ŻENUJĄCE! Dziennikarka Wyborczej o Sumlińskim: Jakaś dęta i dość nudna sprawa - zdjęcie
04.01.16, 13:24(fot. telewizjarepublika.pl)

ŻENUJĄCE! Dziennikarka Wyborczej o Sumlińskim: Jakaś dęta i dość nudna sprawa

11

Ile osób w tym kraju wie kto to jest Sumliński? Z całym szacunkiem, to jakaś dęta i dość nudna sprawa" – napisała na Twitterze dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowieyska. To sprawa, w której pojawia się przecież były prezydent Bronisław Komorowski oraz funkcjonariusze tajnych służb – odpowiadają internauci.

Dyskusja wokół Wojciecha Sumińskiego wybuchła po tym, jak Wielowieyska poprosiła Jarosława Gowina, by przyjął zaproszenie do TOK FM i udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące Trybunału Konstytucyjnego. "Ja przyjmuje Pani zaproszenie pod warunkiem, że Pani wcześniej zaprosi red. Sumlińskiego" – napisał Gowin. "Nie rozumie Pan istoty wolnych mediów. To nie politycy dyktują mediom, kogo zapraszać" – odpowiedziała dziennikarka "GW".

 Wielowieyska stwierdziła, że sprawa Sumlińskiego jest "dęta i nudna", dodając również, iż niewiele osób w Polsce wie, kim jest uniewinniony w grudniu dziennikarz śledczy. "Czyja to wina? No właśnie" – odpowiada dziennikarce "Wyborczej" blogerka Kataryna. "Nie interesuje Pani prowokacja służb wobec dziennikarza?" – dodaje.

Przypomnijmy, w 2009 r. Sumliński i Aleksander L. zostali oskarżeni przez warszawską prokuraturę o powoływanie się od grudnia 2006 do stycznia 2007 r. na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i podjęcie się - w zamian za 200 tys. zł - załatwienia pozytywnej weryfikacji oficera WSI płk. Leszka T. Ten oficer tajnych służb wojska jeszcze z PRL ostatecznie został negatywnie zweryfikowany.

Śledztwo zainicjował Leszek T., który nagrywał rozmowy z płk. L. i Sumlińskim. W listopadzie 2007 r., po przegranych przez PiS wyborach, zawiadomił o sprawie ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, który poinformował o niej ABW. Śledztwo trwało od grudnia 2007 r. W maju 2008 r. ABW przeszukała mieszkania członków Komisji Weryfikacyjnej WSI Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka.

Sumliński: Kiedy mnie uniewinniono, nie było nikogo

16 grudnia 2015 r. po 8 latach procesu Sumliński został uniewinniony. Sąd oczyścił go z zarzutu płatnej protekcji w sprawie pozytywnej weryfikacji pułkownika Leszka Tobiasza. Współoskarżony Aleksander L. skazany został na cztery lata więzienia i karę grzywny. Sędzia Stanisław Zdun poinformował w uzasadnieniu, że na poparcie winy Sumlińskiego nie ma żadnych dowodów, a cały akt oskarżenia opiera się wyłącznie na zeznaniach Aleksandra L. i Leszka Tobiasza. 

– Chciałbym bardzo podziękować Telewizji Republika, to była jedyna telewizja, która uczestniczyła w mojej trudnej drodze, jedyna telewizja, która transmitowała wszystkie moje procesy, łącznie z tym ostatnim – podkreślał na naszej antenie Sumliński. – Kiedy zakładali mi kajdanki były wszystkie telewizje, kiedy mnie uniewinniono, nie było nikogo – mówił o zachowaniu mediów głównego nurtu dziennikarz śledczy.

kz/telewizjarepublika.pl

Komentarze (11):

anonim2016.01.4 13:30
Mój Boże - kim są dziennikarze w tym kraju np. z GW - no co jak co ale to czysta propaganda i zakłamywanie, dla kogo ci ludzie(ta pani) pracują - bo to nie jest praca dziennikarska!
anonim2016.01.4 13:48
Pani Wielowieyska ,,zapomina", Że w tą całą aferę był zamieszany ówczesny marszałek sejmu Bronisław Komorowski, czyli bardzo gruba ryba z PO.
anonim2016.01.4 14:02
kopalny mylisz prawdę z kłamstwem i dla ciebie to wszystko jedno ważne kto silniejszy za tym pójdziesz a bratu swemu jak Brutus wsadzisz nóż w plecy, byle tylko trzymać ze złem dla którego pracujesz, bo już spostrzeganie dobra dla ciebie jest wysiłkiem ponad miarę, stań się myślącym a nie zapiekłym lemingiem, widzącym czubek nosa swego guru thuska, czy koaczki czy kapitano schetino, :D
anonim2016.01.4 14:11
"Justine a propaganda frondy CI nie przeszkadza?"; a może prawda w oczy kole?????....
anonim2016.01.4 14:15
Jeszcze się pani Wyelowyeyska dowie, kto to jest red. Sumliński ... Bul- wielbiciel sokowirówek - też !!
anonim2016.01.4 14:26
@optymista12345: a wiesz o czym i o kim mowa w tym artykule, bo chyba nie przeczytałeś?? ? zarzucam ci brak wiedzy i umiejętności logicznego myślenia, mało optymistyczne na przyszlość
anonim2016.01.4 15:19
Dominika Wielowieyska ? To chyba jakaś nadęta i nudna kobieta.
anonim2016.01.4 16:28
@Kopalny- A ty Petrusa?-DDD
anonim2016.01.4 18:26
Ja bym ostawi pyt. RP tzn kto z słuchaczy Radia /bo nie wszyscy czytają GW lub słuchają TOK FM/ wie kim jest i jakim jest dziennikarzem Dominika Wielowieyska tzn mądrym czy głupim bo z mądrym można porozmawiać a z głupim nie warto!
anonim2016.01.4 18:36
@Wykopany z mroków historii + powinieneś wiedzieć że Katolicy nie wieszają jak leninowcy Lenina czy stalinowscy Stalina lub Hitlerowcy Hitlera bo to by było bałwochwalcze pogaństwo czyli naruszenie I i II Przykazania Bożego . Wprawdzie ludzie przedpotopowi /także i po / tworzyli sobie tzw. Totemy którym oddawali cześć. A w KK nikt tak nie czynił i nie czyni. I dlatego nikt z Katolików nie wiesza na drzwiach portretu człowieka jak sugerujesz udając mędrca.
anonim2016.01.4 19:20
Dawno nie byłem na Frondzie ale tutaj zgromadziła sie cała trollownia PO i Nowoczesnej!!! Kopalny troll oplacany przez Shetyne co ty tutaj robisz?,Andrik