TYLKO U NAS. Prof. Krasnodębski: To, co wyprawiają europosłowie opozycji, powinno ich w Polsce dyskwalifikować! - zdjęcie
16.09.20, 10:20Screenshot Youtube

TYLKO U NAS. Prof. Krasnodębski: To, co wyprawiają europosłowie opozycji, powinno ich w Polsce dyskwalifikować!

58

Tomasz Poller: Kłaniam się, Panie Profesorze. Chciałem zapytać o poniedziałkową debatę w Europarlamencie. Trudno nie zauważyć, że wpisuje się ona w dłuższy cykl imprez grillowania Polski. Repertuar tradycyjny: rzekome zagrożenia praworządności i demokracji w Polsce, rzekome krzywdy, jakie ponoć mają spotykać osoby homoseksualne. Czy za tymi antypolskimi ekscesami na forum Parlamentu Europejskiego stoją tak na prawdę jakieś realne groźby? Czy należy się faktycznie tutaj czegoś obawiać?

Zdzisław Krasnodębski, filozof, socjolog, prof. Uniwersytetu w Bremie, europoseł PiS: Są, jak wiadomo, trzy instrumenty "tortur". Po pierwsze, Artykuł 7. To procedura związana z praworządnością, odbywająca się przy pewnej interpretacji tego artykułu, od czego zresztą cała sprawa się zaczęła, ale utknęła w Radzie Europejskiej, gdyż nie ma zgody państw, ażeby przejść do następnego etapu. Tak więc to narzędzie stało się, przynajmniej na razie, bezskuteczne. Drugie narzędzie, które mają instytucje unijne to ewentualne zwrócenie się Komisji Europejskiej do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Z narzędziem tym związane są całe procedury, to jest długotrwały proces. Zresztą Komisja, tak, jak w tej ostatniej debacie zauważyła Pani Jourova, może się zwrócić do Trybunału tylko wtedy, gdy nastąpiło naruszenie traktatów, prawa unijnego, a nie wówczas, gdy w Polsce dzieje się coś, co nie odpowiada poglądom komisarzy unijnych. No i trzecia sprawa, o którą toczy się obecnie spór polityczny, to ewentualne wprowadzenia stałego mechanizmu monitorowania praworządności i powiązania go z funduszami europejskimi. Taki mechanizm byłyby jednak niezgodny z traktatami. Także fundusze nie były nigdy związane z tego rodzaju dodatkowymi warunkami. Większość dominująca w Parlamencie Unii Europejskiej zapowiada jednak, że nie zgodzi się na kompromis wypracowany na ostatnim szczycie Rady Europejskiej, jeżeli nie uzależni się funduszy od przestrzegania praworządności i ustanowienia procedur jej sprawdzania. To potencjalnie bardzo groźny postulat, jednak na razie wspomniany mechanizm i jego powiązanie z funduszami pozostają w sferze politycznych życzeń. Zgodnie z ustaleniami szczytu, Rada musiałaby zgodzić się na jego powstanie. Zgodzić jednomyślnie, a to jest zupełnie niemożliwe. Znając kreatywność urzędników i polityków Komisji Europejskiej, można sobie jednak wyobrazić, że nastąpi jakaś próba obejścia Rady przez jakąś sprytną interpretacją postanowień szczytu, które niestety zostały zapisane w sposób bardzo skrótowy i wieloznaczny.

Pan Biedroń w rozmowie z Agencją Reutera porównał los osób homoseksualnych w Polsce do losu Żydów w przededniu wojny. Przypuścił przy tym, posługując się manipulacją, dość prymitywny atak na prezydenta Dudę. Moje pytanie: Czy tego rodzaju ekscesy Biedronia należałoby rozpatrywać w połączeniu z atakiem na Polskę w Europarlamencie? Czy to jakaś celowa, skoordynowana akcja?

