Ziobro w piśmie do TK: Konwencja stambulska jest sprzeczna z konstytucją - zdjęcie
31.08.20, 09:20Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Ziobro w piśmie do TK: Konwencja stambulska jest sprzeczna z konstytucją

51

Konwencja stambulska jest sprzeczna z konstytucyjną zasadą neutralności światopoglądowej państwa, uderza w prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a użyte w niej terminy burzą polski system prawny. Niekonstytucyjny był również tryb procedowania i przyjęcia przez polski parlament ustawy o wyrażeniu zgody na ratyfikację Konwencji, ponieważ parlamentarzyści dysponowali jej błędnym tłumaczeniem.

Takie jest stanowisko Prokuratora Generalnego skierowane 20 sierpnia 2020 r. do Trybunału Konstytucyjnego, który ma zbadać zgodność Konwencji stambulskiej (Konwencji  Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej) z polską ustawą zasadniczą. 

Prokurator Generalny podkreślił, że cel Konwencji stambulskiej – ochrona kobiet przed przemocą i przemocą domową – jest słuszny i zasługuje na wsparcie. Zauważa jednak, że zmienione w ostatnich latach polskie prawo odpowiada najwyższym standardom tej ochrony i zapisy konwencji w niczym tej sytuacji nie poprawiają. Natomiast Konwencja zawiera elementy w oczywisty sposób naruszające polską Konstytucję.

W trakcie uchwalania ustawy o wyrażeniu zgody na ratyfikację Konwencji polski parlament dysponował mylącym tłumaczeniem Konwencji na język polski, które nie oddawało znaczenia oryginalnego tekstu i błędnie przedstawiało obowiązki państw stron, w tym Polski. W ocenie Prokuratora Generalnego taki tryb procedowania jest niezgodny z art. 89 ust. 1 Konstytucji RP, albowiem nie można przyjąć, że parlament wyraził świadomą zgodę na związanie Rzeczypospolitej Polskiej zapisami Konwencji stambulskiej.
Przykładem rozbieżności w tłumaczeniu jest wielokrotne użycie terminów „gender” w wersji angielskiej i „płeć” w wersji polskiej. W wersji angielskiej pojęcie „gender” jest zdefiniowane jako „społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn”. W polskiej wersji tekstu jako odpowiednik pojęcia „gender” najczęściej występuje inne znaczeniowo określenie „płeć”.

Błędne tłumaczenie prowadzi do odejścia od klasycznego, biologicznego rozumienia terminów związanych z tożsamością płciową w polskim systemie prawnym. Oznaczałoby, że podstawą przypisania płci nie jest zespół cech biologicznych, a jedynie społecznie uznawana rola lub aktywność odpowiadająca temu, co uznawane jest za kobiece lub męskie. Burzyłoby to spójność systemu prawnego, który już na poziomie Konstytucji (art. 18 i 33) zakłada istnienie dwóch, biologicznych płci. Ubocznym skutkiem uregulowań Konwencji mogłaby być konieczność wprowadzenia małżeństw biologicznie jednopłciowych.

Niezgodne z Konstytucją RP są także zapisy Konwencji nakazujące uwzględniać i promować w edukacji dzieci ideologiczne podejście polegające na podważaniu i wykorzenianiu tradycyjnych ról społecznych mężczyzn i kobiet, co może stanowić zagrożenie dla postrzegania ojcostwa i macierzyństwa. Zapisy Konwencji ponadto błędnie sugerują , że przyjęcie kryteriów biologicznych płci jest przyczyną przemocy wobec kobiet. Prokurator Generalny wskazał, że tego rodzaju ujęcie stoi w sprzeczności z przepisami Konstytucji RP przewidującymi neutralność światopoglądową państwa (art. 25 ust. 2 i 3) oraz z konstytucyjnym prawem rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 ust. 1 zd. 1). Prokurator Generalny podkreślił, że Polska nie może być związana prawem międzynarodowym nakazującym wprowadzać ideologię sprzeczną z wartościami wynikającymi z polskiej ustawy zasadniczej.

