Więzienie za znieważenie geja? MS zdecydowanie przeciw  - zdjęcie
06.10.20, 08:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Więzienie za znieważenie geja? MS zdecydowanie przeciw

61

„Rzeczpospolita” informowała dziś, że posłowie PiS poparli projekt sejmowej komisji ds. petycji, chcący zmienić art. 257 Kodeksu karnego, wprowadzając karę do pięciu lat więzienia za m.in. znieważenie osoby lub grupy ludności z powodu jej tożsamości płciowej. Do sprawy odniósł się wiceminister Sebastian Kaleta, który oświadczył, że MS jest przeciwne temu projektowi.

Sejmowa komisja ds. petycji wniosła projekt chcący zmienić brzmienie art. 257 Kodeksu karnego, który zakazuje publicznego znieważania grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości. Wedle obecnie obowiązujących przepisów przestępstwo to jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. W myśl projektu kara ta miałaby zostać zaostrzona do pięciu lat, a w treści artykułu miałyby znaleźć się też nowe przesłanki: płeć, wiek, niepełnosprawności, tożsamość płciowa i orientacja seksualna.

„Rzeczpospolita” informowała dziś, że projekt poparli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Gazeta podkreśla, że nie wiadomo, czy zrobili to świadomie, czy w wyniku zamieszania w czasie głosowania.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Polityk podkreśla, że resort sprawiedliwości jest przeciwny przyjęciu projektu, który stałby się narzędziem do karania osób krytykujących ideologię gender.

- „Ministerstwo Sprawiedliwości jest zdecydowanie przeciw temu projektowi. Proponuje on narzędzie do karania osób, które krytykują neomarksistowską ideologię gender. Przepisy narzucają siłowe wymuszenie tzw. poprawności politycznej wobec osób, którym bliskie są wartości chrześcijańskie” – napisał.

kak/rp.pl, DoRzeczy.pl, Twitter

Komentarze (61):

jan2020.10.7 5:38
sqrwiła się pisowska spedalona lewacka złodziejska tzw prawacka banda lewaka kaczyńskiego
look2020.10.6 21:21
a co to gej podczłowiek?...czy ja mogę znieważać Biedronia?...a niby czemu mam mieć do tego prawo?...szacunek mi nie pozwala a Wasze prawo chce pozwolić?...wygląda na to, że to nie prawo a bezprawie
Yulia2020.10.6 21:17
To w takim razie ci co obrazili p. Madzię Buczek i p. Obajtka dostaną także 5 lat !!!
prawy2020.10.6 11:21
ja proponuję karę wiezienia dla kolaborantow europosłow opozycyii i za nietolerancje wobec KATOLIKÓW precz z lewactwem ktore chce wchodzic do łozek i narzuca pseodo- orientacje seksualne i nienawiść,amanie prawa,arogancję,agresję
Dam2020.10.6 12:23
Ziobrę, Rydzyka i Dudę chcesz zamknąć? W końcu to oni rozpoczęli kablowanie na polski rząd.
GS2020.10.6 12:42
Każdą głupotę da się napisać. I odwrócić kota ogonem. Są takie ideologie, że kłamstwo im większe tym lepiej.
babajaga2020.10.6 14:08
Takie są fakty. Ci dżentelmeni pierwsi "donieśli" na Polskę.
Anna2020.10.6 18:40
Ale ty tuman jesteś
Do wszystkich "mondrych" z Frondy2020.10.6 10:26
Czyli co? O katolu nie można powiedzieć, że jest chory psychicznie, a o transseksualiście można? To jest ta równość wobec prawa?
Anonim2020.10.6 10:47
zaczynasz w końcu rozumieć
Do wszystkich "mondrych" z Frondy2020.10.6 10:50
No właśnie nie rozumiem koleżko.
Anonim2020.10.6 11:04
Dla lepszego pojmowania. Jako normalny masz ptaka , jako trans ucinasz go sobie i od razu zaczynasz za nim tęsknić a nawet nie możesz bez niego żyć. Czy to jest normalne.