Większość tych oskarżeń przeciwko Polsce wypływa z Polski, z kręgów polskiej opozycji, bo przecież w tych rezolucjach Parlament Europejski odwołuje się do faktów czy raczej pseudofaktów, których posłowie innych nacji, by sami nie wymyślili. Oskarżenia wobec Polski są inspirowane przez europosłów polskich z grupy socjalistów lub frakcji Europejskiej Partii Ludowej. Zresztą, poseł Halicki w swoim wystąpieniu powiedział jasno, że gdy nastąpi zmiana władzy w Polsce, to problem praworządności zniknie sam przez się. No cóż, nie będą przecież skarżyć na siebie samych i na pewno pozostaną potulni. Gdyby polska opozycja, choć raz, nawet zajmując krytyczne stanowisko wobec rządu polskiego, wypowiedziała się przeciw najbardziej absurdalnym zarzutom czy porównaniom, to cały ten proces w UE zostałby zastopowany. Tymczasem oni, oczywiście, cały czas to podkręcają, nakręcają, dolewają oliwy do ognia, bo jest to jeden z używanych przez nich środków walki politycznej o władzę w kraju. Zauważmy, kto bierze udział w takich debatach. To zazwyczaj grupa radykalnych pań posłanek feministek, np. posłowie z intergrupy praw LGBT, no i posłowie polscy z partii opozycji totalnej, którzy to wszystko inspirują, przygotowują, zaostrzają, bynajmniej nie łagodzą czy racjonalizują. Robert Biedroń zbudował całą karierę polityczną na swojej płciowości i rzekomych prześladowaniach, których ma doznawać z tego powodu. Robi to również w Parlamencie Europejskim.

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski mówi tutaj wręcz o wojnie hybrydowej przeciwko Polsce, za którą stoją zarówno rodzima opozycja totalna, niechętne Polsce środowiska w Europie, jak i chociażby rosyjska agentura, mająca niestety także wśród europosłów swoje wpływy...

Jest to spostrzeżenie trafne. Oczywiście tego rodzaju ataki osłabiają pozycję Polski, przynajmniej zaś jej wizerunek, i w związku z tym wszyscy, którzy mają z nami jakieś porachunki czy konflikt interesów, skwapliwie się przyłączają do tej nagonki. A jak wiadomo Rosja postrzega nas jako konkurentów we wschodniej części kontynentu, co widać również w przypadku kryzysu białoruskiego, no i oczywiście robi wszystko, używa swoich wielkich wpływów, politycznych, gospodarczych i propagandowych po to, ażeby prowadzić akcję przeciwko nam. Swoją drogą na marginesie warto zauważyć, że rosyjskie wpływy są mocne w Europie także na prawicy, skrajnej prawicy, a mimo to ta grupa w PE jednak nas nie atakuje.

Trudno nie zadać pytania: Jakie działania może podjąć tutaj strona polska? Czy nie należałoby się zastanowić nad przeciwdziałaniem, nad jakąś poważniejszą, kompleksową kontrakcją?

