[TYLKO U NAS!] Witold Gadowski: Niemcy mają w Polsce wielkie wpływy i z nich nie zrezygnują  - zdjęcie
25.08.20, 15:19Fot. screenshot - YouTube

[TYLKO U NAS!] Witold Gadowski: Niemcy mają w Polsce wielkie wpływy i z nich nie zrezygnują

68

Tomasz Poller: W ostatnim czasie znów mamy do czynienia z ekscesami w wydaniu niemieckich mediów polskojęzycznych. Szczególnie jaskrawie były one widoczne w rocznicę Bitwy Warszawskiej, gdy wręcz rehabilitowano w owych mediach rosyjską narrację historyczną. Przypomnę, że gdy rozmawialiśmy przed wyborami prezydenckimi na temat brutalności kampanii oraz rozpętanej przez niemieckie media histerii pt. "Duda ułaskawił pedofila", zwrócił Pan od razu uwagę na osobę nominowaną na nowego ambasadora Niemiec w Polsce (zresztą do tej pory nie zatwierdzonego przez stronę polską), którym ma zostać wysoki oficer służb specjalnych, Arndt Freytag von Loringhoven.

Witold Gadowski, pisarz, reporter, publicysta: Rzecz w tym, że Niemcy naprawdę poważnie traktują swoje wpływy w Polsce. I starają się tutaj przysyłać porządną kadrę, która będzie tych wpływów pilnowała. Mają tutaj sporą agenturę, mają tutaj mnóstwo fundacji, pod płaszczykiem których kryją się agenturalne działania niemieckie. I w ten sposób dbają o to, ażeby ich stan posiadania w Polsce co najmniej się utrzymywał, jeżeli nie rozszerzał. Można powiedzieć, że Amerykanie są bardziej lekkomyślni, przysyłając tutaj panią Mosbacher...

Warto odnotować, że właściwie wszyscy dzisiaj otwarcie łączą u nas osobę pana Loringhovena z tematem niemieckich mediów. Nawet po drugiej stronie barykady, chcąc nie chcąc, poruszono ten wątek (zniekształcając, co zrozumiałe, obraz wydarzeń). Np. parę dni temu w jednym z tekstów Gazeta Wyborcza rozczulała się wręcz nad tym panem, oburzając się równocześnie w tym samym materiale, że "PiS atakuje polskie media należące do niemieckich koncernów". Pojawia się jednak pytanie, skąd akurat teraz taka a nie inna aktywność owych niemieckich mediów? Bo np., jeśli chodzi o medialny blitzkrieg przez wyborami, sprawa była jasna, chciano nie dopuścić do reelekcji Andrzeja Dudy. Ale w tym momencie, skąd takie, zintensyfikowane działania?

Media niemieckie są przedłużeniem niemieckiej racji stanu, niemieckich pomysłów na Mitteeluropę. I będą tego rodzaju cele realizować. Bo to jest genetyka tych mediów. Na coś takiego oczywiście nie pozwoliliby u siebie, ale Polskę traktują jako kraj mniej wartościowy, więc w Polsce można robić takie rzeczy. Niemcy odgrywają tutaj różne konkretne operacje, które są zresztą zawsze rozpisane na różne głosy. Każdy poważny kraj ma strategie, przygotowywane wariantowo, na długo przed nastąpieniem pewnych wydarzeń. Tylko w Polsce mamy problem z tą polityczną genetyką, bo nie potrafimy nawet obronić własnego rynku medialnego, a co dopiero prowadzić jakąś politykę. To jest niestety przykre... Niemcy są poważnym państwem, mówiąc krótko. I poważnie traktują Polskę jako swój obszar wpływów.

A więc raczej nie dopatrywałby się Pan tutaj jakichś bardziej sprecyzowanych, konkretnych strategicznych celów na chwilę obecną, ale raczej po prostu widziałby Pan jakąś taktykę długofalową?

Tak. Tu nie chodzi o to, że ma być zrealizowany taki cel czy inny, to nie są tego typu strategie. Tutaj chodzi o utrzymywanie pewnych instrumentów, które są w każdym momencie gotowe do użycia. Czego zresztą, w przeciwieństwie do polityki niemieckiej, nasza polska polityka kompletnie nie posiada. Nie dysponujemy żadnymi instrumentami prowadzenia poważnej polityki. Co widać w odniesieniu do Białorusi.

