,,Wyborcza'' ujawnia zeznania prezesa PiS - zdjęcie
25.11.19, 10:40Fot. Rafał Zambrzycki via Flickr (SEJM RP), CC BY 2.0

,,Wyborcza'' ujawnia zeznania prezesa PiS

7

„Gazeta Wyborcza” ujawniła treść przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego w sprawie dotyczącej budowy dwóch wież przez spółkę Srebrna.

Przesłuchanie prezesa PiS miało miejsce w czerwcu tego roku. Chodzi o inwestycję, którą przygotowywał austriacki biznesmen Gerald Birgfellner. Według „GW” Jarosław Kaczyński miał przed prokuratorem pomijać niewygodne dla siebie fakty oraz przedstawiać siebie jako ofiarę austriackiego biznesmena.

Jarosław Kaczyski miał zeznawać, że nie miał wiedzy na temat tego, że prowadzone rozmowy są nagrywane:

„[…] wręcz nie wyobrażał sobie tego, bowiem nie jest to normalny obyczaj, żeby nagrywać tego typu rozmowy”.

Jak relacjonuje „Wyborcza”, prezes PiS zaprzeczał również, aby zlecał wykonanie jakichkolwiek prac Birgfellnerowi:

„Mógł rozmawiać z nim w kategoriach ogólnych, mając na względzie, że realizacja przedsięwzięcia była dla spółki bardzo ważna”

- czytamy.

Wspomniane fragmenty przesłuchania oraz jego omówienie to część postanowienia prokuratorskiego o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie oszustwa. Austriak twierdził, że Jarosław Kaczyński oszukał go, zlecając pracę przy projekcie dwuwieżowego drapacza chmur Srebrna Tower

tag/"Gazeta Wyborcza",Fronda.pl

Komentarze (7):

Realista2019.11.25 14:11
Kulawy pokurcz jak zwykle w swoim kaprawymi życiu kłamał jak najety
lady chapel2019.11.25 13:07
Spie***raj dziadu
Grzegorz z Domaradza2019.11.25 10:55
na Żoliborzu w małym domeczku pomiędzy Ludźmi - tak po sąsiedzku ... sam , bez teściowej , bez dzieci , żony , mieszkał staruszek pewien zmarszczony ... Jako , że kotów hodował parkę , sierścią pokrytą miał marynarkę ... oraz w skarpetach i w zębach dziury co dopełniały obraz ponury. Cicho się jakoś po świecie plątał , ni prawa jazdy , ni w banku konta ... z rodziny został sam z Siostrzenicą - co WIELOKROTNĄ była Dziewicą. Miał ten staruszek do Władzy parcie ... i o tę Władzę walczył zażarcie. Wreszcie na przekór całemu światu wskrzesił z SZUMOWIN Partię Frustratów , która na skutek losu przekory w końcu wygrała w Polsce wybory ... i bez wątpienia za ich przyczyną , okropnie nam się dziadek "rozwinął" Realizując swój pomysł śmiały , podporządkował sobie Kraj cały ... Rozdawał "stołki" i Kasą dzielił , tłumacząc reszcie obywateli , że choć jest kiepsko to lepiej będzie , bo on ich DOBRO wciąż ma na względzie (nie czerpiąc z tego korzyści żadnych - sam skromny , biedny i nieporadny) .. wtem nagle szarym styczniowym świtem w świat poszły wieści niesamowite : otóż nie tylko dom i dwa koty , lecz jeszcze kilka MILIARDÓW złotych .. tak pomalutku do grosza grosik smętny dziadunio Polsce zakosił .. więc dziś MĄDRZEJSI tym doświadczeniem , na przyszłość CZUJNI bądźmy szalenie .. i nauczeni bieżącą chwilą wciąż pamiętajmy : ... POZORY MYLĄ ... buhaha...
Marta2019.11.25 13:18
dureń
joemonstre2019.11.25 10:51
Ten artykuł jest kłamstwem. Jarosław Kaczyński nie musiał składać żadnych zeznań bo niby w jakiej sprawie?
Dam2019.11.25 11:13
Niedawno było, że wykorzystali zeznania Kaczyńskiego z innej sprawy, żeby nie musiał się kłopotać (takie zeznania in blanco).
Realista2019.11.25 14:12
Bo jest traktowany jak istota boska przez ciemnote pisia