Ustawa futerkowa. Ziemkiewicz: Tu jest moje ,,non possumus'' - zdjęcie
25.09.20, 09:15Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Ustawa futerkowa. Ziemkiewicz: Tu jest moje ,,non possumus''

32

Jak już informowaliśmy, Rafał Ziemkiewicz zniknął z anteny TVP Info, gdzie był jednym z gospodarzy programu „W tyle wizji”. We wpisie na Facebooku przyznaje, że decyzja ta go nie dziwi. Ziemkiewicz w bardzo ostrych słowach krytykował „Piątkę dla zwierząt” forsowaną przez Prawo i Sprawiedliwość.

Na początku jego wpisu czytamy:

Jedną z rzeczy, którą uważam za poniżej swojej godności, jest udawanie naiwnego. Przecież byłbym idiotą, gdybym nie rozumiał, że kiedy wrzucę na konto tłiterowe, obserwowane przez 200 tysięcy ludzi, dosadny komunikat: >>Jarosława Kaczyńskiego totalnie pop*****liło<<, to kierownictwo TVP Info, gdzie jestem jednym z prowadzących programu należącego do najbardziej popularnych na antenie (średnio 700-800 tysięcy widzów wg Nielsena, więc pewnie w istocie jeszcze więcej) nie będzie mogło, najdelikatniej mówiąc, przejść nad tym do porządku dziennego”.

Dalej dodaje z kolei:

Byłbym też idiotą – i za idiotę, bądź pajaca uznam każdego, kto by tak robił – gdybym udawał, że nagle odkryłem, iż tzw. media publiczne (które osobiście zawsze zgodnie z prawdą nazywam państwowymi) nie są bezstronnym obserwatorem i arbitrem w politycznej walce, tylko jej narzędziem, jednym z najważniejszych. A niby gdzie na szerokim świecie jest inaczej? Na tym poziomie kapitału i zasięgu (co się jedno z drugim wiąże, bo zasięg medium zależy od tego, ile ma ono pieniędzy – wbrew kolejnemu błędnemu stereotypowi tak właśnie, a nie odwrotnie) nie ma już od dawna innych mediów niż „tożsamościowe”. No, gdzie niby jest ta mityczna bezstronność? W CNN? FOX TV? Może gdzieś we Francji, Niemczech? Może media Axela Springera nie są maszynami do, jak to ładnie nazwał towarzysz Lenin, „pierekowki” dusz? Może przynajmniej u siebie, w Niemczech? No, bez jaj”.

Pisze też:

Jarosław Kaczyński – mniejsza tutaj, z jakich powodów – uderzył nagle w żywotne polskie interesy, postanowił zaorać polskie rolnictwo i oddając >>rząd dusz<< skrajnej lewicy, otworzył niebezpieczny wyłom na froncie kulturowej walki o polski mental, w który to wyłom już neomarksiści włażą jak w masło, żądając więcej i więcej. I tu jest moje >>non possumus<<. Tu jest moment, kiedy muszę zacząć bić na alarm. Uwaga, towarzysze walki, w której też brałem udział, ale na swoich prawach, jako partyzant-ochotnik: dowódca prowadzi was (nas) do klęski! Zwariował i robi rzeczy niewybaczalne (konkrety w moich tekstach i wywiadach z ostatniego tygodnia). Trzeba szybko zmienić przywódcę, albo przynajmniej jakoś systemowo odebrać mu możliwość podejmowania całkowicie niekontrolowanych, jednoosobowych decyzji”.

