Wraca temat relokacji uchodźców. Zdecydowana reakcja PiS - zdjęcie
23.07.19, 17:27(fot. European Peoples party/CC BY SA 2.0/ flickr/ ggia wikimedia commons, edytowane)

Wraca temat relokacji uchodźców. Zdecydowana reakcja PiS

41

Wraca temat relokacji uchodźców. Połowa krajów Unii Europejskiej popiera francusko - niemiecką propozycję nowego mechanizmu relokacji. Jest już zdecydowana reakcja Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie. 

 – Na pewno nie ulegniemy. Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej pojutrze będzie w Warszawie i będzie rozmawiała z premierem. Jeżeli poruszy ten temat, na pewno uzyska jednoznaczną odpowiedź. My się nie zgadzamy na żadne relokacje uchodźców – zapowiedział w rozmowie z portalem tvp.info poseł PiS Kazimierz Smoliński.

– Taka relokacja byłaby niezgodna z prawem międzynarodowym, bo uchodźca – jeżeli przybywa do jakiegoś kraju, to ma prawo tam przebywać. Bez jego zgody nie wolno go nigdzie więcej relokować, a tutaj byłaby przymusowa relokacja. Nie ma na to naszej zgody – stwierdził 

Z kolei politycy opozycji przychylnie patrzą na nową propozycję relokacji uchodźców. 

 – Prezydent Macron podejmuje konstruktywne działania mające rozwiązać wspólny problem całej Europy. Problem polegający na tym, że mamy imigrantów i niektóre państwa są nieproporcjonalnie mocno obciążone problemem migracji. Jestem przekonany, że polski rząd będzie rozmawiał na ten temat ze swoimi partnerami z Europy Zachodniej. Dotychczasowe demonstracyjne ignorowanie potrzeb innych członków Unii Europejskiej i fochy wobec partnerów z zachodu skończyły się na przykład głosowaniem w Parlamencie Europejskim, w którym dwukrotnie Beata Szydło nie została wybrana na przewodniczącą komisji – powiedział  warszawski radny Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej Marek Szolc.

Poza Niemcami i Francją, które forsują nowy mechanizm relokacji, inicjatywę popierają: Finlandia, Luksemburg, Litwa, Portugalia, Chorwacja i Irlandia. 

bz/TVP INFO

Komentarze (41):

