Zatrzymani w sprawie profanacji byli uczestnikami szkoleń dla bojówkarzy finansowanych przez warszawski Ratusz - zdjęcie
05.08.20, 07:52fot. yt/kanał polityczny/tvp info

Zatrzymani w sprawie profanacji byli uczestnikami szkoleń dla bojówkarzy finansowanych przez warszawski Ratusz

46

Wczoraj policja zatrzymała sprawców profanacji warszawskich pomników, w tym pomnika Chrystusa Króla na Krakowskim Przedmieściu. Oburzenie w tej sprawie i krytykę wobec działań policji wyraził sam prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Po przyjrzeniu się szczegółom chyba już wiadomo, dlaczego? Czyżby ujmowali się za swoimi … beneficjentami?

Sprawę skomentował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który napisał:

- Policja ujęła sprawców ataku na pomnik Chrystusa przy Bazylice Św. Krzyża. Co interesujące do koleżanki chuliganów zadzwoniła bezpośrednio podległa @trzaskowski_ Aldona Machnowska-Góra z ofertą POMOCY ze strony ratusza...

Przybliżył też więcej szczegółów:

- Po kilku dniach względnego milczenia w sprawie ataków na pomniki opozycja wymyśliła narrację. Pokojowe aktywistki prześladowane przez państwo. Przypominam, że jedna z „aktywistek” to facet, który w poczuciu bezkarności biega z nożem po Warszawie i zapowiada kolejne akcje

Wyjaśnił także kim były osoby dokonujące prfanacji oraz jaki miały związek z Ratuszem:

- Sprawa ma oczywiście drugie dno. Pamiętacie słynne szkolenia z taktyki miejskiej finansowane przez warszawski ratusz? Zgadnijcie kto był gościem warsztatów. Byli to zatrzymani chuligani. Opozycja chce siłą i szantażem (z zagraniczną presją) wymusić w Polsce tęczową rewolucję

mp/twitter

Komentarze (46):

