Znajomy prezydenta Aleksander L. związany z KGB - zdjęcie
19.12.14, 21:19Bronisław Komorowski (fot. Prezydent.pl)

Znajomy prezydenta Aleksander L. związany z KGB

2

Telewizja Republika dotarła do archiwów, które dokumentują bliskie związki z KGB wieloletniego znajomego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Chodzi o Aleksandra L., byłego oficera WSI, który został oskarżony o płatną protekcję przy weryfikacji byłego żołnierza WSI.

Teczka, do której dotarła Telewizja Republika, zachowała się w Departamencie Kadr MON i zawiera 98 stron. Udokumentowano na nich przebieg służby Aleksandra L. w latach 1962-1991. Zasługuje na uwagę zwłaszcza dokument z 20 czerwca 1984 roku, będący świadectwem ukończenia przez L. 3-letniego kursu Wyższej Szkoły KGB ZSRS.

Bronisław Komorowski, jak pisze „Telewizja Republika”, spotykał się z Aleksandrem L. wielokrotnie i przystał na jego propozycję uzyskania dostępu do informacji stanowiących ścisłą informację państwową. Chodzi tu oczywiście o tajny aneks do raportu z weryfikacji WSI. „Ja wyraziłem wstępnie zainteresowanie jego propozycją. Umówiliśmy się, że on odezwie się, gdy będzie miał możliwość dotarcia do tych dokumentów” – zeznał Komorowski 27 lipca 2008 roku w Prokuraturze Krajowej.

Obecny prezydent spotykał się też z byłym oficerem Zarządu III WSI płk. Leszkiem Tobiaszem, absolwentem kursów GRU. Prokuratura prowadziła wobec niego wówczas postępowanie karne w sprawach o fałszowanie dokumentów oraz o złożenie nieprawdziwego oświadczenia weryfikacyjnego. Tobiasz miał zajmować się uzyskaniem „materiałów dowodowych”, które obciążyłyby członków Komisji Weryfikacyjnej oraz dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego.

bjad/telewizja republika

Komentarze (2):

anonim2014.12.20 6:08
Rzeczywiście Duda aż tak cienko? Wracacie do starych sprawdzonych metod ?
anonim2014.12.20 7:28
Kłamstwo i oszustwo w III RP ma sie dobrze na usługach mafijnej władzy.