Tylko u Nas! Prof. Grzegorz Górski: Mam nadzieję, że teraz amerykański cyrk ws. polityki wobec Niemiec i Rosji skończy się szybciej niż za Obamy - zdjęcie
21.07.21, 17:18

Tylko u Nas! Prof. Grzegorz Górski: Mam nadzieję, że teraz amerykański cyrk ws. polityki wobec Niemiec i Rosji skończy się szybciej niż za Obamy

80

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Politico podaje, że przedmiotem wizyty i rozmów sekretarza stanu USA Dereka Cholleta, który po wczorajszej wizycie w Kijowie dzisiaj przylatuje do Warszawy, ma być łagodzenie spraw wokół Nord Stream 2 oraz wyciszanie medialnej krytyki. Jak to należy rozumieć?

Prof. Grzegorz Górski, historyk, amerykanista: Widać ewidentnie, że administracja Bidena ma świadomość jak się skompromitowała postawą w tej sprawie i zależy jej bardzo, aby nie eksploatować tego problemu. Boją się tego, że nasze kontestowanie sprawy uruchomi emocje w Kongresie, w którym ciągle istnieje wielki sprzeciw wobec działań niemiecko - rosyjskich. I stąd te zabiegi.

Tematem rozmów Cholleta w Polsce mają być m.in. "wspólne wartości demokratyczne", co sugeruje, że wysłannik USA ma rozmawiać także o ustawie anty-TVN.

Nie ma żadnej ustawy anty-TVN - jest ustawa porządkująca sprawy właścicielskie w dużych firmach medialnych. To problem występujący w całej Europie i szerzej na świecie. Nie wiem o czym chce rozmawiać Chollet, ale jeśli ma jakieś problemy, to może warto byłoby zwrócić mu uwagę np. na to, że w USA niektóre media społecznościowe zakazują dostępu do nich dla b. prezydenta USA, a mimo tego korzystają z federalnej ochrony immunizującej je od odpowiedzialności karnej, albo że obecny prezydent USA oskarża bezprecedensowo Facebooka, że tenże zabija ludzi. Można zatroszczyć się o to, że - wedle oświadczeń Bidena czy Harris - USA to ciągle kraj "systemowego rasizmu".To niewątpliwie narusza "wspólne wartości demokratyczne".

Jakie mogą być też inne tematy rozmów?

Nie wiem czego chce Chollet, ale jeśli chodzi o polską stronę to przypomniałbym mu, że kupujemy w USA uzbrojenie za ok. 25 mld. USD i to oznacza, że należy się nam szacunek już choćby z tego powodu. Powiedziałbym mu, że na budowę elektrowni atomowej mamy oprócz amerykańskiej, jeszcze oferty z Korei, Japonii czy z Francji. Wreszcie przypomniałbym Cholletowi, że Obamie iluzje wobec resetu z Rosją i sojuszu z nią przeciw Chinom, zajęły sześć bezproduktywnych lat, aby się otrzeźwić. Więc może warto żeby z tej lekcji wyciągnęli wnioski. I żeby nie mieli złudzeń, że przy pomocy Niemców zbudują cokolwiek w Europie, a już zwłaszcza w Europie Środkowo - Wschodniej. Prawdziwe problemy z Niemcami zaczną się bowiem po wrześniu i lepiej byłoby, żeby się na to przygotowali. Powiedziałbym też Cholletowi, aby poinformował amerykańskich kongresmenów, że najlepszą drogą do uzyskania odszkodowań przez środowiska żydowskie, jest dołączenie się ich i USA do Polski, w naszych żądaniach reparacyjnych wobec Niemiec. Chętnie oddamy część uzyskanych odszkodowań potomkom ofiar Holokaustu.

Czy sprawa dokończenia NS2 jest już przesądzona, skoro zarówno Republikanie jak też Demokraci w Kongresie już od dawna sprzeciwiają się budowie Nord Stream 2? Politico uważa, że Biały Dom uznał jednak, że nie da się już powstrzymać budowy gazociągu i nadszedł więc czas na rozmowy z Berlinem.