XD2020.08.6 17:37
Element wywrotowy co nie? ☺️ Wiecie kogo cytuję prawda? 😆
sl_ko2020.08.5 10:50
Czy finansujący terroryzm, mogą być bezkarni ?
ant2020.08.5 11:53
To dobre pytanie, ale czy nie karanie finansujących terroryzm i wsparcie zaniechaniem działań, też nie powinno być penalizowane?
sl_ko2020.08.5 12:02
Dlatego, m.in, pytam.
dżizas!!!!2020.08.5 9:59
;] LYKAMY!!!! kit nie kit. NA WROGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
***2020.08.5 19:13
...a żryj co chcesz, co nas to obchodzi. Tylko żebyś nie pękł.
Olo2020.08.5 9:53
Coś mi się wydaje że towarzyszka wdowa diduszko maczała w tym swoje brudne bolszewickie łapy , odesłać każde bolszewickie ścierwo na wschód !
Wyborca2020.08.5 9:48
Czy będzie kwik jak będziemy wypowiadać konwencję stambulską.
pytajnik2020.08.5 9:48
Gdzie można znaleźć we Frondzie informacje o realizacji listu pasterskiego Episkopatu Polski: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Gdzie znaleźć te ośrodki w poszczególnych parafiach/diecezjach? Jak wzrosła ich skuteczność? Gdzie osoby z problemami w ukierunkowaniu seksualności i ich rodziny mogą znaleźć pomoc w prawidłowej integracji do życia w rodzinie szkole/pracy i innych wspólnotach? Czy brak dostępu do tych informacji to wynik działania Lawendowej Mafii?
Jan Radziszewski2020.08.5 9:23
za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św ++"Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników w tym potępionych ludzi
Japa2020.08.5 9:40
Ojcze Janie . Te wizję , oparte o marzeniach może i są prawdziwe . ale jako wierzący powinien Ojciec wiedzieć ,że Bóg dał ludziom wolną wolę .Sami zjedzą tą zupę która sobie nagotowali . A poza tym te wiżje odnoszą się chyba więcej , albo tylko do grzeszników . Z tych i z wcześniejszych wizji Ojca , nie bardzo wiem kogo Ojciec uważa za grzeszników. Bo jak by się uprzeć i powiedzieć prawdę , to za podkradanie owiec przez wilka , odpowiada i pasterz .A mnie ,( pewno śię mylę, )wydaje się ,że dobrych odważnych "pasterzy " bardzo nam Polakom ubyło.
Fryc jak nic2020.08.5 10:22
Panie Pogorzelsiu pan tu sobie tego.. A ja gorę. A ja gorę.
Precz z Wyborczą - siedliskiem pedałów!2020.08.5 9:22
Przymusowa, publiczna kastracja pedałów-ekshibicjonistów. Tyle.
Japa2020.08.5 9:57
Pewno masz rację . Kastrowanie to by była produkcja eunuchów do haremu jakiegoś szejka . A u nas ich brak . Chociaż jak by poszukać to może by i znalazł .A tak poważnie. Geje byli, są , i będę . I aby było śmiesznie ,jest wśród nich dużo utalentowanych ludzi. Nieszczęście tkwi w tym ,że to nie prawdziwi geje wyszli z ukrycia . Pod ich 6-cio kolorowy sztandar weszli zboczeńcu do kastrowania właśnie . Zachciało im się rządzić światem I tyle . Coś mi się widzi ,że za nimi ktoś stoi , a Polska jako prawie jedyny kraj ,oparty o starą kulturę stoi im na drodze do wymarzonej władzy.
Precz z 🌈 zarazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2020.08.5 9:19
Jak to możliwe, ze na czele stolicy Polski stoi ten podejrzany typ? Demokratycznie wybrany... Jednak Warszafka jest do cna zżarta przez zastarzałe elementy komunistyczno-esbeckie. Oj, czeka jeszcze PIS masa roboty w wykorzenieniu tego dziadostwa. No i ta banda zdemoralizowanych celebrytów-darmozjadów, którzy w komunie byli pupilkami, choc udawali dysydentów, a teraz - oderwani od koryta - plotą coraz bardziej absurdalne bzdury i plują jadem na Polskę.
pat2020.08.5 9:49
No cóż, tych bohaterskich warszawiaków, którzy bronili stolicy w 44-tym, już nie ma, zginęli najczęściej bezpotomnie. Stolicę odbudowywał cały naród-pamiętam składki na ten cel, a potem zaludnili ją po części tymi, którzy przeżyli, a pozostali w większości, to swołocz-żydokomuna, przywleczona do wszystkich państwowych powojennych urzędów i przybytków tzw. kultury masowej, napływ różnej maści dorobkiewiczów, co to z dziada - panami się stali i zapomnieli, kim niedawno byli , a po okrągłym stole, powrót chazarii - tej z lat sześćdziesiątych. Bogu dziękujmy, że i tak jest w stolicy choć kilkadziesiąt procent przyzwoitych ludzi.
Zatroskany2020.08.5 9:19
