Tomasz Terlikowski apeluje do chrystusowców: Zapłaćcie!!! - zdjęcie
06.09.19, 18:30

Tomasz Terlikowski apeluje do chrystusowców: Zapłaćcie!!!

115

Tomasz Terlikowski skomentował decyzję Sądu Najwyższego w sprawie chrystusowców. Chodzi o rozpatrzenie wniosku kasacyjnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, który kwestionował podstawę prawną wydania wyroku o przyznaniu miliona zadośćuczynienia ofierze byłego duchownego.
 
 
"Jest decyzja Sądu Najwyższego. Kasacja chrystusowców w sprawie odszkodowania dla dziewczynki gwałconej przez lata (niestety często w klasztorach i domach rekolekcyjnych) przez byłego już księdza została przyjęta. Zgromadzenie nie kwestionuje winy księdza, ale uważa, że milion odszkodowania to za dużo" - pisze Terlikowski.
 
"Nie będę pisał o Ewangelii, ale zadośćuczynienie jest z tej perspektywy oczywistością, a pomoc dla tej kobiety to obowiązek tych, którzy zaniedbali swoje zadania, ale napiszę o zwykłym ludzkim interesie Towarzystwa Chrystusowego. Lepiej, by Wam było stracić milion i zakończyć tę żenadę. Współodpowiedzialność części przełożonych i współbraci jest dość oczywista, wałkowanie tego, jak ksiądz przyjeżdżał do klasztorów i dawano jemu i trzynastolatce do nocowania ten sam pokój, nie przysłuży się dobremu imieniu zgromadzenia, a odpowiedź na pytanie, dlaczego tak długo trwało wyrzucenie księdza ze stanu kapłańskiego też nie jest wygodna." - zaznacza.
 
"Dobremu imieniu nie służy także pazerność. A tak sprawa będzie się ciągnąć latami i latami będzie Wam i Kościołowi w Polsce szkodzić. Jeśli Ewangelia nie ma znaczenia (a wierzę, że jednak ma), to warto pomyśleć pragmatycznie" - kończy Terlikowski.
 
bsw/facebook

Komentarze (115):

Piotr2019.12.2 10:06
Panie judeochrześcijaninie Terlikowski, o czyjej pazerności pan mówi? I dlaczego pan kłamie? Zakon nie składa kasacji z powodu wysokości odszkodowania, tylko z powodu bezprawności wyroku.
A2019.09.8 15:02
Tak jest zboczone klechy, wyskakiwać z kasy owieczek
wuj2019.09.7 18:30
absolutnie nie płaćcie!
Reytan2019.09.7 17:08
Terlkiowski to mason i prowokator pseudokatolicki. To zwyczajny lajdak uslugowy komuchow.
Jan Radziszewski2019.09.7 15:50
dlaczego mają płacić oszustom ? jak to się mówi chytry dwa razy traci + czy to nie był przekręt wyrzuconego zarówno zakonnika jak i jego diwy. PIEKŁO czeka na swe ofiary jak to mówił Pogorzelski że Piekło gore
MJ2019.09.7 12:18
Terlikowski jesteś usłużnym idiotą. Czy MEN ma płacić nauczycielowi, za to, że zgwałcił koleżankę, albo dziecko w sali szkolnej na ławce. Sędziów, którzy wydali taki wyrok, który ewidentnie wprowadza odpowiedzialność zbiorową, to trzeba wytarzać w smole i pierzu i pogonić z zawodu. Ukarać wszystkich, ale nie instytucji, bo czy to Chrystusowcy dali przyzwolenie na takie zachowanie zakonnikowi, jako towarzystwo? Terlikowskiego trzeba heretyka ekskomunikować i pogonić ze ŚwKRK naszej Matki. Co za tuman i szkodnik z tego Terlikowskiego.
senator2019.09.7 12:23
Od dawna obserwuję Terlika co wypisuje na forum i włos mi sie jezy na głowie.To jest zwykły heretyk stojacy po stronie zła w kazdej postaci. To fałszywy mordor.
leszczyna2019.09.7 12:27
Jak to MEN ma płacić nauczycielowi? Jeśli płacić, to ofierze nauczyciela, a nie nauczycielowi-gwałcicielowi!
Tadeusz2019.09.7 12:04
Propozycja p.Terlikowskiego wynika z błędnego podwójnie założenia. Domaga się odpowiedzialności zbiorowej oraz chce spowodować wysyp "pokrzywdzonych" jak w USA.I niepotrzebnie powołuje się na Ewangelię.
gość2019.09.7 11:37
I jeszcze jedno, panie Terlikowski. Czy pieniądze dla ofiary (w tym 30% dla prawnika i nie wiadomo ile na lewacką fundację) rozwiążą problemy powódki? Przecież ona jest instrumentalnie wykorzystywana przez lewactwo, a na swoim blogu wypowiada się z nienawiścią o Kościele. Ci płatni psychoterapeuci, sfinansowani przez Wyborczą, wyraźnie ją w tym umacniają. Może należałoby się zatroszczyć o zbawienie dziewczyny? Zakon jej zaoferował realną pomoc, ale ona wolała występować o 3 mln. z podpuszczenia lewackich prawników. Ma Pan jakiś pomysł?
gość2019.09.7 11:29
Prawdziwe info o sprawie można znaleźć w uzasadnieniu wyroku: https://www.saos.org.pl/judgments/364100 A zatem: Zakon nic nie wiedział o przestępstwie. Dowiedział się w momencie aresztowania Romana B. Zakon nie udostępniał żadnych pokoi na spotkania Romana B. z małolatą.Nic nie wiedział o wizytach powódki w pokoju, bo było to ukrywane przez sprawcę. Nie było gwałtów, tylko obcowanie płciowe z małoletnią (art. 200 par. 1 kk, a nie 197 kk). Sądy karne nie dały wiary ofierze, co do rzekomej przemocy. Sądy cywilne stwierdziły, ze można mówić o uzależnieniu psychicznym, co jest prawdopodobne wobec sytuacji życiowej ofiary i jej wieku. Zakon nie zlecał Romanowi B. opieki nad małoletnią, tylko jej rodzice. Dlaczego zakon ma odpowiadać za przestępstwa podczas sprawowania opieki, skoro nic o nich nie wiedział. Zastosowanie art. 430 kc to jakaś całkowicie niezrozumiała wykładnia. Itd.
senator2019.09.7 11:41
I to jest prawda!!!