 

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

Komentarze (51):

eee2020.08.31 21:47
wyrzucić do kosza i spalić to gówno
Anonim2020.08.31 21:28
Kto tłumaczył? Niech zwróci pieniądze i niech pisze do UE, że wprowadził Polaków w błąd!
Apel2020.08.31 21:05
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
Total Mayhem2020.08.31 16:57
Ziobro jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i powinno zostać zdelegalizowane.
jaa2020.08.31 16:17
wniosek taki, że polska Konstytucja prześladuje osoby LGBT+...a niby z jakiej racji? skoro Konstytucja to bubel prawny to nadaje się do kosza...i to obrs...
Parch Hertrich-Woleński na łamach Frondy2020.08.31 12:08
przedstawił oficjalne stanowisko B'nai B'rith – Loża Polin, cyt.:"Yebałem Jezusa w duupę a Maryję w mordę!, następnie czytamy: "Pedofilia RABINÓW w takich okolicznościach, jakie były w czasach BIBLIJNYCH niczym się nie różnią od obecnych - w tamtym kontekście, w tamtych okolicznościach - to była bardzo dobra strona takiego yebania nieletnich a osobowość RABINA, jego obrzezany kootas, wskazujący drogę jaką nieletni powinien kroczyć - to dzisiejszy LGBT.
Anonim2020.08.31 11:13
Prawicowy min. Ziobro kontra chazarski PiS?
Agnieszka2020.08.31 10:52
Wygląda na to, że najrozsądniejszym politykiem we władzach Polski jest minister Ziobro. To pocieszające, ze jest jakaś nadzieja jak PiS się do reszty zeszmaci i unicestwi na prawicy
Hue2020.08.31 11:47
Tak bardzo rozsadny, ze kiedy PIS chcial przejac poslow Samoobrony przez przekupstwo, to powiedzial, ze taka jest "kuchnia polityczna". Tak bardzo rozsadny, ze mowiac "ze ten czlowiek juz nikogo nie zabije" spowodowal spadek transplantacji w Polsce. Ten sam czlowiek dla zabawy sciga wszystkich lekarzy w Polsce.
Natalja Siwiec2020.08.31 10:41
Propaganda pod publiczkę. W TK są sami swoi.
Elektor2020.08.31 10:26
A jak tam ryży? Wrócił już z Kanarów? Powczasował?
Anonim2020.08.31 10:33
Widzisz jaki ten "ryży" spryciula. Wyjechał w odpowiednim czasie i nie musi wąchać warszawskiego g... Nie uważasz, że to warte każdej kasy?
Elektor2020.08.31 11:26
Oj jest spryciula! I stać go:) Za nasze.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 10:15
Muszę wyznać, że ponowne zalewanie warszafki gównami bardzo mnie zmartwiło. Przypomniało mi o mojej zboczonej orientacji. Trzeba to jakoś zwalić na PIS. Trochę ulgi przynosi mi obsesyjne wypominanie pedofilii księżom. Ale jest ich tylko 0.6 promila. Nie szkodzi. Metodą Gazety Koszernej Michnika zrobimy z tego 100%. Goebbels w piekle się ucieszy. W końcu to jego szkoła.
Anonim2020.08.31 10:30
Cretino, a Ty dobrze się czujesz? Bo jakoś w Twoje nawrócenie trudno mi uwierzyć. Co prawda u Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych, ale tyle lat w służbie i tak nagle? Może to, że stoisz nad grobem. No dobre i to by było. Mimo wszystko nie życzę Ci źle.
MT(*)2020.08.31 10:14
Czyli jak zwykle tęczowe lewactwo posługiwało się kłamstwem, któremu w pokrętnych tłumaczeniach językowych usiłowano nadać pozory prawdy. A przecież nie od dziś wiadomo, że kłamstwo czyni spustoszenie, największe jednak, w chwili udowodnienia go, wśród samych kłamców. Wraz z kłamstwem, jego produkty płyną do rynsztoka. I to właśnie ma miejsce w przypadku tej śmieszno-strasznej niby-konwencji mającej chronić kobiety, a właściwie ich ideologiczne imitacje.
