Tym jednym ruchem możesz uratować swoje dziecko przed śmiercią! - zdjęcie
23.08.16, 08:15Małe dziecko przy posiłku/Źródło zdjęcia: YouTube

Tym jednym ruchem możesz uratować swoje dziecko przed śmiercią!

Dzieci bywają nieprzewidywalne i trzeba mieć oczy dookoła głowy, by nad nimi zapanować i ustrzec przed wieloma niebezpieczeństwami. Są bardzo ciekawe świata, lubią poznawać nowe rzeczy i wkładać nowo poznane przedmioty do ust. Wystarczy chwila, by maluch zakrztusił się małym fragmentem zabawki czy niewielkim guzikiem.

Łatwo zadławić się również podczas spożywania posiłków. Dzieci nie mogą usiedzieć przy stole i często biegają z jedzeniem w ustach lub mówią w trakcie przeżuwania. Większy kawałek sera czy marchewki może utknąć w gardle i odciąć dopływ powietrza. Zablokowane drogi oddechowe prowadzą do poważnego niedotlenienia, które może skończyć się śpiączką a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią.

Organizacja zajmująca się edukacją w zakresie pierwszej pomocy — St. John Ambulance umieściła w serwisie YouTube filmik pokazujący jak prawidłowo się zachować w przypadku nagłego zadławienia. Bajkowa postać pokazuje krok po kroku, co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji. Przeprowadzone przez organizację badania są przerażające! Wynika z nich, że aż 80% rodziców nie wie, jak zareagować w takich okolicznościach!