Tomasz Poller: Oświadczenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie to kuriozum! - zdjęcie
28.10.20, 09:50Fot. via Pixabay

Tomasz Poller: Oświadczenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie to kuriozum!

159

Na wstępie, zanim przejdę do tego, co mam do powiedzenia, dwa krótkie wyjaśnienia dla dwóch skrajnych (choć intelektualnie pod wielu względami do siebie podobnych) grupek potencjalnych czytelników. Więc:

1. Do programowych antysemitów, tropicieli spisków żydowskich mówię od razu: szkoda czasu na lekturę.

2. Do osobników na POziomie GW, tropiących spiski antysemickie: też nie dla was, więc krótko, tłumacząc z języka ludzi cywilizowanych na wasz język, WYP***ALAĆ!

Przechodzę do sedna.

***

Wczoraj Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie opublikowała oświadczenie. Kuriozalne i szokujące.

"Rozumiemy rozgoryczenie kobiet w Polsce, wśród których są członkinie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, związane z pozbawieniem ich możliwości decydowania o swoim życiu i zdrowiu, a także ich rodzin. To przykre i bolesne, że dzisiaj kobiety i wspierający je mężczyźni zmuszeni są bronić swoich praw na ulicach Warszawy i całej Polski w niebezpiecznym dla ich zdrowia i życia czasie pandemii koronawirusa. Zgadzamy się z protestującymi, że kobiety mają prawo decydować o sobie i godnie żyć.”

Treść powyższa jest kuriozalna i szkodliwa z wielu powodów. Ktoś, kto bezkrytycznie takie oświadczenie przeczyta, może przyswoić sobie nie tylko fałszywy obraz istoty problemu rozstrzyganego przez Trybunał Konstytucyjny, który stał się pretekstem do ostatnich wydarzeń, ale także nabrać błędnych przekonań na temat Żydów i judaizmu. Twierdzę nawet, że oświadczenie może wręcz dawać pożywkę dla antysemickich stereotypów.

Halo, tu ziemia!

Co szczególnie szokujące, oświadczenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie publikowane jest w momencie eskalacji burd, aktów profanacji miejsc kultu oraz przemocy wobec osób ich broniących. Potępienie ostatnich ataków na kościoły powinno być czymś tak samo naturalnym, jak powszechny sprzeciw wobec analogicznych incydentów w przypadku żydowskich domów modlitwy i cmentarzy. Kuriozalne oświadczenie w wydaniu warszawskiej Gminy wygląda zatem trochę tak, jakby w czasie demonstracji, podczas których doszło do bezczeszczenia synagog (dokonywanego dajmy na to pod pretekstem sprzeciwu wobec uboju rytualnego) napisać, że "rozumie się rozgoryczenie" tych którzy "zmuszeni są demonstrować w szlachetnym celu".

Wolałbym zapomnieć o oświadczeniu Gminy jako haniebnym ekscesie. Chciałbym pamiętać o postawie warszawskich rabinów, którzy w 1861, po zbezczeszczeniu kościołów przez Kozaków i zamknięciu ich przez duchowieństwo katolickie, na znak solidarności zamknęli synagogi.

Pożywka dla antysemickich świrów

Nie wiem, co przyświecało autorom oświadczenia i nijak nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Sprawia ono wrażenie prowokacji czy wręcz tworzenia pożywki dla antysemityzmu i spiskowych teorii z Żydami w roli głównej tworzonych przez maniaków i idiotów. Absolutnie nie zdziwię się, gdy przeczytam wpisy trolli i prowokatorów, którzy zaczną dowodzić, że "Żydzi to zwolennicy lewackich burd", "Żydzi cieszą się z profanacji chrześcijańskich miejsc kultu" lub że "Żydzi sami chcą się mnożyć, a równocześnie poprzez aborcję przeprowadzić depopulację Polaków". Tym bardziej nie rozumiem kroku Gminy.

Fake newsy w Gminie?