Takie działania, można powiedzieć, podejmujemy nieustannie, choć, powiedziałbym, trochę spóźnione, bo już od 2015, od samego początku należało wyjść z pewną ofensywą, jeżeli chodzi o politykę informacyjną. Tak się jednak nie stało. Czasem nie dostrzegamy, że nasze losy będą rozstrzygać się na zachodzie – i także tam powinniśmy budować sojusze, wspierać ruchy i organizacje konserwatywne oraz wpływać na opinię społeczną, nie ograniczając się tylko do kontaktów z rządami i klasycznej dyplomacji. Powinniśmy się uczyć od Niemiec, do innych państw, jak to się robi. Musimy sobie przy tym zdawać sprawę, że jak długo będzie trwał obecny układ sił w Unii, jak długo dominować będą w Europarlamencie, w Komisji i w najważniejszych krajach członkowskich partie lewicowo-liberalne, tak długo będziemy atakowani, nie zmienimy także ani celów klimatycznych UE (które przynajmniej w najbliższej dekadzie będą niezgodne z polskim interesem gospodarczym) ani nie unikniemy prób przeniesienia do Polski tych wzorów zachowań i zasad etycznych, które te partie i środowiska uważają za jedynie słuszne i obowiązujące wszystkich Europejczyków. Możemy się oczywiście bronić, używając różnych środków prawnych i wystąpieniami w PE, ale musimy się nastawić, że nie uda się zatrzymać raz na zawsze tych ataków. To jest koszt naszego udziału w Unii Europejskiej, zdominowanej przez siły polityczne, które mają inny światopogląd, które preferują inny sposób życia, wyznają inne zasady etyczne - i musimy sobie zdawać z tego sprawę. Dlatego powinniśmy podejmować znacznie energiczniejsze działania, ażeby starać się zmienić ideowo społeczną sytuację w Europie. Dziś jest nas na to stać, w przeciwieństwie do czasu, gdy wstępowaliśmy do EU... Nie obronimy się na linii Odry i Nysy Łużyckiej. I nie dajmy się zastraszyć. Tego rodzaju debata, jaka się odbywała wczoraj, sama w sobie nie ma większego znaczenia - odbija się echem głównie Polsce. Podobnie jest z planowaną kolejną rezolucją. Bądźmy realistami i nie przywiązujmy zbyt dużej wagi do tego rodzaju działań. Odróżniajmy czczą gadaninę od działań prawdziwie niebezpiecznych. A być może najważniejsze jest to, aby sami Polacy oceniali w sposób właściwy zachowania, które prezentują posłowie opozycji w tych debatach PE. Tego rodzaju wystąpienia atakujące Polskę w perfidny sposób powinny w Polsce dyskwalifikować politycznie...

Komentarze (58):

Anonim2020.09.17 12:42
To, co wyprawiają europosłowie opozycji, powinno ich w Polsce dyskwalifikować! odebrać na zawsze tym gnojom obywatelstwo i zakaz wjazdu do naszego kraju nietylko im ale i ich rodzinom targowiczanie podłe psy polnysze wyrszaft jak nazywali nas w czasie okupacji ursuli fo lajer braciszki z gestapo enesdeape itd.
york2020.09.17 12:12
odebrac obywatelstwo i banicja.
ladychapel2020.09.17 9:55
PiSsingi Tuskowi ojca wypominaja a o ojcu Blaszczaka pamietac nie chca - obludnicy
Anonim2020.09.17 7:00
Widać poza tym, że Federacja Rosyjska nie próżnowała, ale odtworzenie układu sprzed II Wojny do niczego poza III Wojną nie prowadzi.
Anonim2020.09.17 2:43
A swoją drogą, Bilderberg, masoneria, i Tygodnik Powszechny? Nie wiem jak zaczynali, ale wszyscy widzimy gdzie skończyli.To jak będą się określać, tygodnik katolicko -masoński, to a i nie a jest prawdziwe?
Krakus2020.09.16 22:46
To, co wyprawiają posłowie PiS, powinno ich w Polsce dyskwalifikować!
Krakus prawdziwy2020.09.16 23:59
to co wyprawiają słoiki podające się za Krakusów predestynuje ich do szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych w Krakowie Kobierzynie
Zdzisio2020.09.17 1:28
Żuj jaja Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 🤣🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
Anonim2020.09.16 22:19
I tak przebił wszystkich Sikorski, który sugeruje, że to KGB i Kościół robią z naszych ulic domy publiczne oraz chcą wprowadzać seksualizację dzieci od przedszkola, tego jeszcze nie grali!
xD2020.09.16 20:42
Ciekawe, czy po Wojtyle też tak jechał.
