Wywiad z Urbanem na okładce ,,Wyborczej''. Płużański: To wpisuje się w wieloletnią tradycję tego pisma - zdjęcie
07.09.20, 08:10Screenshot Youtube

Wywiad z Urbanem na okładce ,,Wyborczej''. Płużański: To wpisuje się w wieloletnią tradycję tego pisma

12

To wpisuje się w wieloletnią tradycję tego pisma” – tak Tadeusz Płużański skomentował wywiad z Jerzym Urbanem, który niezwykle mocno promowała „Gazeta Wyborcza”. Jak podkreślił – w ogóle go to nie dziwi.

W rozmowie z portalem dorzeczy.pl Płużański dodał:

Pamiętamy i spotkania Adama Michnika z Jerzym Urbanem sprzed lat i nazywanie szefa komunistycznej bezpieki Czesława Kiszczaka mężem opatrznościowym i człowiekiem honoru. Były wspólne teksty Adama Michnika z Włodzimierzem Cimoszewiczem”.

Zapytany o to, czy rzeczywiście „Wyborczej” należała się taka krytyka, skoro na przykład Oriana Fallaci rozmawiała z dyktatorami, Płużański podkreślił, że tu mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. To nie rozmowa na kontrze, ale afirmacja pewnych postaw – mówi Płużański portalowi dorzeczy.pl.

Przypomniał, że o ile gazeta ta początkowo była pismem całej opozycji demokratycznej, to bardzo szybko być nim przestała, promując między innymi historyczny kompromis Solidarności z komunistami. Dodał:

Co więcej, często jej stanowisko było bliższe nawet stronie komunistycznej, niż solidarnościowej. Nie jest przypadkiem, że związek zawodowy Solidarność bardzo szybko pozbawił gazetę prawa do używania własnego loga”.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

 

Komentarze (12):

ole2020.09.7 15:15
Urban jest dowodem na to, jak niezgłębione jest miłosierdzie i cierpliwość Boża.
Anonim2020.09.7 10:12
Wielkonakładowa "Trybuna Ludu" znalazła godnego następcę. Jest nim "Gazeta Wyborcza" - organ komitetu centralnego polskiego zjednoczonego lewactwa.
Jacek i Placek2020.09.7 16:16
Lewactwa?? GW to jest raczej liberalny dziennik.
ciekawy2020.09.7 9:18
Michnik i Urban darzą się sympatią. W końcu są jednej narodowości. Pewnie dlatego nienawidzą katolików i polskich patriotów. Obaj też wywodzą się z tzw lewicy laickiej, zdominowanej przez takich jak oni.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.7 8:21
Urban nie dostałby pracy w reżimowej TVP Kurskiego, jako zbyt prawdomówny i uczciwy!
Jan Radziszewski2020.09.7 9:17
żydzie - tak naprawdę to żydzi to najgłupsza nacja na świecie która aby podeprzeć morale swojego narodu imputują swoją bezdenną głupotę tj. nam swoje kłamstwo tzn. obrzucając nas - Polaków!!! +++ jeżeli ktoś postawi pytanie dlaczego żydzi są najgłupszą nacją wybrani przez Boga jako tzw naród wybrany - odrzucił swoje Pana tj Adonai Izraela a wybrał przeklęte przez Boga stworzenie Lucyfera /iz 14,12-1 Sura 113,1) na swojego cezara "Nie mamy króla tj Namaszczonego Mesjasza Chrystusa króla - tylko cezara /J 19,15) z Piekła rodem tzw Czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn) tzw starodawnego Węża /Rdz 3,1 nn) Dlatego na żydach ciąży obok Grzechu Pierworodnego Wina grzech BogoBójstwa / por Ewangelia św. Mateusza św. Marka św. Łukasza i św. Jana ) por również Dzieje Apostolskie; listy św Pawła św Piotra św. Jakuba św Judy oraz Apokalipsa św Jana
Gość2020.09.7 8:20
Urban jest inteligentniejszy niż 3/4 PiS razem wzięte. Trudno się dziwić, że go nie lubicie.
Eustachy2020.09.7 8:27
Trzeba być "wybitnie yntelygentnym" żeby tak twierdzić.
Gość2020.09.7 8:34
To, że nie zgadzasz się z jego poglądami, nie zmienia faktu, że Urban jest inteligentnym człowiekiem.
Dell2020.09.7 8:49
Inteligentny jest Bóg i inteligentny jest szatan. Oceniać kogoś należy nie po poziomie inteligencji, tylko po tym jak używa tej, którą dostał, dla czynienia dobra.
Dell2020.09.7 8:51
Po co wypisywać idiotyzmy? Po co szerzyć nienawiść?
Jan Radziszewski2020.09.7 9:24
inteligencja zapamiętaj żydzie nie jest wyznacznikiem Mądrości która do NIEBA zaprowadzi tego który zdobył ten Przymiot Boży - tylko środkiem prowadzącym do PIEKŁA ot przykład wasz żydowski cezar /J 19,15) to najinteligentniejsza stworzenie Lucyferem zwane a którego jego Inteligencja do PIEKŁA wtrąciła i ty pewnie tam również wpadniesz!!!