Anonim2020.08.31 10:07
Te, funkcyjne cretino... wreszcie zrozumiałem prawdziwe znaczenie nazwy: "Warszawska Jesień". Nawet mam piosenkę na tę okazję: "Na prawo kał, na lewo kał a środkiem g... płynie".
emeryt2020.08.31 10:04
Brawo Panie Ministrze!!! Bardzo dziękujemy za tak obiektywne, jasne i oczywiste stanowisko!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 9:56
buhaha... buhaha...Straszny kretyn jestem JA!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 9:56
Antypolonizm i ateizm rzucił mi się na mózg, nic na to nie poradzę, polaczki. Gdzie tu jest najbliższy przeszczep mózgu, ale tanio?
KAROL Z.2020.08.31 22:10
Rzadko udaje ci sie coś koło prawdy napisać! To że taki jesteś, to tylko potwierdza, co piszemy o tobie! ...Wszystkim polecasz lekarza. Ale tak na serio, to naprawdę jest ci on potrzebny i to bardzo!....Więc zacznij się leczyć! Widać, że jesteś PARANOIKIEM...!
Polska tylko2020.08.31 9:54
troli, które zabłądziły tu z onetu ROZSTRZELAĆ! Tu jest narodowo-katolicki portal, wy małpy!!!
Klara2020.08.31 10:05
To co tu robisz czerwony kacapie?
hahahaha2020.08.31 9:53
Szybko kończ waść z tą konwencją! Wstydu oszczędź.
Anonim2020.08.31 9:52
to Prezes załatwił komunę głaszcząc kota po jajkach
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 9:39
Konkordat trzeba wypowiedzieć a nie konwencje stambulską! pedofile w koloratkach coraz bardziej się rozzuchwalają i są coraz bardziej pazerni! gnać to klesze göwno tam skąd przypełzło! Watykan ich pomieści!
Rodzic2020.08.31 10:01
Pedofilia jest złamaniem Bożych przykazań, a nie ich realizacją. Zaś Konwencja Stambulska wprowadza edukację antydyskryminacyjną, która zakłada Standardy Seksualne WHO, które uczą dzieci „brać odpowiedzialność za przyjemne doświadczenia seksualne”, radości z masturbacji oraz uznania Praw Seksualnych - np. prawa nr 5 - MASTURBACJA ŹRÓDŁEM DOBROSTANU DUCHOWEGO - https://pl.wikipedia.org/wiki/Powszechna_Deklaracja_Praw_Seksualnych
Darek2020.08.31 10:37
Katolicyzm jest sam w sobie złamaniem praw Bożych, a nie ich realizacją. Pedofilia w zasadzie z prawami bożymi nie koliduje, w czasach biblijnych w zasadzie była powszechna jak oddychanie i nie jest w żaden sposób przez Biblię potępiona. Katolicyzm łamie prawa Dekalogu, przykazania 1, 2 oraz 4 Dekalogu stoją w jawnej sprzeczności z doktrynami i praktykami katolickimi. W kwestii pedofilii akurat katolicyzm jest zgodny z Biblią, która pedofilię traktuje jako oczywiste zjawisko i prawo naturalne.
Rodzic2020.08.31 12:16
Molestowanie seksualne dzieci jest grzechem śmiertelnym. Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: 2285 Zgorszenie nabiera szczególnego ciężaru ze względu na autorytet tych, którzy je powodują, lub słabość tych, którzy go doznają. Nasz Pan wypowiedział takie przekleństwo: „Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych... temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza” (Mt 18, 6)54Por. 1 Kor 8, 10-13.. Zgorszenie jest szczególnie ciężkie, gdy szerzą je ci, którzy, z natury bądź z racji pełnionych funkcji, obowiązani są uczyć i wychowywać innych. Takie zgorszenie Jezus zarzuca uczonym w Piśmie i faryzeuszom, porównując ich do wilków przebranych za owce55Por. Mt 7, 15.. 2389 Do kazirodztwa zbliżone są nadużycia seksualne popełniane przez dorosłych na dzieciach lub młodzieży powierzonych ich opiece. Grzech ten jest 2285 jednocześnie gorszącym zamachem na integralność fizyczną i moralną młodych, którzy będą nosić jego piętno przez całe życie, oraz pogwałceniem odpowiedzialności wychowawczej.