Maria Blaszczyk2019.09.7 13:57
No więc w tym uzasadnieniu jest literalny opis gwałcenia tej dziewczynki. "Mężczyzna nie zważał na to, czy dziewczynka odczuwa ból. Gdy powódka nie chciała współżyć straszył, że odeśle ją do domu, do rodziców alkoholików. Zdarzało się, że używał wobec dziecka przemocy, krzyczał, szarpał ją, uderzał (np. gdy za późno wróciła ze szkoły). Groził, że opowie wszystkim, że to ona chciała z nim być, że nikt jej nie będzie wierzył. R. B. przejął całkowicie kontrolę nad życiem powódki, decydował o wszystkich jej sprawach, zabraniał jej mieć kolegów, kontrolował wszystkie jej poczynania." Tak jej nie gwałcił, że dziewczyna co i raz ląduje w szpitalu na ginekologii w związku z doznanymi uszkodzeniami Zakon nie wiedział? "Powódka wielokrotnie wyjeżdżała z księdzem, przy czym były to zarówno wyjazdy służbowe np. do Ł., L., C., jak i prywatne do P., K.. Za każdym razem dzielili jeden pokój (np. w Domu (...)" Więc nie wiedział tylko dlatego, ze wiedziec nie chciał. Miał wszelkie przesłanki, by wiedzieć. Do tego zakon opowiadał w oparciu o zasadę ryzyka, a nie zasadę winy. Zniesienie tej odpowiedzialności nie wystepuje dlatego, że ktoś czegoś nie wiedział. To jest bez znaczenia.
gość2019.09.7 15:11
Przytacza Pani fragmenty zeznań powódki bez konkluzji Sądu, a były one takie: Prokuratura stwierdziła stanowczo: „W toku postępowania nie stwierdzono, ażeby pokrzywdzona podczas zdarzeń była bita, więziona oraz by podawano jej środki wczesnoporonne lub psychotropowe”. W postępowaniach karnych sądowych nie dano wiary pokrzywdzonej, że sprawca stosował wobec niej przemoc fizyczną, przymus psychiczny i kontrolował każdy jej krok. Z opisu czynu wyeliminowano też nadużycie przez zakonnika zaufania pokrzywdzonej. Sądy cywilne ustaliły, że ofiara była uzależniona od zakonnika, w związku z tym można mówić o przemocy psychicznej wobec powódki. I to tyle droga Pani w sprawie przemocy. W wyrokach nie ustalono też "uszkodzeń ginekologicznych".
gość2019.09.7 15:17
W sprawie dzielenia pokoju - cytat z wyroku SA w Poznaniu: "Początkowo wizyty powódki w Domu (...) Towarzystwa (...) dla (...) w S. były całkowicie jawne (stąd powódka swobodnie poruszała się po nieruchomości), aczkolwiek przełożony Domu ksiądz J. S. wiedział tylko o jednej z nich. R. B. tłumaczył mu wówczas, że dziewczynka pochodzi z patologicznej rodziny i on jej pomaga. Przełożony akceptował takie wsparcie dla potrzebującej osoby. Z biegiem czasu obecność powódki w Domu(...)zaczęła być przez R. B. ukrywana. Powódka przyjeżdżała w nocy, nie opuszczała apartamentu księdza, była zamykana na klucz". Skoro ukrywali się w jednym miejscu, to w innych nie? A co do odpowiedzialności na zasadzie ryzyka, to Pani interpretacja jest niezgodna z prawem. A nawet więcej, niesłychanie naiwna.
Gość2019.09.7 11:15
Więcej info: https://www.salon24.pl/u/konserwatysta100/980495,nagly-przedsad-w-sprawie-odszkodowania-dla-ofiary-bylego-zakonnika-pedofila
obserwator katolik2019.09.7 11:13
Kolejny przykład obłudy Terlikowskiego. Tym milionem obłowia się prawnicy, nie ma zresztą odpowiedzialności zbiorowej. Poza tym już dawno temu szedł rączka w rączke z neomarksistami - Hołownią, Szustakiem, swoja przewrotnoscią jeszcze bardziej niż oni niszczy nasz Kościoł.
Gość2019.09.7 11:12
Sądy obu instancji uznały, że Chrystusowcy nie mieli wiedzy odnośnie nagannego procederu księdza Romana B., a stosowne informacje uzyskali dopiero w momencie jego aresztowania. https://www.salon24.pl/u/konserwatysta100/982056,winien-nie-winien-placic-powinien
sp2019.09.7 10:33
Płacić powinien sprawca i współsprawcy. Dlaczego mają płacić darczyńcy? Oni są winni?
Basia2019.09.7 10:22
Brawo Terlikowski !
