W salach szkoły podstawowej w stanie Georgia (USA) w hrabstwie Bulloch, nauczyciele powiesili kartki bożonarodzeniowe dla uczniów. Według portalu Townhall.com, kartki zostały usunięte przed administrację w ramach usuwania publicznych przejawów religijności.

„Niektóre z kartek zawierały słowa ‘Święta Bożego Narodzenia’, inne obrazowały bożonarodzeniowe scenki” – powiedział Robb Kicklighter, mąż jednej z nauczycielek szkoły.

„To naprawdę smutne, bo uczniowie każdego roku czekali, by zobaczyć te kartki zrobione osobiście przez nauczycieli. Dzieci zastanawiają się, co się z nimi stało” – dodał Kicklighter.

Tymczasem bożonarodzeniowe kartki zostały przeniesione do biurowych pomieszczeń dostępnych wyłącznie dla nauczycieli. Działania mają związek ze skargą stowarzyszenia Zjednoczeni Amerykanie dla Rozdziału Kościoła i Państwa, która została złożona wraz z Radą Edukacji Hrabstwa Bulloch. W skardze domagano się, by szkoły w hrabstwie usunęły nie tylko bożonarodzeniowe kartki, ale także Biblie i chrześcijańską muzykę.

Wiele osób z hrabstwa wyraża swój sprzeciw.W zeszłym tygodniu pojawili się już w szkole, gdzie głośno protestowali przeciw cenzury, z jaką spotyka się religia chrześcijańska. Protesty są organizowane przez stowarzyszenie Obywateli Hrabstwa Bulloch dla Wolności Religijnej.

Pac/opposingviews/townhall