Anonim2020.08.31 12:41
Po pierwsze Katechizm jest prawem ludzkim, nie boskim. Prawo Boskie nie zna nawet takiego pojęcia jak pedofilia, baa Maria, w chwili zapłodnienia miała 13 lat i generalnie nie było to niczym nadzwyczajnym. Żeby to lepiej zrozumieć można się odnieść do zwyczajów obecnie jeszcze istniejących w Afganistanie, gdzie pedofilia jest tak powszechna oczywistością że stanowi podstawę egzystencji całego społeczeństwa i nikt z autochtonów nie postrzega tego jako czegokolwiek niewłaściwego. Mimo że homoseksualistów się tam kamieniuje, to seks dorosłego mężczyzny z chłopcem jest już publicznie akceptowany i stanowi element oficjalnych przyjęć i uroczystości rodzinnych. Dla współczesnego europejczyka to nie do pomyślenia, ale zarówno dzisiejszy Afganistan jak i starożytna Palestyna nie widziała w pedofilii niczego niezwykłego. Dlatego Biblia w żaden sposób nie deprecjonuje pedofilii - zgodnie z Prawem Bożym jeżeli pedofil zabije rodziców zgwałconej dziewczynki lub im zapłaci okup i ją poślubi to żadnego grzechu nie dokonuje przecież, ani nawet przestępstwa. Ogromnym nadużyciem jest mieszać moralność i definicje z różnych epok i kultur, bo kompletnie traci się sens jakiegokolwiek prawa czy zasad moralnych.
Rodzic2020.08.31 15:45
Odnośnie pedofilii - oczywiście chodziło w tym przypadku o jej szczególny przypadek - molestowanie seksualne nieletnich i jednoznaczne stanowisko Kościoła wyrażone w Katechizmie. Natomiast odnośnie katechizmu cytat z katechizmu: " ....katechizm powinien wiernie i w sposób uporządkowany przedstawiać nauczanie Pisma świętego, żywej Tradycji w Kościele i autentycznego Urzędu Nauczycielskiego, a także duchowe dziedzictwo Ojców, Doktorów i świętych Kościoła, by umożliwiać lepsze poznanie tajemnic chrześcijańskich i ożywiać wiarę Ludu Bożego. Musi brać pod uwagę wyjaśnienia nauki, które w ciągu dziejów Duch Święty wskazał Kościołowi. Konieczne jest także, by pomagał rozjaśniać światłem wiary nowe sytuacje i problemy, które w przeszłości nie zostały wyjaśnione."
Darek2020.08.31 9:31
Konkordat jest sprzeczny z konstytucyjną zasadą neutralności światopoglądowej państwa, ale przede wszystkim z polską racją stanu. Na mocy tej skandalicznej umowy międzynarodowej, Polska zaciąga szereg zobowiązań wobec Watykanu nie otrzymując nic w zamian. Gdyby zawarto taką umowę nie między państwami, a podmiotami prawa cywilnego każdy sąd by taką umowę unieważnił jako tzw. wyzysk, czyli stosunek prawny skrajnie niekorzystny dla jednej ze stron tej umowy.
Rodzic2020.08.31 9:34
A jakie zobowiązania zaciąga wobec Watykanu?
Katolik2020.08.31 9:38
Napisz to na interii...ok?
Rodzic2020.08.31 9:42
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19980510318/O/D19980318.pdf Tu jest treść Konkordatu, które zapisy są skandaliczne?