To co istotne z tych przecieków to informacja, że Ukraińcy mają uzyskać całkiem wymierne korzyści, także w inwestycjach. Rozumiem zatem, że my też wystawimy odpowiedni rachunek, skoro prawdziwy ciężar walki w tej sprawie spoczywał przez tyle lat wyłącznie na nas. Byłbym zawiedziony gdyby okazało się że, tylko Ukraińcy będą beneficjentem tego niemieckiego dealu.

Czemu może służyć odnowienie dobrych stosunków USA z Berlinem i Moskwą i czy jest ono korzystne dla Polski?

Dla interesów amerykańskich jest to bez żadnego znaczenia i co ważne - nie daje żadnych korzyści. Jest iluzją którą żyją niektóre koła demokratyczne. Oni nie chcą dostrzec tego, że Rosja nigdy nie pójdzie z nimi przeciw Chinom oraz że Niemcy mają już od dawna sprzeczne interesy z USA. To są ludzie, którzy mentalnie tkwią jeszcze w latach 90-tych XX wieku i próbują zaklinać rzeczywistość. Jak wspomniałem, za Obamy otrzeźwienie przyszło po 6 latach podobnych iluzji. Mam jedynie nadzieję na to, że teraz ten ponowny cyrk skończy się szybciej.

My natomiast musimy cierpliwie robić swoje, wzmacniać się wewnętrznie gospodarczo i militarnie, budować sojusz V4 i Międzymorze. To tu tkwi źródło naszej podmiotowości i szansa na przetrwanie mimo tych amerykańskich, niemieckich i rosyjskich gierek.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze (80):

Jakub2021.07.27 21:44
Macierewicz! gdzie jest Raport Podkomisji Smoleńskiej na temat wyjaśnienia okoliczności śmierci polskiej delegacji wraz z Prezydentami w Smoleńsku 10.04. 2010r.? Obiecałeś jego opublikowanie w lipcu br.
Konrad Józef Turzyński2021.07.27 21:40
"u Nas"? Czy "Fronda" do siebie stosuje "pluralis maiestaticus"?
Anonim2021.07.27 11:51
Wszyscy jesteśmy "Serbami" .......... https://oscar.neon24.pl/post/162870,wszyscy-jestesmy-serbami
Anonim2021.07.27 11:52
"Ironia polega na tym, że wielu republikanów w rzeczywistości zachowuje się tak, jak serbskie przywództwo w rozpadającej się Jugosławii: nie chce uwierzyć, że trwa wojna, odwołuje się do uczciwości i zasad, które od dawna zostały odrzucone, i opowiada się za taktyką wycofywania się i przegrupowywania w swoich twierdzach ."
Anonim2021.07.27 11:52
"Główna lekcja Jugosławii – że te taktyki nie działają i prowadzą do katastrofy i klęski – wymyka się im, ponieważ albo nic nie wiedzą o konflikcie, albo znają tylko zniekształconą narrację głównego nurtu. Ponieważ ta narracja jest teraz przeciwko nim bronią, być może powinni kwestionować ją więcej – i szybko, póki jeszcze mogą."
Anonim2021.07.27 11:52
Czy Polacy nie są dziś Serbami?
katolicka deratyzacja Polski2021.07.28 13:59
Niestety ,nie sa. Serbia wziela udzial w manewrach rosyjsko-bialoruskich pod haslem obrony Slowianszczyzny przeciwko Polsce. To byl taki szajs,ze mam Serbow na pewien czas z glowy,i NIE CHE o nich nic slyszec !