O czym jest mowa, gdy chodzi o jakieś "pozbawienie możliwości decydowania o swoim życiu i zdrowiu"? Naprawdę nie wiadomo. Czyżby ktoś podrzucił Gminie fake newsy o tym, jakoby Trybunał rozpatrywał kwestię przepisu dotyczącego aborcji ze względu na ratowanie życia matki? Trudno szukać w oświadczeniu merytorycznego odniesienia się do problemu rozpatrywanego przez Trybunał.

Nie pierwsze to kontrowersyjne oświadczenie Gminy, która wydała podobne pismo w połowie czerwca na temat rzekomego "dehumanizowania osób LGBT", przedstawiając się przy tym jako "My Żydzi – ocaleli z Holokaustu i ich potomkowie". W oświadczeniu pojawiła się wycieczka wobec "przedstawicieli najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej", których wypowiedzi "wzbudzają przerażenie, bo dowodzą, jak niewiele nauczyli się z historii i horroru II wojny światowej". Warto przypomnieć, że mówimy tu o czasie kampanii wyborczej, podczas której powielano fakenewsy przypisujące Andrzejowi Dudzie słowa które miały dehumanizować osoby homoseksualne a których nigdy nie powiedział. Takie zasłanianie się potwornością Holokaustu w kontekście sporów obyczajowych czy pyskówek wokół tej czy innej ideologii wydaje mi się wyjątkowo nikczemne. Nie mnie to oceniać, jednak mam wrażenie że ludzie, którzy takie oświadczenia płodzą, traktują żydowską spuściznę, do której się odwołują, dość niepoważnie i instrumentalnie.

Żydzi, judaizm, aborcja. Czy to naprawdę takie proste?

Ktoś kto czyta kuriozalne oświadczenie Gminy, może mylnie pomyśleć, że reprezentuje ona ogół wyznawców judaizmu, gdy chodzi o stosunek do problemów, których bezpośrednio i pośrednio dotyczy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Tak nie jest, bo w tej sprawie poglądy wśród poszczególnych odłamów judaizmu się różnią.

Warto tej kwestii się przyjrzeć. Choć spojrzenie na wartość życia przed urodzeniem z perspektywy religii mojżeszowej jest inne niż w przypadku chrześcijaństwa i z jej punktu widzenia w przypadku płodu nie możemy mówić jeszcze o "pełnym człowieku", to jednak nie można wywodzić stąd bezwarunkowej i jednomyślnej akceptacji judaizmu dla aborcji. Można by powiedzieć, że tym większy u Żydów szacunek dla życia, im większa religijność i wierność tradycji (czy nie jest tu zatem podobnie, jak u zdeklarowanych chrześcijan?).

Generalnie judaizm, gdy chodzi o różne jego odmiany, dopuszcza aborcję w przypadku zagrożenia życia matki. W innych przypadkach poglądy w tej sprawie różnią się gdy chodzi o poszczególne odłamy judaizmu. Inne poglądy będzie prezentować tu judaizm ortodoksyjny (w różnych zresztą nurtach), konserwatywny czy reformowany. Oświadczenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie dotyczy sytuacji bieżącej, a więc należałoby je odczytywać w kontekście problemu, który był rozstrzygany przez Trybunał Konstytucyjny. Co mówi zatem judaizm na temat "przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu"? Otóż jest to jeden z problemów, wobec którego opinie różnych odłamów judaizmu a nawet rabinów należących do jednego nurtu są podzielone.

W sytuacji Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie mamy do czynienia z judaizmem reformowanym (postępowym), w przypadku którego możemy mówić o liberalnym podejściu do aborcji na tle innych odłamów judaizmu. A jednak nawet w tym przypadku nie można mówić o zupełnym braku kontrowersji wobec aborcji. Rabin Mosze Bloom, który przez cztery lata mieszkał w Warszawie i był członkiem tejże gminy tak wypowiadał się w 2016 (wpis możemy znaleźć na Facebooku):

"Dokonanie aborcji to według Halachy niezwykle złożona kwestia wysoce wrażliwej natury. Judaizm nie pozwala na zabijanie płodu bez przyczyny, a jednocześnie płodu nie uznaje się za w pełni żyjącą osobę ludzką. (...) Gdy płód jest jeszcze w łonie matki, zgodnie z perspektywą żydowską, można dokonać aborcji jeżeli zagrożone jest życia matki. W związku z innymi powodami aborcji odpowiedź nie jest już tak jednoznaczna."

