TYLKO U NAS! Ks. Isakowicz-Zaleski: Bezpieka z księży gejów robiła konfidentów - zdjęcie
15.09.20, 15:00fot. yt/wydawnictwo esprit

TYLKO U NAS! Ks. Isakowicz-Zaleski: Bezpieka z księży gejów robiła konfidentów

31

Podczas 5 rocznicy powstania internetowej telewizji wRealu24 znany z walki o lustracje w Kościele i walki z lawendową mafią gejów niszczących od wewnątrz wspólnotę katolicką, ksiądz Isakowicz-Zaleski udzielił mi wideo wywiadu. Na moje pytanie, czy przyczyną obecnych problemów, z jakimi musi się borykać Kościół, jest to, że hierarchowie nie przeprowadzili lustracji, przez co problemy eskalowały, oraz to, że część hierarchów zainteresowana jest odrzuceniem katolicyzmu, ksiądz Isakowicz-Zaleski uznał, że to słuszna diagnoza.

Duchowny przypomniał, że takie negatywne postawy hierarchów nie są niczym nowym, bo grzech od dawna jest obecny w Kościele, czego przykładem była zdrada Judasza czy zaparcie się Piotra.

W opinii duszpasterza Ormian nieprzeprowadzenie lustracji było grzechem zaniechania, który doprowadził do eskalacji problemu, tego, że marginalne ekscesy wyrodnych duchownych psują opinie całemu Kościołowi, z czego z radością korzystają wrogowie Kościoła. Takie szkodliwe działanie hierarchów wynikało, z błędnego odchodzenia przez nich od katolicyzmu, by przypodobać się możnym tego świata.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski w wywiadzie przypomniał, też, że SB budowała sobie agenturę w Kościele z jednostek, które bały się ujawnienia prawdy o ich kompromitującym zachowaniu (z homoseksualistów, pedofilii, efebofilii). Gdy bezpieka zdobywała materiały dowodzące niemoralnego prowadzenia się duchownego – takie kompromitujące materiały służyły komunistycznej bezpiece do szantażu – konfidentami były dlatego głównie zdemoralizowane jednostki.

Duchowny przypomniał, że lustracja, o którą zabiegał, a której byli przeciwni hierarchowie, pozwoliłaby sprawdzić, kto był konfidentem i jakie były powodu jego współpracy, co pozwoliłoby rozpoznać problemy, które lewica wykorzystuje do walki z Kościołem.

W książce wywiadzie rzece przeprowadzanej przez Tomasza Terlikowskiego „Kościół ma być przezroczysty” (i wydanej przez wydawnictwo Esprit), ksiądz Isakowicz-Zaleski stwierdził, że komunistyczna Służba Bezpieczeństwa wykreowała w PRL i III RP „autorytety moralne, które nigdy nimi nie powinny zostać […] w Kościele ważne funkcje objęły osoby, które nigdy nie powinny zostać biskupami”. Tak komunistyczna bezpieka tworzyła elity opozycji i kościoła. Dzięki temu III RP stała się PRL bis.

Według duchownego „agenci [SB], jak i ich oficerowie prowadzący świetnie się ustawili po 1990 roku i gładko weszli w struktury III RP oraz kościoła”. Tajni współpracownicy (TW) i ich prowadzący dzięki temu doskonale w III RP funkcjonują w hierarchii kościelnej, na kościelnych uniwersytetach, w mediach katolickich, i strukturach świeckich katolików

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w wywiadzie dla Terlikowskiego stwierdził, że „jedna trzecia zwerbowanych w Kościele to ludzie, których skłoniono do współpracy na podstawie materiałów obyczajowych związanych z homoseksualizmem”.