Święci Anna i Joachim - rodzice Matki Bożej2021.07.27 3:11
Ewangelie nie przekazały o rodzicach Maryi żadnej wiadomości. Milczenie Biblii dopełnia bogata literatura apokryficzna. Ich imiona są znane jedynie z apokryfów Protoewangelii Jakuba, napisanej ok. roku 150, z Ewangelii Pseudo-Mateusza z wieku VI oraz z Księgi Narodzenia Maryi z wieku VIII. Najbardziej godnym uwagi może być pierwszy z wymienionych apokryfów, gdyż pochodzi z samych początków chrześcijaństwa, stąd może zawierać ziarna prawdy zachowanej przez tradycję. Anna pochodziła z rodziny kapłańskiej z Betlejem. Hebrajskie imię Anna w języku polskim znaczy tyle, co "łaska". Od IV wieku do dzisiaj pokazuje się przy Sadzawce Owczej w Jerozolimie miejsce, gdzie stał dom Anny i Joachima. Obecnie wznosi się na nim trzeci z kolei kościół. Wybudowali go krzyżowcy. Św. Anna jest patronką diecezji opolskiej, miast, m.in. Hanoveru, oraz kobiet rodzących, matek, wdów, położnic, ubogich robotnic, górników kopalni złota, młynarzy, powroźników i żeglarzy. Joachim miał pochodzić z zamożnej i znakomitej rodziny z Galilei. Już samo jego imię miało być prorocze, gdyż oznacza tyle, co "przygotowanie Panu". W dawnej Polsce czczony był jako "protektor Królestwa". Kiedy Maryja była jeszcze dzieckiem, miał pożegnać ziemię. Razem ze św. Anną patronują małżonkom. Od dawna biblistów interesował problem, dlaczego Ewangeliści podają dwie odrębne genealogie Pana Jezusa: inną przytacza św. Mateusz (Mt 1, 1-18), a inną - św. Łukasz (Łk 3, 23-38). Przyjmuje się dzisiaj dość powszechnie, że św. Mateusz podaje rodowód Chrystusa Pana wymieniając przodków św. Józefa, podczas gdy św. Łukasz przytacza rodowód Pana Jezusa wymieniając przodków Maryi. Według takiej interpretacji ojcem Maryi nie byłby wtedy św. Joachim, ale Heli. Być może imię Joachim jest apokryficzne. Możliwe także, że Heli miał drugie imię Joachim. Sprawa jest nadal otwarta.
cd2021.07.27 3:11
Apokryficzna Protoewangelia Jakuba z II wieku podaje, że Anna i Joachim byli bezdzietni. Małżonkowie daremnie modlili się i dawali hojne ofiary na świątynię, aby uprosić sobie dziecię. Joachim, będąc już w podeszłym wieku, udał się na pustkowie i tam przez dni 40 pościł i modlił się o Boże miłosierdzie. Wtedy zjawił mu się anioł i zwiastował, że jego prośby zostały wysłuchane, gdyż jego małżonka Anna da mu Dziecię, które będzie radością ziemi. Tak też się stało. Przy narodzinach ukochanej Córki, której według zwyczaju piętnastego dnia nadano imię Maria, była najbliższa rodzina. W rocznicę tych narodzin urządzono wielką radosną uroczystość. Po urodzeniu się Maryi, spełniając uprzednio złożony ślub, rodzice oddali swą Jedynaczkę na służbę w świątyni. Kiedy Maryja miała 3 lata, oddano Ją do świątyni, gdzie wychowywała się wśród swoich rówieśnic, zajęta modlitwą, śpiewem, czytaniem Pisma świętego i haftowaniem szat kapłańskich. Wcześniej miał pożegnać świat Joachim. Według jednej z legend Annie przypisuje się trinubium - po śmierci Joachima miała wyjść jeszcze dwukrotnie za mąż. Kult świętych Joachima i Anny był w całym Kościele - a więc także na Wschodzie - bardzo dawny i żywy. W miarę jak rozrastał się kult Matki Chrystusa, wzrastała także publiczna cześć Jej rodziców. Już w IV/V w. istniał w Jerozolimie kościółek przy dawnej sadzawce Betesda w pobliżu świątyni pod wezwaniem św. Joachima i św. Anny. Tu nawet miał być według podania ich grób. Inni miejsce grobu sytuowali przy wejściu na Górę Oliwną. Cesarz Justynian wystawił w Konstantynopolu około roku 550 bazylikę ku czci św. Anny. Kazania o św. Joachimie i św. Annie wygłaszali na Wschodzie święci tej miary, co św. Epifaniusz (+ 403), św. Sofroniusz (+ po 638), św. Jan Damasceński (+ ok. 749), św. German, patriarcha Konstantynopola (+ 732), św. Andrzej z Krety (+ 750), św. Tarazjusz, patriarcha Konstantynopola (+ 806), a na Zachodzie: św. Fulbert z Chartres (+ 1029), św. Bernardyn ze Sieny (+ 1444) czy bł. Władysław z Gielniowa (+ 1505).