Lech2019.09.7 9:31
Tomek Ty zapłać jesteś jako katolik też odpowiedzialny
Mikołaj 2019.09.7 9:15
No tak ! - wielka jest sprawiedliwość p. Terlikowskiego( kipę ). To Chrystusowcy mają swoje biznesy , czy też żyją za tzw. wdowi grosz ?! .Jeśli mają , to powinni niezwłocznie wypłacić to co zasądził sąd , a jeśli nie , to powinni do ostatniej możliwości bronić się przed zaborem tego , co zostało im przekazane przez ludzi dobrej woli , ale nie w takim celu ! . Za takie czyny powinien odpowiadać winowajca , a jeśli były zaniedbania i ukrywanie tego , należy określić krąg winnych , i to z ich prywatnego mienia pokryć roszczenia .Nigdy z mienia zgromadzenia zakonnego , bowiem w regule zakonu nie ma pedofilii .To nie Poczta Polska odpowiada za to , że listonosz podczas obchodu obrobi mieszkanie(przestępstwo pospolite ) , tylko on sam .Poczta odpowiada natomiast za mienie jej powierzone , a tutaj adekwatnie są to ofiary wiernych . I takie prawo u nas obowiązuje , lecz sądy wydają wyroki prawem kaduka i kierując się swoimi prywatnymi uprzedzeniami . Już dawno powinien być zaprowadzony z tym porządek .
Mikołaj 2019.09.7 9:32
Powinno być w pierwszym nawiasie( kpię ) .
Klarcia2019.09.7 2:31
Tym razem Terlikowski chrzani glodne kawalki. I najwyrazniej nie zna szczegolow tej sprawy. 1. Dziewczynka nie byla gwalcona; natomiast niewatpliwa wina ksiedza bylo to, ze podjal wspolzycie seksualne z malolata. Nota bene ona wtedy miala juz prawie 14 l., nie 13. 2. Zarowno wspolbracia ksiedza, jak i przelozeni nie zdawali sobie sprawy, ze owe dziewcze jest kochanka ks. Romana. 3. W zadnym domu zakonnym czy rekolekcyjnym nie dawano ksiedzu i dziewczynie jednego pokoju noclegowego. 4. Ta cala sprawa zostala rozdmuchana do monstrualnych rozmiarow przez hieny z Czerskiej, bo chodzilo o wyludzenie olbrzymiego odszkodowania i zalozenie podwalin, aby Kosciol jako instytucja placil odtad za kazdego ksiedza, ktory okaze sie draniem.
anonim2019.09.7 8:20
Dziecko w momencie uwięzienia miało 13 lat i 2 miesiące. dziewczynka była gwałcona, nie podjęła wspólżycia dobrowolnie, została też zmuszona do aborcji, której dokonała znajoma księdza, lekarka . Siostry zakonne zeznały, że ksiądz podczas rekolekcji większość czasu spędzał w pokoju dziecka. Zwyrodnialec kazał dziewczynce spowiadać się u swojego współbrata, a ten poniżał ją i nazywał dziwką. Kiedy zwyrodnialec został zdemaskowany (przyznał się do wszystkiego, do gwałtu też) jego współbracia wywalili blisko 100 tys na adwokata, żeby go bronić (!) po odbyciu kary przyjęli go z otwartymi ramionami. Jego przełożeni uznali, że nadal może być księdzem. opamiętali się dopiero,kiedy okazało sie, że w internecie nadal kontaktuje się z małymi dziewczynkami,
senator2019.09.7 11:40
Co słowo to kłamstwo!!!Ale to niestety lewactwo z Czerskiej nie potrafi chociaz jednego słowa napisac po prawdzie.
gość2019.09.7 18:13
Jak dziecko było więzione? I kiedy? Z wyroku SA w Poznaniu: Ofiara byłego zakonnika Romana B. poznała go w szkole, gdzie uczył religii. Zwierzyła mu się z trudnej sytuacji w domu rodzinnym, gdzie miał dominować alkoholizm i przemoc na tym tle. Ksiądz zaoferował jej pomoc w lekcjach oraz za zgodą rodziców załatwił dalszą edukację w gimnazjum salezjańskim w S. W czerwcu 2006 r. podczas korepetycji (powódka miała wówczas 13 lat) zakonnik zaczął ją całować i dotykać. Potem powódka pojechała do domu, a po rozpoczęciu roku szkolnego przez 3 tygodnie mieszkała u państwa M., potem w Domu w S.D., a od początku 2007 roku w mieszkaniu matki zakonnika, która przebywała wówczas w USA. Początkowo korzystała z pokoju wspólnie z drugą lokatorką, a gdy zakonnik wypowiedział umowę tej osobie - sama. Potem od marca do czerwca 2007 roku z pokoju korzystała też studentka A. W. Podczas nieobecności innych lokatorek dochodziło do zbliżeń między Ż. K. a Romanem B. Powódka – mimo korepetycji – nie radziła sobie z nauką i została przeniesiona do szkoły w B. Wróciła do domu rodzinnego. Od tego czasu nie spotykała się już z Romanem B. A zatem nigdy nie miało miejsce „więzienie”. Powódka w każdej chwili mogła zerwać intymne kontakty z zakonnikiem B.
gość2019.09.8 10:54
Gdyby miała miejsce aborcja, to zakonnik zostałby oskarżony. Wyniki śledztwa w tej sprawie (m.in. protokół przesłuchania lekarza ginekologa wraz z dokumentacją medyczną) znajdują się w tajnym archiwum i ich ustalenia nie mogą być udostępnione. Jednakże, ciąża i aborcja nie zostały udowodnione, skoro zakonnika nie oskarżono z art. 152 §2 k.k., który przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3 dla osoby, „która udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania”.
ridado2019.09.7 2:06
Kosciol to organizacja ktora z religia nie ma nic wspolnego. To business wykorzystujacy imie Chrystusa. Niemcy to zrozumieli juz 500 lat temu I odeszli.
siostra Luiza2019.09.6 22:59
JE bp Jan Tyrawa obleśnym sodomitą? Nie wierzę Lider partii Szczęść Boże (partia Szczęść Boże wchodzi w skład komitetu wyborczego Konfederacja) Grzegorz Braun o biskupie Janie Tyrawie: https://www.youtube.com/watch?v=wqWP9Db9tJQ Odezwa do kolegi Łukasza Kolady Proszę o komentarz kolegę Łakasza Koladę prezesa Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach. Łukaszu, nie milcz! Weź mnie, weź mnie na ręce i zaprowadź do Jezusa bo tkwię w ciemnej dolinie. To mówię ja, w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen Głosuj na Konfederację. PiS-PO jedno zło!