Anonim2020.10.6 11:07
Dla mnie normalniejsze od wiary w jakiegoś niewidzialnego ziomeczka w chmurkach, co to podgląda cię czy wieczorami trzymasz ręce na kołderce. Normalniejsze od opowiadania na kolanach obcemu facetowi swoich przewin. Albo że jakiś tam cieśla sprzed dwóch tysięcy lat chodził po wodzie i zrespił się po trzech dniach. Wy katole jesteście chorzy psychicznie, urojenia jak najbardziej są zakwalifikowane jako choroba psychiczna. Homoseksualizm nie.
po kłamiesz?2020.10.6 11:35
Homoseksualność wykazuje wszelkie znamiona choroby - zależnie od przypadku - mutacja, zaburzenia hormonalne, psychopatia pourazowa i najczęstsze obecnie choroby psychiczne indukowane w wieku dziecięcym. Nie ma ANI JEDNEGO dowodu że homoseksualizm nie jest chorobą. Uczucia, miłość? Odpowiadam - większość z nas kocha zwierzęta ale prawie nikt z nimi nie kopuluje. Jest za to szereg argumentów że ............ 1Homo to dezorientacja i choroba psychiczna tak jak ch.fizyczna jest impotencja i bezpłodność oraz tak samo jak ch.psychiczna są nałogi 2transwestyci z rozdwojeniem jaźni to ich bracia, podobnie jak transseksualiści którzy leczą się u psychiatry lub chirurga z pomocą hormonów 3)do 46% było molestowanych(wiki) 4choroba to opinia prześladowanej części lekarzy 5byli są i będą chętni do leczenia się także w Holandii 6częsty jest późny wiek rozwoju choroby 7nagminne są paranoidalne gadki o niepewności orientacji 8pasywni są NIEPODWAŻALNYM dowodem na różnorodność choroby 9często występują inne zaburzenia umysłowe 10nierzadkie są erekcje na płeć przeciwną przy niemocy w kontakcie bezpośrednim 11jest ogromna nadreprezentacja w środowiskach artystów, więźniów, duchownych z wybujałą wyobraźnią 12nadproporcjonalnie wielka liczba hiva i pedofilii 13fobia-paniczny strach utrudn normalne funkcjon, homofobia NIE ISTNIEJE ............................................. Choćbyście stanęli na głowie to osoby homo nadal będą się użalać jak na zachodzie. Zamiast leczyć własne zaburzenia, m.in. fobie to wmawiają je osobom zdrowym. Sam mam lęk wysokości ale wg klasyfikacji nie załapuje się na akrofobie bo to ekstrema zaburzeń. Homofobia to najwyżej lęk przed wyleczeniem z homoseksualizmu. Fobia – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Stopień lęku jest różny, a pojęcie fobii jest zarezerwowane dla skrajnych przypadków spektrum. Co do analogii mowy potocznej fobii przypomnę że nikt nie nazywa drugiego idiotą robiąc zarzuty co do nadzoru szkół specjalnych, czy kaleką np za powolną budowę udogodnień dla osób niepełnosprawnych ............ Pojęcie choroby psychicznej nie musi wykluczać się z pojęciem grzechu, przykład kleptomania lub uzależnienia (nieumiarkowanie) ........Twierdzenie że zboczenia są wrodzone brzmią śmieszne jak preferencja wielu Włochów wyłącznie do blondynek rdzennie u nich nie występujących.Jak stwierdza włoski ekonomista Paolo Manasse, w artykule dla włoskiego „Metro”, Włosi wolą blondynki, a nawet wręcz preferują blond piękności, od Włoszek......Gdyby dewiacje były rzeczą jedynie wrodzoną to była by ich taka sama ilość w każdym państwie, każdej aglomeracji, grupie społecznej, przedziale wiekowym, płci i każdego roku. Wszyscy wiedzą że to bzdura
Anonim2020.10.6 11:38
Z twojego wpisu przebija intelekt ptaka ,możesz coś z tym zrobić.