anonim2019.07.27 7:28
sa obciążone przez lewackie rzady a problemem Europy jest brak obrony granic i wpuszczanie wroga bez walki chcą gwałty i nozownikow ich sprawa ale patrząc np. na paryskie gowno po co dwa razy wymyslac spalona zarowke
Mirek2019.07.24 9:58
To nie są żadni uchodźcy tylko ....krokodyle . Mają małe łapki do roboty a wielkie gęby do żarcia . Taki nachodźca musi mieć gdzie mieszkać , musi mieć pieniądze aby ubrać się w markowe ciuchy , musi mieć ekstra auto , musi mieć pieniądze na życie ....... i nie musi pracować !!! . To jest fenomen na skalę światową !! . Jak tak dalej pójdzie to do Europy przypłynie ze 100 milionów muzułmanów których będziemy musieli utrzymywać .
PolakNieLeming2019.07.24 9:15
Brawo rząd ! Brawo PIS ! Na pohybel choremu lewactwu !
retro2019.07.24 9:07
moi drodzy w nadchodzącej 3 dekadzie ISLAM zamieni te europejskie, dekadenckie pole w rżysko ! wprowadzi szariat ! te wszystkie dziwadła europejskie będą uciekać. Na pewno wielu wybierze bezpieczną Polskę i temu trzeba sie przeciwstawić. Aby Polska nie stała sie zlewem.
robaczek 2019.07.24 8:33
W DUPKE WAS MORAWIECKI POJEDZIE ! ;] przyjmiemy uchodzcow od przyjaciol niemiec ;] za komisarza! ;] ahahahahhahahahahahahhahaha! jada was ;] bez maselka! i to wasi! ;]
PolakNieLeming2019.07.24 9:27
Lecz się na nogi, bo na łeb za późno.
KAMILA 2019.07.24 17:35
Marny, ohydny robaku! vel Lechu Keller vel.....! Ty stary geju zboczeńcu! Zamknij się w koncu ! Swoim pedziom dawaj radę, nie nam ! Wymiotować mi się chce! Napisz geju ile OSÓB spedaliłeś, ile dzieci zaraziłeś AIDSem! U CIEBIE NIE TYLKO BRAK WSTYDU, ALE I ROZUMU! A SWOJĄ CHOROBĄ PSYCHICZNĄ NIE MASZ SIĘ CZYM CHWALIĆ! CHOROBĘ SIE LECZY, A NIE PROMUJE! TAKIM WPISEM SAM SOBĄ GARDZISZ! I TY O TYM WIESZ !
bogdanus2019.07.24 8:00
Idioci, sami wywołali problem a teraz... "Prezydent Macron podejmuje konstruktywne działania mające rozwiązać wspólny problem całej Europy".
Matka Polka2019.07.24 7:22
PO tylko o jednym - stanowiska, stanowiska, stanowiska. Nieważne za jaką cenę - byle dorwać się do stanowiska.
Renata2019.07.23 21:07
Ale po co się denerwować relokacją. We Wrocławiu już jest bardzo "kolorowo" z całej Azji mamy przybyszów, do widoku hidżabu już zaczynam się przyzwyczajać. Już się u nas rodzą śliczne kolorowe maluchy , które bez większego problemu staną się polskimi obywatelami. W Polsce też już jest dość dobry socjal, szczególnie dla imigrantów, to strumień nachodżców będzie płynąć.
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 20:53
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki.com.pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
meru2019.07.23 20:13
Chcecie nam wciskać uchodźców to proszę ogolone unijne renegocjacje traktatów akcesyjnych niech mieszkańcy ue się wypowiedzą tej kwestii kto za ten zostaje w ue kto przeciw ja opuszcza Zobaczymy kto zostanie w tej nowej ue
Andrzej2019.07.23 20:07
Te państwa które chcą niech sobie przyjmą.
Jurek2019.07.23 19:46
relokacje to trzeba im zrobic na morzu jak płyną.
kamila2019.07.24 3:20
dziurka w pontonie...
Jahu2019.07.23 19:25
Niech sobie tęczowe lewactwo do swoich domków relokuje.
Marysia2019.07.23 18:55
Dzisiaj kudłaty prezydent Sopotu mówił że chce przyjąć dzieci z Aleppo. Kudły dostały się do mózgu i zrobił się kołtun. A ten kołtun jest odporny na informację że Syryjczycy nigdy nie oddają dzieci, nawet sierot bo opiekę nad nimi sprawuje najbliższa rodzina. Biskup Aleppo dziękował Polsce za pomoc na miejscu i prosił o dalsze wsparcie na miejscu.Ale kołtun zrobi wszystko aby dopiec PIS. Na kołtuna potrzebna szeptunka czyli wiedźma,może mu rozum i rozsądek wróci. Bo w Boga to on raczej nie wierzy a do fryzjera się nie wybiera dopóki PIS rządzi. To oznacza ze kołtun przez następne 4 lata zrobi jeszcze większe spustoszenie pod beretem tego osobnika.
KAMIK2019.07.24 16:30
Marysia, Tyle miałaś wyżej odpowiedzi ! I co ? Nic nie odpisałaś ! Czyli zgadzasz się z nami, tak ! "Ogon podkuliłaś" !
Milka2019.07.23 18:55
Marysia niech przyjmie do własnego domu i na własne utrzymanie nachodźców, skoro jej tak zależy.
edi2019.07.23 18:33
George Soros, amerykański miliarder (urodzony na Węgrzech), od kilkudziesięciu lat usiłuje wprowadzić w życie teorie swojego mistrza Karla Poppera i stworzyć »społeczeństwo otwarte«. Ideałem Sorosa jest likwidacja państw narodowych, wymieszanie społeczeństw, żeby już nikt nie był przekonany o swojej tożsamości, ideologia gender i LGBT, nieograniczony napływ imigrantów do Europy, prymat praw jednostki (np. aborcja, eutanazja, legalizacja marihuany) nad ogólnie akceptowanymi od lat przez społeczeństwo normami. Wydał ponad 32 mld dol. Na działalność licznie przez siebie zakładanych fundacji i organizacji pozarządowych. Od lat próbuje wpływać na politykę w rożnych regionach, nie mając ku temu politycznego mandatu” – czytamy na łamach „Sieci”. Jakubowska przypomina, że „także w Polsce działa kilkanaście organizacji, których powiązania z Sorosem są całkiem jawne lub niejako ukryte. wsieci.pl