dam/Facebook,fronda.pl

Komentarze (32):

dr2020.09.25 18:12
no bo konstytucja nie zabrania chodzić w futrach i skórzanych butach ... a czym się maja różnić użytkownicy noszenia futer ? od użytkowników noszenia skórzanych butów ? a czym od użytkowników jedzenia kiełbasy itp ? to nie wiem ... i tu Ziemkiewicz ma racje... można sparafrazować "czerwono tęczo łapska przecz od rolnictwa" problem ewentualny jest do rozeznania na temat co najwyżej uciążliwości hodowli dla otoczenia i dla hodowanych zwierząt ale niech to rozeznają weterynarze, zootechnicy... co i jak i w jakich odstępach ? kiedyś modne były nutrie a kiełbasa z nich ? wyśmienita... owszem są zwierzęta łatwiej hodowlane np. owce i trudniejsze bo norki to dzikie zwierzęta.. ale niech to będzie dyskurs techniczny a nie ideologiczny ...i tu Zimkiewicz ma racje ...dzisiaj norki ? jutro kury ? czyli dom wariatów ?
Maria Błaszczyk2020.09.27 15:38
No więc osobiście nie jestem zwolenniczką noszenia skórzanych butów, jedzenia mięsa ani nawet picia mleka, ale naprawdę nie widzieć różnicy między hodowlą zwierząt udomowionych - czyli takich, które w trwającym wiele tysięcy lat procesie ewolucyjnym metodą dobierania osobników o odpowiednich cechach przytosowały się do życia z człowiekiem, a dręczeniem gatunków praktycznie dzikich, bo tym jest niezaspokajanie podstawowych potrzeb, zabijaniem ich bez ogłuszenia, no oczach innych, często na raty, bo może się nie udać - to trzeba nie mieć pojęcia o tych zwierzętach. No i miejmy nadzieję, że jutro kury. Czas kończyć z tym barbarzyństwem.
dr2020.09.30 23:35
Hym… bycie zwolennikiem „nie jedzenia” „nie noszenia” aby nie miał podtekstu ideologicznego , czy chcemy czy nie… trzeba używać wyrobów zwierzęcych i nie można tego komuś zabraniać , ale jakieś normy hodowli mają jak najbardziej obowiązywać ..ale od ich określania niech będą fachowcy .. weterynarze zootechnicy, rolnicy , itp.. a nie „ nawiedzone mieszczuchy” … np. problem z hodowlanymi norkami był taki że jak je „zieloni” wypuścili to na wolności wszystkie wyzdychały …po 7 dniach… wszystkie … śmierć jest nieodłączną częścią życia .. na wolności ? w naturalnej przestrzeni jest naturalna selekcja …polega to na tym że mięsożerne drapieżniki ..wybierają podstarzałe lub osłabione chorobą osobniki atakują i zabiją przed spożyciem …choć nie zawsze.. np. niedźwiedź je często żywą ofiarę bo jest tak silny i nie widzi powodu aby „zabić przed spożyciem” A co by się stało gdyby drapieżniki nie jadły ? padła dziczyzna rozkładała by się bardzo długo i była by rozsadnikiem groźnych chorób… a tak drapieżnik zeżre, przetrawi i wysra już nie groźne a nawet pomocne odchody dla użyźnienia gleby… Tak to zaprojektował Stwórca… W Rosji przy -40 najlepiej sprawdzają się kożuchy i czapki futrzane .. w Afryce przy +40 stopniach pewnie kożuchy się nie sprawdzą Barbarzyństwem jest nie jedzenie mięsa bo rośliny mogą dostarczyć ledwie 14 z 20 aminokwasów białkowych pozostałe 6 tylko z mięsa … wiec jeżeli ty chcesz być słabsza fizycznie i intelektualnie a swoim dzieciom zapewnić gorszy rozwój fizyczno- intelektualny …no to to jest barbarzyństwo… Zwierzęta „apriori” Stwórca dedykował do życia z człowiekiem i takie do życia w dziczy i te w dziczy jak najbardziej trudniej hodować … i jest różnica „techniczne” w ich hodowli … ale jak wyżej… to temat dla specjalistów.. a nie dla "nawiedzonych ideologów"