"Towarzysze pomożecie" Edward Gierak.
AVIS2020.08.5 9:10
Warszawy, dawnej bohaterskiej stolicy, która stawiała opór najeźdźcom i złu już nie ma. Dominuje motłoch, który wybiera tęczowego lalusia - obrońcę obscenicznych gestów, szkolącego tęczowe bojówki za pieniądze podatników. Mafia wyrzuciła ponad 50 tys. ludzi z ich mieszkań, okrutnie zamordowała bohatersko walczącą o sprawiedliwość kobietę, ale to nie znaczy nic - warszawski motłoch dalej wybiera zblatowany z mafią ratusz. Nie przeszkadza mu ani złodziejstwo, ani nawet morderstwo, ani niszcząca środowisko Czajka, ani korupcja, ani promocja tęczowej, obscenicznej agresji. Smutny widok upadku moralnego, powstańcy się w grobach przewracają. Dziś to wstyd mieszkać w stolicy.
pat2020.08.5 9:58
Teraz patriotyzm i wiarę łatwiej znaleźć na wsi i w małych miastach, w wielkich króluje mamona, wyuzdanie, europejskość w postaci LGBT i gender, pycha, kult ciała i samowoli, ot-współczesna Sodoma i Gomora. I dlatego, czy kto wierzy w Boga, czy nie, każdy myślący widzi nadchodzący reset. To nieunikniona konsekwencja zdziczenia i rozzuchwalenia do niewyobrażalnych rozmiarów.
Ciekawe czy na tych szkoleniach dla bojówkarzy2020.08.5 9:04
finansowanych przez Ratusz fakultatywnie uczą również podstaw stylistyki języka polskiego. Albo przynajmniej posługiwania się narzędziami sprawdzania pisowni w popularnych edytorach tekstu.
AVI2020.08.5 9:15
Co ma piernik do wiatraka? A ty sam naucz się interpunkcji, bo przecinki dla ciebie nie istnieją, a śmiesz się wypowiadać w sprawie edycji tekstów. Wstyd!
Ninel2020.08.5 9:03
Wszystkie Rewolucje odbywają się w ten sposób, że jakaś mała, ale radykalna grupka hunwejbinów, wyhodowanych metodą "od rzemyczka do koniczka" w poczuciu bezkarności, kontrolowana i wspierana skrycie lub jawnie przez jakąś część ludzi WŁADZY robi zadymę i przemocą usiłuje przegonić pozostałych ludzi aparatu władzy. Ciamajdan nie wyszedł. ponieważ postawiono na starych zgredów, ale może wyjdzie lgbtransmajdan. Oni nie mają rodzin, obowiązków, są indoktrynowani pod nosem Policji i na szkoleniach opłacanych przez część zdecentralizowanego aparatu władzy. Kto może powstrzymać rozlew krwi i przejęcie władzy przez hunwejbinów wywlekających profesorów z uniwersytetów? Inna grupa ludzi młodych, bez rodzin i związanych z tym obowiązków - kibice sportowi. Ciekawe, czy dane nam będzie oglądanie fascynującej konfrontacji - kibole contra tęcza.
edi2020.08.5 9:00
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Anonim2020.08.5 8:59
co z tego że zostaną zatrzymani uczestnicy tych bojówek lgbetowskich moim skromnym zdaniem należy wyłapać jak szczurów tych co szkolą te bojówki takich jak trzasniety ryży te wszystkie aktywistki -osłanki i osły jak i senatory jedne płcie i drugie zamknąć ich na miesiąc z osadzonymi to im się odechce szkolić nasze dzieci to jest najlepsza kara dla tych zboczeńców wykonujących polecenia zgnilizny z obcych żydo komunów
harry2020.08.5 8:59
Oczywiście, że tego zboka z barierki balkonu organy ścigania mają obowiązek dokładnie prześwietlić czy choćby nie obnażał się i nie wykonywał obscenicznych gestów w innych miejscach oraz na przykład wobec dzieci. Fotka jego obleśnej mordy powinna w takim razie być okazywana wszystkim osobom, które były obiektem podobnego ataku choćby ekshibicjonizmu czy molestowania seksualnego, a wręcz seksualnej napaści. Może któraś z nich go rozpozna, wtedy będzie miał dodatkowe zarzuty. No i obowiązkowo ten obrzydliwy świr powinien zostać sprawdzony w aspekcie wszelkich przestępstw seksualnych, ktorych - sądząc po występie na barierce balkonu - mógł być sprawcą.
Monia2020.08.5 8:55
No proszę bardzo jak to wszystko w końcu wypływa do góry. Nie napiszę jaki odpad z grzeczności.
Monia2020.08.5 8:57
Całe życie będę się dziwiła jednak, dlaczego niektórzy lubią się tak taplać w czymś tak śmierdzącym :-)
Pat2020.08.5 8:32
Może powinny przybrać nazwę "Komando Gajosa" albo "Specgrupa Jandy"?
Proponuję dla równowagi2020.08.5 9:05
komando Jacka i Placka.
majka2020.08.5 8:30
Dwie dziewczyny złamały prawo i poniosą za to karę! co w tym dziwnego . Następnym razem się zastanowią , mam taką nadzieję.