Anonim2020.10.6 12:39
LGBT to wspólcześni wyznawcy płaskiej ziemii. Są ludźmi co obalają definicje medyczne I wciskają nam ciemnote bez dowodów, logiki, konsekwencji. W świecie nauki redefinicje robi się kompleksowo, a nie poprzez tworzenie wyjątków. Dowodem na płaskość ziemi nie może być samo zdjęcie ale wyjaśnienie wschodów, zachodów, pór roku, stref klimatycznych itd. LGBT nie wyjaśniają nic poza pitoleniem o wrodzonej orientacji. Nieuleczalna, niewątpliwie genetyczna schizofrenia to tez normalna orientacja? Homoterroryści obalają definicje medyczne tak samo jak na zachodzie obalają pomniki. LGBT ma tylko argument pięści,,,,,,,
do szukajacego" mondrych"2020.10.6 12:51
powiedzenie pedalowi,ze jest chory psychicznie,nie jest obraza,tylko stwierdzeniem faktycznego stanu jego zdrowia
Hanys GórnoŚląski2020.10.6 10:22
Cóż - za 3 lata znajdziemy sobie prawdziwą partię prawicową do poparciw wyborach. PiSiorom odbija palma w lewo.
Pozdrawiam Polaków z Wołgogradu2020.10.6 10:19
Straszne to, co dzieje się u was w Polsce. Jesteście zalewani bezbożnymi pomyjami. Ale są miejsca na świecie, gdzie jest jeszcze normalnie. bardzo proszę, posłuchajcie piosenki na YT: https://www.youtube.com/watch?v=2ZVkfRpYEyc&t=14s
Troll2020.10.6 10:17
Moze jednak jest roznica miedzy wyzywaniem ludzi i niezgadzaniem sie z jakas wyimaginowana ideologia.... Co do pierwszego, przyklady w komentarzach na frondzie
Anonim2020.10.6 10:06
Kaczyński zobacz jak ty jesteś samodzielnym politykiem i powiedz rodakom czy nadajesz się na naczelnika. Trzy dni temu dostałeś w pysk od Mosbacher i w odpowiedzi cały PiS pokornie chce zmienić ustawę zgodnie z wolą Mosbacher.
ZUZIA2020.10.6 10:00
Po ustawie futerkowej to kolejny dowód NA MOCNY SKRĘT PiS W LEWO
Darek2020.10.6 15:23
Jaki skręt? Przecież PiS to czystej wody komunizm, nigdzie nie muszą skręcać - ich wódz Kaczyński jest nawet doktorem marksizmu-leninizmu.
Jan2020.10.6 18:42
Darek myśl trochę i zrezygnuj z TVNu
Staruszku, nigdy nikomu nie pisz2020.10.6 22:59
by "zrezygnował z TVN" albo żeby "przestał głosować na PO". Bo może się okazać, że kierujesz te słowa do kogoś kto telewizora nie posiada od dekady i nigdy nie głosował na Partię Oszustów.
Anonim2020.10.6 9:53
Mosbacher z Kaczyńskim się rozkręcają. W PiS i w sejmie obowiązkowy będzie parytet LGBT a sodomia będzie oznaczała cnotę. I co wyborcy Kaczyńskiego powiecie , dwa tygodnie rządów naczelnika a już zdemolował polską wieś i katolickie obyczaje
Anonim2020.10.6 9:51
Chodzi o to czy identyfikują nas najwyższe części duszy, czy żądza. Kluczowe zagadnienie dla istot stworzonych na obraz i podobieństwo Boga.
Anonim2020.10.6 9:59
Zdefiniuj najwyższe i najniższe części duszy.
Anonim2020.10.6 10:07
Jan Radziszewski stosuje indywidualne podziały, a co do definicji duszy, nie ma takiej.