katolicka deratyzacja Polski2020.09.25 17:55
Ziemkiewicz to stxry xgent mxsonerii,zxlozyciel ,rxzem z Orlem,Lozy Klubu Roninx.
Brawo!2020.09.25 15:40
Takich dziennikarzy nam potrzeba, stawiających granice ślepemu sprzyjaniu obozowi, który przez omyłkę chyba nazywa się Prawicą. Co do branży futrzarskiej, czym różni się zabicie wieprza od fretki. I jeden i drugi ginie dla potrzeb człowieka. Tak było i będzie, bo to człowiek jest podmiotem, a nie zwierzę! Szacunek dla p. Ziemkiewicza.
abc2020.09.25 15:26
Nic RZ nie pisze o swoich związkach z branżą futrzarską (konkretnie mediami kontrolowanymi przez tę branżę). taki został podany powód zawieszenia RZ w TVP. Nie wiem, czy to prawda ale wypadałoby się odnieść do zarzutu.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.25 18:02
Ziemkiewicz to doswixdczony xgent sluzb,xle trzebx go odswiezyc,wiec wylecixl,choc ZXRXZ WROCI.
Maria Błaszczyk2020.09.25 14:56
Nawet jak na pana redaktora Ziemkiewicza imponujący zbiór bzdur. „Jarosław Kaczyński – mniejsza tutaj, z jakich powodów – uderzył nagle w żywotne polskie interesy, postanowił zaorać polskie rolnictwo i oddając >>rząd dusz<< skrajnej lewicy (...)" "Uderzył w żywotne polskie interesy"? A jakież to znaczenie dla Polski ma akurat branża futerkowa i dlaczego nie da się jej łatwo zamienić na inną? "Oranie" ogólnie wydaje mi się pożądane w rolnictwie, ale ja jestem z miasta, więc się nie znam - ale coś mnie uczyli w szkole, że jest to jakieś takie działanie niezbędne dla wydajnej uprawy roli. A co do "skrajnej lewicy" - niebycie sadystycznym sku...lem nie ma nic wspólnego z lewicowością i prawicowością. To jest kwestia minimalnej wrażliwości i ta - na szczęście - jest równie powszechna wśród lewicowców jak prawicowców. A w tym badaniu wychodzi nawet, że prawicowcy częściej są za tą ustawą. Itd. https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/309219910-Sondaz-Polacy-nie-chca-hodowli-zwierzat-na-futra.html?template=restricted&grantedBy=preview&paywallReason=preview_limit_reached&
Wojtek Polak2020.09.25 15:04
"A co do "skrajnej lewicy" - niebycie sadystycznym sku...lem nie ma nic wspólnego z lewicowością" czy naprawdę nie jesteś sadystycznym sku...lem a aborcja (mordowanie dzieci nienarodzonych)a eutanazja (mordowanie starych schorowanych ludzi bo nie potrzebni) przecież jesteś za. pan Ziemkiewicz nie ma racji nie "skrajna lewica" a już całe lewactwo to chora patologia zwierząt zabijać nie wolno a ludzi można bo jak twierdzą oszołomy lewackie "człowiek to rak ziemi i trzeba tego raka usunąć"
Maria Błaszczyk2020.09.26 1:15
Może zacznij od sprawdzenia, czym jest eutanazja. Następnie sprawdź definicję słowa "dziecko". I jeszcze znajdź, gdzie stwierdziłam, że zwierząt zabijać nie wolno. A na sam koniec - co takiego zawiera nakaz nazywany "ósmym przykazaniem".
Jarosław Karłowaty2020.09.25 13:04
o komunistycznym mącicielu z Żoliborza tylko peany, dobrze, że to się są czasy stalinowskie bo dołączył by w gułagu do Warzechy, Gadowskiego, Michalkiewicza, Bartyzela, Słomki