Olej2021.07.27 0:13
Artykuł 100/100 !!!!! Dodałbym jeszcze konieczność coraz głośniejszego domagania się od władz aby podjęła projekt pozyskania dla Polski bomby atomowej i wszystkich technologii, które powinien pozyskać polski wywiad. Z komuny i PRL-u można było a teraz nie ? Tylko siła militarna spowoduje szacunek do nas Polaków i naszego państwa.
Lucyfer2021.07.26 22:57
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiego znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij” sobie, że jakieś 20 30 lat temu duchowny ten molestował Cię. Puść wodze fantazji: były prezenty, obmacywanie, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Idziesz z tym do kurii, nie na policję. (Policja umorzy sprawę z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam przyjmą Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman walnie wzruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi. TVN i Onet oszaleją, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wściekłe maciory i pedały LGBT wylezą z nor. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę; czeka na nich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie!
Agnieszka2021.07.26 12:05
Jeszcze jakiś dureń twierdzi, że Żydom od nas nalezą się jakieś odszkodowania byleśmy od Niemców je dostali? Oni już dawno od Niemców dostali a my nie jesteśmy im winni żadnych odszkodowań i niech pan Górski przestanie nas wrabiać w interesy żydowskiej gangsterki! Im chodzi o wrobienie nas w holokaust i damy się im wrobić jak damy im choćby 1zł odszkodowania
robaczek2021.07.26 10:26
JAK TAM TA NASZA SLYNNA POTĘGA DUPLOMACJI PIS?????????????/................................................................... ja pitole. ale co nasi mają siłe!!! ............................. CO ZA POTĘGA DUPLOMACJI!!!! ...................................................... jesteśmy władcami świata!! .......................................................... BECIA krolowa jewropy na czele!!!! ............................... ale czad!! ....................... wszyscy nam ustępują bo mamy wyższość morlaną!! ............ w końcu!! ................. JAREK!! 1jeteś wieli!!!! ................................. nieudacznicy
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?2021.07.26 14:45
Bo od samego rana nic tylko skomle i skomle.
Fumfel2021.07.26 8:54
Kolejny, który żyje nadziejami...
PRAWDA2021.07.26 8:40
Przezylismy najad Szwecki --Rusko Niemiecki znowu Ruski i Niemiecki przezyliśmy najad Ruska -- Tuska przeżyjemy USA --Bide oooo AMEN --
Monika2021.07.25 12:44
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://cutt.ly/monika89
OKOPZN2021.07.25 12:28
Plemie darmozjadow i mordercow ... https://www.youtube.com/watch?v=gW-1pGEHehs&t=6s
wojna pejsatych2021.07.25 12:22
A co tu moga goje !!!!
Jacek Matysiak2021.07.25 7:19
Moje 3 grosze n.t. sytuacji w Ameryce... https://www.kontrowersje.net/globalny-imperializm-w-natarciu/
katolicka deratyzacja Polski2021.07.24 12:45
Biden prowadzi polityke antyamerykanska,i bardzo skutecznie rozbija NATO.
Anonim2021.07.23 15:36
Dyplomatoły !!!!Złodziej, złodzieja , złodziejem pogania. !!!!!!!! Wszyscy katolibscy patriotyczni politycy siebie warci.!!!!!!!
