonstracji.
Fragmenty z Deklaracji "Dominus Iesus" o jedyności i powszechności zbawczej Jezusa Chrystusa i Kościoła
Pierwsza Dama USA Melania Trump odniosła się do kwestii wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oraz doniesień na temat nieprawidłowości, do jakich miało tam dojść. Mocny komentarz w tej sprawie opublikowała na swoim koncie Twitterowym.
Według Associated Press oraz telewizji CNN czy NBC i Fox News, wybory prezydenckie w USA wygrał kandydat Demokratów Joe Biden. Wczoraj prezydent Andrzej Duda pogratulował Bidenowi „udanej kampanii prezydenckiej”. Czy relacje Polski z USA mogą ulec zmianie w związku ze spodziewanym wynikiem wyborów?
Tomasz Poller: Po fali demonstracji określanych jako Strajk Kobiet mamy do czynienia z publikacjami sondaży, nieraz wobec siebie sprzecznych i komentowanych przez media różnych opcji. Przekaz z lewej strony stara się wywołać wrażenie, jakoby społeczeństwo popierało te akcje, o czym miałby świadczyć spadek poparcia dla PiS czy urzędującego prezydenta. Z kolei media z prawej strony zwracają uwagę, że bynajmniej nie wzrasta sympatia dla PO czy dla lewicy. Na pewno warto jednak zadać pytanie, na ile obecne wydarzenia wpłyną na polityczne sympatie, a co za tym idzie, na preferencje elektoratu w przyszłych wyborach. Kto na dłuższą metę może faktycznie zyskać, a kto stracić?
W sobotę na portalu Fronda.pl pojawiło się omówienie informacji opublikowanej na portalu niezalezna.pl, wedle której dr Grzegorz Zając miał zostać zwolniony z pracy w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie za krytykę Strajku Kobiet. Jak się jednak okazuje, powodem takiej decyzji rektora miały być komentarze, jakie wykładowca zamieszczał na Facebooku. W związku z powyższym zamieszczamy sprostowanie
„Rosyjska propaganda podejmuje systematyczną akcję informacyjną przeciwko Polsce” – informuje na Twitterze Stanisław Żaryn prezentując szokujące screeny informujące o strajkach aborcjonistów w Polsce.
Aborcjonistki ze „Strajku Kobiet” są najwidoczniej maksymalnie zdeterminowane, aby stracić jakiekolwiek poparcie dla swoich akcji w Polsce. Teraz postanowiły sprofanować krzyż na Giewoncie!