Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 229463

Fot. policja.pl

Polska

F. zapowiadał, że pierwszy otworzy ogień do policjantów

Maksymilian F. który w nocy we Wrocławiu postrzelił dwóch policjantów, został już zatrzymany. Mężczyzna miał zapowiadać w swoich mediach społecznościowych, że otworzy ogień do funkcjonariuszy. Ponadto twierdził, że jest osobą "maltretowaną" przez policję.

Fot. screenshot - YouTube (Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski)

Kościół

Abp Gądecki: Czas Adwentu napełnia nas radością

Niech te adwentowe dni będą wypełnione refleksją i modlitwą, abyśmy mogli doświadczyć głębokiej radości z narodzenia Pana – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji rozpoczynającego się w najbliższą niedzielę Adwentu.

Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Polityka

Lubnauer multimilionerką. Kupiła obligacje, za które krytykowała premiera

Majątek poseł Katarzyny Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej stał się obiektem zainteresowania mediów, kiedy w ub. roku krytykowała premiera Mateusza Morawieckiego za zakup obligacji skarbowych. Okazało się wówczas, że sama zdecydowała się ulokować w nich prawie dwa miliony. Z nowego oświadczenia majątkowego posłanki dowiadujemy się, że dziś są to już ponad 3 mln.

Fot. screenshot - YouTube (Archidiecezja Warszawska)

Kościół

„Dziecko zredukowane do przedmiotu posiadania”. Ks. prof. Skrzypczak o in vitro

„Kościół sprzeciwia się sztucznej interwencji w początek ludzkiego życia. Zasługuje ona na odrzucenie nie dlatego, że jest ‘sztuczna’ (jako taka stanowi przecież dzieło sztuki medycznej i zasługuje na najwyższe uznanie), ale z tego względu, że tak zwane sztuczne zapłodnienie czy zastępcze macierzyństwo zawsze pogwałcają prawo człowieka do wyłonienia się z aktu małżeńskiej miłości rodziców” – pisze w książce „Między Chrystusem a Antychrystem” ks. prof. Robert Skrzypczak, przybliżając nauczanie Benedykta XVI na temat in vitro.