Dlaczego zatem Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie wyrywa się z tak kuriozalnym i potencjalnie szkodliwym oświadczeniem?

* * *

I z ostatniej chwili...

Znalazłem właśnie cenny głos na facebookowym Forum Żydów Polskich:

"Kiedy wariat wybił okno w synagodze potępiali to wszyscy, także katoliccy biskupi. Wstyd i hańba, że znaleźli się Żydzi, którzy w ramach podziękowania rozumieją i usprawiedliwiają fanatyczną dzicz atakującą katolickie świątynie. Będzie z tego nieszczęście. Znowu Troccy robią rewolucję, a zapłacą za to Bronsteinowie..."

Tomasz Poller

Komentarze (159):

Wątpie/runie/.2020.10.29 16:38
Wierny opis wydarzenia z przeszłości - to historia. Opatrzenie tego opisu komentarzem - to polityka historyczna. Prezentacja OŚWIADCZENIA - to informacja. Opatrzenie informacji komentarzem - to polityka informacyjna.
ziga2020.10.29 16:03
Ciekawe jakie byłoby ich stanowisko gdyby profanowano synagogi a Kościół popierał by tą ideę.Pomyślcie ,kobieta w judaiżmie ma dużo niższą pozycję niż w chrześcijaństwie.Jest o co protestować.
przemyśl-72020.10.29 15:48
Czy to żydzi ,aborcyjni hasydzi.???????
joanna2020.10.29 12:05
Szanowni Bracia Żydzi, to co piszecie, brzmi tak, jakbyście nie byli prawdziwymi Żydami, tylko jakimiś farbowanymi uzurpatorami. W tradycji żydowskiej bowiem od czterech tysięcy lat prawo człowieka do życia było najwyższym prawem. Zresztą głęboka trauma Narodu Żydowskiego po Holokauście najlepiej świadczy o tym, jak bardzo wartość życia jest przez Was ceniona. AŻ TU NAGLE, w swoim publicznym oświadczeniu bronicie prawa kobiet, a więc i Żydówek, do zabijania nienarodzonych dzieci, czyli dopuszczacie - a nawet pochwalacie - jakiś "auto-Holokaust" własnego narodu. WSTYD I HAŃBA! A ponadto, można z tego oświadczenia wysnuć jeszcze jeden przykry wniosek, a mianowicie taki, że Holokaust będący rzekomo największą tragedią Narodu Żydowskiego, jest dla Was tylko polityczną pałką na tzw. "antysemitów". Ciekawe, co myślą o tym prawdziwi pobożni Wyznawcy Mojżesza.
Anonim2020.10.29 7:47
Żydostwo jątrzy od dawna nie zdając sobie sprawy z tego, że jeśli dojdzie do eskalacji konfliktu na większą skalę, to ich głowy polecą jako pierwsze.
opty2020.10.29 6:18
Nazwane było to naukowo eugenika.....
opty2020.10.29 6:17
Niemcy rozPOczęli mord systemowy od zabijania pederastów, chorych psychicznie, fizycznie, Polaków.......Żydów..nie nauczyło to niczego???!!!!!
Masz dziadu swego sojusznika2020.10.29 4:33
https://www.youtube.com/watch?v=rgBfRsWC7k4
GunSheep2020.10.28 22:31
Otóż dla Żyda to co nie widać jest problematyczne. Jeśli kto Cie w nocy napadnie to możesz go zabić - bo go nie widzisz. Natomiast jeśli mamy USG i widzisz - to już zabić nie możesz - bo widzisz. Koniec tematu. Pomyślcie chwilkę.
MT(*)2020.10.28 22:12