Marco Bresalviano2020.09.16 20:39
To, co wyprawiają posłowie arcykatolickiej partii PiS również ich dyskwalifikuje. Aktualnie polską opinię publiczną rozgrzewa ustawa życia poczętego norek i jenotów. W związku z tym niektórzy podnoszą głos oburzenia, że skoro dobrzy ludzie mają litować się nad cierpieniem zwierząt, to dlaczego za arcykatolickiego rządu PiS odmawia się cierpienia dzieciom mordowanym na polecenie ich rodziców przez opłacanych z naszych pieniędzy lekarzy? Co Pan na to, Panie Profesorze? Czy to nie dyskwalifikuje ich w oczach każdego człowieka dobrej woli?
Marian2020.09.16 19:57
Ci którzy ich popierają, niczym od nich się nie różnią.
Anonim2020.09.16 18:42
Rolnicy zaskoczyli policjantów i ruszyli na siedzibę PiS …. https://www.youtube.com/watch?v=P4tXkzry6rQ
Randka juz teraz, teraz ..2020.09.16 18:36
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
URSZULA2020.09.16 20:43
O B R Z Y D L I W O S C !! MALO PAWIA NIE PUSCILAM. BRRRR!
Saki Faki2020.09.16 23:50
to do ciebie! ❤️ 🌈 🤣🤣
Anonim2020.09.16 18:26
Taki ważny temat na dziś, protest rolników pod siedzibą PiS, i co na to Fronda? Społeczna nauka Kościoła? NIC? Fronda stoi w jednym szeregu z lewactwem PiS? ….. Vide: https://www.youtube.com/watch?v=BqvmDcblJn0
Jakich2020.09.16 19:56
rolników? łajdaków czyli hodowców zwierząt dla futer kacapie
Olej2020.09.16 18:23
I coś jeszcze z rzeczywistości bliskiej ziemi. Masowo zatrudniani są młodzi ludzie do roboty bez umów, bez płacenia im na czas, właściwie bez niczego. I robią to polscy tzw. przedsiębiorcy - ja nazywam ich kundle - a państwo jak to zwykle w państwie naszym bywa, ma duuuuuuże biura z inspektorami pracy, którzy mają duuuuuuże uposażenia i święty spokój w blasku słonecznych dni za oknami. Podobnie jest zresztą i w innych przedziałach państwowej wydolności. I tam gdzie państwo ma być sprawne, jest sprawne w urzędach skarbowych i egzekucjach od ? Od szaraków ! Łupi się ich ile wlezie i za co wlezie ! Wraz z kolejnymi młodymi rocznikami wchodzącymi w życie, wchodzi w nich idea sprawiedliwości społecznej - jakiej ? Oooooo !!!! Tradycyjnej, od starych wypróbowanych towarzyszy, którzy na polu robienia w i z roczników młodej latorośli tęgich durniów są mistrzami, nie do podrobienia. Nabór do lewicy trwa w najlepsze.
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.09.16 18:19
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: https://bit.ly/2E6raDB ======================================================================= Darmowe konto demo dzięki któremu postawisz pierwsze kroki! Zyskaj więcej... Wpłać pierwszy depozyt! A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie!
Olej2020.09.16 17:57
W tym kraju już nic nikogo nie dyskwalifikuje. Jeżeli senatorem może być zawodowy ,,łapownik'' koperciaż, jeszcze inny w posły idący pod zarzutami prokuratorskimi, tudzież skazany wyrokiem. Kogo to obchodzi ? W dwóch rzeczywistościach żyjemy panie profesorze i to od bardzo dawna. Tej górnej rzeczywistości bronią ci, którym ta rzeczywistość pozwala na wszystko. A nam szarakom na dole ci z góry kitują na głowy, coś z ochłapa zrzucą z ich obfitego żerowiska i trwa układ jaśnie czerwonej bolszewii na wierzchu i łupionego ze wszech miar narodu. Spacyfikowane ekonomicznie i politycznie społeczeństwo, boi się podskoczyć gdyż każdy podskok kończy się wywaleniem na margines społeczny i w nędzę. Trwa wojna na miny i wzajemne gardłowanie po próżnicy. a frajerstwo słuch i łyka jakaż to sprawiedliwość zapanuje gdy ten i ów dojdzie do władzy. No i dochodzi i co ? A no gów.........o, i to coraz większe !
