Upały to wina PiS? Rzecznik Trzaskowskiego już wie! - zdjęcie
01.07.19, 12:34zdj. screen Youtube/Onet Rano

Upały to wina PiS? Rzecznik Trzaskowskiego już wie!

10

Rzecznik prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, Kamil Dąbrowa, siedząc w klimatyzowanym SUV-ie, postanowił ponarzekać na upały w stolicy i... zaatakować Prawo i Sprawiedliwość. 

Zdaniem Dąbrowy, obecny rząd lekceważy zmiany klimatyczne, podczas gdy upały w Warszawie sięgają 42 stopni Celsjusza. 

"42 stopnie Celsjusza dzisiaj w Warszawie przed 17:00. Rząd @pisorgpl ignoruje zmiany klimatyczne i potrzeby Polaków, którzy chcą zadbać o przyszłość. Dlatego @warszawa i samorządna Polska biorą sprawy w swoje ręce. Życie i zdrowie Polaków są naszym priorytetem.#WarszawaDlaKlimatu"-narzekał Kamil Dąbrowa na Twitterze, zamieszczając zdjęcie, na którym widać wnętrze jego samochodu. 

Internauci szybko to wykorzystali. I nie, nie chodzi o to, że auto rzecznika Trzaskowskiego jest dobre i drogie. Mówiąc kolokwialnie, "stać go, to ma". Problem w tym, że mówimy o klimatyzowanym samochodzie benzynowym. Internauci przypomnieli Kamilowi Dąbrowie, że samochód nie jest zbyt... ekologiczny. 

"Subaru. Prawdopodobnie model Outback-SUV(ew. Legacy-limuzyna). Spore auto, mocny silnik boxer, napęd na 4 koła, pewnie automat, często ze skórzaną tapicerką (jak na zdjęciu). Fajna fura ale mało ekologiczna panie rzeczniku @dabrowa_k"

"Aha, i dlatego jeździ pan z klimą na full. Żeby zwiększyć emisję CO2. #hipokryzja"

"Dla rzecznika Dąbrowy ważne, że Subaru wspiera tęczową propagandę a nie że truje dieslem. Subaru nie ma w ofercie na PL żadnej hybrydy lub elektryka."

To tylko część odpowiedzi na wpis Dąbrowy. Z kolei działacz ruchów miejskich, Jan Śpiewak, przypomniał politykowi o porażce stołecznego programu "Milion drzew". 

"Czy związku z tym mozecie zacząć podlewac drzewa? Z programu milion drzew nic nie wyszło ale może wyjdzie milion uschniętych drzew 😔"-napisał Śpiewak.

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (10):

ZYZ2019.07.3 22:52
za chwilę znowu się będą w sejmie modlić o deszcz
violencja2019.07.1 20:13
a dlaczego w upały ma ten pan szalik?
tt:@PromocjaPWS2019.07.1 16:18
Już lepiej sprawował się w "Szkle".
JONASIK2019.07.1 13:43
A i to zdjęcie nie pasuje do tematu upałów, łyse drzewa, kurtka, szalik...
JONASIK2019.07.1 13:43
Klimat, a w szczególności klęski żywiołowe od zawsze były domeną boga. Jest nawet w prawie cywilnym termin "force majeure" dotyczący zjawisk na które człowiek nie ma wpływu (upał, powódź, huragan, trzęsienie ziemi, sztorm itp). Takie rozp...duchy to tzw. "akt boga" Jeśli zatem to bóg jest sprawcą, a PiS ma tego boga na sztandarach, więc kto jest najbardziej odpowiedzialny za niedogadania ze Stwórcą pogody? No kto?
Polak2019.07.1 13:52
Jak to kto? Ci, co w Niego nie wierzą.
JONASIK2019.07.1 14:02
Ale w którego boga? Jesteśmy Słowianami, więc chyba Chodzi o Peruna? O boga naszych Ojców, odpowiedzialnego za klęski żywiołowe. Ja nie wierzę w Peruna. Trochę mi głupio z racji tradycji i szacunku dla przodków. Ale nie potrafię. A Ty? A może Ty wierzysz w obcego żydowskiego boga? Fujjj, to jeszcze gorzej, nie dość, że olewasz Peruna, to dodatkowo jesteś zdrajcą wiary przodków. Fuj.
polak2019.07.1 13:34
nie szkoda mi warszawików,że mają takich debili w stołecznych władzach -takich wybrali
Cogito ergo sum2019.07.1 13:17
W Polsce najwięcej wyziewów idzie z Platformy i Wiosny. Szczególnie w Warszawie panuje niezdrowy mikroklimat wokół szkolnych dzieci. W Gdańsku także homoseksualne piece zadymiły i mamy jeszcze kilku włodarzy miast co szykują sobie podpałkę
CO22019.07.1 12:56
Ludności w świecie jest ok 8 mld-Ileż to wydychanego CO2!!!?. Tu jest pole do popisu dla "NOW ekologów" aby dokonać powolnej zagłady nadmiernie oddychających!