Wielka część wyborców nie pamięta, że głosowała na PSL - zdjęcie
01.01.15, 13:27Wyborcy nie pamiętają, że głosowali na PSL (fot. Facebook)

Wielka część wyborców nie pamięta, że głosowała na PSL

4

„Gazeta Wyborcza” opublikowała wyniki sondażu CBOS, w którym pytano respondentów, na który komitet wyborczy głosowali w wyborach do sejmików wojewódzkich.

Wyniki są bardzo zaskakujące. Deklaracje zwolenników PO, PiS i SLD nie różnią się w sposób znaczący od oficjalnego wyniku wyborów. Inaczej jest w przypadku PSL. Zaledwie 14 proc. wyborców pamięta, że poparło to ugrupowanie – to niemal o 10 proc. mniej od oficjalnego wyniku ludowców.

„Gazeta Wyborcza” próbuje wytłumaczyć tę dziwną rozbieżność, odwołując się do „książeczki” wyborczej, gdzie na pierwszej stronie było PSL. Chodzi po prostu o to, że wyborcy mieli całkowicie bezmyślnie zaznaczać pierwsze lepsze ugrupowanie. „GW” znowu robi z Polaków idiotów – przypuszczenia o fałszerstwie, jak wskazuje „Gość Niedzielny”, w artykule „GW” w ogóle się nie pojawiły.

pac/gosc.pl

Komentarze (4):

anonim2015.01.1 14:23
Byłem w obwodowej komisji wyborczej i stwierdzam ze mozliwosci fałszerstw było bardzo dużo...
anonim2015.01.1 16:29
@naos- Badanie prawdopodobnie było anonimowe więc czego tu się wstydzić?
anonim2015.01.1 22:23
Oj @Nowakowska,znów bredzicie i ludzi nie szanujecie.Jak kto nie rozumiał, to pytał innych obecnych na sali. Sam wskazałem palcem nagłówki i dalej już sami wyborcy decydowali. No, ale jak mawiają: "głosowali jak chcieli, a wybrali kogo trzeba."
anonim2015.01.2 0:13
ale PSL pamięta że wyborca na nich głosował... he he he kabaret debili pokroju Kopaczki Sraczki i Tuskomatoła