Alojzy Cedzidło2019.09.6 23:28
Pewno bym się rozczulił do łez nad wpisem siostrzyczki ,,Luizy " gdyby nie to ostatnie zdanie ,, PiS - PO ,jedno zło! " To zdanie wzbudziło u mnie wiarę ,że ta siostrzyczka to siostrzyczka nie ,,Luiza " ale siostrzyczka któregoś z Konfederatów i prosi pana Lukasza :,, weż mnie na ręce "" i zaprowadz ... No wlaśnie chyba nie do ..... " No to tyle moich wątpliwości.
az2019.09.6 22:48
Czyn jest zawsze czynem konkretnej osoby i jeśli jest moralnie złym, to jego konkretny sprawca jest prawnie i moralnie zobowiązany do sprawiedliwego zadośćuczynienia wyrządzonego drugiemu zła, a nie jak w tym wypadku całe zgromadzenie zakonne. Stosując zasadę odpowiedzialności kolektywnej, niektórzy chytrze chcieliby uczynić z tego instrument do walki z Bogiem i Jego Kościołem, wykorzystując osobiste grzechy niektórych duchownych katolickich. Przed Panem Bogiem nie ma odpowiedzialności zbiorowej, każdy z nas sam odpowie za swoje czyny i nie będzie odpowiadał za grzechy innych.
kalikst2019.09.6 22:44
Odpowiedzialność powinni ponieść konkretni sprawcy ( osoby fizyczne) bezpośredni i pośredni w pierwszej kolejności. Natomiast zgromadzenie jako osoba prawna w drugiej kolejności - jeśli jej wina jest dostatecznie dowiedziona. Natomiast zrzucanie całej winy na osobę prawną a zdejmowanie jej z bezpośrednich sprawców jest demoralizujące i stanowi zachętę dla pozostałych potencjalnych przestępców.
tom2019.09.6 21:50
Terlikowski niech sie nie wymandrza i pilnyje swojego interesu,i swej rodzinki.Odpowiedzialnosc zbiorowa?a czemu i do czego to doprowadzi?i co na to PAN JEZUS?Niech on ewangeliinie uczy,znalazł sie egzegeta.Troche taktu,granicy....
2019.09.6 21:56
Nie wiem czy się "wymandrza", ale proponuję zapytać PANA JEZUSA co on na to że zakonnik gwałcił i molestował niewinne dziecko, a jego kolesie "bracia" go kryli. Zapytaj go i daj znać.
bac2019.09.6 23:04
Pan Jezus potępia osoby popełniające taki haniebny grzech, jednak nie mówił nic o odpowiedzialności zbiorowej: „Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.” (Mt 18,6-7)
Alojzy Cedzidło2019.09.6 23:15
Robi Pan , panie Piotrze przysłowiowe kpiny z pogrzebu . Nie ładnie i mało honorowo . A poza tym skąd ta pewność u Pana o prawdziwości faktów . Sprawa jeszcze trwa .
Wojtek Polak2019.09.6 23:19
Jaka sprawa trwa? Ten pedofil juz dawno zostsl osądzony. Przyznał die do winy. Siedział w więzieniu. Czego jeszcze nie wiesz?
Alojzy Cedzidło2019.09.7 23:28
A co panie Wojtku oznacza słowo ,,KASACJA " . Tego jeszcze nie wiem.
stm.2019.09.6 21:40
A niby dlaczego cały zakon ma płacić odszkodowanie za zboczeńca ( tzn. katolicy). Tych zboczeńców jest nie mało i występują w każdym zawodzie i jako obywatele będziemy płacić odszkodowanie za tych sk...ów z naszych podatków . Jeżeli ten wyrok zostanie podtrzymany to obywatele muszą sami wymierzać sprawiedliwość, eliminując wszelkiej maści tych zboczeńców.
Alojzy Cedzidło2019.09.6 23:07
To nie jest tak jak Pan panie/i ,,stm" rozumuje . Za zboczeńców płaca zwykle zboczeńcy, Wysokość kary zależy jakie ma stanowisko , pozycję społeczna itp. Inaczej jest z duchownymi Tu głównym czynnikiem wpływającym na wysokość kary jest stosunek do kościoła katolickiego . I tak np. ministrant po 40 latach od gwałtu (?) przypomina sobie ,że już nie żyjący od 20 lat ksiądz ciągle go molestował i gwałcił . Sad daje mu wiarę i nakazuje Proboszczowi parafii w której żył 2o mlat temu gwałciciel , płacić niebotyczną karę . I tyle , w wielkim skrócie
z byka go2019.09.7 8:21
Mam nadzieję,że nie mnożysz się i swojej głupoty nie powielasz w genach.
Alojzy Cedzidło2019.09.7 23:24
A mnożę się , mnożę . W przeciwieństwie do Was . Np Taki pan Prezydent Rabiej pokazał zdjęcie swoje i swojego partnera , jak na wyrku , na golasa leżą . po odbytowym stosunku . Zapytaj ich czy się mnożą .
Palindrom2019.09.6 21:04
doradca się znalazł…
Teresa 2019.09.6 20:53
nierozumiem, niech mnie ktos poprawi i oswieci, ale dlaczego ja i moje dzieci maja placic za meza ktory byl pedofilem a niebylo to wiadome dla nas.czy nie jest pelnoletyni?
Alojzy Cedzidło2019.09.6 22:47
Nie oświecę Panią , pani ,,Tereso " , bo nie wiem o co chodzi . Mąż pedofil , zgoda , To skad te dzieci . Z in Vitro ? I za co by Pani musiała płacić ?
z byka go2019.09.7 8:20
No właśnie, nie rozumiesz, bo twoje jedyne źródło informacji to zakłamany, poświęcony portal. Jak wychylisz ten swój nos nieco dalej i sięgniesz do OBIEKTYWNYCH źródeł to dowiesz się dlaczego mają płacić odszkodowanie.
Alojzy Cedzidło2019.09.7 23:14
Byczku Drogi ,a może nawet kochany jak by powiedział torreador PO , poseł Szczerba Jakież to żródła ma Sz.Byczek ( nie kastrowany chyba , bo byłby to WÓŁ ) na myśli . Czyżby to była Wyborcza lub upadający Newsweek ?
dz2019.09.6 19:59
czyli odpowiedzialność zbiorowa ? i tylko w odniesieniu do Kościoła katolickiego ? Wszyscy chrystusowcy mają płacić za winnych ? A winni ? Kto będzie płacił za aktora, trenera, nauczyciela ? Też chrystusowcy ?
ZerrO2019.09.6 20:18
Jeśli Chrystusowcy będą stwarzać warunki do gwałtów na dzieciach przez aktorów, trenerów i nauczycieli to też Chrystusowcy powinni płacić jako współwinni.
Alojzy Cedzidło2019.09.6 22:40
Co to , pan ,,podróba " myśli nie w ,,zero " ale w ,,dwa zera " *odczas oddawania stolca .
dz2019.09.7 8:47
To ty jako współwinny i w ramach odpowiedzialności zbiorowej powinieneś zapłacić za zbrodnie i złodziejstwo czerwonych.
Alojzy Cedzidło2019.09.6 19:51
Ej Doktorku Terlikowski .. ,,Lepiej stracić ten milion i zakończyć tą żenadę " Czy,li dać łapówkę za spokój " To jakieś nie katolicki ale mało uczciwe . I to pisze wybitny , kształcony katolik. Prawdę udowodnić trudno , czy brak na to chęci. ? A po ilu latach gwałcenia , ta panna zorientowała się ,że niema cnoty .. . Zakonnik be b o gwałcił . A sąd c o? Delektuje się przez lata udowodnieniem winy?A, zresztą po co ten pośpiech . Mecenasi przy okazji zarobią niezłą kasę. . a wredny kościół dostanie nieżle po kulach.Tak dla porządku . Nie wydaje wyroku . Nie neguję ew . winy . Tyle tylko ,że takie bajdużenie przynosi więcej szkody niż kara pieniężna .
z byka go2019.09.7 8:18
To że jesteś idiotą to mało powiedziane, mam nadzieję,że nie masz dzieci.
Alojzy Cedzidło2019.09.7 15:31
To tak bez uzasadnienia ? ,,Byczku " drogi tak nie logicznie . Wyrok bez uzasadnienia ? To modne w naszej ,,wybitnej kaście".
z byka go2019.09.6 19:23
https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/zgwalcony-przez-ksiedza-sad-biskupi-byl-wspolnikiem-w-grzechu-cudzolostwa,967379.html#autoplay
z byka go2019.09.7 8:18
Co katole, prawda w oczy kole?
Ciekawy2019.09.6 19:19
Tu chodzi o wyłudzenia z Kościoła jak największej sumy. Ciekawe ile z tego odszkodowania trafi w ręce prawników. Znaleźli sposób na łatwy zarobek. Niech ta kobieta powie jaka kwota trafiła w jej ręce. 100 tys.? A resztę rozkradlły sępy. Nie powinna dostać ani grosz. Niech idzie do sprawcy. A Terlikowski to szkodnik i to duży
z byka go2019.09.6 19:28
Nie dość że debil to jeszcze nie potrafi samodzielnie myśleć. Mam nadzieję,że nie masz dzieci, a twoja durnota nie bedzie w genach przekazywana dalej.
2019.09.6 19:28
Obrońco pedofili. Jara cię to co zrobił ten zwyrol? Na pewno tak
Alojzy Cedzidło2019.09.6 20:13
Nie ,,kocha " się kościoła panie Piotrusiu ,oj nie . Nie było wyroku , a Pan taki pewny .';] Skąd ta wiedza ? Za ministranta 30 lat temu proboszcz w Koziej Wólce Pana gwałcił . Do tej pory nie może Pan opanować rozwolnienia.
Sebastian Lorenc2019.09.6 20:26
Był wyrok, zbok przyznał się do wszystkiego.
KJZ2019.09.6 23:24
ALE " DUMNY GEJ" TEŻ SIE PRZYZNAJE I CO DALEJ ?? Nawet tak się sam tytułuje ! Myslę że do czasu, i to krótkiego czasu!
Klarcia2019.09.7 2:35
"Tu chodzi o wyłudzenia z Kościoła jak największej sumy." Dokladnie - TAK.
PiS=UWbis2019.09.6 19:12
To chyba nie chrystusowcy gwałcili to czemu maja płacić? Jak w piwnicy bloku kogoś zgwałcą to też mieszkańcy płacą, a może cała spółdzielnia zostanie do odpowiedzialności pociągnięta? To raz. Dwa to sprawa rzekomego "gwałtu przez lata" - to jakieś jaja - z informacji z mediów sprawa wygląda na naciąganą - tzw. galerianki robią podobnie, ale za lody i markowe spodnie, ta panna chce milion i rentę. Jak widać tą patologiczną panną zajęli się fachowcy i posłużyli w ataku na Kościół - stosując odpowiedzialność zbiorową chcą ograbić Kościół z majątku na który pokolenia ludzi z tą sprawą nie związanych pracowało. Mając takich mądrych zawodowych katolików i przyjaciół Kościoła jak Terlikowski wrogów już nie potrzeba...