izydor2019.07.23 18:31
Francja, Anglia , Niemcy doili swoje kolonie przez 200 lat to niech teraz przyjmują tych co wcześniej gnębili i wyzyskiwali.
retro2019.07.24 9:12
zapomniałes o Belgii, której król Leopold dokonał chyba największego mordu na tubylcach w Kongo w historii cywilizacji. Szacuje sie jego ludobójstwo na ok 10 milionów ludzi !
bea2019.07.23 18:10
do marysi marycha chyba sie nacpalas odbilo babie do islamu za niewolnice do haremu jako niepelnoletnia ubiora cie w burke i nie bedzie widac opuchniejtej od bicia i gwalcenia twarzy i ciala i beda toba poniewierali abys milczala i rodzila dzieci a za pyskowanie znowu razy wyjedz do kraju muzumanskiego pyskulo Prawa Kobiet zadne chyba do policzkowania albo kamieniowania za zdrade pasuje ci to marycha brak slow twojej glupoty wybacz polecam wszystkim feministkom aby wybraly islam
panie dzieju 2019.07.23 18:03
Ci co popierają to niech sobie ich relokują, a nas niech pocałują w d.... Myśmy nie posiadali ani nie okradali kolonii, nie otrzymywaliśmy planu marshalla, nie okradliśmy połowy europy i nie wymordowali i nie wyzyskiwali połowy Afryki jak robili Anglicy, Niemcy, Holendrzy, Belgowie, Hiszpanie, Portugalczycy. Ba, nas jeszcze okradano, mordowano i wyzyskiwano patrz rozbiory, obie wojny światowe. Upominanie się u nas o współodpowiedzialność i solidarność w spłacaniu długów wobec wszelkiej maści roszczeniowo nastawianych uchodźców, jest takim qrewstwem jak żądanie od biednego zapłaty za podarowany kęs chleba
hmmn2019.07.23 18:02
marysia nienawidzi katolików reszta to tylko puder
taro2019.07.23 18:00
ten francuski debil powinien byc nabity na pal, za zdradzieckie sciaganie wroga do kraju i oddanie francuskich ziem glupcom. W kazdych innych czasach taka kanalia zostalaby publicznie pocwiartowana, tylko za to, ze wrogowi otwarla wrota twierdzy.
anonim2019.07.23 18:00
Po co w Polsce kolejne pasożyty! już musimy utrzymywać pazernych kleszych próżniaków których relokuje w naszym kraju Watykan!
edi2019.07.23 18:34
UWAGA !!!!!!!!!!!!!! - dzielnicowy AGENT WPŁYWU Putina - cały czas atakuje Polskę, Kościół i Rząd
PolakNieLeming2019.07.24 9:19
Spadaj trolu, tam, gdzie twoje zawszone miejsce. Do Kacapii !
Marysia 2019.07.23 17:58
ALE POPATRZCIE: Islamiści nienawidzą LGBT, to samo katole, Islamiści nienawidzą samodzielnych niezależnych kobiet, to samo katole. Islamiści nienawidzą kultury zachodu, to samo katole. Islamiści chcą prześladować za prywatne preferencje i brak wiary w ich bożków, to samo katole. Może się dogadajcie ze sobą, zamiast zwalczać.
bea2019.07.23 18:09
marycha chyba sie nacpalas odbilo babie do islamu za niewolnice do haremu jako niepelnoletnia ubiora cie w burke i nie bedzie widac opuchniejtej od bicia i gwalcenia twarzy i ciala i beda toba poniewierali abys milczala i rodzila dzieci a za pyskowanie znowu razy wyjedz do kraju muzumanskiego pyskulo Prawa Kobiet zadne chyba do policzkowania albo kamieniowania za zdrade pasuje ci to marycha brak slow twojej glupoty wybacz polecam wszystkim feministkom aby wybraly islam
Moni2019.07.23 18:44
Znakomite Bea z ta propozycją wyboru islamu przez feministki. Żeby one choć chciały udać się do krajów islamskich, by walczyć o prawa kobiet. Przecież takie byłoby to ideowe, słuszne, prawdziwe i autentyczne. A tak...
KAtarzyna L2019.07.23 23:56
Maryśka ! Babo! Bzdury piszesz ! Rozwiń dalej listę tylko o jeden punkt! Islamiści nienawidzą żadnej religii, naszej też! U nich tylko Islam i więcej nic ! Wniosek! Wymordowaliby nas wszystkich, albo musielibyśmy my od siebie z kraju uciekać !
Sram na tuska 2019.07.24 4:53
Ty jehowska dziwko
Urszula2019.07.24 7:56
Jehowa - błędne przyjęcie przez świadków Jehowy imienia Boga JHWH. Wg psalmistów poprawne imię to Jahwe. Uważaj abyś przy okazji opluwania bliźniego swego nie opluj i imię Boga.
bb2019.07.24 8:59
do Marysi szkoda słów do Ciebie , jesteś chora z nienawiści
Tomek2019.07.23 17:46
Francja i Niemcy powinny wykorzystać okazję by milczeć. Podczas naszej akcesji do Unii Francja i Niemcy zmusiły nas do wprowadzenia wiz dla wielu krajów, w tym wschodnich sąsiadów, powodując tym znaczne szkody gospodarcze na Ścianie Wschodniej. Ta sama Francja i Niemcy wpuściły miliony ludzi o nieustalonej tożsamości, często przestępców bez żadnych dokumentów albo z kilkoma fałszywymi dokumentami. Niech sami ponoszą konsekwencje swoich pomysłów.
Ja 2019.07.23 17:45
Swojskich nierobów mamy dosyć. Importowanych nam nie potrzeba.
Moni2019.07.23 17:38
Islamskie "bogactwo" jest Polsce zbędne. Z zainteresowaniem, choć z uwagą, będziemy nadal patrzeć, jak od nadmiaru tego "bogactwa" niektóre państwa Europy radzić będą sobie z niestrawnością. Ona zawsze jest efektem przesytu...
Foster2019.07.23 17:37
Litwa za relokacją a Polska ?
kamila2019.07.24 3:16
Polska dla Polakow...Litwa to komuchy lizace brukselskie odbyty..