Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 229463

Fot. screenshot - YouTube (Wojciech Węgrzyniak)

Wiara

Ks. Węgrzyniak: Bóg jest Sędzią sprawiedliwym – to oczywista prawda o Bogu!

W katolickich mediach ponownie rozgorzał spór o jedną z głównych prawd wiary zawartych w tzw. Małym katechizmie, wedle której „Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze”. Wielu teologów uznaje dziś to twierdzenie za szkodliwe. Odpowiada im ks. prof. Wojciech Węgrzyniak, który stanowczo podkreśla, że jest to „najbardziej oczywista” prawda o Bogu.

Fot. via: Pixabay (Kevin_Snyman)

Ideologia gender

Kanada. Transpłciowy gwałciciel pedofil i kanibal przeniesiony do więzienia dla kobiet z dziećmi

„To całkowicie – nawet demonicznie – obłąkane, nawet według kanadyjskich standardów” – tak skomentował na Twitterze znany psycholog dr Jordan Peterson przeniesienie do więzienia dla kobiet w Kanadzie mężczyzny, który przeszedł operację „zmiany płci”. Adam Laboucan jednak nie tylko „zmienił” płeć, ale także jest gwałcicielem, który jako nastolatek zgwałcił trzymiesięczne niemowlę i prawdopodobnie utopił inne dziecko. Tymczasem przeniesiono go do więzienia matek z dziećmi w Fraser Valley.

Fot. via Pixabay.com, screenshot - YouTube (DW Español)

Unia Europejska

Katargate. Kolejne dwa aresztowania w PE

Jak podaje PAP, w związku z podejrzeniami o ogromną korupcję związaną z tzw. aferą katarska w Parlamencie Eruopejskim, aresztowane zostały kolejne dwie osoby. - Belgijskie śledztwo w sprawie domniemanej korupcji i kupowania wpływów przez Katar i Maroko w Parlamencie Europejskim rozszerzyło się – czytamy na portalu TVP Info.

Fot. via policja.pl, prokuratura krajowa

Polityka

Gigantyczny przemyt papierosów z Białorusi na prawie 440 mln zł. Aresztowano 18 osób, w tym funkcjonariuszy KAS

Na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku 7 lutego 2023 r. funkcjonariusze Straży Granicznej, funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów, przy współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Podlaskiej KAS dokonali zatrzymania 15 osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przemytu papierosów z Białorusi do Polski. Jednocześnie na polecenie prokuratora 13 lutego zatrzymano kolejną osobę, natomiast dwie zostały doprowadzone z Aresztu Śledczego. Łącznie prokuratorskie zarzuty usłyszało 18 osób.

Fot. via Pixabay.com

Ukraina

Krym. Rosja panicznie prowadzi zbiórki krwi dla rannych

Jak podaje PAP, na okupowanym przez Krymie rosyjskie służy medyczne rozpoczęły zbiórkę krwi dla rannych żołnierzy agresora. - „Mamy informację, że otwierają się nowe punkty w (rosyjskich) obwodach rostowskim, biełgorodzkim i woroneskim” – podają źródła ukraińskie.