katolicka deratyzacja Polski2020.09.25 17:58
Komunisci z Konfederxcji zmienixjx jezyk polski,rxzem z KOD-omitxmi,zeby lepiej oszukiwxc i klxmxc.
...2020.09.25 12:29
A ja dostrzegam ogromny urok zwierzątek we własnym futerku. I to one mają nosić futro wbrew Ziemkiewiczowi.
Wojtek Polak2020.09.25 14:56
tylko dostrzegasz futerka a skórki już nie dostrzegasz nie nosisz bucików skórzanych i paseczka?
Maria Błaszczyk2020.09.26 1:20
Ja na przykład nie noszę. Ale wiesz - te zwierzęta zabijane są na mięso. I nie metodą wkładania im jednej elektrody w zadek, a drugiej w pyszczek lub też zagazowywania na raty. Najpierw rzucając nimi z dużą siłą, by się znalazły w komorze gazowej... Ale ja się zgadzam - lepiej nie zabijać zwierząt, skoro nie ma takiej potrzeby. Ani mięsa ani skórzanych butów nie potrzebujemy.
Wojtek Polak2020.09.26 15:34
nie wycieraj sobie ryjka dekalogiem bo 8 przykazanie ciebie też obowiązuje. " najpierw rzucając nimi z dużą siłą..." nie bredź kłamczucho rzucają (a czemu nie napiszesz rozrywają własnymi zębami) niszcząc futerka a z czego mają kasę.
Anonim2020.09.27 15:43
Drzwiczki komór gazowych są na zawiasy sprężynowe. Ten pan 2 lata pracował na takiej farmie. Pewnie wie jednak lepiej od Ciebie. Więc trochę może powściągnij chamstwo, bo jak nie wiesz, o czym mówisz, to zarzucanie innym bycia "kłamczuchą" jest żałosne. Aha, i mnie żadne przykazanie nie obowiązuje - bo to nie moja religia. Ale nie mówię fałszywych świadectw przeciwko bliźnim swoim, bo to jest słabe bardzo. https://twitter.com/Fundacja_Viva/status/955376006013079553
Anonim2020.09.25 12:17
P. Ziemkiewicz na początku wyrazy uznania. Wracając do prezesa JK to trzeba zauważyć że kształtował go Lipski i był jego mentorem . W dawnych publikacjach JK można przeczytać jaki jest jego stosunek do prawicy i np ; Dmowskiego. Reasumując JK ma misję zaorania polskiej konserwatywnej katolickiej prawicy. Dochodzi do tego uraz z 2010r jaki ma do narodu polskiego. Tylko to daje pewność, że gość może być dla Polski niczym Franciszek dla KK .
Anonim2020.09.25 11:22
jesli nastepna wladza zawlaszczy panstwo i tv tak samo jak pis to skonczy sie rozbiorem polski
Dam2020.09.25 11:12
Szkoda, że zaczął o tym mówić, dopiero jak go to dotknęło. Przez 5 lat w trakcie rządów PO pracował w TVP i nie musiał tam śpiewać dla nich hymnów pochwalnych, tak jak to jest wymagane teraz. Obrona propagandówki (opłacanej przez nasze pieniądze) bo "prywatne stacje też są propagandowe" jest żałosne.
PolzN2020.09.25 10:08
W zdecydowanej większości przypadków tworzy się ferment, kiedy emocje biorą górę nad rozumem. Ludzie mediów znają język dyplomatyczny i doskonale wiedzą, że można wyrazić swój pogląd nie obrażając adwersarza. Tu akurat Ziemkiewiczowi nie wyszło.
STANISLAW - wolny od ideologii LGBT2020.09.25 10:05
Tak się mi wydaje, że w tej sprawie wystaczy tylko klarowna i mocna kontola społeczna i państwowa nad hodowlą i ubojem - żeby im nie towarzyszył sadyzm. Tylko tyle!
Maria Błaszczyk2020.09.26 1:31