O tym, kto jest kim i z powodu jakich świństw czy zboczeń rozpoczął współpracę z SB, wiadomo doskonale z akt, które posiada IPN, też tych ze zbioru zastrzeżonego. Jak informuje duchowny „kiedy się czyta materiały dotyczące części duchownych homoseksualistów, ogromne wrażenie robi nie tylko liczba partnerów, ale także to, jak wspierali się oni wzajemnie, jak budowali swoje kariery, jak ustawiali się w kościele. Nie bez udziału bezpieki”.

Duchowny uważa, że hierarchia od dekad tolerowała księży homoseksualistów, czym dawała bezpiece możliwość ingerowania w życie Kościoła. TW SB zostawali księża, którzy cudzołożyli lub chcieli robić kariery.

Gejowska mafia w polskim kościele powstała dzięki wsparciu i ochronie SB. Duchowny uważa, że czytając akta SB, można zrekonstruować proces kształtowania się homo mafii. Przydatne informacje znajdują się też w aktach akcji Hiacynt, w której opisani są też świeccy geje działacze kościelni, którzy rozpoczęli współpracę z komuną.

W opinii księdza Isakowicza-Zaleskiego homo mafia w kościele zapewniała kariery, tylko z racji bycia gejem. Choć wielu z TW SB już zmarło, to pozostało po nich środowisko, które się replikuje. Homo mafia wyrosła dzięki wsparciu SB istnieje dalej i swoimi mackami oplata kościół.

Wśród TW SB w Kościele ksiądz Isakowicz-Zaleski wymienił: abp. Józefa Kowalczyka, abp. Sławoja Głódzia, abp. Stanisława Wielgusa, TW ''Filozofa'' abp. Józefa Życińskiego (promowanego przez ''Wyborczą''), TW ''Dąbrowskiego'' abp. Wiktora Skworca, abp. Janusza Bolonka (który donosił na Jana Pawła II i ujawnił tożsamość Kuklińskiego), TW ''Lucjana'' Wiesława Merlinga, kontakt operacyjny ''Delegat'' i ''Libella'' ks. Henryka Jankowskiego (przez lata wspierającego Lecha Wałęsę), ks. Michała Czajkowskiego (przez lata promowanego przez ''Gazetę Wyborczą''), ks. Mieczysława Malińskiego, (kapelana Lecha Wałęsy za czasów jego prezydentury) księdza Franciszka Cybulę, który prócz bycia TW SB był też, według duchownego, pedofilem pederastą. Do tej listy Tomasz Terlikowski dodał ks. Mieczysława Krąpca.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (31):