Dusza2020.10.6 10:07
Zdefiniuj najpierw duszę, proszę
Po 11 ...2020.10.6 9:47
Dziwne. Za znieważenie 5 lat, a np. za pobicie: Artykuł 158 kk: Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Beno2020.10.6 9:49
No właśnie, bo ci z LGBT uważają się za pępek świata i ich obraza to od razu 5 lat, a może dożywocie. Jakich to czasów żeśmy dożyli, że głupota ludzka nie ma granic.
Anonim2020.10.6 10:02
Tak apropo głupoty. Przeczytałeś, czego ma dotyczyć zmiana, czy tylko zobaczyłeś "5 lat za obrazę transa" i już drzesz mordę?
Beno2020.10.6 10:10
Anonim: Pytał głupi mądrego: na co rozum zda się według twego zdania? Rozum zda się na to według mego zdania, by nie odpowiadać na głupie pytania. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, a jak nie to jesteś żałosny.
Anonim2020.10.6 10:17
Po prostu nie zrozumiałeś treści planowanej zmiany (albo nie zadałeś sobie tyle trudu, aby ją przeczytać), tylko tak jak piesek Pawłowa reagujesz bólem d*py na samo wspomnienie o osobach LGBT. Ładnie was tam wyćwiczyli. Aha, odpowiadanie na pytania jakimiś rymowanymi dykteryjkami nie sprawi, że będziesz mieć rację.
Beno2020.10.6 9:47
Jak na razie prowokacyjnie, agresywnie i po chamsku zachowuje się LGBT. Za ich napaści, dewastacje, profanacje, agresje, obelżywe powinni być karani. A na razie uchodzi im to bezkarnie i pozwalają sobie na coraz więcej. Gdyby nie prowokowali, nikt by ich nie obrażał i mogliby spokojnie żyć, jak żyli dotychczas. Całą wojnę wywołali LGBT i ich sprzymierzeńcy wszelkiej maści lewacy. Stop LGBT.
Anonim2020.10.6 9:47
Warunek konieczny i wystarczający, to zazwyczaj najpotężniejsza, najbardziej destrukcyjna broń.
Anonim2020.10.6 9:36
Niewygodna Prawda zawsze znieważa. Gdy wytkniemy złodziejowi, że kradnie, on poczuje się znieważony, choć wie że kradnie. Gdy odmówimy Zmiennopłciowcom prawa pouczania dzieci w szkole, oni naprawdę poczują się znieważeni, i będą mogli ukarać osoby powołujące się na prawo do wychowywania swoich dzieci zgodnie z własną wiarą. W USA i UE sataniści i katofobi burzą pomniki świętych i krzyże, bo to ich znieważa. Jedyną grupą, której nic nie znieważa, są katolicy. Taka jest praktyka.
Dam2020.10.6 10:00
Ale nie wstyd ci tak kłamać? Przecież Katolicy tutaj czują się znieważeni co chwilę. Są znieważeni nawet, jeżeli powie się im, aby nie przezywali innych. Co więcej, mają już paragraf o obrazie uczuć religijnych, który co chwilę idzie w ruch.
bogdanus2020.10.6 9:15
"5 lat więzienia za znieważenie katolików, wierzących. Połowie PiS poparli, Ministerstwo Sprawiedliwości odrzuca". Ten projekt ogólnie chroni ludzi i prawo do poglądów. Na dzień dzisiejszy to chrześcijanie muszą być chronieni a przy okazji i geje gdy będą atakowani ze strony agresywnych ludzi. Można powiedzieć że jest to polska tradycja tolerancji, tylko teraz zostanie wzmocniona. Pamiętajcie kij ma dwa końce i nikt czy to z jednej strony czy z drugiej strony, będzie musiał się hamować. Skończą się zbydlęcone zachowania z LGBT.
krakus2020.10.6 9:13
Specjalna ochrona osób ze względu na orientację seksualną urasta do rangi absurdu. Przepraszam, to jest absurdem. No przecież karanie za wyrażenie dezaprobaty dla człowieka, który lubi sex z małpą jest idiotyzmem.