JM2020.09.16 17:47
To bydło powinno mieć zakaz wstępu do Polski!!! Nie podoba im się, szczują na nasz kraj to won!!! Szmaciarze! Swoją drogą to muszą być podjęte zdecydowane kroki przeciwko tym zdrajcom! Ilez można znosić to ujadanie?
Loki2020.09.16 16:44
Krasnodębski donosi na Polskę. https://www.youtube.com/watch?v=gfdT3M7XHFs
Elektor2020.09.16 16:33
Oczywiście Zdzichu ma rację! "Opozycja" donosi na Polskę. Za to w kraju pisowcy robią chlew. Cały POPiS, cała Banda Czworga won! Jedna banda złodziei i szumowin społecznych.
Jak tam twój dobrodziej2020.09.16 19:58
Władimir Władimirowicz Putin???
Elektor2020.09.16 21:05
Andrzej Marianowicz, jeśli już tak nalegasz na ojcowszczyne, czy ojcowiznę jak oni to nazywają. Nazwisko pozostawię incognito. Jak siedzisz w PiS to się dowiesz po IP i podobnych tam.
Tylko PO prawdziwe Polskie2020.09.16 16:02
POWINNO, ale przecież oni realizują program tych którzy przybyli na Polska ziemię na SOWIECKICH CZOŁGACH w 1944 roku, zmieniając swoje prawdziwe nazwiska na NAZWISKA POSKRAMIACZCE. Tak działa POMIOT BOLSZEWII.
Tylko PO prawdziwe POLSKIE2020.09.16 16:03
NAZWISKA POLSKO BRZMIĄCE.
Kowalski2020.09.16 16:32
np. Kornhauser
Anonim2020.09.16 17:10
Albo Kalkstein
grimm2020.09.16 15:58
A to co PIS wyprawia w Polsce powinno skutkować odebraniem władzy
robin2020.09.16 15:31
Odpowiedz dla Dam jaki ty jestes tuskoglupi i mam nadzieje ze nie kradnierz.
Anonim2020.09.16 15:01
POrównanie opozycji do Targowicy, to obraza Targowicy.
Dam2020.09.16 15:16
Targowica to byli konserwatyści wspierani przez Kościół, którym nie podobała się konstytucja. Do kogo to bardziej pasuje? No i PIS przed chwilą zablokował polakom możliwość kandydowania na stanowiska w służbie dyplomatycznej w UE, czy to nie jest działanie na szkodę Polski?
MaxFiend2020.09.16 14:19
Nie utożsamiajcie PiS z Polską.
precz ze zdrajcami!2020.09.16 13:45
Halicki i Biedroń to zwykli zdrajcy. Niech spadają do Brukseli albo niech Putin ich przyjmie jako uchodźców.
Elektor2020.09.16 17:13
Akurat ruskim zboki potrzebne hehehehe.
lucek2020.09.16 11:56
Europoseł jaki po swoim występie w PE powinien pójść siedzieć za kompromitowanie Polski na forum międzynarodowym. Inni europosłowie zwijali się ze śmiechu, i to wcale nie z powodu jego angielszczyzny (widać było, że napisany i sprawdzony tekst wykuł na pamięć), ale z powodu głupot, które gadał, teatralnego mentorskiego tonu i tego chamskiego gestu grożenia wystawionym paluchem. Kompletne dno.