Darek2020.08.31 10:28
Pierwszym skandalem jest samo zawarcie takiej umowy, ale fakt, że w momencie podpisywania konstytucja nie posiadała jeszcze neutralności światopoglądowej. Skandaliczne są prawie wszystkie zapisy, z wyjątkiem paru pojedynczych paragrafów, wszędzie tam, gdzie jest całkowity brak symetrii - czyli Polska zobowiązuje się na finansowanie urzędników obcego Państwa, Polska zobowiązuje się na wyjęcie organizacji watykańskich działających na terytorium Rzeczypospolitej spod prawa polskiego, nawet spod prawa prasowego i dostosowanie swojego prawa tak by było zgodne z żądaniami Watykańskiego okupanta. Polska zaciąga zobowiązania finansowe, legislacyjne i fiskalne wobec obcego państwa, które nie daje absolutnie nic w zamian. To tak jakby Twoja Babcia podpisała z sąsiadem umowę że może on mieszkać bezwarunkowo u niej w salonie, może korzystać z mediów i za nic nie płacić, w tej samej umowie twoja Babcia zobowiązuje się też do konsultowania z sąsiadem kwestii koloru ścian w jej mieszkaniu oraz tego co sobie ugotuje na obiad, no i jeszcze wpisuje sąsiada do księgi wieczystej na kwotę kilkudziesięciu tysięcy z zastrzeżeniem że może ta kwota ulec zwiększeniu. Taka umowa byłaby zgodnie z prawem wyzyskiem, jako jednostronna i skrajnie niekorzystna dla podpisującego. Konkordat został ta właśnie napisany, niestety prawo międzynarodowe nie uznaje czegoś takiego jak wyzysk i nie są one automatycznie unieważniane. Niekorzystne umowy musi po prostu wypowiedzieć poszkodowana strona, w tym przypadku Polska powinna jednostronnie wypowiedzieć ten skandaliczny akt lenny ze skutkiem natychmiastowym.
Rodzic2020.08.31 12:00
Myślę, że punktem wyjścia do oceny Konkordatu jest odpowiedź na pytanie - czy działalność Kościoła jest wartościowa (wtedy warto ją wspierać) czy krzywdząca (wtedy trzeba zakazać). W tym miejscu zapewne mamy różne oceny. Ówczesne władze (A.Kwaśniewski - raczej nie członek Kościołą) dostrzegły wartość Kościoła wyrażoną na dwóch pierwszych stronach Konkordatu, czyli - posłannictwo KK, rolę odegraną w dziejach Państwa, znaczenie pontyfikatu JPII, doniosły wkład KK w rozwój osoby ludzkiej i umacnianie moralności. Konkordat podpisały celem "współdziałania dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego". Zatem skoro Państwo i Kościół mają wspólne cele, dlaczego miałyby się wzajemnie nie wspierać?
Rodzic2020.08.31 12:46
Wydaje się, że polską racją stanu jak najbardziej jest rozwój człowieka i dobra wspólnego, zatem Konkordat podpisany celem "współdziałania dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego" jest zgodny z polską racją stanu.
Janka2020.08.31 13:10
Powiedz mi skoro według Ciebie wyłączenie Kościoła spod polskiego prawa prasowego, spod ustawy o ochronie danych osobowych/obecnie RODO, niepłacenie przez Kościół podatków za dochody z kopalń, hoteli, spa, handlu ziemią, złotem czy farmaceutykami jest dobrem wspólnym i wpływa na rozwój człowieka, to możesz mi wyjaśnić jaki niby sposób? Przykładowo jak dewastowanie środowiska kopalnią pod Łodzią i obniżenie poziomu wód gruntowych na terenach już dotkniętych suszą, w kraju który posiada najuboższe zasoby wody słodkiej i jeszcze całkowite zwolnienie z prawnych obowiązków pazernego Kościoła, który na tym haniebnym procederze zarabia miliony na wystawne przyjęcia, kolejne karety, mercedesy i złote meble, sukienki i biżuterie, niby stanowi realizację dobra wspólnego? Susza i bieda są jakimś dobrem wspólnym? Dewastacja środowiska i uszczuplenie kasy skarbu państwa, czyli naszej wspólnej na rzecz jakiejś uprzywilejowanej grupy stanowi jakieś dobro wspólne? Jakie niby? Brak ochrony danych osobowych i prawa do bycia zapomnianym przez serwery należące do Kościoła, brak wymogu zgody na przechowywanie cookies (pomijam fakt, że komunikaty o ciasteczkach są idiotyczne) i innych danych na twoim komputerze, jeśli serwer należy do Kościoła jak niby wpływa na dobro wspólne i rozwój człowieka?
