Władze Warszawy takie 'ekologiczne'... Poseł PiS ujawnia, co wywożą nad Wisłę - zdjęcie
02.10.19, 18:49Zdj. Twitter/Paweł Lisiecki

Władze Warszawy takie 'ekologiczne'... Poseł PiS ujawnia, co wywożą nad Wisłę

8

Paweł Lisiecki bada, co trafia na chronione nadwiślańskie obszary Natura 2000. Nie jest dobrze – co widać na zdjęciach, które zrobił.

Natura 2000 – program sieci obszarów objętych ochroną przyrody na terytorium Unii Europejskiej. Celem programu jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, które uważane są za cenne i zagrożone w skali całej Europy. Wspólne działanie na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego Europy w oparciu o jednolite prawo ma na celu optymalizację kosztów i spotęgowanie korzystnych dla środowiska efektów.

Organ sprawujący nadzór nad obszarem Natura 2000 (w tym przypadku miasto Warszawa) – wprowadzonym przez rząd PO-PSL - zobowiązany jest zapobiec wszelkim pogorszeniom stanu siedlisk i znaczącemu niepokojeniu gatunków, będących w danym obszarze przedmiotami ochrony. Dotyczy to także zapobieganiu pogorszeniom spowodowanym przez czynniki naturalne, albo pogorszeniom w wyniku legalnej, niewymagającej szczególnych zezwoleń działalności człowieka.

Po zmianach w 2012 roku sieć Natura 2000 w Polsce zajmuje prawie 20 proc. powierzchni lądowej kraju. W jej skład wchodzi: 849 obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty (obszary „siedliskowe” – przyszłe specjalne obszary ochrony siedlisk) oraz 145 obszarów specjalnej ochrony ptaków.

Tysol.pl

Komentarze (8):

Pilne! Mamy to!2019.10.3 0:18
Ech to wasze "wybiórcze" "zainteresowanie" ekologią. Jak informuje PAP, krakowscy badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowili wziąć pod lupę powietrze, którym oddychają. Zespół krakowskich naukowców umieścił pojemniki na dachu Uniwersytetu Pedagogicznego. Badacze łapali w nie pyły i zanieczyszczenia z powietrza. To, co osiadło, poddano potem badaniom pod kątem występowania mikroplastiku. Okazało się, że w osadzie występuje „zaskakująco duża liczba” tego typu zanieczyszczeń. Choć naukowcy na razie nie chcą się podzielić szczegółowymi wartościami, ich szacunki nie napawają optymizmem.
anonim2019.10.2 19:48
Bartosz Ciemięga Moja kochana Ojczyzna Moja kochana Ojczyzna to dom, w którym dorastam. Pełen miłości i ciepła, wspólnych chwil z najbliższymi i wspomnień o odległych czasach. Moja kochana Ojczyzna to dom, w którym jestem bezpieczny. Otoczony serdecznymi ludźmi, mającymi swoje cele i dążenia dla dobra naszej Ojczyzny
ciekawy2019.10.2 19:44
Z gnojówką pisie zawsze gotowi
kamila2019.10.2 21:16
Z gnojówką I FEKALIAMI POMATOLSKIMI zawsze gotowi ....
katolik 2019.10.2 19:34
Lisicki! a gdzie PiS składuje śmieci z Anglii i Francji które wpuszcza tysiącami ton do Polski?
dzielnicowy2019.10.2 20:10
Latał sobie z radarem pewien DZIELNICOWY I po drodze omijał przeróżne przeszkody, Lecz właśnie gdy się cieszył, że je tak omija, Wpadłszy na jedną z przeszkód rozbił sobie ryja.
Peowiec2019.10.2 19:33
"Na Tamkie pod trzynastką pożarną straż wezwali. Z ratusza pełnym gazem na fonie wyjechali." czaskowski z uszu dymi, płomieniem z d_upy wali!
man.of.Stagira2019.10.2 19:26
. . bo to są a g r e s y w n e nadwiślańskie brzegi o których śpiewają na Żylecie przy Łazienkowskiej! To oni noszą te flagi i trzeba ich tam podtruwać! . Gdybyś ujrzeć chciał, nadwiślański ŚWIT!... . I te POLSKIE f l a g i! Brrrr.... . Czaskoski jego Mać.