MaxFiend2021.07.23 11:06
Ile kopów w zęby potrzebują aparatczycy PiS, żeby do nich dotarło co sądzą o nich Amerykanie i reszta Europy?
Jola2021.07.23 22:19
Umyj zęby , przyczesz pejsy, zamknij dziób.
czekista2021.07.23 8:54
Ej tam, ej tam. Nie po to widowisk sie zaczelo, zeby konczyc zanim publicznosc sie rozbawi.
Dam2021.07.23 7:06
Nadzieja matką głupich. Mądry przygotowuje się na każdą okazję, a nie, jak polskie dyplomatołki, nei bierze nawet pod uwagę, że Trump może nie wygrać wyborów.
marian2021.07.23 11:04
Trump te wybory wygrał. Jesteś przygotowany na to, że jutro cię okradną?
Prawda2021.07.22 21:53
Ameryka oszukała Polske i Ukraine ====Powini zwiększyć na Uzbrojenie szczególnie Polska do 6 PKB procent i pozyskać Broń Atomową przez Ukraine i Polske innego nie mamy wyjścia ===
Filip2021.07.22 20:50
Jarosław Kaczyński łamiąc prawo dąży do dyktatury. Stajemy się krajem autorytarnym, a potem totalitarnym. Likwidacja lub przejęcie TVN będzie znaczyło wprowadzenie cenzury. Powoli wracają standardy PRL-wskie. Stanisław Piotrowicz, który oskarżał opozycjonistów jako prokurator w PRL-u był posłem z PiS-u, a teraz jest sędzią w Trybunale Konstytucyjnym. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mateusz Morawiecki pod naciskiem Jarosława Kaczyńskiego zmarnował na wybory kopertowe 134 mln zł, bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Doprowadzili do ruiny stadninę w Janowie. Jarosław Kaczyński chce za 27 mld zł zakupić 250 czołgów Abrams, mając nadzieję na zgodę Amerykanów na likwidację TVN w podziękowaniu za tę transakcję. Rosjanie mają 22 tys czołgów, tak więc taki zakup nie miałby sensu. Tym bardziej, że w Polsce nie będzie serwisu do tych czołgów. Zakup tych czołgów będą spłacały nasze wnuki im prawnuki. W wyniku nie egzekwowania wyroków TSUE Polska może stracić dotację z Funduszu Odbudowy, a nawet wyjść z UE. Media pisowskie wymyślają kolejne kłamstwa i pomówienia na Donalda Tuska, ku zadowoleniu osób mniej inteligentnych i mniej wykształconych. Generał Wojciech Jaruzelski przebył drogę od dyktatury do demokracji. Natomiast Jarosław Kaczyński i jego pretorianie zmierzają od demokracji do dyktatury. Dla chorobliwego dążenia do jak największej władzy, Jarosław Kaczyński podejmuje działania szkodliwe dla interesów naszego kraju. Naród musi pokazać mu czerwoną kartkę.
Jazzz2021.07.23 2:08
Panie Filipie, gdyby chociaż część tego co pan napisał o DYKTATURZE PIS-U, była prawdą TO JUŻ BY PAN SIEDZIAŁ W ŁAGRZE.
Jola2021.07.23 22:21
Nie wierzę że to sam wymyśliłeś . Te kretynizmy dostałeś w poczcie czy ci się przyśniły?
Paweł2021.07.24 2:10
Koleś, idź się leczyć, bynajmniej nie do internisty.
