Wyrok za napaść na bar McDonald's z ,,bronią'' w ręku i kradzież... McNuggetsów - zdjęcie
01.05.21, 09:45Fot. via Pixabay / screenshot YouTube (news now)

Wyrok za napaść na bar McDonald's z ,,bronią'' w ręku i kradzież... McNuggetsów

5

Mężczyzna, który w angielskim mieście Yate napadł na McDonalda ze sztucznym pistoletem w ręku, żądając także pudełka kurczaków McNuggets, usłyszał wyrok 6 lat pozbawienia wolności.

W dniu 8 lutego 2021 roku 22-letni Rudi Batten groził plastikowym pistoletem obsłudze baru McDonald's w Yate, domagając się wydania mu pieniędzy z kasy oraz zestawu McNuggets. Pracownicy poinformowali go, że dysponują jedynie ofertą śniadaniową, wobec czego Batten zażądał McMuffina z podwójną kiełbaską.

Batten przyłożył pistolet do głowy menedżerowi restauracji i zażądał zaprowadzenia go do sejfu, skąd zabrał 50 funtów.

W poprzednią noc Batten napadł na restaurację Miss Millie's, skąd ukradł 200 funtów oraz smażonego kurczaka.

Przyznał się do winy w zakresie dwóch zarzutów rozboju, dwóch zarzutów posiadania imitacji broni palnej z zamiarem dokonania ściganego z oskarżenia publicznego przestępstwa oraz jednego zarzutu posiadania noża w miejscu publicznym.

Orzekający w Bristol Crown Court sędzia William Heart podkreślił, że pracownicy restauracji byli "ewidentnie przerażeni". Zwrócił również uwagę na sposób, w jaki oskarżony posługiwał się plastikowym pistoletem.

"To ostatnia rzecz, jakiej ludzie spodziewaliby się w spokojnym punkcie sprzedaży jedzenia na wynos w tej części kraju" - powiedział sędzia.

Sędzia zarządził konfiskatę i zniszczenie plastikowego pistoletu oraz obowiązek konfiskatę pistoletu.

Obrońca oskarżonego Emma Martin podkreśliła zaś, że Batten był "wprost zawstydzony i zakłopotany" tym, jak się zachował. Wskazała także na jego problemy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Jej zdaniem brak jakiegokolwiek wyrafinowania albo próby ukrycia się po dokonaniu przestępstwa wskazuje na desperację oskarżonego.

jkg/bbc

Komentarze (5):

Apel2021.05.5 11:26
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Anonim2021.05.2 3:09
To brzmi, jak scenariusz reklamy Maca.
Po 11 ...2021.05.1 15:04
Lepiej jednak kraść na Obajtka niż na plastikowy pistolet. Zysk większy i odsiadka mniejsza ... dużo, dużo krótsza ...
Ant2021.05.1 12:17
Trzeba przyznać, że angielskie poczucie humoru sczezło - są już na poziomie niemieckim. Nawet w PRL-u nie było tak drastyczneych kar za drobne kradzieże. A Ci, którzy wyprowadzają z kasy podatnika grube miliony nadal bezkarni i przy żłobie!
Mateo2021.05.1 10:11
Do czego to dochodzi.Ludzie w amoku jakimś.Napadają by kraść truciznę.