Tylko po co? Wiesz, możemy dopuścić handel niewolnikami z silnym nadzorem państwa, by nie dochodziło do sadyzmu - ale nadal handel niewolnikami jest zły. Podobnie jak hodowla zwierząt w sposób powodujący ich cierpienie po to, by zarabiać duże pieniądze na towarze luksusowym - czyli nikomu niepotrzebnym. Aha, brak sadyzmu nie spowoduje braku cierpienia tych istot - bo sa to zwierzęta dzikie, mające potrzeby gatunkowe nie do zrealizowania w warunkach hodowli.
Po 11 ....2020.09.25 9:35
Ziemniewicz doskonale wie, że w państwach totalitarnych, albo się popiera wodza w 100%, albo jest się wrogiem reżimu. Hmmm, witamy na naszej wesołej opozycji :))
bard2020.09.25 9:32
Ziemkiewicz jest facetem inteligentnym. W jego wypowiedzi jest dużo racji. Błędem natomiast jest postrzeganie świata w kolorach czarnym i białym. Jeśli totalna opozycja jest z założenia na NIE, to wcale nie znaczy, że PiS ma być w permanentnej kontrze do totalnych. Istnieją jeszcze kolory, które podobać się mogą obu stronom i wcale nie szkodzą.
Po 11 ...2020.09.25 10:03
Kolego, co Ty wypisujesz? Ziemkiewicz "bez żadnego trybu" wyleciał z roboty. Wyleciał, bo w TVP świat jest czarno biały. Nie ma miejsca nawet na jedno odstępstwo od jedynie słusznej myśli, woli wodza. To nie Ziemkiewicz ma problem z szarościami. On pokazał, że stać go na szarość. To TVP, to PiS jest zafixowany na maxa. Precz z władzą totalną!
Po 11 ...2020.09.25 9:32
Zwracam uwagę na jedno. Pracuje Ziemkiewicz w "niezależnej" TV. Wystarczy, że w jednej sprawie nie zgodzi się z linią polityczną partii i wylatuje z pracy. Natychmiast, z automatu. Już rozumiecie gdzie żyjemy? Jak zastraszeni są pracownicy TVP? Już widzicie jaką mamy wolność? Naprawdę macie dusze niewolników?
prosty2020.09.25 10:09
Zamiast przepisywać/kopiować komentarze ze ściągawki lepiej przeczytać najpierw tekst komentowany. Zienkiewicz nigdzie nie pisze o niezależności telewizji, przeciwnie, zdaje sobie sprawę z tego, że każde media są tożsamościowe, także TVP, gdy zaczynał współpracę. W przeciwieństwie do wielu ma kręgosłup i swoje "non possumus".
Po 11 ...2020.09.25 10:19
TVP jako stacja abonamentowa, misyjna, publiczna, z założenia powinna być bezstronna. Tak jak sądownictwo, jak szkoła, urząd itp. Przyznając otwarcie, że TV, sądownictwo, publiczny szpital jest "tożsamościowy", przyznajemy, że żyjemy w państwie totalitarnym.
Dam2020.09.25 11:09
Z tym, że z TVP współpracował też przez 5 lat za PO i wtedy nie śpiewał tam dla nich hymnów pochwalnych, tak jak musiał to robić teraz. Rodzaj zatrudnienia zmienił się za PIS nieporównywalnie.
Po 11 ...2020.09.25 9:28
Zaskakujący artykuł. Nie pasuje na frendzla. Zbyt obiektywny. Ale do rzeczy. Ziemkiewicz ciągle udaje, że nie rozumie jednej sprawy. CNN, FOX itp to prywatne stacje, mają określony profil polityczny, coś jak np. liberalny TVN. Zupełnie czymś innym są utrzymywane z podatków stacje publiczne. W takich stacjach nie ma tego co w TVP, chamskiej propagandy jednej partii. Np. w BBC, RAI czy France Televisions, no chyba że Ziemkiewicz myślał o KCTV, nooo tam jest prawie tak jak w TVP Info.
Gość2020.09.25 9:25
Ziemkiewicz jak zwykle dramatyzuje. Chcemy zamknąć jedną tylko niewielką gałąź przemysłu (o czym mówiło się co najmniej od kilku lat, więc nie, hodowcy nie powinni być tym zdziwieni), a Rafał już bije na alarm i wieszczy zaoranie całego rolnictwa. Troszkę więcej rozwagi i mniej tzw. riserczu ziemkiewiczowskiego.