W wieku 79 lat umarł seryjny francuski morderca i gwałciciel zwany Ogrem z Ardenów - zdjęcie
11.05.21, 08:34Fourniret i Olivier - fot. screenshot YouTube (france24)

W wieku 79 lat umarł seryjny francuski morderca i gwałciciel zwany Ogrem z Ardenów

6

W wieku 79 lat zmarł odbywający karę dożywotniego pozbawienia wolności Michel Fourniret znany także jako "ogr z Ardenów". Fourniret zgwałcił i zamordował 11 osób, głównie nastoletnich kobiet. Zmarł po tym, jak został odwieziony do szpitala w związku z problemami z oddychaniem.

Od ukończenia 24 roku życia Fourniret wielokrotnie przebywał w więzieniu. Tam też poznał swoją przyszłą żonę Monique Olivier, która wspierała go w późniejszych morderstwach.

Sam Fourniret został aresztowany w 2003 roku po próbie porwania 13-letniej dziewczynki. Po intensywnym przesłuchaniu ani on ani jego żona do niczego się nie przyznali. Rok później Olivier zeznała jednak, że Fourniret od 1987 roku dokonał wielokrotnych gwałtów i zabójstw głównie dziewczynek i młodych kobiet. Kierował nią strach, że zostanie ona skazana w wyniku wyjścia na jaw morderstw męża.

Sam Fourniret przyznał się do zabójstwa 8 kobiet w wieku od 12 do 30 lat oraz jednego mężczyzny, którego ciała nigdy jednak nie odnaleziono. Modus operandi Fournireta polegał najczęściej na duszeniu i zgwałceniu ofiar. Żona wiedziała o jego przestępczej działalności i ją wspierała, jednak bezpośrednio nie dokonywała zabójstw.

Fourniret został w 2008 roku skazany przez francuski sąd na dożywocie bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze wyjście na wolność. Olivier skazano zaś na 28 lat więzienia, również bez możliwości wcześniejszego wyjścia na wolność. Małżeństwo rozwiodło się w 2010 roku, już podczas odbywania kary.

Pierwsze morderstwo Fourniret popełnił w 1987 roku, zaś ostatnie za które został skazany - w 2001 roku. W 2018 roku Fourniret przyznał się do zabicia dwóch kobiet w francuskim Auxerre - Marie-Angèle Domèce, 18-letniej niepełnosprawnej kobiety w lipcu 1988 i Janny Parrish, 20-letniej brytyjskiej studentki w maju 1990 roku.

W marcu 2020 roku Fourniret przyznał się także do zamordowania Estelle Mouzin w styczniu 2003 roku. Była to głośna nierozwiązana we Francji sprawa. Olivier potwierdziła następnie wersję Fournireta.

Sam Fourniret pochodził z Sedan w Ardenach, co spowodowało, że prasa i opinia publiczna zaczęły nazywać go "Ogrem z Ardenów".

jkg/pap


Komentarze (6):

Monika2021.05.11 11:22
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
duzio2021.05.11 15:10
śmierdzisz rybą
Po 11 ...2021.05.11 9:33
Kurcze. Fronda to katolicki portal, a nie ma słowa, o tym, że nasz bohater to był zagorzały katolik. On nawet szukał sobie tylko katolickich znajomych i tak też poznał żonę: Fourniret zamieścił ogłoszenia w publikacji dla katolików, szukając korespondencyjnych znajomych. Monique Olivier odpowiedziała na jego ogłoszenie w katolickiej gazecie" ---- "While serving time in prison for 15 counts of sexual assault against minors in and around Paris, Fourniret placed ads in a publication for Roman Catholics, seeking out pen pals." https://www.ranker.com/list/facts-about-michel-fourniret-the-ogre-of-the-ardenne/cat-mcauliffe ... Ups...
Po 11 ...2021.05.11 9:35
Ten zbok miał obsesję na punkcie dziewic. Coś wam to przypomina?
adu2021.05.11 13:51
co?
ha...ha...! Cóż to...?2021.05.13 1:08
Po 11", Czyżby on ci mówił o tym , że był katolikiem? ...... Czy tylko z nazwy nim był!? ...To dokładnie jak u ciebie... Lechu, ... ty też jesteś żydem, ale ateistą... i też podobnie " bawiłeś" się z dziećmi, jak on ! Widzisz ile macie podobnych cech!? ... Nie wspomnę już o wielu twoich innych wrednych wyczynach...! Tyle razy tu było pisane o tym !