„ Tygodnik Powszechny” patrzy na Terlikowskiego - zdjęcie
10.11.15, 13:09

„ Tygodnik Powszechny” patrzy na Terlikowskiego

5

Chciałem gorąco przeprosić redaktorów i czytelników „Tygodnika Powszechnego” za to, że nie chodziłem na Marsze Niepodległości i nie prowadzałem tam dzieci, a jednocześnie broniłem prawa ludzi do maszerowania i odróżniałem uczestników od zadymiarzy, mam świadomość, że to skandal, iż nie zażyczyłem sobie zwolnienia z pracy Lisa i Kraśki, a odpowiedziałem, że za takie rzeczy odpowiedzialny jest nowy prezes TVP, którym nie jestem i którym być nie zamierzam. Przykro mi także, że nie chcę żadnych funkcji w Polsce PiS, i że wystarczają mi te, które pełnie, i że jeśli kiedyś nie będę ich pełnił to chętnie zostanę z powrotem „nikim”.

Wiem także, że oznacza to, że jestem skrajnie zakłamany, bo przecież czytelnicy (tak jak redaktorzy) wyobrażali sobie, że poza 11 listopada codziennie wieczorem maszerujemy w domu, a nawet czasem rzucamy petardami w fotki wozów TVN, o niczym więcej nie marzę niż rzeź w TVP, a jeśli chodzi o funkcję, to zapewne chciałbym być wiceministrem u Antoniego Macierewicza (którego skądinąd bardzo cenię) lub przynajmniej pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania (teraz byłby to pełnomocnik ds. dyskryminacji mniejszości) w miejsce Małgorzaty Fuszary. A jeszcze lepiej gdybym się zwierzył z konsumowania ateistów na śniadanie, dorodnych feministek na obiad i gwiazd TVP na kolację. Kłopot polega na tym, że szczerość nie oznacza, że jest się takim, jak sobie Ciebie wyobrażają lemingi (nawet jeśli czytające czy redagujące pismo, które określa się mianem katolickiego).

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (5):

anonim2015.11.10 13:58
A zna pan kogoś, kto będzie nadzorował reformę mediów? Bo my tu mamy taki pomysł, żeby telewizją kierował Lech Dokowicz a radiem Robert Tekieli. To nie są politycy i mają ogromne doświadczenie w sprawach mediów. Jest szansa na zrobienie najlepszych mediów publicznych na swiecie, a obawiamy się, że skończy się jakimś nowym Urbańskim czy innym partyjnym aparatczykiem. https://www.facebook.com/bronimyprezydentadude
anonim2015.11.10 14:03
Po raz pierwszy mieliśmy taką sytuacje gdy objawił się Izraelowi Mesjasz. nie kto inny jak żydzie mieli swoje wyobrażenia Mesjasza jako Zwycięskiego wodza dzięki któremu Izrael obejmie przywództwa w świecie stworzonym przez Boga tj na ziemi nad wszystkim narodami ówczesnego imperium Rzymskiego Cezara Romy i pomści wszelkie krzywdy doznane od rządzących nim Imperatorów Romy tj pomści krzywdy swoje na rzymianach którzy od tej pory będą ich niewolnikami. A tu okazało się że Jezus z Nazaretu nie ma zamiaru realizować ich egoistycznych i despotycznych planów. "Znienawidzili więc Go bez powodu" jak mówi Ewangelia. Czy więc i współczesne media nie nienawidzą bez powodu - inaczej niż oni myślących?
anonim2015.11.10 17:22
Temu TVNowskiemu tygodnikowi powszechnemu zabranie katolicki należy się jak psu buda.
anonim2015.11.10 20:57
Terlis skasował za wywiad a teraz reklamuję antykatolickie pismo" kłamca" powszechny :)
anonim2015.11.11 10:22
Dobry brzuch. A taki brzuch świadczy o mądrości. Papieżowi powinniśmy zabrać, wam zabrać. Oto eminencja!