Anonim2020.08.5 8:45
Nie sądzę. Oni nie mieliby nic przeciwko byciu ofiarą "opresyjnego" systemu. To tylko wzmaga u nich przekonanie w słuszność ich działań. Niestety na obłąkanych nie ma rady
Alojzy Cedzidło2020.08.5 9:23
No właśnie ,"Anonimie " , no właśnie . Piszesz " Na obłąkanych nie ma rady . " Jest . W państwie , w którym można samodzielnie rządzić Czy Polska jest takim państwem ? Jeśli tym niby obłąkanym zależy na represjach to coś nie nie " pasi ." Albo inaczej . Ktoś cholernie wrogi do rządu , tu PiS-u , wie doskonale , że w tym nowym gatunku "cywilizacji . " każdy ruch rządu w kierunku normalnego wyciągnięcia konsekwencji , będzie uważany za brak tolerancji , wolności , demokracji . Zaś tolerowanie tego bandytyzmu , u normalnych Polaków , będzie uważany za nieudolność .Jakie więc jest Wyjście ? Ja nie wiem . Na polityce się nie znam . Mam tylko dziwne przekonanie ,że ta hołota ,nie jest kierowana tylko przez Budką , Trzaskowkiego , Tuska .
dobry byłby Stefan2020.08.5 8:28
brat Adasia
To co że Adaś ma brata Stefana?2020.08.5 9:07
Proponujesz wbrew Biblii stosowanie dwojakich odważników - jednych dla naszych, innych dla waszych? https://twitter.com/ogorekmagda/status/1289497827421364225
obserwator prawny Ratusza2020.08.5 8:28
w kominiarce, ubrany na czarno, z kastetem i kotailem Mołotowa i gawari po rusko-zorozowsko
leon2020.08.5 8:15
Tęczowy rafał dba o swoje pieski.
pat2020.08.5 8:14
Katoliku warszawski. Głosowałeś na Trzaskowskiego, jako prezydenta stolicy i Polski ? Dobrze się z tym czujesz ? A może ty już się nie czujesz Polakiem, tylko europejczykiem ? I co ? Chodzisz dumny, jak paw, gdy obleśne zboki profanują krzyże, uroczystości kościelne, państwowe ? Co z ciebie za istota, że to wszystko potrafisz ze sobą pogodzić ? Kim wy jesteście, warszawiacy, że zatraciliście swoją ludzką godność i prosty naród ze wsi musi bronić kraju przed zalewem barbarzyństwa i utratą wolności naszej Ojczyzny ? Dobrobyt i pycha zamieniła was w hybrydy ludzkie, wy poza mamoną już nic nie widzicie, jesteście ślepi.
Jurand2020.08.5 8:14
Mam pytania : Czy Mazowiecka Regionalna Izba Rozrachunkowa wie na co wydawane są pieniądze w Warszawie? , Czy szkolenie bojówek terrorystycznych nie przeszkadza warszawskiej prokuraturze ? Czy ciula w czerwonym wdzianku z McDonalda nie należy zamknąć w szpitalu psychiatrycznym na obserwacji ?
harry2020.08.5 8:30
Oczywiście, że tego zboka z barierki balkonu organy ścigania mają obowiązek dokładnie prześwietlić czy choćby nie obnażał się i nie wykonywał obscenicznych gestów w innych miejscach oraz na przykład wobec dzieci. Fotka jego obleśnej mordy powinna w takim razie być okazywana wszystkim osobom, które były obiektem podobnego ataku choćby ekshibicjonizmu czy molestowania seksualnego, a wręcz seksualnej napaści. Może któraś z nich go rozpozna, wtedy będzie miał dodatkowe zarzuty. No i obowiązkowo ten obrzydliwy świr powinien zostać sprawdzony w aspekcie wszelkich przestępstw seksualnych, ktorych - sądząc po występie na barierce balkonu - mógł być sprawcą.
Wicio OTUA2020.08.5 8:12
to żaden Prezydent ten Czaczkowski - to Uzupator
Po 11, nie OBOJĘTNY2020.08.5 8:00
Ktoś tu ma chyba problem z identyfikacją płci. Na zdjęciach widać dziewczyny, zatrzymano dziewczyny ... a tu ciagle "zatrzymani" nie "zatrzymane", "sprawców" nie "sprawczynie", "chuligani" itp, itd. Co? Wstydzicie się, że aparat państwa, służby, aresztowania skierowane są na dziewczynki w sukienkach? Co?
ina2020.08.5 8:29
Ty masz zboku zawsze jakiś problem z płcią, ale swoją własną.
Kik2020.08.5 10:03
Wstydź się za takie stereotypowe myślenie. Skąd masz tę pewność, że to dziewczynki? Przecież to LGBT, tam noszenie sukienki nie oznacza wcale bycia dziewczynką. Nieprawdaż?
rychu2020.08.5 8:00
Synagoga szatana
sfrustrowana biedaczyna, przecież nie narazi się2020.08.5 7:59
Rabiejowi,prawdziwemu Prezydentowi czy czarnej wdowie Dzidziuszko nowej Ruzi Laksemberg Durex
pora Czaczkowskiego zdymisjonować2020.08.5 7:57
czerwoną małpę niech udaje na balustradzie