No właśnie, jeżeli wspominamy tutaj o Białorusi... Co generalnie Polska mogłaby zrobić? Jakich instrumentów użyć? A jeżeli takich instrumentów nie posiada, to jak o ich posiadanie zadbać?

Polska mogłaby w tej chwili dysponować całą grupą mediów na Białorusi, które w jakiś sposób byłyby z Polską związane, związane z polską racją stanu i w ten sposób realizować dalekosiężne cele. Polityka zagraniczna polega na tym, że istnieje świadomość posiadania pewnych realnych instrumentów. Nie deklaracji, tylko instrumentów, którymi możemy realizować tę politykę. I takimi instrumentami mogłyby być np. różnorakie media. Nie potrzeba byłoby wielkich pieniędzy, wielkiego wysiłku intelektualnego, ażeby tam na Białorusi rozwinąć sieć mediów, powiedzmy... od centrum gdzieś w stronę prawą... Dziś mielibyśmy do dyspozycji jakieś narzędzia, a tak mamy tylko kiepską, tendencyjną i złą telewizję Biełsat, która tylko pogarsza nasze stosunki z Białorusią i nie przynosi niczego.

Czy tym samym jest Pan nadal zwolennikiem tej opcji, która głosiła, że mimo wszystko z Łukaszenką należało próbować jakoś tam się dogadać i jednak nie wspierać białoruskiej opozycji?

Chodzi o to, że w polityce należy dysponować szerokim wachlarzem możliwości. I ten wachlarz powinien rozciągać się od możliwości rozmów z Łukaszenką, aby coś dla Polski zyskać z tych rozmów, aż do możliwości wspierania opozycji. Jednak z takiego szerokiego wachlarza możemy korzystać praktycznie jedynie wówczas, gdy nasz partner ma świadomość, że my mamy tak szeroki wachlarz możliwości. Natomiast w momencie, gdy my wszystkie jajka pakujemy do jednego koszyka, to nie jest to żadna polityka. To są emocje i to jest niedojrzałość.

Częściowo zgodziłbym się z takim poglądem czy koncepcją. Częściowo. A skoro już weszliśmy w wątek białoruski, to mamy również wypowiedź pana Sommera w Najwyższym Czasie na temat ewentualnego odzyskania Grodna (kilka osób zresztą tego rodzaju treści powtarzało). O ile w kontekście ostatnich wydarzeń pojawia się wiele wypowiedzi czy narracji, czy nie uważa Pan, że akurat tutaj doszło, mówiąc bardzo delikatnie, do pewnej przesady...

To nawet nie jest przesada, to jest lekkomyślność i brak jakiegoś rozeznania. Nie wiem, czy te wypowiedzi nie zostały wyrwane z kontekstu, ale jeżeli one brzmiały tak, jak one są podawane i kolportowane, to jest to lekomyślność i brak zrozumienia realiów polityki zagranicznej. Oczywiście, te wypowiedzi zostały natychmiast wykorzystanie przez rosyjską propagandę na Białorusi i tylko przyniosły szkodę Polsce. Zawsze trzeba spoglądać na efekt działań, wtedy widzimy ich właściwe rozmiary, widzimy czy stoi za nimi głupota czy celowość. Ja nie popieram tego typu wypowiedzi, ponieważ uważam, że Białoruś powinna być najbardziej przyjaznym krajem wobec Polski. Tak jak zresztą jest teraz, jeżeli chodzi o naród białoruski. Białorusini są najbardziej nam przyjaźni, Białorusini są otwarci na Polskę. Nie powinniśmy zadrażniać stosunków z Białorusią. Trzeba dużego zrozumienia sytuacji wewnętrznej Białorusi, ażeby zabierać głos na ten temat.

Wróćmy jeszcze na moment do wątku, o którym rozmawialiśmy na początku. Właściwie mam tutaj jeszcze jedno pytanie. O pana Loringhovena. Jak wiemy, Polska nie zaakceptowała jeszcze wniosku o ów agrément, a więc nie wyraziła zgody strony przyjmującej na rozpoczęcie misji dyplomatycznej. Kwestia, która się pojawia, jest zatem następująca: czy polskie władze mogą, czy będą potrafiły i czy w ogóle zechcą zablokować niemiecką nominację tego pana na stanowisko ambasadora?