marian2020.09.16 9:19
co do Krąpca, to nie jestem do końca przekonany. Jeżeli był TW, to w takim razie SB to nie wyszło - podobnie jak z Wałęsą. Dzięki Krąpcowi KUL istniał i był ostoją niepodległości w PRLowskiej Polsce. Krąpiec musiał spotykać się i z SB, z tego co kojarzę, twerdych dowodów nie ma...Chyba że ktoś mnie oświeci... Na miejscu Terlikowskiego nie rzucałbym takich słów na wiatr, jeśli nie ma się dowodów.
antoni.s2020.09.16 9:03
Artykuł sugeruje że tylko służby plr tak postępowały,to nieprawda,na całym świecie kompromitujące fakty z życia osobistego wykorzystywane są do szantażu,to nic szczególnego,co najwyżej we właściwym świetle stawia kościół kat i demaskuje jego parszywą obłudę i zakłamanie,..a że głupców jest więcej,to też wiadomo.
Porucznik Z UB -ek2020.09.16 7:57
Ciężka sprawa - podobno 50% wielebnych było konfidentami SB. //wszyscy na pedofilskich materiałach?????//.
ryszard2020.09.16 5:04
Nie można z nikogo zrobić konfidenta ,jeśli nie jest kanalią a kanaliami zostali wcześniej, wybierając schowane za sutanną życie bez odpowiedzialności za jego skutki.
r2020.09.16 1:05
Jezus mówil że zgorszenia będą i biada tym przez których przyjdą - dlatego nie ustanowił żadnej hierarchii ani kapłanów ani bałwochwalczych i dewocyjnych fałszywych religii jak katolicyzm, prawosławie czy protestantyzmy - bo to każdy z nas ma być ofiarą żywą i świętą dla Boga ofiarowując swoje życie. Bycie chrześcijaninem to naśladowanie Jezusa przez wolnych i równych sobie ludzi służących sobie nawzajem, których wzajemny autorytet ma wynikać nie z urzędów, ale z uznania wśród ludzi dobrych owoców ich życia w poszczególnych miastach - małe wspólnoty ludzi prowadzonych Duchem Świętym, a nie korporacyjnym katechizmem.
RP2020.09.16 12:12
Ale ignorancja. Kompletny brak wiedzy.
Ben2020.09.15 20:48
Wielki szacun dla ks. Isakowicza Zaleskiego za jego starania i działania w dążeniu do prawdy.
Alojzy Cedzidlo2020.09.15 20:33
Nie wesoły ten artykuł pana Jana Bodakowskiego . Oj nie wesoły . Mam jednak kilka wątpliwości . Ostro jadą ks, Isakowicz i dr Terlikowski . Nie mam zamiaru bronić ujawnionych tu duchownych i ich grzesznej działalności . Żyję na tyle długo aby mieć prawo twierdzić ,że był czas aby taką wiedzę pokazać gdzie trzeba i walczyć ze złem osobiście . Nie pamiętam aby swoją wiedzę odważyli się ujawnić wcześniej , wówczas kiedy było to niebezpieczne i potrzebne . Dziś czas się zmienił . Na taki materiał , pokazany zwłaszcza przez duchownego czekają 'przyjaciele " kościoła .Reasumując . Nie mam zamiaru bronić kogokolwiek . Nie mam do tego ani prawa ani wiedzy . Pali mnie jednak ciekawość czy też pan J.Bodakowski postara się poszerzyć naszą , moją wiedzę o wiadomości o walce ks. Isakowicza ze złem w jego wcześniejszym czasie . W czasie kiedy kościół pomagał tym 10 milionom Solidaruchom uwolnić Polskę z pod opieki CCCP . W czasie kiedy śp. J.Olszewski próbował zrobić to co ks. Iasakowicz dziś postanowił " uzdrowić . O czasie grubej krechy nie wspomnę .
bec2020.09.15 17:27
No i jak tu tego nie omijać szerokim łukiem?
Japa2020.09.15 20:40
Rozumie , omijać kościoły . Czy ks. Isakowicza .?
lipit2020.09.15 17:16
Pytanie jest dlaczego ci księża ujawniali te swoje orientacje, w jaki sposób że służby tak łatwo się o tym dowiadywały. Na mój rozum to ci księża w takiej czy innej orientacji seksualnej nie zamierzali trwać w celibacie a teraz wielkie zdziwienie i oburzenie, że to wykorzystano. Winni zawsze inni.
Oko2020.09.15 17:52
Akcja HIACYNT miała na celu identyfikowanie homoseksualistów, wpadło wtedy w sidła sporo księży homo.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 17:08
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie wkurzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.
Polak2020.09.15 16:33