Anonim2020.10.6 10:10
Idiotyzmem jest karanie za wyrażanie dezaprobaty dla człowieka, który za podstawę wiedzy o świecie uważa starożytne księgi bliskowschodnich nomadów.
Dzwonili z sekretariatu Pani Gubernator?2020.10.6 9:13
hehehe
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.10.6 9:08
Przeżyliśmy brunatna zarazę, potem czerwoną. Przeżyjemy i tęczową. To ta sama piekielna wersja, tylko inaczej przefarbowana.
Precz z 🌈 zarazą!!!2020.10.6 9:08
Obnoszący się z przykrym faktem bycia gejem, np. debil publicznie klepiący się po jajach (czytaj: zboczeniec) to święta krowa unijnego neomarksizmu. Więzienie to mało powiedziane. Łamanie kołem, przypalanie członków, ćwiartowanie - oto kary adekwatne do przewinienia.
Gość2020.10.6 9:11
Niezły z ciebie katolik.
lewak2020.10.6 9:22
a z ciebie co za katolik, że popierasz ideologie LGBT?
Jezus2020.10.6 9:24
do lewak: a no z niego taki katolik, który jest prawdziwy.
lewak2020.10.6 11:18
na pewno nie ty
Anonim2020.10.6 15:27
Znam ateistów co nie lubią gejów ,tak ,że nie koniecznie musi być katolikiem .
lewak2020.10.6 9:02
Co z chorymi na zespół Downa, chorymi na karłowatość, co z grubymi, rudymi, małymi itd.? Jakaś paranoja z tym LGBT. Czemu mają mieć inne prawa i przywileje od innych?
Anonim2020.10.6 8:48
Zastanawiam się co to za obrzydły kret zaczął swą dewastację?! Chroń mnie Boże od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam!
bogdanus2020.10.6 8:43
Dobry projekt, w dzisiejszych czasach gdy LGBT jest agresywna i fizycznie atakuje ludzi, projekt będzie chronił katolików i ich poglądy. Projekt dotyczy wszystkich obywateli i ma na celu odstraszenie agresorów niezależnie od ich poglądów.
Gość2020.10.6 8:40
To jeszcze jakby ktoś miał wątpliwości, czy żyjemy w chrześcijańskim kalifacie. A tak swoją drogą, to fajna ta religia miłości, skoro nie zgadza się na zakazanie znieważania kogoś tylko ze względu na orientację.
Karol2020.10.6 10:05
Nikt cie pajacu nie zmusza do mojej katolickiej religii, ale nie pozwolimy, zeby ktos jajami, dyndal nam przed oczami, zeby gorszono nasze dzieci, a jak sie to tobie pedale nie widzi, to zobaczycie co z wami bedzie !!!
Art2020.10.6 10:13
Ha, ha, rzeczywiscie w Polsce nikt nie przymusza do religii - obesmialem sie jak norka. Zmuszacie od kolyski az po grob. Polska JEST panstwem wyznaniowym. I nikt Ci nie dynda jajami przed oczami. Sam wchodzisz na te strony porno. I nikt poza Wami nie gorszy dzieci - casus slynnej katolickeij rodzinki, ktora protestowala na Paradzie Rownosci. Nie bij piany i odnos sie do faktow , a nie swoich marzen.
Anonim2020.10.6 15:32
To rozumiem ,że chodzisz do kościoła ,bo przychodz po ciebie kościelny i na siłe prowadzi do kościoła . A co to jest https://kwejk.pl/obrazek/3307991/nowy-ateizm.html
Dziadek2020.10.6 17:09
Moje wnuki są w szkole zmuszane do chodzenia na religię...
jula2020.10.6 8:40
Bez eskalacji, jakie są przepisy za znieważenie chrześcijanina?
Gość2020.10.6 8:41
To jest dokładnie ten sam artykuł 257, który miałby zostać rozszerzony między innymi o orientację seksualną.
Anonim2020.10.6 8:37
W demokracji prawo jest równe wobec wszystkich.