Polska jest niepodległym krajem i może tak zrobić. To, czy polscy politycy będą mieli odwagę, niezależność, będą potrafili to zrobić, to jest inna sprawa. Ja uważam, że ten pan nie powinien być ambasadorem. Dyskwalifikuje go jego pochodzenie z rodziny narodowosocjalistycznej, nazistowskiej. I dyskwalifikuje go staż zawodowy, który sprawia, że jest on niepożądany w Polsce. Nie powinien być ambasadorem i tyle. Powinniśmy to zablokować.

Komentarze (68):

a na pisowskiej Frondzie cisza2020.08.29 14:25
Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji, została mianowana prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Roczne wynagrodzenie zarządu wynosi 175 tys zł.
gość2020.08.28 11:44
bo są sprytni, mądrzy i zorganizowani. Polak nic nie potrafi, nawet biznesu założyć bo mu rząd przywali takie podatki że woli u niemca szparagi zbierać. co Polska dobrego dla Polaków zrobiła? płacimy tylko podatki i jesteśmy ciągle okradani. najnowszy przykład to wyczyny rodziny szumowskich
Ela2020.08.27 22:25
Panie Witku, pan się tak nie przejmuje. Alkohol etylowy, nie ma narodowości, nie ma się czym martwić.
antoni.s2020.08.27 14:11
Polacy zasiedlający ziemie i domy pozostawione przez wygnanych niemców,palili rolety z okien,zaklejali gliną otwory wentylacyjne w ścianach, a z desek budowali na podwórkach wychodki bo nie wiedzieli do czego służy kanalizacja,o maszynach nawet nie wspomnę,opowiadali mi o tym rodzice którzy przybyli na ziemie zachodnie z okolic centralnej polski,prawda jest taka że polacy stoją na niższym szczeblu rozwoju cywilizacyjnego niż niemcy,osobiście uważam że winę za to ponosi kościół który od tysiąca lat jak tylko może hamuje nasz rozwój,im dłużej będziemy prymitywni tym dłużej będzie trwał kościół w polsce i związane z nim patologie.
gumowa kaczka2020.08.26 18:48
spokojnie,niemiecki alkohol w polskich sklepach monopolowych to mniejszość
alkohol2020.08.26 20:39
to nie ideologia, to ludzie
Szybka Randka2020.08.26 14:26
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
PRAWDA2020.08.26 14:12
Niemcy powinny być bombardowanie co 50lat profilaktycznie bez podania przyczyny- WINSTON CHURCHILL
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 13:26
Z moich dziadków, ciotek, kuzynów prawie z całej mej parchatej rodziny Adolf zrobił mydło dla chłopców z Waffen SS, a to co zostało to polaczki myli sobie moją rodziną doopy. Praktyczni ci Niemcy i za to ich szanuje. Nawet udawałem czystej krwi Niemca-Żyda.
LEKARZ2020.08.26 14:13
ty nawet nie wiesz ,że jesteś D/E/B/I/L/E/M/?Masz wyprany mózg przez TVN.
Nein!2020.08.26 18:01
Ich bin Waffen SS!
Gość2020.08.26 10:44
Jakie drzewo taki klin ,jaki tytuł taki czyn."Za Stalina to była FRONDA, co nazywało się Opozycją na Szczeblu Biura Politycznego. Stalina mieli nawet zamordować Frondowcy: Beria, Chruszczow, Maleńkow i Bułganin czyli palatyni Stalina
czy to na prawdę była tylko gańdzia?2020.08.26 13:23
co wy w ogóle w tych squotach palicie?
wojtas2020.08.26 9:44
jak swiat swiatem niemiec dla polaka nigdy nie bedzie bratem
Było pite?2020.08.26 8:44
Było pite! 🍷🍷🍷
Wybitni austriacy2020.08.26 8:38
czyli Niemcy bo to, to samo. Wilhelm Reich, Adolf Hitler i Concita Wourst.
Nostalgie2020.08.26 8:36
W II WŚ Polacy zabili ponad 270 tysięcy oficerów niemieckich podczas okupacji i na frontach, gdzie niemcy zabili tylko około 2000 oficerów polskich. Niemcy wygrywają tylko w zabijaniu dzieci, ale i ten rachunek wyrównamy w przyszłości.