Sebastian Lorenc2019.09.6 19:16
Jak możesz. Zboczeniec znalazł sobie biedną dziewczynkę z patologicznej rodziny. Wiedział,że nikt się o nią nie upomni.Więził ją, gwałcił, poniżał, zmusił do aborcji. Do wszystkiego się przyznał,a Ty chcesz zrzucić winę na dziecko? Potrafisz patrzeć bez wstydu w lustro?
PiS=UWbis2019.09.6 20:08
Potrafię, bo nie jestem zaślepionym nienawiścią do Koscioła idiotą. Dzieci z patologicznych środowisk są często zdeprawowane i zdolne do wyrachowanych działań w ty morderstw. Czasami tak jak podałem na przykładzie tzw. galerianek trudnią się nierządem. Cwane dziewcze równie dobrze jak chrystusowców może pozywać szkołę, a za nią MEN. I pewnie w kolejnym procesie tego typu tak będzie, bo taki precedens ośmieli naśladowców. Odpowiadać karnie powinien klecha i jego przełożeni, jeżeli o sprawie wiedzieli i jej rodzina, a nie finansowo "chrystusowcy", a o to się sprawa rozbija i o to naprawdę chodzi by do..lić Kościołowi
Sebastian Lorenc2019.09.6 20:25
Nie obchodzi mnie kim był ten zbok. To pedofil,który skrzywdził dziecko. Ta kobieta nigdy nie będzie funkcjonować normalnie. Ja pracowałam z małymi ofiarami pedofilów i uwierz mi, tego się nie zapomina. Rodziców tego dziecka pozbawiono praw rodzicielskich krótko po tym jak zamknięto tego zboka. I może by to było na tyle, gdy nie to, że to właśnie Chrystusowcy przyjęli marnotrawnego zakonnika, kiedy ten wyszedł z więzienia, wcześniej wywalili około 60 tys na adwokatów, zachowywali się tak, jakby nic się nie stało, pozwolili mu sprawować normalną posługę kapłańską, spowiadał, dawał komunię.To jest normalne? Jak miała poczuć się ofiara? Nie obchodzą mnie jej roszczenia, one nic nie zmienią. Nie obchodzi mnie że był zakonnikiem. Trafia mnie, że ktokolwiek próbuje go bronić.
PiS=UWbis2019.09.6 20:33
Nikt go zaślepiona idiotko nie broni i mi tego nie wciskaj.
Sebastian Lorenc2019.09.6 20:37
Super, inaczej nie umiesz.Jak brak argumentów to obrażasz. Może dlatego, że znam naprawdę porządnych i prawdziwych duchownych,potrafię ocenić, że ten zbok nie miał z nimi nic wspólnego.
PiS=UWbis2019.09.6 21:12
Cynicznie wciskasz mi coś czego nie napisałem, odchodzisz zupełnie od sensu tego co napisałem - to się nie dziw. Myślę,że tak jak większość obecnych tu komentujących jesteś wrogiem katolików, Kościoła i logiki, a walka z prawdą i rzucanie i g..m w Kościół jest to jedyny powód twojej obecności na tym portalu i teksty, że znasz porządnych duchownych są tylko nieudolnym kamuflażem mającym ukryć wojującą lewacką aktywistkę. Nie pozdrawiam.
Sebastian Lorenc2019.09.6 21:18
Wy i ten wasz czarno biały świat. Bardzo byś się zdziwił. Porównałeś krzywdzone dziecko do jakiejś galerianki, piszesz o "rzekomym gwałcie", mimo że gwałciciel się przyznał, poniżasz dzieci z patologicznych środowisk. Dla mnie to określa Cię jako człowieka.
J.P2019.09.6 20:53
PiS=UWbis... jak to nikt go nie bronił, kto go chował w murach kościoła i za czyje pieniądze? Wiernych!! Nieświadomych na co przekazują niejednokrotnie marne emerytury. Usprawiedliwiasz wykorzystywanie dziecka bo pochodzi z patologicznej rodziny? Z zamożnej byłoby Ci żal? Kim ty jestes?
PiS=UWbis2019.09.6 21:17
Pod twoim nickiem często są pisane wyjątkowo obraźliwe dla Kościoła komentarze, ostrzegam, że jeżeli będziesz mi nadal wciskał, że usprawiedliwiam czyny tego klechy to skończysz w sądzie i odpowiesz za wszystkie obraźliwe wpisy.
J.P2019.09.6 21:37
Zacytuj może gdzie ja wyjątkowo obrażam Kościół? Bo nie przypominam sobie. Zdecydowanie twierdzę, że umniejszasz czyn pedofilski tego squrwiela podpierajac się przykładem galerianek nie mających związku w ogóle z tą sprawą i przede wszystkim umniejszasz ten zwyrodnialy czyn pochodzeniem społecznym dziewczynki robiąc jej na tym forum dodatkowa krzywdę.
senator2019.09.7 11:38
Ty pracowałaś z małymi ofiarami pedofilów ? zaiste lewacki trolu gdzie ty nie pracowałaś !wyrok absolutnie nie do przyjecia to wyroki rodem z nazistowskich |Niemiec czy bolszewickiej Rosji.Nie ma na to zgody w państwie prawa.
Sebastian Lorenc2019.09.7 12:07
Pracuje cały czas w jednym miejscu, jest to ośrodek adopcyjno-wychowawczy.Mam tam dzieci porzucone,niechciane, upośledzone, ale też te, które trafiły do nas z interwencji,ofiary przemocy, molestowania, wykorzystywania. Nigdy tego nie ukrywałam, nigdy nie mówiłam inaczej ziobrowy trollu z MS.
senator2019.09.7 12:21
Za pomówienia o trolu Ziobrowym podam cie do sądu!!Uważaj co piszesz trolu lewacki.