Na stronie dzisiejszej "Niezależnej" jest artykuł pt "Kibice Lecha Poznań znów przegonili lewaków. Odblokowali Rondo Kaponiera bez użycia siły" a w nim filmik jak kilkunastoosobowa grupa młodych facetów - kibiców Lecha spokojnie ruszyła na przynajmniej kilkusetosobową dzicz lewacko - tęczową okupującą również i uniemożliwiającą przejazd kierowcom na poznańskiej Kaponierze. TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!! Ci faceci tylko spokojnie idą w stronę tej lewacko - tęczowej dziczy, a ta dzicz porzuca transparenty, buty, rowery, przewraca się i wzajemnie tratuje. Krzyczy przy tym w rozpaczliwej panice a ci faceci tylko na nią spokojnie idą. Coś fantastycznego ! Oni ratują honor Polski i tych, którzy schowali się w trwodze przed tęczowo - lewacką dziczą. I jeszcze jedno, to wydarzenie o kapitalnym znaczeniu. Nikt, choćby w tej cuchnącej tęczowym smrodem UE nie powie, że protestujących lewaków w Polsce rozpędza Policja. Kościołów, pomników i polskich ulic bronią zwykli Polacy! I to zwykli Polacy oczyszczają polskie ulice z cuchnącego tęczowo - lewackiego smrodu!
joanna2020.10.29 12:08
BRAWO KIBICE! JESTEŚCIE WSPANIALI!
LUPUS2020.10.28 20:00
CO TO JEST ZA "PRAWO", KTÓRE POZWALA ZABIJAĆ ISTOTY NIEWINNE, KTÓRE NIE POPEŁNIŁY ŻADNEGO PRZESTĘPSTWA!!! BEZPRAWIE I BARBARZYŃSTWO. ICH GŁÓWNA WINA JEST TAKA, ZE SIĘ POJAWIŁY!! CO TO JEST ZA OSOBA, KTÓRA PODEJMUJE DECYZJĘ O ZABICIU TEJ ISTOTY - JEGO WŁASNA MATKA!! KIM JEST KAT TEJ ISTOTY? WŁASNA MATKA? TAK, TAK , TAK - 3XTAK!! A WIĘC JAK NAZWAĆ TĘ "MATKĘ", KTÓREJ ZDROWIU /ŻYCIU NIC NIE ZAGRAŻA? KTÓRA JEST TU SĘDZIĄ I KATEM JEDNOCZEŚNIE? ODPOWIEDZ NA TAKIE PROSTE PYTANIA SOBIE SAM!! JA JUŻ SOBIE ODPOWIEDZIAŁEM.
LUPUS2020.10.28 19:45
NO NIC NOWEGO. ŻYDOWSKA MOWA NIENAWIŚCI - GOJE NIECH SIĘ SKROBIĄ NA CAŁEGO, ALE ŻYDOWSKIM KOBIETOM NIE WOLNO!! ŻYDOWSKIE KOBIETY WSPIERAJCIE!! NIECH I ONE SIĘ SKROBIĄ BEZ OGRANICZEŃ!!!
rebeliant2020.10.28 19:08
Tym razem piece mają być nowoczesne i ekologiczne.
Anna2020.10.28 18:58
OT, żydowska mentalność, wszędzie wsadzić swoje przysłowiowe 3 grosze. A precz ze swoimi poglądami. Kto was żydki o coś pyta.? Zajmijcie się swoimi sprawami a nie ulicznym motłochem.
Hans2020.10.28 18:16
Dlaczego STRAJK KOBIET ma znak który był symbolem ss i hitlerjugend // czy z tym ma coś wspólnego volksdojcz oskar / sTRAJK ma jedną tzw. błyskawicę SS MIAŁO DWIE Wzorzec jak wzorzec , na kimś wzorować się trzeba . Ale, ale -- nie zapominajcie o sierpie i młocie o trockim i leninie Tylu żydów polskich wymordowali niemcy
KATON STARSZY2020.10.28 18:16
Kiedy pełne pociągi z polakami z Kresów,Wołynia,Podola jechały na Sybir,żydzi na stacjach machali czerwonymi sztandarami i krzyczeli:jedziecie na Jasną Górę!Historia odwróciła siętragicznie,z tym że mieli lepszą śmierć:natychmiast.Polacy umierali miesiącami i latami z głodu i mrozu.Obecnie pragną jak kania dżdżu PO,która sprowadzi im islamistów.A wtedy Nowym Światem nie będzie mqżna spacerować w myckach.
Jan2020.10.28 18:59
We Francji już się boją żydki wyjść na ulicę...
man.of.Stagira2020.10.28 17:42
Ciekawa sprawa. USA Filadelfia -już drugą noc Black Lives Matter demolują synagogi i prześladują Żydów. Tymczasem w Polsce Żydzi stają w obronie atakujących kościoły katolickie symbolami Hitler Jugend na twarzach. Cóż za ironia historii..
xyz1232020.10.28 18:01