andrzej2020.09.16 12:43
Kim ty jesteś, ż atakujesz Jakiego. Bronił Polskę przed oszołomami rodem z PO i niesprawiedliwymi krzywdzącymi Polaków sądami. Polska za dużo wycierpiała w XX wieku i ma prawo do oczyszczenia wszystkich tych co mają coś wspólnego z tzw. komuną. Ich następcy urządzili się ciepło po 89r. i będą bronić utraty swoich racji. Prawica powinna zabrac sie ostro dla tych co za demokrację uznają tylko tę co im służy. Bez PO, SLD i ich zwolenników, Polska byłaby na innym poziomie gospodarczym i cywilizacyjnym.
lucek2020.09.16 13:37
"Prawica powinna zabrac sie ostro dla tych co za demokrację uznają tylko tę co im służy". Czyli prawica powinna ostro zabrać się za siebie, bo szykuje system prawny, który ma służyć wyłącznie jej bezkarności, a karać tylko jej przeciwników politycznych. "Bez PO, SLD i ich zwolenników, Polska byłaby na innym poziomie gospodarczym i cywilizacyjnym". To prawda: byłaby na poziomie średniowiecza.
Anonim2020.09.16 12:55
Di Lucek - Popieram p. Jakiego bo ma JAJA i nie boi się walczyć z oczywistym kłamstwem posłów opozycji. A po drugie nawet jak wykuł po angielski to dobrze , bo niektórzy tłumacze źle tłumaczą słowa ( kontekst) i dopiero wtedy wychodzi bryndza.
Wlodek2020.09.16 11:26
o pseudo posłowie winni być pociągnięci do odpowiedzialności w myśl kodeksu karnego
Konrad2020.09.16 11:24
Wieloletnie działania opozycji totalne, które dyskredytują Polskę na arenie międzynarodowej utrudniają teraz Polsce wsparcie dla demokratycznej walki na Białorusi.
dokładnie2020.09.16 12:13
dokładnie tak jest
Anonim2020.09.16 11:20
Europa gnije. Twórcą moralnej zgnilizny jest lewacki establishment globalny, który kreuje nową ideologię wrogą Bogu i ludzkiej jednostce. Prawo stanowione tworzone przez lewaków zdobywa coraz to nowe narzędzia do bezkarnego odbierania życia i metodycznej deformacji ludzkiej natury. Pod płaszczykiem dbałości o środowisko i empatii do zwierząt kształtowany jest "nowy człowiek" i "nowy bóg". Trwa zmasowana walka z Kościołem - obrońcą i rzecznikiem prawa naturalnego. Gołym okiem widać, że starania o intronizację "nowego boga" są mocno zaawansowane. W procederze tym aktywnie uczestniczą europosłowie polskiej opozycji totalnej. Osłabienie Polski - ostoi i obrońcy katolicyzmu jest jednym z głównych zadań lewaków do zaprowadzenia "nowego porządku" tego świata. BOŻE CHROŃ POLSKĘ!
Na szczęście w demokracji2020.09.16 10:55
każdy ma tylko jeden głos, również Krasnodębski.
Anonim2020.09.16 10:47
Jednak kilkadziesiąt lat komuny tak skutecznie niektórym Polakom wyprało mózg , że im teraz wszystko jedno czy nimi będą rządzić ,niemcy, rosjanie , marsjanie , ważne aby była ciepła woda w kranie i wystarczy. I właśnie tacy głosują na takich co to plują na Polskę w unii , zakłamują prawdę.
Dam2020.09.16 11:17
Wiesz, za Tuska było "ch.jowo ale stabilnie". Teraz za PIS już stabilnie nie jest. Niektórzy starzy ludzie tęsknią do komuny, bo życie było wtedy prostsze (wszyscy z którymi rozmawiałem głosują na PIS, taka ciekawostka). A dla niektórych rządy PIS sprawiają, że Tusk wydaje się dobrym pomysłem.
