W Warszawie protestowali frankowicze - zdjęcie
16.04.16, 16:00Fot. Youtube

W Warszawie protestowali frankowicze

Dziś w stolicy odbył się protest osób protestujących przeciwko nieuczciwym ich zdaniem działaniom banków. 

Uczestnicy demonstracji, która odbyła się w sobotę w Warszawie twierdzą, że istnieją w naszym kraju banki, które nie stosują się do polskiego prawa. Demonstranci domagali się między innymi przewalutowania kredytów we frankach po kursie z dnia zaciągania pożyczki.

Kolejny już protest osób mających kredyty zaciągnięte we frankach szwajcarskich rozpoczął się w sobotę w Warszawie przed siedzibą NBP, by trasą koło siedziby Ministerstwa Finansów dotrzeć do Pałacu Prezydenckiego.

Zdaniem protestujących w Polsce istnieją banki, które nie stosują się do polskiego prawa i nie honorują wyroków polskich sądów. W wypowiedzi dla tvn.24.pl przedstawiciel stowarzyszenia "Stop bankowemu bezprawiu" Mariusz Zając tłumaczył, że instytucje takie jak Komisja Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski zamiast nadzorować system finansowy w Polsce prowadzą do bankowego bezprawia.

Protestujący domagali się od Prezydenta jak najszybszego wprowadzenia prawa zapobiegającego nadużyciom ze strony banków.

W związku z protestem w centrum Warszawy miały miejsce lokalne utrudnienia w ruchu kołowym i zmiany w trasach komunikacji miejskiej.

emde/telewizjarepublika.pl