ty tak na serio z tymi symbolami?? :D przecież to jak kura do indyka podobne :D... Nawet nie mam pewności czy naziolska runa ma coś w ogóle wspólnego z błyskawicą... Ehhh deb*lną linie wykręcania się z tego bajzlu PiC przyjął nie ma co...
You're a fuckin' LIAR!2020.10.28 19:06
"Black Lives Matter demolują synagogi i prześladują Żydów." NO SUCH THING!
KOSTEK2020.10.28 17:36
Żydowskie matki mieszkające w Polsce żądają prawa do zabijania swoich żydowskich dzieci, a w tym dążeniu wspierają je żydowscy rabini z Warszawy. I to wszystko blisko 80 lat po Powstaniu w Getcie i po holokauście. Bardzo nieśmieszne.
jeszcze2020.10.28 17:32
zydki zaplaczecie
Anonim2020.10.28 17:02
Rozumienie tej kwestii jest proste. Ideologia lgbt jest wymyślona i finansowana przez synagogę szatana - masonerię - dominująco żydowską jeśli chodzi o dominację pozycji. Czytając żydzi - nie mylić z poczciwymi żydami, ale rozumieć należy tych, którzy wymyślali, finansowali i wdrażali rewolucje i ludobójstwa od XVIII. Bez żydowskich masonów nie byłoby rewolucji francuskiej. Bez żydowskich pieniędzy i funkcjonariuszy nie byłoby komunizmu i faszyzmu. Dziś w Polsce, spośród bojówkarzy lgbt i aktywistów, najbardziej widoczne są osoby żydowskiego pochodzenia. Jest to potomstwo niedawnych sowickich okupantów udających Polaków. Gminy żydowskie w Polsce, to oficjalne agencje żydowskich interesów, tych żydów z synagogi szatana. Bardzo silne wsparcie dostali od innej wpływowej żydówki Mosbacher, która ośmieliła się nam powiedzieć, że jesteśmy po złej stronie historii. Żydzi z synagogi szatana innych krajów, pod przykryciem czy to mediów niemieckich, francuskich czy amerykańskich, judzą i finansują swoich przeciw Polakom. To jedna z presji by Polacy zaczęli im płacić za ustawę 447. Jeszcze inna grupa tych ludzi atakuje nas regularnie w parlamencie UE i instytucjach UE. Wszysko to wychodzi i kręci się tylko wokół jednej tajnej grupy. Niestety Polska do tej pory nie uzyskała niepodległości od żydowskiej okupacji.
Cool2020.10.28 16:59
W razie ataku lewackiego półgłówka, ustawiajcie się bokiem, NIGDY FRONTEM!!! .... wyciągnijcię rękę i tzrymajcie dystans, w razie ataku możecie go zbić i skontrować drugą ręką ... najlepiej otwartą dłonią w podbródek lub prostopadle w nos. jeśli nie używaliście nigdy piesci nie ryzykujcie, bo możecie złamacć nadgarstek lub palce. ... potem z kopa miedzy nogi, ale z całych sił żeby go unieruchomić a nie rozjuszyć!
no raczej2020.10.28 17:33
z otwartej nie polecam,posadzi was jeszcze o dyskryminacje
Maciej Płatov2020.10.28 16:59
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Raciborza", jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Płatov2020.10.28 18:00
ZŁODZIEJU ODDAJ PODPIS BUCU .
Maciej Płatov2020.10.28 16:48
PORA NA POWTÓRKĘ MARCA 1968r. Czyli paszport i bilet w jedną stronę. Wyp--- nad Jordan.
Mac2020.10.28 17:00
Czyli stękanie w stylu "komuno wróć". Palnij się w łeb.
Maciej Płatov2020.10.28 17:59
@ Mac Ja Mam papiery Pokrzywdzonego przez PRL.A Ty papier TOALETOWY? Gdy Mnie ,,władza" uczyła rozumu,było to OK???????????????????Dopóki Izraelici mają głos ,i decydują Co Polak może,to-------------------------------------------------.Mac HISTORIA się Kłania poczytaj jaki-----------------------------------
