Ziemkiewicz mocno o Tusku: Chciałbym widzieć go w 'pudle' - zdjęcie
16.11.18, 18:56Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

Ziemkiewicz mocno o Tusku: Chciałbym widzieć go w 'pudle'

Publicysta Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska. 

Czy Tusk faktycznie zamierza wrócić do polskiej polityki i ma szanse na sukces? W ocenie dziennikarza, wcale nie jest to takie oczywiste. 

"Określiłbym postawę Donalda Tuska „nie chciałbym, ale trochę mnie kusi”. Obawia się, że przegra wybory"-stwierdził Rafał Ziemkiewicz. Publicysta powiedział również, że widziałby byłego premiera gdzie indziej, niekoniecznie w polityce. 

"On powinien iść do pudła i mam nadzieję, że w więzieniu go zobaczę"- podkreślił Ziemkiewicz. Dziennikarz ocenił również nowego prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski wkrótce rozpocznie urzędowanie. Publicysta po nowym prezydencie stolicy nie spodziewa się fajerwerków. Ziemkiewicz sugeruje również, że to nie Trzaskowski będzie sprawował realną władzę w Warszawie. 

"Będzie jeździł po świecie jak Robert Biedroń. Rzeczywistą władzę będzie tu sprawował Marcin Kierwiński"-podkreślił publicysta.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl