Winnicki stawia PiS warunki. 'Nie będą w stanie rządzić samodzielnie' - zdjęcie
06.03.19, 18:43zdj. screen Youtube/Media Narodowe

Winnicki stawia PiS warunki. 'Nie będą w stanie rządzić samodzielnie'

6

W rozmowie z dziennikarzem Superstacji Robert Winnicki stwierdził, że nie wyklucza koalicji z PiS po jesiennych wyborach parlamentarnych, jednak wyłącznie pod pewnymi warunkami. 

"Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało zdolności do samodzielnych rządów na jesieni ze względu na to jak rządzą przez ostatnie trzy lata"-ocenił lider Ruchu Narodowego. Jak widać, w pewnych kwestiach Winnicki i narodowcy mówią jednym głosem z "opozycją totalną", która już prawie uwierzyła w swoją wygraną. 

"Tworzenie zapory dla rządów Koalicji Europejskiej czy rządów łączonych z Wiosną Biedronia to dzisiaj jeden z istotnych celów, które powinny przyświecać ideowej narodowo-wolnościowej prawicy i między innymi dlatego tworzymy Konfederację"- podkreślił Winnicki. Dopytywany o ewentualną koalicję Konfederacji z PiS, odpowiedział:

"Nie wykluczamy tego i zakładamy to, że jednym z naszych celów są rządy w Polsce, natomiast to sprawowanie władzy musi być oparte o wartości, które nam przyświecają. Bardzo ciężko byłoby współpracować z PiS-em tak, jak on dzisiaj rządzi. Musiałoby się wiele w PiS-ie zmienić"- podkreślił Winnicki. Jednocześnie przyznał, że zna "wiele przyzwoitych osób" z partii Jarosława Kaczyńskiego. 

Lider Ruchu Narodowego nie doprecyzował jednak, co powinno się zmienić, choć w sumie można się domyślać, na pewno jednak nie byłoby to korzystne dla PiS.

Pytanie, czy Robert Winnicki i jemu podobni w ogóle zdobędą wynik potrzebny, aby wejść do Sejmu, czy wyłącznie rozbiją głosy.

yenn/Superstacja, Fronda.pl

 

Komentarze (6):

helena2019.03.7 13:31
lewactwo drzy WINNICKIEMU nie dorosliscie do piet to wspanialy,madry,mlody PATRIOTA bedac czesto za granica ogladalam wszystkie marsze NARODOWCOW w czasie rzadow tuska TO WSPANIALI MLODZI I NIE TYLKO LUDZIE, nie patrzac na bestjalska aresie wobec nich pieknie z honorem manifestowali w obronie POLSKOScCI a przwmowienia porywaly za serce tego moze tylko doswiadczyc POLAK duchem i cialem .DLATEGO JEST TAKA ZMASOWANA NAGONKA NA NARODOWCOW zycze POWODZENIA
grimm2019.03.7 7:38
Kojarzenie Winnickiego z totalsami, to manipulacja. Jest demokracja i to wyborca będzie decydować. Totalsi to postkomuna, ruch narodowy to prawica, jakby fronda nie wiedziała.
RK2019.03.6 21:14
I tak, dzięki PiSowi, faszyści podnieśli łby i dążą do objęcia władzy.
dd2019.03.7 6:38
co ty pier......sz koleś? leczysz się, czy może już za późno?
Flaszkq2019.03.7 9:07
Jezeli to są faszyści to ty jesteś bolszewikiem
Andrzej Malik2019.03.6 19:20
Czyli stawia warunki, ale nie wiecie jakie. Ech, ciennikarze jak z koziej d...y organki....