anonim2020.10.28 16:35
Ale jaja gdyby tak żydom zdemolowali kapliczki , wyliby na cały świat i biadolili . A tak to tych wandali popierają.
Franek2020.10.28 16:30
Brawo!
linus2020.10.28 16:29
Bardzo dziękujemy za otwarte postawienie sprawy, nasi drodzy żydowscy goście. Różnica polega na tym, że ja mieszkając w Izraelu nigdy bym się jako gość nie odważył popierać holokaustu nienarodzonych Żydów, wy zaś otwarcie poparliście holokaust nienarodzonych Polaków. Jak rozumiem to taka wasza forma podziękowania, za szacunek, za gościnę, za wolność, za interesa przez setki lat w Polin, za solidarność z wami przy każdej okazji, za wasze muzea, obchody, festiwale.. Ja sobie to podziękowanie zapamiętam i przyjmę wasz punkt widzenia - tolerancji i wyrozumiałości, gdy jakaś swołocz obsmaruje synagogę. I proszę mi wtedy nie płakać, nie wrzeszczeć, nie lamentować, zakłamani sojusznicy bandytów!!
a jak tam niebinarny tęczowy hitlerek?2020.10.28 16:01
czy też broni swojej macicy?
Roman2020.10.28 15:55
Kobiety chcą o sobie decydować. Zgoda! Ale Kaczyński też chce o sobie decydować!!! Ja mam też swój pogląd, i dlaczego mam nie decydować jak chcę? Co za argument!!!!
skoro idiotki chcą o sobie decydować2020.10.28 16:02
to niech domagają się eutanazji a nie aborcji
dla siebie2020.10.28 17:35
oczywiscie
Agnieszka2020.10.28 16:15
Też jestem za tym, żeby te aborcjonistki mogły o sobie decydować i w końcu wycięły sobie te macice, żeby w końcu był spokój. Wyjątkowo w tej kwestii jestem za prawem do samookaleczenia. Jestem za prawem kobiet do wycięcia sobie macicy jak ma na to ochotę i jej posiadanie niszczy jej życie, bo niesie ryzyko pojawienia się w niej dziecka.
Beno2020.10.28 16:24
Kobiety i całe społeczeństwo decydowało o Konstytucji. No to teraz trzeba tę Konstytucję respektować: "ochrona życia ludzkiego od poczęcia, aż do samej śmierci" - nic więcej i nic mniej. A Konstytucję zredagowano za prezydentury A. Kwaśniewskiego.
Anonim2020.10.28 15:52
Nawet islam nie ma tak drakońskiego prawa jakie chcą wprowadzic pisie to już HITLEROWSKA RZESZA I GESTAPO
Kto wygra?2020.10.28 15:55
Czeka i NKWD kontra Gestapo? Stawiam na ABW.
Agnieszka2020.10.28 16:17
To Hitler wprowadzili w okupowanej Polsce legalną aborcję a gestapo zajmowało się masowym zabijaniem osób niepełnosprawnych i chorych.
Jakub2020.10.28 23:25
Komuniści w PRL-u wprowadzili skrobanki a żony i matki na rozpustę do zakładów pracy. Dzieci do żłobka lub przedszkola. Przymus pracy lub więzienie. Dużo później skrobanie ograniczyli.
Anonim2020.10.28 15:49
strasza antysemickie katopedofile? czym strasza? swoim wiecznym antysemityzmem? Mamy was pod nasza kontola - nasi zolnieze sa u was w pelnym uzbrojeniu. Tysiace. zamknij piski kaytopedofilski ryj, smieciu! kara jest juz nieunkiniona.
A wy towariszcz parch z leningrada2020.10.28 15:53
to ani polskowo aflabeta nie macie i po polskiemu nie umiecie. Ale macie zapal komsomolca! Uuuuraaaa ... !
Anonim2020.10.28 16:00
