Gliwicki Klub Frondy zaprasza!
Prześladowani i męczennicy dzisiejszych czasów, sytuacja Kościoła prześladowanego, pomoc dla prześladowanych chrześcijan - Gliwicki Klub Frondy zaprasza Państwa w listopadzie na wykłady poruszające wymienione problemy!
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 230168
Prześladowani i męczennicy dzisiejszych czasów, sytuacja Kościoła prześladowanego, pomoc dla prześladowanych chrześcijan - Gliwicki Klub Frondy zaprasza Państwa w listopadzie na wykłady poruszające wymienione problemy!
W sobotę 6 listopada odbędzie się w Poznaniu pierwszy występ zespołu Luxtorpeda. Jak mówi jeden z jego założycieli, Robert “Litza” Friedrich, grupa będzie grała muzykę, która "ma spodobać się jego żonie”. Czyli czad rocka.
Filipińscy wielbiciele Grand Lotto zaczęli zwracać się do Maryi, aby wyprosić sobie wygraną. Loteryjnymi kuponami dotykają obrazów Matki Bożej w nadziei na cud. Biskupi przestrzegają przed tymi grzesznymi zabobonami.
Akcja Bezpośrednia Pomocy Głodującym opiera się na barkach 87-letniej Jadwigi Sobol, która koordynuje pomoc dla kilku tysięcy potrzebujących. Sama jednak także potrzebuje wsparcia, głównie przy pracach biurowych.
ONZ naciska na władze Salwadoru, by zalegalizowały zabijanie nienarodzonych dzieci. - Aborcja to wielki biznes, więc presja w sprawie jej legalizacji nie zakończy się – mówi działaczka pro life z Salwadoru.
W świetle dowodów i przesłuchań świadków, w posiadaniu których jest łódzka prokuratura, wszystko wskazuje na to, że Ryszard C. nie pojawił się w łódzkim biurze posła Stefana Niesiołowskiego przy ul. Piotrkowskiej w dniu, w którym zabił jednego działacza PiS, a drugiego ranił.
Pod Hawaną otwarte zostało trzecie na wyspie katolickie seminarium duchowne. Komentatorzy są zdania, że to przejaw poprawy stosunków między kubańskim rządem a Kościołem.
Justin Bieber, kanadyjska gwiazdka muzyki pop, wyznaje, że wiara w Boga ochroniła go przed stoczeniem się w pijaństwo i inne ekscesy, które często przydarzają się hollywoodzkim celebrytom.
Biografia Bronisława Komorowskiego autorstwa Wiktora Świetlika to może nie do końca biografia „niezależna”, ale z pewnością bardzo ciekawie napisana historia o mało ciekawej postaci.
– Nasze pokolenie jest pokoleniem opowiadającym się za życiem – twierdzi Kristan Hawkins, dyrektor wykonawcza Students for Life of America. Ma ona nadzieję, że jej pokoleniu uda się wreszcie unieważnić orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie Roe przeciw Wade, które wprowadziło w USA prawo do zabijania dzieci przed ich narodzeniem.
You Tube usunął ze swoich stron nagrania radykalnego imama Anwara al-Awlakiego wzywające do świętej wojny. - Nie ma powodów, abyśmy internetowemu bin Ladenowi dawali dostęp do jednej z najważniejszych istniejących trybun – uważa amerykański polityk.
III wojną światową nazwał aborcję czołowy obrońca życia z Wielkiej Brytanii. – To wojna uderzająca w nienarodzonych i w rodziców jako głównych wychowawców swoich dzieci - powiedział.
Krzyż smoleński, o którego przeniesienie do kościoła św. Anny tak wszyscy zabiegali, wciąż pozostaje w ukryciu w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. A kuria, która tak wspierała prezydenta w jego pragnieniu usunięcia krzyża z ulicy, nawet nie zająknie się o konieczności wywiązania się prezydenta z umowy, którą miał zawrzeć z Kościołem i harcerzami. Powód jest zaś dość oczywisty. Kurialiści zajęci są bowiem usuwaniem księży, którzy mieli odwagę pójść pod prąd i bronić ludzi pod krzyżem.
Państwa świata rosyjskiego powinny rozwijać współpracę i odzyskać mocną rolę w globalnym świecie – uważa patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl.
Ks. Stanisław Małkowski nie będzie mógł dłużej opiekować się pacjentami Domu Opieki i Hospicjum Res Sacra Miser. To - jak nieooficjalnie dowiedział się portal Fronda.pl - może być kara za zaangażowanie duchownego w obronę krzyża przed Pałacem Prezydenckim.