AntySzwab2020.08.26 8:34
W Polsce zawsze się lało na niemieckie zwierzęta i tylko to im pozostało na zawsze...
Przed czy po Mszy Św.?2020.08.26 8:45
j.w.
modlitwa szturmowa2020.08.26 7:47
ja tam wole niemiecką mitteleurope od watykańskiego kurnika
Anonim2020.08.26 8:08
Tak może mówić bezduszny ignorant. Niemcy nie zabili ci rodziców, wujków , ciotek , nie wsadzili cię do Auschwitz , i innych tym podobnych , dlatego żyjesz tu i teraz , więc pomyśl o milionach Polaków których to spotkało.
modlitwa szturmowa2020.08.26 8:16
a watykańczycy razem z jedną frywolną żydówka trzymaja ten kraj w ciemnocie i obłudzie od wieków tak że wcześniej czy później to się skończy unicestwieniem.
As w rękawie Boga2020.08.26 8:39
Niemców unicestwi kalifat, a raczej już to się stało. W Polsce zaś NIE!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.26 10:03
Protestanckie Niemcy kusza polskojezycznych komunistow.
prawy2020.08.26 6:26
nie tylko "przyjaciele"niemcy ale i "przyciele"rusacy przy sprzedajnych srebrnikowcach zamieszkujących POLSKĘ!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2020.08.26 6:22
Kto nami rządzi? .............. https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/157172,kto-nami-rzadzi
simon2020.08.26 5:59
Dobrze powiedziane
ben2020.08.26 7:31
Protestuję jednak przeciw tak delikatnej, powściągliwej ocenie działań Sommera, a tym samym tej całej parszywej Konfederacji. Traktowanie ich wyłącznie jako nierozumne dzieci jest nieco lekkomyślne. Spełniają oni przecież jasno określone, wrogie polskim interesom, cele i zadania.
Jacek2020.08.26 5:09
Brawo PANIE GADOWSKI za wyjaśnienie
qwer2020.08.26 3:15
text jest uciety z lewej strony, nie da sie frondy czytac
Anonim2020.08.26 1:52
Dosyć perwersyjne te "niemieckie" wpływy. Z jednej strony kierowane przez niemieckie służby media, jak piszecie, przyjmują retorykę rosyjską. Z drugiej na ambasadora wysyła się nam, niemiecki odpowiednik Putina?, który zajmuje się hybrydową wojną rosyjską i powiązaniem Rosji z terroryzmem. Zważywszy na układ zachodni, człowiek ten jest pewnie zależny od CIA, o co tu chodzi?!
mała2020.08.25 21:09
chcę żeby mądre narody miały wpływy w Polsce...a Niemców uważam za mądry naród...gorzej by było gdyby np. Korea miała wpływy...a wpływy Watykanu nie są korzystne bo osłabiają Polskę finansowo
Heidi heido heida2020.08.25 22:48
Ein Heller und ein Batzen Die waren beide mein, ja mein Der heller ward zu wasser Der batzen ward zu wein, ja wein Der haller ward zu wasser Der batzenward zu wein Heidi heido heida Heidi heido heida Heidi heido heida ha ha ha ha ha ha ha... Heidi heido heida Heidi heido heida Heidi heido heida
Ustawiłem to sobie jako dzwonek2020.08.26 11:10
w telefonie.
les2020.08.26 6:46
mowisz tak jak ten slawny Brzozka z filmu ,,grzeszny zywot franciszka buly,, ktory to w lazni kopalnianej mowil -,,pan hitler to bardza madry i porzadny czlowiek,,.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.26 10:05
Niemcy to narod mordercow,klamcow i podzegaczy wojennych.
Figo Fago2020.08.26 10:16
Czy to " mała" znaczy mała ilość szarych komórek ?
Antek z Czerniakowa2020.08.26 15:36
Mała - "mądre narody" to dbają wyłącznie o dobro własnych narodów dymając dla własnych korzyści do granic wytrzymałości durne narody, które im na to pozwalają myśląc że złapały Pana Boga za nogę . . .