z kraju, ktory dal ci JUST477 i wojsko do wprowadzania tego. antysemicki smieciu obronco katopedofilskich gwalcicieli waszych dzieci.
proszki zażyte?2020.10.28 16:03
popić trzeba
Anonim2020.10.28 16:07
pisiorek zobaczy. jestesmy i bedziemy. a ty, smioeciu, sluzysz jak masa do roboty zyskow dla nas. kaczynskik na kolanach jest i blaga o ochrone od nas, a ty sprzedany nam jestes, tepaku
What the fuck is "JUST477"?2020.10.28 16:03
And what "country" is THAT?
Anonim2020.10.28 16:07
447 . sorry.
sorry my ass2020.10.28 16:15
What "country" is THAT?
Anonim2020.10.28 16:18
our country
our country2020.10.28 16:23
WHICH ONE you dimwit? Name it!
Anonim2020.10.28 16:25
dimwit? that is coming from a polack? hehehe
Offhand, not A polack, just polack.2020.10.28 16:47
Damn right, I'm polack & very proud of it. But I DO NOT have a single drop of shitty Jew blood in my veins nor Belorusskies' muddy shit. Now you know what to do, ass attendant.
Anonim2020.10.28 17:48
a polack who is grammar challenged? dumb, as in polack jokes.
"a polack who is grammar challenged"2020.10.28 18:36
grammatically - I'm, indeed!
"dumb, as in polack jokes"2020.10.28 18:39
dumb as in THE polack jokes - Yes, I'm, indeed!
Anonim2020.10.28 18:45
indeed. thou protesteth too much.
stick with the diapers2020.10.28 19:27
it's a fairly simple task
Anonim2020.10.28 21:15
another vulgar polack here? is there any other kind?
Anonim2020.10.28 15:45
Polacy , potraktujmy to oświadzczenie jak papier toaletowy.
Anonim2020.10.28 15:30
I POLACY SIĘ OBURZAJĄ JAK SIĘ ICH NAZYWA NA ŚWIECIE ANTYSEMITAMI... A O IZRAELU PISMO ŚW MÓWI :" będę błogosławił błogosławiącym tobie" bo nigdy nie odrzucił Bóg narodu który wybrał choć wszczepił w niego chrześcijan, ale kto by tam z katolików chciał czytać Pismo, im wystarczy Rydzyk i Fronda
Spasiba towariszcz2020.10.28 15:56
jehowy!
Anonim2020.10.28 16:01
nigdy !!!
Ta gmina ma tyle wspólnego z dawnymi żydami2020.10.28 15:28
co Roman Giertych z dawną endecją
ASTOM2020.10.28 15:22
Gmina wyznaniowa żydowska ma widać tyle wspólnego z Wszechmogącym Bogiem Abrahama i Jakuba, Stworzycielem nieba i ziemi co niemiecka CDU/CSU z chrześcijaństwem
Polak2020.10.28 15:21
Podobno to Gmina ma przejąć władzę i zmienić nazwę na Polin? A przepędzić drani gdzie ich miejsce za komuny się dało ,teraz władza mniej polska?
Czyś ty katol, czyś ty żydek2020.10.28 15:05
może dorwać cię kowidek
Co z twoim "tanaka shitshow" Woleński?2020.10.28 14:14
A Żyda tu ani na lekarstwo ... Gdzie jesteś Żydzie Hertrich-Woleński? Ty Hartman? Masz ty do "powiedzenia" nt. katolików niemal w całości wulgarnie, prześmiewczo PROFANUJĄC wszystko co dla nas jest święte. GDZIE JESTEŚ TY PARCHU PIERRDOLONY! POKAŻ SIĘ MENDO!
Ryszard2020.10.28 13:46
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.Kochani żydzi tym apelem pokazaliście że niektóre fakty z waszej tragicznej historii miały pełne uzasadnienie i musicie być gotowi na powtórkę ale tom razom bardziej bolesną bo przy poparci całego świata .Ameryka wiecznie wielka nie będzie stracicie ochronę i to może być koniec końców .Ciążą na Was JUDASZOWE SREBRNIKI a za to jest tylko jedna kara ona nadchodzi nieuchronnie