Dżoł, Dżoł! znów przez głowę portki zdjął!2021.07.22 14:03
Panie profesorze, biorąc pd uwagę mocno zaawansowany pesel dziadersa Dżoł Bidula - obecnego "dyrektora" amerykańskiego cyrku ws.polityki wobec Niemiec, - koniec sklerotycznej żonglerki Dżoła skończy się duuuużo wcześniej niż za Obamy.
rosyjskie niemcy2021.07.22 12:40
Wintson Churchill powiedział po wojnie, że Niemcy powinno się profilaktycznie bombardować raz na 50 lat. Nie pomylił się w swojej ocenie. Europa została zdominowana przez Merkel z NRD, która ręka w rękę z Putinem, doprowadzi do wielkiej rozbudowy arsenału militarnego Rosji, poprzez rozprowadzenie rosyjskiego gazu w całej Europie. Jedyny, nierealny scenariusz, niemożliwy przy tym amerykańskim tetryku, to opanowanie militarne Niemiec przez USA. Armia już jest na terytorium Niemiec, co uratowało by Europę przed Rosyjską dominacją.
robaczek2021.07.22 10:13
POTĘGA POLSKIEJ DYUPLOMACJI POWALA ;] ...................................................... NIKT nie gada z pisurkami ;] .................. szczekają z konta ze sie niesprawiedliwość dzieje................. znowu.............. stoi przykurcz z szabelką i myśli ze moralną wyższością cokolwiek załatwi............................. FRAJERZY JESTESCIE PISURY!!!
Bożena2021.07.22 9:38
Niektórym trzeba kilka razy powtarzać, że nie należy wkładać ręki do ognia bo się sparzy... Są i tacy, którzy widzieli i wiedzą, że ogień parzy, ale myślą, że myślą, i że z nimi będzie inaczej. Jest jeszcze inna możliwość równie prawdopodobna. Przedziwne wyczyny prezydenckiego syna - powodują ślepotę i głuchotę jego ojca, gdyż kompromitujące go zgromadzone materiały są porażające.. . No i jeszcze kasa, różni agenci wszechobecne lewactwo, realizują swoje marzenia - niszczenie wszystkiego co wartościowe, mądre i dobre, kosztem wstawiania w to miejsce kalekich i niestworzonych przez Boga pomysłów;-) Postawiono na Bidena, by to on odpowiadał w razie wpadki i krytyki a ci, którzy za tym stoją czerpali założone przez siebie zyski. Czy chcą potężnej ameryki? skąd - ich interesują własne korzyści i mrzonki o panowaniu nad światem. Z nudów usiłują tworzyć alternatywną rzeczywistość - jakby na tym świecie mieli żyć wiecznie.
Anonim2021.07.22 8:09
Głupota Polaków zaczyna być głośna – jak świat długi i szeroki… ... Tom Luongo 19 lipiec 2021 ...... https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/21/glupota-polakow-zaczyna-byc-glosna-jak-swiat-dlugi-i-szeroki/
Ala2021.07.22 5:52
Hoffmann, Vogel, Müller, Kanthak, Schäffernacker, Wildstein, Kalkstein, Ast, Babinetz, Wassermann, Weber, Sellin, Schmidt, Rau, Arendt, Glenz, Paul, Schreiber - czy ci picowscy działacze to na pewno Polacy? Czy jakaś taka opcja niemiecka we PiC?
Jakub2021.07.21 22:28
Macierewicz, kiedy publikacja Raportu Podkomisji Smoleńskiej. Obiecałeś w lipcu br. Pozostało jeszcze 10 dni.
Rabin Goldstein2021.07.27 20:54
Kuba? Kuba to ty? Jest interes do zrobienia/
Maciek2021.07.21 21:52
Skłamał w artykule Pan Profesor, bo czołgi Jarek kupuje za 23,5 mld ZŁOTYCH nie USD. Im szybciej profesor i PiS przestanie się łudzić tym większa nadzieja, że Polska i Polacy nie skończą po raz kolejny jak w 1939. Amerykanie podejścia nie zmienią. Ich główne zmartwienie to Chiny i oni z Chinami tę rywalizację przegrają. Ich gwarancje są tyle warte co w 1939 roku. Znów jesteśmy sami między Rosją i Niemcami. Czas się obudzić i się zbroić.
GG2021.07.22 10:55
W tekście nie ma tylko o czołgach, ale o broni. Trzeba czytać ze zrozumieniem.
ceramik2021.07.21 21:28
Pakt Makrela Pampers podpisany. Mamy znów przechlapane.