Rodzic2020.08.31 15:27
Misją Kościoła nie jest prowadzenie działalności biznesowej tylko prowadzenie człowieka do relacji z Bogiem, którą utraciliśmy przez grzech pierworodny, a do której przywraca nas Chrystus poprzez odkupieńczą ofiarę ze swojego życia, które miał moc oddać i odzyskać pokazując nam drogę do Ojca. Za tę prawdę byli gotowi oddać życie apostołowie, a też księża w naszych czasach. Jak mówi św. Paweł - "jeśli Chrystus nie zmartwychstał, daremna jest nasza wiara" i wtedy istnienie Kościoła byłoby bez sensu, byłby tylko organizacją biznesową, na dodatek nieuczciwie uprzywilejowaną, tak jak ją Pani obecnie postrzega. Kluczowa jest odpowiedź - czy zbawienie jest dobrem, czy ściemą, czy Bóg jest, czy nie, czy mnie kocha, czy trzyma się ode mnie z daleka, jak mogę przekonać się o Jego miłości, czy mogę doświadczyć jego żywej, namacalnej obecności tu i teraz, czy wiara jest opium dla ciemnego ludu czy otwarciem na doświadczenie mocy Bożej. Szukajcie prawdy a prawda was wyzwoli.
Rodzic2020.08.31 15:31
A nawiasem mówiąc św. Paweł poświęcając się ewangelizacji też produkował namioty, aby nie być obciążeniem. No z czegoś trzeba żyć.
Darek2020.08.31 12:58
Wspierać możemy sobie niezależne państwo białoruskie na przykład, gdyż jego istnienie jest dla Polski obecnie korzystne, ale jakbyśmy zawarli z Białorusią taką umowę i na przykład podarowali Białorusi część swojego terytorium i zobowiązali się płacić rok rocznie trybiut, to była by to po prostu zdrada stanu. Nie ma wątpliwości że działalność Kościoła jest krzywdząca i wysoce szkodliwa. Skoro ta organizacja i jej zasady były jedynym pretekstem do zbrojnych najazdów na nasze ziemie, skoro zostaliśmy zmuszeni szantażem militarnym do wpuszczenia Kościoła na swój teren . Skoro ten sam Kościół dokonał zniszczenia naszego kraju i z jego inicjatywy dokonano rozbiorów i wymazania Polski z mapy Europy i świata, skoro ta sama organizacja potępiła wszystkie bez wyjątku zrywy i dążenia niepodległościowe Polaków, w reszcie skoro założone przez Mussoliniego i Kościół państwo Watykan wspierało kampanie wrześniową Hitlera i Kościół wysłał swoich przedstawicieli do zajmowania polskich diecezji i nieruchomości niekatolickich jako zdobyczy wojennych, skoro armia księdza Tiso wspólnie z Hitlerem 1 września 1939 uderzyła na Polskę, a interwencję poparł parlament satelity III Rzeszy i Watykanu - Słowacji, którego członkowie w 1/4 składali się z przedstawicieli właśnie Kościoła, a rząd w ponad 60% stanowili duchowni i urzędnicy Kościoła i wreszcie skoro ta sama organizacja na mocy umowy między PZPR - Wyszyński, w zamian za zdradę Polaków otrzymała od komunistów ogromne majątki i przywileje to w wolnej Polsce jakiekolwiek wspieranie tej organizacji terrorystycznej jest zdradą stanu. Konkordat jednak idzie znacznie dalej, nawet umowy PRL ZSRR starano się pisać tak, by zachować choć pozory niezależności PRL i symetryczności wzajemnych stosunków, treść jak i forma konkordatu stanowi tak skandaliczny ewenement, że można go tylko porównać z ustawą sejmu rozbiorowego z 1793, w sumie nic dziwnego, skoro konfederacja targowicka i rozbiory także były zainicjowane przez ten sam Kościół, trzeba przyznać że w niszczeniu Polski są dość konsekwentni.
