Watykan w ONZ przeciw rasizmowi i przemocy - zdjęcie
19.06.20, 12:57Watykan w ONZ przeciw rasizmowi i przemocy/Vatican Media

Watykan w ONZ przeciw rasizmowi i przemocy

8

Stolica Apostolska przeciwstawia się dyskryminacji rasowej we wszelkich jej przejawach. Głos w tej sprawie zabrał na forum oenzetowskiej Rady Praw Człowieka stały przedstawiciel Watykanu abp Ivan Jurkovič. Uczestniczył on w debacie na temat naruszania praw człowieka z powodów rasowych, systemowego rasizmu, brutalności policji oraz stosowania przemocy wobec pokojowych protestów.
 
Abp Jurkovič wezwał wszystkie państwa do uznania, ochrony i promocji podstawowych praw człowieka. Przypomniał, że wszyscy członkowie rodziny ludzkiej, stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, są równi w swej godności bez względu na rasę, narodowość, płeć, pochodzenie, kulturę czy religię. Nie można zatem tolerować czy zamykać oczu na jakąkolwiek formę rasizmu i wykluczenia społecznego.
 
Nadszedł już czas – powiedział na forum ONZ watykański dyplomata – aby położyć kres uprzedzeniom i wzajemnej nieufności, które leżą u podstaw dyskryminacji rasowej. Nikt nie może czuć się odizolowany. Nikt też nie może czuć się uprawniony do deptania godności innych ludzi. Przemoc jest autodestrukcyjna. Nic się nie zyskuje dzięki przemocy, a traci bardzo dużo – dodał abp Jurkovič.
 
Vaticannews.va/Krzysztof Bronk - Watykan

Komentarze (8):

Szybka Randka sex2020.06.19 17:20
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
katolicka kretynizacja polski2020.06.19 14:30
o prześladowanych środowiskach LGBT oczywiście miłosierny kościół nawet się nie zająknął...
Beno2020.06.19 14:47
Przestań pierniczyć głupoty. Zyli w PRL-u i nikt ich nie prześladował. Nagle chcą jakiś praw, by im pozwolić na obnoszenie się swoją innością, wpychają się z gender i ich innością do szkół - chcą być blisko dzieci. Są zagrożeniem dla dzieci, bo pełno pedofili i filmów pornograficznych z dziećmi. Inni seksualnie nie są pępkiem świata: niech żyją i się zachowują normalnie. Nie chcemy, by ich traktować jako małeżstwa i pozwolić na adopcję dzieci. W społeczeństwie są pasożytami, bo nie przyczyniają się do prokreacji, jedynie to co społeczeństwo z nich ma, to że płacą podatek, ale podatek każdy płaci. Więc nie ma żadnych prześladowań. Niech żyją sobie spokojnie i nie prowokują. A jak ktoś prowokuje, niech się liczy z reakcją.
Glaudiusman2020.06.19 14:13
Przemoc jest ze strony lewaków, partii lewicowych , Antify i części murzynów oraz arabusów, którym nie chce się pracować i wolą grabić sklepy i domy. Dla przestępców miejsce jest w pace.
ole2020.06.19 13:57
Zgoda, ale zapomniał o podstawowej sprawie : o równym obowiązku pracy na swoje utrzymanie, czy czarny,czy cygan, czy biały, czy żyd, czy inny - jego obowiązkiem jest zapracować na własne utrzymanie uczciwie, solidnie i bez kombinowania. Nie pracujesz - nie jesz, chyba, że jesteś chory i niezdolny. Zero zasiłków z tytułu odmienności rasowej, czy innej.
ktos2020.06.19 13:22
Już nie popierają niewolnictwa. Ależ ten modernizm się panoszy. Poza tym to nie oni stają, tylko im staje, na widok dzieci.
Każdy z nas jest, bez wyjątku, 2020.06.19 13:20
włączając w to szmondaków z B’nai B’rith – Loża Polin "czymś". Osobiście jestem rasistą w jakimś procencie, antysemitą być może, jestem w dużym procencie antyfanatykiem, antyideologiem, antykomunistą, antynazistą, nie mam żadnych homo-rusofobii jedynie mam pogardę dla wspomnianych, dla ich radykalnej ideologii. Kim więc jestem? Jestem katolem i prawakiem z pradziada, nie jestem moherem, ale kaszmirem, bo mnie na kaszmir stać. Jestem złym katolem bo nie nastawiam drugiego policzka, mało tego, leje pierwszy. Zwykłym grzesznikiem, który nawet nie próbuje chodzić "po wodzie".
verizanus2020.06.19 13:05
Bardzo dobrze że stanął w obronie prześladowanych chrześcijan zwłaszcza katolików, Palestyńczyków (podobno są prześladowani, ale chyba należałoby to sprawdzić), białych teraz zwłaszcza w USA ;).