Rudi2021.07.21 21:23
Szumi dokoła las Suski na Szydło wlazł...
Anonim2021.07.21 21:16
Kto jest właścicielem firm dystrybuujących paliwo w Niemczech? Vanguard?
katolicka deratyzacja Polski2021.07.21 20:16
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.21 20:14
Biden podpisal z Niemcami drugi Uklad Monachijski.
Jawny2021.07.21 19:58
Hoffmann, Vogel, Müller, Kanthak, Schäffernacker, Wildstein, Kalkstein, Ast, Babinetz, Wassermann, Weber, Sellin, Schmidt, Rau, Arendt, Glenz, Paul, Schreiber - czy ci picowscy działacze to na pewno Polacy? Mogliby choć nazwisko zmienić jak swego czasu Kalkstein. Oni dalej walczą z opcją niemiecką, a brzmią jak koledzy dziadka Tuska z Wehrmachtu.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.21 20:12
Komunisci moga sie nazywac nawet Piast Kolodziej,ale jesli sie zacznie wojna hybrydowa,,to wszystkim wyrwiemy wszystkie smocze lby i wszystkie zatrute kly. Komunista to komunista,czyli WROG i ZDRAJCA !
NEOS com pl2021.07.21 19:18
Skrzypek na dachu z wizytą u rabina-masona Hertrich-Woleński: . . . . https://www.youtube.com/watch?v=aAxWQ9LJ3Dc
NEOS com pl2021.07.21 19:15
... oczywiscie ze nie potrwa dlugo ... pejsate miedzy soba sie naparzaja ... to mozemy im jarmulki POPOtrzymac ... hehe
asdf2021.07.21 19:03
"Profesor"... z KUL :-D
znamy też wielu innych absolwentów KULu2021.07.22 14:19
profesor - absolwent KULu Jan vel Icek Hartman - żyd promujący kazirodztwo, albo magister filozofii Palikot vel "sztuczny penis" - też absolwent KULu
Będzie się działo2021.07.21 18:55
USA popełniają wobec Niemiec dokładnie takie same błędy jak Francja w latach 1933 - 1939. Im bardziej popuszcza się Niemcy na smyczy tym większe ryzyko, że mogą się wyrwać i pogryźć na śmierć. Nie wiem kto w Waszyngtonie dał Niemcom rangę sojusznika, którego traktują na równi sobie (chyba że niemieckie koncerny PRZEKUPUJĄ obie partie). Niemcy nigdy nie były sojusznikiem USA tylko państwem okupowanym po II wojnie światowej. Na razie Niemcy stosują taktykę wyczekiwania i szukania sojuszu z Rosją i Chinami żeby wyrwać się z amerykańskiej zależności a USA nazywają to sojuszem...W razie wojny Chiny-Rosja vs USA, Niemcy będą neutralne a potem liczą, że będą rozdawać karty dokładnie jak USA wyczekiwało do 1941 r. na przyłączenie się do II wojny światowej żeby wygrać ją na końcu.
JA!2021.07.21 18:57
"Nie wiem kto w Waszyngtonie dał Niemcom rangę sojusznika, ..."
Pierdolisz!2021.07.21 18:58
"Niemcy nigdy nie były sojusznikiem USA .."
Sprawdź bęcwale ile jest kart w talii!2021.07.21 19:00
"że będą rozdawać karty .."
A ty chuju słyszałeś o Pearl Harbor?2021.07.21 19:01
" na przyłączenie się do II wojny światowej żeby wygrać ją na końcu."
Będzie się działo2021.07.21 19:10
Sytuacja jest dokładnie taka sama jak przed wybuchem II wojny światowej: Niemcy są Niemcami (udają demokrację, którą przed II wś nigdy nie byli), Rosja jak ZSRR, USA przypomina upadającą wtedy Francję, a Chiny są jak ówczesne Cesarstwo Japońskie, z tą różnicą, że wszystkie kraje oprócz Niemiec mają broń atomową.