Rodzic2020.08.31 12:34
Darek, skoro jak twierdzisz Konkordat jest sprzeczny z konstytucyjną zasadą neutralności światopoglądowej, to tym bardziej powinieneś domagać się wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej jako dokumentu bynajmniej nie neutralnego światopoglądowo a nawet skrajnie ideologicznego
Darek2020.08.31 13:18
Ja tam nie widzę akurat niczego sprzecznego z konstytucją w konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Wszyscy sygnatariusze tego dokumentu posiadają w nim dokładnie takie same prawa i podejmują zobowiązania, przede wszystkim na rzecz obywateli swoich państw. Zasady konwencji antyprzemocowej nie niosą znamion ideologicznych, ani nie wchodzą w konflikt ani z polską konstytucją, ani wyznawaną w Polsce ideologią. Który niby punkt tej konwencji Ci nie odpowiada? Uważasz że mąż ma prawo gwałcić i bić żonę kiedy tylko zechce, czy że jak na przykład muzułmanin ma prawo zabić swoją córkę w ramach tzw. morderstwa honorowego jeśli uzna, że to zgodne z Koranem i wedle jego przekonań jest to słuszne? Co konkretnie Ci nie odpowiada w tej konwencji?
Rodzic2020.08.31 14:37
Prokurator Generalny widzi - patrz powyższy artykuł, zaś konsekwencje błędnego tłumaczenia pojęcia gender omówione są tutaj https://www.fronda.pl/a/tylko-u-nas-grzegorz-strzemecki-jak-oszukano-sejm-w-sprawie-konwencji-stambulskiej-tlumaczenie-tekstu-na-polityczne-zamowienie-rzadu-po-psl,148090.html
Rodzic2020.08.31 14:59
Konwencja Stambulska wprowadza edukację antydyskryminacyjną Art 14, która w praktyce narzuca Standardy Seksualne WHO (np. Model Równego Traktowania w Gdańsku, czy Karta LGBT w Warszawaie), które uczą dzieci „brać odpowiedzialność za przyjemne doświadczenia seksualne”, radości z masturbacji oraz uznania Praw Seksualnych - np. prawa nr 5 - MASTURBACJA ŹRÓDŁEM DOBROSTANU DUCHOWEGO - https://pl.wikipedia.org/wiki/Powszechna_Deklaracja_Praw_Seksualnych Jej owocem są wystawy homoseksualizmu dla dzieci, gdzie uczeń ma "popierać związki kochające się" np. czterech panów w łóżku tak jak tutaj https://dzienniklodzki.pl/calujacy-sie-mezczyzni-na-szkolnym-plakacie-narodowcy-to-promocja-zboczenia/ar/3899249
NarodowiecNS2020.08.31 9:28
Każdy lewak może czcić konwencję stambulską ale w domu.
NaziBarbi2020.08.31 9:25
Niedługo pożegnamy konwencję...
Klara2020.08.31 10:07
Wcześniej pożegnamy Zbyszka Zero.
BieS2020.08.31 11:10
To ty czerwona do szpiku nazywasz innych czerwonymi kacapami. Biedna lewaczka.
Klara2020.08.31 14:26
Język wyznawców pislamu jest przepiękny, a poza tym wszyscy to wiedzą ze Ziobro i jego partia wychodzi z koalicji.