Glaudiusman2020.08.25 20:58
Media zastały sprzedane za rządów Bolka i Kwacha, rządów Uni Wolności i SLD. Krótko mówiąc Balcerowicz, Lewandowski i reszta chołoty, którą nalezy rozliczyć, osądzić i zamknąć w ostrych warunkach.
TADEUSZ2020.08.25 20:55
Panie Witoldzie, Ruskie też
Alojzy Cedzidło2020.08.25 20:41
Pana Redaktora Gadowskiego bardzo szanuję i poważam . Dlatego zwrócę się do Niego z gorącą prośbą ,Proszę doprecyzować fragment wywiadu " ..bo NIE POTRAFIMY NAWET OBRONIĆ WŁASNEGO RYNKU MEDIALNEGO, A CO DOPIERO PROWADZIĆ WŁASNĄ POLITYKĘ ". Kto to niby nie potrafi czy może nie potrafił Kto sprzedał za bezcen 90 % tego "interesu " i kto to za grubą kasę i na siłę ma to odzyskać ? Kaczyński , Macierewicz , ...? Bardzo proszę o doinformowanie .
Antek z Czerniakowa2020.08.25 20:26
Przecież nawet dzieci wiedzą, że to zdrajca Tusk za posadę króla Europy w Unii oddał Polskę i Polaków w łapy niemieckie....
Alojzy Cedzidlo2020.08.25 21:57
Znam Warszawę z 1952 . Pełną ruin i Warszawiaków. Praga . Dworzec Wileński jak stodoła. Tam dojeżdżały pociągi z ŁAP , Białegostoku .Obok Targowa i Bazar Różyckiego ..I Pałać Stalina , jeszcze z poza płotu nie widoczny . Aleje Jerozolimskie w gruzach ,w których urządzano kioski sklepiki ... Dziś tej Warszawy już niema , Warszawiaków też.....Sam nie wiem . Ktora Warszawa lepsza . Tamta , czy dzisiejsza ........
katolicka deratyzacja Polski2020.08.26 10:07
Jestes prawdziwym czlowiekiem radzieckim.
Alojzy Cedzidło2020.08.26 10:29
To do nie , Alojzego ? Mógł byś uzasadnić tą swoją "diagnozę" Wydaje mi się ,że Ty więcej wiesz o Moskwie niż o Warszawie i warszawiakach.
Szybka Randka2020.08.25 20:01
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
edi2020.08.25 18:07
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2015 r. POLSKA RATUJE SWÓJ NARÓD PRZED ZALEWEM IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. - od 2020 r. DZIĘKI OPATRZNOŚCI BOŻEJ ANDRZEJ DUDA ZOSTAJE PREZYDENTEM NA II KADENCJĘ i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!POLSKA ROŚNIE W SIŁĘ MATERIALNĄ, SPRAWIEDLIWOŚCI i DUCHA TAK TRZYMAĆ !!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 18:01
Z moich dziadków, ciotek, kuzynów prawie z całej mej parchatej rodziny Adolf zrobił mydło dla chłopców z Waffen SS, a to co zostało to polaczki myli sobie moją rodziną doopy. Praktyczni ci Niemcy i za to ich szanuje. Nawet udawałem czystej krwi Niemca-Żyda.
ZORO2020.08.25 19:55
WSZEDZTE CIE PEŁNO PARCHU GNIDO ZAWSZONA
Urszula2020.08.25 17:56
Morawiecki też się do zwiększenia tych niemieckich wpływów w Polsce przyczynił sprowadzając zagraniczny kapitał bo Polacy nie chcieli ponosić kosztów nowych inwestycji. To przecież Morawiecki sprowadził do Polski firmy Daimler i Volkswagen, a teraz narzeka, że Polska jest zależna od zagranicznych inwestorów. Ile obcych firm wpuścił do Polski?
czere2020.08.25 17:29
Tusk po to sprzedał nas Niemcom, żeby zostać królem Europy. Skutki będziemy długo odczuwać, może tak długo jak długo będzie miał emeryturę.
antybolszewik2020.08.25 16:59
Jakoś tak wolę, te niemieckie media, które otwarcie bronią moich interesów, interesów Polaka żyjącego w Polsce, niż patriotycznie poprawne media będące pożytecznymi idiotami Putina próbujące uczynić z tego kraju kolejną rosyjską republikę.
da da wasze błagarodje2020.08.25 17:02