Powiedz coś więcej nt. USA.2021.07.21 19:16
Gdzie mieszkasz w USA, pracujesz, czy ukończyłeś tylko high school, jak sobie dajesz radę z jęz. angielskim, czy przeczytałeś Konstytucje USA, kto to jest coach K, itp., itd.
Klapaucjusz2021.07.21 21:15
To pytanie do prof. Górskiego?
Ob. Górski,2021.07.21 18:45
a może byście tak poparzyli na Polskę, Ukrainę i Europe oczami tych z Białego Domu. Jest różnica ob. Górski patrzeć na świat przez dziurkę od klucza a bycia tym światem po drugiej stronie.
Art2021.07.21 18:45
Matko Boska, coz ten czlowiek wygaduje. On zdaje sie, ze gdzies nawet wyklada. Rozumiem, ze to jest jakas nowa wykladnia geopolityki i stosunkow miedzynarodowych. Tak nowa, ze nikt jej jeszcze nawet nie zauwazyl. I najlepsze na koniec - Fronda z tym oszolomem rozmiawia na powaznie :-)))))
Ot parodia2021.07.21 19:42
Po co mieszasz do twej dywagacji Matke Boska ??co ten czlowiek zle mowi ?podaj przyklad ??
Hey "Albert"2021.07.21 18:40
"... USA to on gówno wie i że łatwo go zgasić ... Try me motherfucker!
Albert2021.07.21 19:31
1. Jak smakuje amerykański chleb? 2. Jak smakuje amerykański McDonalds i Coca-Cola w porównaniu do polskich?
Got your answers.2021.07.21 19:43
@1 Hudson's sourdough boule - love it! .... @2 I don't care for McDonald's nor CC! Don't eat it, don't drink it.
Albert2021.07.21 19:54
Czyli nie wiesz - nic nowego, wcale mnie to nie dziwi. Wiem doskonale, że USA to ty tylko w TV widziałeś. Zawsze byłeś tylko żałosnym, godnym pogardy śmieciem i takim śmieciem umrzesz, Żydku.
I don't give a fat flying fuck!2021.07.21 20:09
You're a pauper, not just financially!
Albert2021.07.26 18:02
Kolejne zgaszenie udającego światowca śmiecia odfajkowane. Choć specjalnie się przy tym nie wysiliłem. Nie było potrzeby.
Albert2021.07.21 18:31
Kolejny pisiorski autorytet - rzekomo profesor, a tymczasem to zwykły doktor. I jeszcze z KUL-u. Lepiej zrobić wywiad z losowo wybranym na ulicy gołębiem, będzie miał więcej do powiedzenia od przeciętnego sKULwiela.
Klapaucjusz2021.07.21 18:24
A gdzie jest kolega, który lubi komentarze w stylu: "Gówno o tym wiesz. A o USA nawet nie masz co marzyć."?
Albert2021.07.21 18:28
Przy takich artykułach to się nie wychyla, bo zdaje sobie sprawę, że o USA to on gówno wie i że łatwo go zgasić jak wypalonego peta bez filtra. I pewnie ogląda kolejne odcinki Dynastii, czy tam Mody na sukces, albo jeszcze innego szajsu dla upośledzonych Żydków marząc o USA.
matis892021.07.21 17:34
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel
k.2021.07.21 18:19
Proroctwo?! Nie słyszalem....
Klapaucjusz2021.07.21 18:25
Matis89 ze szwagrem czy wódce prorokowali.
AAAtomek2021.07.21 17:21
V4 i Międzymorze???? Qwa, w jakim oni świecie-paranoi żyją?
Art2021.07.21 18:47
Oni juz zyja w swoim swiecie :-) Oni juz stworzyli jakies regionalne mocarstwo o nazwie Polska i rozstawiaja po katach mocarstwa :-)))
Anonim2021.07.21 19:06
naczytali sie głupot tolkiena doktory gówniarze o śródziemiu i pird...lą co im slina na jezyk...
hans2021.07.23 22:48
Pisz po niemiecku, nie krępuj się.