Sebastian Lorenc2019.09.7 12:30
Aaaa, to lewacki troll to nie obelga, ale już ziobrowy to obelga? Wy macie jednak wyprane mózgi.
J.P2019.09.7 12:22
Senator ty najzwyczajniej nie możesz pogodzić się z rzeczywistością, jeszcze do ciebie nie doszła prawda która wyzwala. Jest tu na frondzie też taki jeden który twierdzi, że księża pedofile nie istnieją, że to tylko pedofile. Ludzki mózg ma dar wypierania tego co nie pasuje do "konceptu"
anonim2019.09.6 21:27
Przecież to zwykła lewacka dziwka. Ona będzie zawsze broniła quurewki włażące do wyra porządnym księżom.Kto wie czy same tego nie robi
2019.09.6 21:34
No i mamy reprezentanta kato-debili. :) Potem się dziwicie że ludzie myślą o katolach jak o ograniczonych zyebach :)
Alojzy Cedzidło2019.09.6 22:28
A skąd ta taka obszerna wiedza , pani Agnieszko . Była pani na kucaniu Dla ścisłości KUCANIE , w gwarze młodych to podglądanie z ukrycia różnych spraw.
Sebastian Lorenc2019.09.6 22:33
Z informacji ogólnie dostępnych, zbok się przyznał, nie ma żadnej tajemnicy. Nie zrywaj idioty Józek, a poza tym proszę,nie pisz do mnie,miej trochę honoru.
Sebastian Lorenc2019.09.6 22:37
*zgrywaj* miało być
Alojzy Cedzidło2019.09.7 11:55
Pani Agnieszko Kochana , jak by napisał poseł Szczerba Wszystko się Pani pokićkało Uczciwie z honorem. . Prawda z wiadomościami opartymi o przekaziory. .Logika z bajdurzeniem bez sensu. I tak !. ,,Zbok " się przyznał , To dlaczego ,przed czym , się broni ( wniosek kasacyjny) 2 . Zgrywam idiotę , bo czekam na wyrok ostateczny Sadu . nie wydając swoich wyroków opartych o wiedzę z TVN , Gazety Wyborczej ( logika ) 3.,, Nie pisz do mnie miej trochę honoru" . To już pachnie samouwielbieniem . Gdzież bym śmiał Panią podrywać pani Agnieszko . Tu się pisze do Frondy , dyskutując z zamieszczonymi tam ,,komentarzami " Trudno pokazać inne swoje zdanie nie adresując go do interlokutora . ( logika ) Zakaż pisania komentarzy do komentarzy zakrawana na posiadanie wyłącznego prawa do głoszenia prawd objawionych.I to by byłó na tyle.
Sebastian Lorenc2019.09.7 12:09
Nie mówię o podrywaniu i wiesz dobrze. Jednak nie masz honoru.Szkoda.
Alojzy Cedzidło2019.09.7 15:25
A na czym ten mój brak honoru polega ? Bo mamy odrobię inne zdanie , a ja ośmielam się na Pani wywody NIE napisać wyłącznie ,,TAK JEST PROSZĘ PANI "?
gość2019.09.7 17:16
To może przeczytaj Pani wyrok, a nie ogólnie dostępne media "wyborcze": https://www.saos.org.pl/judgments/364100 I proszę mi powiedzieć: Jak ją więził i gdzie? I jak długo?W wyroku nic nie ma o więzieniu.. Gdzie pisze, że ją gwałcił? W wyroku jest, że obcował płciowo z małoletnią (art. 200 par. 1 kk). Za gwałt jest art. 197 kk. W wyrokach karnych i cywilnych nie potwierdzono aborcji.
Reytan2019.09.7 17:05
Agnieszka Dz.to stary i glupi komunistyczny prpwokator.
Piotr2019.12.2 10:15
W jaki sposób ją więził, skoro jednocześnie chodziła do szkoły? Przyprowadzał ją do tej szkoły i wyprowadzał w kajdankach? Dlaczego nikomu się nie poskarżyła, nikomu nie zgłosiła rzekomego uwięzienia? Piszesz, że sprawca do wszystkiego się przyznał. W porządku, został uznany winnym i skazany. To dlaczego nie dochodzi odszkodowania od niego? Bo ma za mało majątku? Czyli szukamy nie tam, gdzieśmy zgubili, tylko tam, gdzie jaśniej? No to chyba to jest właśnie pazerność, co?
z byka go2019.09.6 19:26
Jak zwykle nie doczyta, nie ma pojęcia, ale będzie pier.do.lił,zeby tylko w obronę czarną hołotę brać. Typowe dla ślepo wierzącym czarnej zarazie.
Alojzy Cedzidło2019.09.6 22:34
Coś się tak spienił ,,torreadorze " Jak Cię byk ,,roztarasi" to i tak Twoja Rodzina poprosi księdza o towarzyszenie na tej ostatniej drodze .
Alojzy Cedzidło2019.09.6 19:59
Też tak myślę Terlikowski taki katolik ,jak ja kosmita .Szuka prawdy, a sprawił radochę ,,przyjaciołom " kościoła . To widać na tej stronie katolickiej podobno Frondy .
tom2019.09.6 21:45
bardzo madre
stahu2019.09.6 18:54
Wreszcie czas zapłaty przyszedł , nic tak dobrze nie robi jak po kasie... ! Powini zapłacić ci wszyscy co kryli dziada i tuszowali razem z dewotkami.