Anonim2020.09.16 12:03
Do Dam. Po 90 roku wszystkie kolejne rządy wmawiały Polakom "trzeba zaciskać pasa"- wszystkie nawet PO. Dopiero rząd PiS-u zaczął dawać - dosłownie dawać Polakom. : 500+ ,300+ wyprawka , emerytura 13 i 14, darmowe leki (ale są), poprawa lecznictwa ( nowe generacje leków) i wiele innych. Jak ktoś tego nie widzi i nie docenia to znaczy że jest nieuczciwy , ślepy, zakłamany.
dlaczego kłamiesz? czy wszyscy pisowcy to kłamcy?2020.09.16 12:24
he?
Dam2020.09.16 15:08
PO za te pieniądze wybudowało setki km autostrad, stadion narodowy, zorganizowało Euro 2012, czyli postawiło na inwestycje. PIS dotychczas nie przeprowadził żadnej inwestycji od początku do końca, wszystko zaczęło PO, za to wprowadził ponad 30 nowych podatków. Co z tego, że ktoś dostanie 500+, skoro poprzez inflację jego pieniądze będą ostatecznie warte mniej, niż przed wprowadzeniem tego programu? No ale do tego trzeba nie być ekonomicznym analfabetą, a wyborcy PIS w większości myślą, że 500+ jest z pieniędzy rządu, a oni nie płacą żadnych podatków.
salamandra2020.09.16 12:36
...................A dla niektórych rządy PIS sprawiają, że Tusk wydaje się dobrym pomysłem......... Święta racja potrzeba nam więcej tusków, neumanów, nowaków, gawłowskich, czajkowskich, waltzów, halickich, lewandowskich, vincentów, radków i innej złodziejskiej żydo_komuszej PO_wskiej hołoty. Czy zadałeś sobie ciemniaku pytanie. Kto przytulił 250mld PLN z VAT i 150mld PLN z CIT i gdzie wsiąkło 250 mld z OFE GDZIE SIĘ PODZIAŁ POLSKI PRZEMYSŁ. WIĘCEJ TUSKA i dawnej KLD z KRZYSZTOFEM BIELECKIM /mega krętaczami na czele/. Niech nam wróci IIIRP BANANOWA KULCZYKOWA.
Dam2020.09.16 15:12
Jeżeli PO przytuliło 250 mld z VAT, to PIS do tej pory przytulił 180 mld z VAT, dlaczego o tym nie piszesz? Wirtualna kasa z OFE przeszła na wirtualną kasę w ZUS. Popatrz jak na początku roku (żeby nie było, że przez korona-wirusa) leciały na łeb akcje zarządzanych przez PISowskich aparatczyków spółek skarbu państwa (podpowiem, podobnie było za poprzednich rządów PIS, PO część sprzedało, bo było nierentowne, a część zmodernizowało i zaczęło przynosić zyski, co oczywiście PIS przypisał sobie). Jak się nie znasz na ekonomii to się nie odzywaj w sprawach ekonomii.
Mirek2020.09.16 10:45
Polskie lewactwo szczuje przeciwko Polsce tylko dlatego że pozostają bezkarni . Dlatego uważam że rząd robi za mało lub prawie nic aby nagłaśniać polskich zdrajców w Unii Europejskiej . Dlaczego w telewizji nie pokazuje się zdrajców polskich szkodzących Polsce !!! . To powinno być pokazywane na bieżąco i na okrągło aby ludzie poznali własnych szkodników .
Anonim2020.09.16 10:42
To Andrzej Duda latał z wymyślonymi donosami do Brukseli. Andrzej Duda - zdrajca Polski!
Mirek2020.09.16 10:46
Anonim . Albo z psychiatryka zwiałeś albo ci się we łbie poprzewracało .
Dam2020.09.16 11:18
Zaprzeczasz, że Andrzej Duda donosił na Polskę do Brukseli? I Ziobro? I Ojciec Rydzyk?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.16 10:31
krasnodębski bije nowe rekordy zidiocenia PiSdowatych oszołomów!