Wyborcza opisuje Holecką: Ulubienica Kaczyńskiego, jest też głęboko wierząca. TO NAPRAWDĘ STRASZNE! - zdjęcie
16.01.16, 15:29

Wyborcza opisuje Holecką: Ulubienica Kaczyńskiego, jest też głęboko wierząca. TO NAPRAWDĘ STRASZNE!

11

- Danuta Holecka jest podobno ulubioną dziennikarką Jarosława Kaczyńska i teraz po 5 latach wraca do ekipy "Wiadomości". Nie jest jednak nową twarzą w TVP. Co o niej wiadomo? - zastanawia się portal gazeta.pl

Portal podkreśla, że Danuta Holecka w centrum zainteresowała znalazła się za sprawą reorganizacji, które przeprowadza nowy zarząd TVP.

- Dziennikarkę możemy teraz oglądać w roli prezenterki "Wiadomości". Na główną antenę Telewizji Polskiej wróciła z TVP Info, gdzie od 2013 do tej pory prowadziła programy "Echa dnia", "Echa dnia - komentarze" i "Dziennik Regionów". - czytamy.

- Studiowałam na SGH, bo chciałam mieć poważny zawód. Po studiach, kiedy szukałam pracy, dowiedziałam się z ogłoszenia, że Telewizja Polska ogłasza konkurs na dziennikarzy i prezenterów. Pomyślałam, że mogę spróbować. Poszłam, choć nie liczyłam, że się dostanę, tym bardziej, że były ogromne kolejki chętnych, a przesłuchania trwały kilka dni. Wkrótce przyszło zaproszenie z Woronicza na drugi etap. Następnego dnia mój mąż pojechał do telewizji i zobaczył, że jestem na liście przyjętych - opowiadała Danuta Holecka o swoich początkach w rozmowie z Idziemy.com.pl.

Jej debiut w głównym wydaniu "Wiadomości" przypadł w 1997 roku, jednak informacje prezentowała zaledwie pół roku. Po 6 latach wróciła jednak ponownie na kolejne 14 miesięcy. W 2004 została przeniesiona do TVP3, a potem TVP Info.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że Holecka jest "ulubioną dziennikarką Jarosława Kaczyńskiego".

Gazeta podkreśla, że "wartości rodzinne są dla Holeckiej ogromnie ważne. Dziennikarka jest głęboko wierząca."

- Wiara jest dla mnie nieodłącznym elementem każdej sekundy mojego życia. Nie ma momentów, w których odłożyłabym wiarę na bok. Kiedy wchodzę do budynku na Placu Powstańców, pozostawiam za progiem poglądy polityczne. W czasie programu muszę być obiektywna wobec wszystkich gości. Ale z wiarą jest już zupełnie inaczej. Wiara w Boga jest we mnie, w moim sercu. Wierzę przecież nie tylko w niedzielę podczas Mszy Świętej - mówiła w przywoływanej rozmowie z Idziemy.com.pl

Holecka pochodzi z katolickiej, zaangażowanej w sprawy Kościoła, rodziny. Skończyła Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie.

- Mieszkałam w internacie, za który płacił mi dziadek, bo rodziców nie było stać - mama była nauczycielką, tata z wykształcenia jest geodetą. Na początku bardzo tęskniłam, ale po pół roku się przyzwyczaiłam. Bardzo o nas dbano. Siostry niczego nie narzucały, uczyły nas, by własnymi słowami rozmawiać z Bogiem. Mówiły: "Jest msza, można iść". Wybór należał do nas, nie było nakazu - mówiła w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

No tak, głęboka wiara, wartości rodzinne i sympatia prezesa powinny być dyskwalifikujące!


kz/gazeta.pl/plotek.pl

<<< KUP JUŻ DZIŚ! ENCYKLOPEDIA KOŃCA ŚWIATA! WARTO! >>>


Komentarze (11):

anonim2016.01.16 15:55
Moja ulubiona także
anonim2016.01.16 16:17
@ Muerto Pato Tytuł "usłużna funkcjonariuszka" jest już zarezerwowany i należy do M. Olejnik :) Tej to nikt w propagandzie chyba nie przebije.
anonim2016.01.16 17:14
Pan Jarosław Kaczyński ma dobry gust !
anonim2016.01.16 17:51
Wydawca i red GW A Michnik widoczne chce poprawić image swoich przyszłych redaktorów i dziennikarzy pracujących w jego prywatnej tj. przyszłej własnej stacji TV
anonim2016.01.16 19:28
@der - a to pewnie dlatego, że podobni tobie nie widzą swoich tj. miłośników Lucyfera
anonim2016.01.16 20:18
Kpiny Gazety Koszernej z Pani Holeckiej tylko ją nobilitują. To mądra, inteligentna, obiektywna dziennikarka, i na dodatek piękna kobieta!
anonim2016.01.16 20:54
Holecka zna się na rzeczy. Prezes ją lubi - dodatkowy plus. Jak miło, że nie ma w TV już tych pełowskich buziek :)
anonim2016.01.17 7:30
Na pewno nie będzie zadawać trudnych pytań rządzącym. Trwam bis a to chodzi,
anonim2016.01.17 11:31
Muerto Pato- Jak w takim razie nazwać byłego szefa ,,Wiadomości" Piotra Kraśkę?
anonim2016.01.17 11:35
....a najbardziej to was wyborcza szczujnio ta jej wiara drażni, co?
anonim2016.01.21 12:47
I bardzo dobrze ! Właśnie takiej Holeckiej chcemy !