KJZ2019.09.6 23:21
Stahu! ....vel Lechu Keller, andrzejuhahn,....itp ! CZY W KOŃCU WIDZISZ SWOJĄ PEDOFILIĘ ?? Napisz w końcu nam, czy ty zapłaciłeś któremuś dziecku odszkodowanie i ile ? Bo wiem że tylko , czy może aż ,4 razy siedziałeś za pedofilię ! MOŻE W KOŃCU SIEBIE ZOBACZYSZ, A NIE TYLKO INNYCH! JESTEŚ TCHÓRZEM ! TYLE RAZY TE PYTANIA SIE POWTARZAJĄ! A TY CO? GŁUPA RŻNIESZ ! Nie musisz, bo nim jesteś !
stahu2019.09.7 9:30
Prześledź moje ,,stahu ,, wpisy ! i zobacz że nie mam nic wspólnego ze ,,STACHEM,, Przeliteruj gamoniu ......! Nie etykietuj- tylko sprawdź ślepoto i nie mieszaj mnie z tą lewacką hołotą .
ZerrO2019.09.6 18:52
Ojciec pewnej dziewczynki z Włoch, która została zgwałcona przez księdza pedofila po czym popełniła samobójstwo, po wyjściu księdza pedofila z więzienia- zastrzelił go.
ZERR02019.09.6 21:43
Won z mojego nicka złodziejaszku
zerro2019.09.7 9:44
A ty z mojego!!!
Alojzy Cedzidło2019.09.6 22:22
Ojciec PEWNEJ DZIEWCZYNKI przebrany za księdza zgwałcił swoją 2 letnią córeczkę , która popełniła samobója . Ten ( ojciec ) dla niepoznaki zastrzelił ksiedza . No co , ZerrO. marny,, plagiacino", która bajka lepsza .
frondelek2019.09.6 18:48
"ksiądz przyjeżdżał do klasztorów i dawano jemu i trzynastolatce do nocowania ten sam pokój" Zgnilizna moralna w Kościele Katolickim nie zna granic.
Jurek2019.09.6 20:01
Gościu, większość pedofilów, to nie duchowni - więc tak generalizując samego siebie w jeszcze gorszym świetle stawiasz
Alojzy Cedzidło2019.09.6 22:10
On wcale za ,,swoje światło " nie bierze kasy . Nie szukaj też u niego panie,,Jurku ", honoru . Pisze jak by w tym pokoju tez nocował i widział to na własne oczy.
z byka go2019.09.7 8:17
To ustalił sąd stary durniu.
Alojzy Cedzidło2019.09.7 11:20
Oczywiście wole , w niewiadomym wieku : Dla ścisłości : WÓŁ TO WYKASTROWANY BYK .( Tu z kultury .)
ZERR02019.09.6 21:44
I znowu ochraniasz, ukrywasz i tuszujesz 99,55% pedofilii... Zgnilizna wśród wlewaków nie zna granic
kalikst2019.09.6 22:48
Zgnilizna moralna w każdym środowisku nie zna granic i zasługuje na potępienie. A ty krótkowidzu tylko w kościele widzisz tę zgniliznę. To jest ani mądre ani sprawiedliwe. Chodzi o zwalczanie pedofilii a nie Kościoła.
Klarcia2019.09.7 2:34
Nie dawano im wspolnego pokoju. To jest obrzydliwa insynuacja tych z Czerskiej.
andrzejhahn32019.09.6 18:46
w terlikowskim obudzilo sie sumienie....................czy nie za pozno
stahu2019.09.6 19:04
Tobie nie chodzi o moralność bo jej nie posiadasz a o dokopanie KK... Terlikowi akurat odwrotnie Ten milon złoty dobrze by zrobił na te klesze łby - a nawet skończy burdel w klasztorach bo.... pujdą pod młotek .
Maria Blaszczyk2019.09.6 21:48
Tu akurat nie masz racji. Pan redaktor Terlikowski w kwestii gwałcenia dzieci zawsze staje po stronie ofiar. Nie jest to bohater mojej bajki i nie zgadzam się z nim właściwie nigdy. Ale nigdy nie bronił zboczeńców gwałcących nieletnich ani ich kumpli, pomagających im w tym. https://natemat.pl/257053,tomasz-terlikowski-o-pedofilii-w-kosciele-wsrod-ksiezy-specjalna-komisja https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-12-05/terlikowski-jesli-abp-goclowski-wiedzial-o-sprawie-ks-jankowskiego-ciazy-na-nim-odpowiedzialnosc/ https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/terlikowski-o-pedofilii-w-kosciele-trzeba-ukarac-winnych-taze-biskupow-aa-ifFr-1PXd-ST1C.html
senator2019.09.7 11:33
A moze powiesz i zlitujesz sie nad dziecmi gwałconymi przez niejakiego ostatnio sławnego muzyka? bo tylko piszesz o ofiarach molestowania przez księzy?Widać u ciebie fałsz jak zawsze jak zabierasz głos na forum
Maria Blaszczyk2019.09.7 16:25
A co to ma do rzeczy? Rozmawiamy o konkretnej sprawie - gdzie to akurat zakonnik więził, katował, gwałcił i głodził dziecko. Większość wykorzystywanych dzieci pada ofiarą bliskich - rodziny i znajomych rodziny. Więc w mojej karierze zdarzało mi się litować nad dziećmi wykorzystywanymi przez ojców i ojczymów, wujków i kolegów od kieliszka tatusia czy dziadka. Ale nie o tym rozmawiamy. Tylko o tym, czy w tej sprawie Chrystusowcy powinni wycofać wniosek o kasację. Do tego muzycy, tak się składa, nie mieli obyczaju chronić zboczeńców kosztem ofiar. Nie tworzyli nigdy instytucjonalnych struktur, w ramach których gwałciciele dzieci żyli sobie jak pączki w maśle. Nie wypracowali nigdy procedur służących zastraszaniu ofiar i świadków. Nie mają nawet własnego państwa, w którym mogliby chronić co bardziej prominentnych seksualnych drapieżników...