Nie musiała, kościół katolicki sam z siebie bardzo entuzjastycznie współpracował z PZPR.
Japa2020.09.15 20:45
Taaaak ? A to jaja . To znaczy jak kościól pomagał Bolkowi " obalić komunę , to tylko udawał , że pomaga?
Polak2020.09.16 5:20
Kościół uznał że lepiej wspierać frakcję komunistów "Solidarność", bo w tym momencie wróżyło to znacznie większe dochody niż dalsze popieranie frakcji komunistów PZPR.
Japa2020.09.16 8:13
Pan to jest , panie " Polaku " . Taka wiedza , taka wiedza . I Pan tylko tu na tej wrednej Frondzie " sprzedaje " swoją wiedzę i przekonania .. Ale ma Pan rację . Matolstwo wszystko kupi . Mam tylko prośbę . Niech Pan takich pierdoł nie pisze jak te z godz7.20. Gdyby kościoł miał takie zasługi w ratowaniu komuchów , to to co oni teraz robią z kościołem , nie jest podziękowaniem za pomoc w przetrwaniu i zachowaniu majatku..
ZERRO2020.09.15 16:10
Teraz już nie ma bezpieki a księża sodomici wciąż są.
DOBRE STRONY EPIDEMII.2020.09.15 16:04
Miejsca publiczne są wolne od starych skürwysynów jak Woleński, Hartman, Passent, Urban, Keller-Krawczyk, itp. Siedzą parchy w domach i srrają ze strachu w nieprane gacie. Boją się stare, zwiędłe chüje, że pozdychają. Świat jest przyjemniejszy bez ich obecności w życiu publicznym. Nie pierdzą tramwajach, autobusach, nie czuć ich odoru z gęby i smordu niewypranej odzieży. Niech gniją w swych norach, jedynie co im pozostało to plucie jadem w mediach. A TO NIE MA NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA!
Figo Fago2020.09.15 20:49
Pewno bym dał kciuka w gorę ...Tylko ta łacina kuchenna ...
Stary ubek2020.09.15 16:02
Za dawnych czasów idziesz do spowiedzi a nazajutrz na komendzie już wszystko wiedzą. Łatwiej było w robocie.
Franek2020.09.15 19:57
Stary Ubek i chodziłeś do spowiedzi - nie kituj Inna sprawa że o ksiedzach / niektórych/ musiałeś wiedzieć
Randka juz dzisiaj2020.09.15 15:38
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I slowo od naszego sponsora: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
ladychapel2020.09.15 15:35
Ministerstwo Finansów robi skok na pieniądze Polaków pracujących za granicą. Chodzi o 67 tys. osób. Resort przygotował projekt ustawy, który będzie nakazywał im płacenie podatków nad Wisłą. Od kiedy? Od stycznia 2021 roku.
ladychapel2020.09.15 20:00
Tak mnie kacap naciska żeby tylko coś niedobrego o Polsce i RZądzie
matis892020.09.15 15:26
Kapłani zamilczcie na poboczne tematy tak jak milczycie kiedy skóra i futro kota lewaka Kaczyńskiego i lewackiego PISu są ważniejsze od życia dzieci mordowanych w aborcji. Zostawiacie trzodę, katolików samym sobie i nie opowiadacie się w sprawach istotnych poza nielicznymi wyjątkami. Polski KK i Episkopat milczy gdy futro kota Kaczyńskiego jest ważniejsze od mordowanych dzieci w aborcji. I to nie przypadek tylko notoryczna bierność, czyli wsparcie dla lewackich ideologii. A idzie to od samego Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika, a masona i lewaka.
Anonim2020.09.15 15:11
z gejów nie trzeba robić konfidentów, ostatnio jest sporo przykładów donosicielstwa
Anonim2020.09.15 15:13
Geje dzielą się na dwie duże grupy - donosiciele i roznosiciele
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.15 15:09
jak najszybciej wypowiedzieć konkordat i pognać kleszych pyerdolonych pedofilów i nierobów z polski
Darek2020.09.15 15:09
Skoro blisko połowa księży współpracowała z SB (a może i więcej, tyle udało się ujawnić) to musi tam być na prawdę wyjątkowa nadreprezentacja homoseksualistów. Druga połowa to za pewne pijacy, pedofile i gwałciciele, no doborowe towarzystwo ten wasz kościółek, nie ma co, wzór chuci wszelakich.
Figo Fago2020.09.15 20:56
No proszę . Wg pana "Darusia " gej nie może być księdzem . Ale Prezydentem Warszawy , albo posłem do Brukseli tomjuż tak, Fajne .....