a Putin jest dla was już nie bolszewikiem tylko papieżem
Anonim2020.08.25 16:37
A jeżeli chodzi o Łukaszenkę, to chyba rzeczywiście trzeba z nim rozmawiać, aby skłonić go do pokojowych rozmów z opozycją.
Anonim2020.08.25 16:34
Życiorysy ojca i syna wykazują, że w zasadzie w każdym systemie są to ludzie z najwyższej, niemieckiej półki. Rozumiem, że istnieje obawa, iż człowiek ten będzie nas rozgrywał i realizował jakąś politykę obcą, bądź wręcz wrogą wobec naszej racji stanu?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 16:34
Z moich dziadków, ciotek, kuzynów prawie z całej mej parchatej rodziny Adolf zrobił mydło dla chłopców z Waffen SS, a to co zostało to polaczki myli sobie moją rodziną doopy. Praktyczni ci Niemcy i za to ich szanuje. Nawet udawałem czystej krwi Niemca-Żyda.
Japa2020.08.26 10:38
Pewno pomagałeś Niemcom robić myło z sadła Twojej rodziny. Do judenratu wstąpileś sam , dobrowolnie ?
Figo Fago2020.08.26 11:14
Jak trzeba mięć naprane pod kapeluszem aby tak pisać o swojej rodzinie .? I kto tu jest skretyniały?Chociaż jest i drugie , inne , wytłumaczenie . Robi to za kasę . Tu honor , logika , zasady moralne się nie liczą .
antoni.s2020.08.25 16:27
Co za pisowsko katolski debil,chińczycy też mają,amerykanie,anglicy,rosjanie również,i co z tego wynika?,ręce opadają.
Anonim2020.08.26 16:00
Fronda zablokowała mój wpis bo napisałem że polacy kopali na poniemieckich ziemiach doły kloaczne bo nie umieli korzystać z kanalizacji.
janek2020.08.25 16:22
a co robi Romaszewska jako doradca PAD jeszcze. Już mu raz doradziła. Dokąd jej córunia będzie otrzymywać krocie za ordynarne kłamstwa.Dpkąd PAD opamiętasz się?
ryszard2020.08.25 15:50
" ..ażeby ich stan posiadania w Polsce co najmniej się utrzymywał, jeżeli nie rozszerzał." Rozszerza się rozszerza i to w zakresie arcy niebezpiecznym. Niestety nie byłoby to możliwe, gdyby nie bierność (lub może normalna niekompetencja) naszych "menedżerów". tym bardziej, że trwa cicha wojna o korytarz Niemcy - Białoruś, poprzez Polskę oczywiście. Czy ktoś się np. interesuje ile rynku oddała PKP Cargo na rzecz DB Cargo. A to przecież strategiczna sprawa bezpieczeństwa - szczególnie w obecnych białoruskich realiach.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 15:27
Oczywiście TW Wolfganga, Niemcy musieli przyjąć z otwartymi ramionami! Nudne już są te PiSowsko-katolskie fabie skierowane w stronę Niemców! Dobrze że młodzież już inaczej patrzy na zachodnich sąsiadów i ma gdzieś to co się działo podczas II wojny światowej...
?2020.08.25 15:31
ta młodzież tęczowa z piórkami w d.... ? Z tego całego NSDAP, czy jak im tam?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 15:38
porozmawiaj z kimkolwiek z młodych nawet z tymi z piórkami w zadzie to ci powiedzą jak się zapatrują na Niemców i jak widzą swoją przyszłość! tylko takie zawistne i ograniczone katolskie debilki jak ty żyją przeszłością "myśląc" że niemcy to nadal faszyści i SS-mani o których babka z dziadkiem opowiadała...
Kicia2020.08.25 16:10
Niemcy zawsze byli są i będa faszystowskimi nadludzmi zmykaj idioto z forum precz!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 16:16
tak samo jak polskie katoliki zawistnymi kürwami! także ssij pałę proboszcza tępy chüju z cycami...
katolicka deratyzacja Polski2020.08.26 10:10
Wulgarnosci zawsze wskazuja na Wschod i na mongolska kulture Rosji zza Uralu.