katolicka deratyzacja Polski2020.10.28 13:31
Zydzi i protestanci zawsze przylaczali sie do Wrogow Polski,zeby JEJ wbic noz w olecy.
Marian2020.10.28 13:10
Żydzi sprowadzają na Polskę nieszczęścia.Tu nie ma dla nich miejsca. Tak chyba brzmiał meldunek do Hitlera: Polen ist Juden frei zone. Ładnie wygląda!
Jan Radziszewski2020.10.28 12:44
Tylko 3 lata a żydów NIET tj NIE BUDIET ot dlaczego ? bo zabrani do PIEKŁA tj jeziora ognia i siarki /Ap 21,8) przez diabły tzn anioły ich cezara /J 19,15 Ap 12,3 nn) z tym że niektórzy wcześniej pod czas Prześwietlenia sumień ++ ++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. tzn te 5 % to ponad 3 mln mieszkańców Polski +++++ Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
xyz1232020.10.28 17:51
stary coś ty za piguły pomieszał?? Ps. z ciekawości zapytam jak ci się nienawiść do Żydów pod czerepem dodaje z faktem, iż wierzysz w żydowskiego boga Jehowę?? To chodzi o to, że Żydzi Żyda Jezusa na patyk zapakowali?
xyz1232020.10.28 17:57
jeszcze jedna sprawa... Widziałem, że najmocniej odjechani foliarze-antysemici wierzący w żydowskiego boga Jehowę mają zazwyczaj na ścianie zawieszony obrazek Żyda liczącego pieniądze i co jakiś czas obracają go do góry nogami (serio! :D). Też taki masz?
andrzej2020.10.28 12:41
zydowki martwia sie o prawa kobiet a co jest z kobietami zydowkami ktore nie moga sie bez oslony tulic do mezczyzný i staja sie jedynie maszynka do rodzenia i przyjemnosci pana
Piotr2020.10.28 12:41
Powiem tylko tyle.....trzeba się im bardziej kłaniać. Im sie bardziej kłaniamy, tym bardziej mają nas w d.....
Agnieszka2020.10.28 12:40
Najwyższy czas nie przesadzać i nie podlizywać się Żydom z wyrazami współczucia i oburzenia na wariata, gdy ten wybije im okno w synagodze czy zrobi podobnego. Czyny wariata to czyny wariata - nie odpowiada się za czyjąś chorobę, ale delikatnie zbywa milczeniem. A to co zrobiła warszawska gmina żydowska przemilczając czyny chuliganów i ich popierając w proteście jest szczuciem na kościoły i ludzi. To się w głowie nie mieści, że oni powołują się na bycie potomkami ofiar Holokaustu. No chyba żydowskich szmalcowników i tych, co w getcie warszawskim prześladowali, niszczyli i wydawali Niemcom Żydów, którzy przeszli na chrześcijaństwo.
anatol2020.10.28 12:40
Wielki "dobroczyńca" Żydów Adolf Hitler legalizował aborcję, aby żydowskie kobiety mogły mordować swoje dzieci. Czy gmina żydowska w Warszawie wyrazi mu za to podziękowanie?
Co z twoim "tanaka shitshow" Woleński?2020.10.28 12:38
A Żyda tu ani na lekarstwo ... Gdzie jesteś Żydzie Hertrich-Woleński? Ty Hartman? Masz ty do "powiedzenia" nt. katolików niemal w całości wulgarnie, prześmiewczo PROFANUJĄC wszystko co dla nas jest święte. GDZIE JESTEŚ TY PARCHU PIERRDOLONY! POKAŻ SIĘ MENDO!
+++2020.10.28 12:22
" Niebawem pojawi się wiele konfliktów i wojen na całym świecie, rozpocznie się wiele konfliktów wielonarodowych. Wiele krajów użyje broni masowego rażenia. Jeżeli nie będzie w Polsce wielu modlitw, postów i ofiar, napadną na was wasi starzy wrogowie, a konflikty te sprowokują agenci Mosadu. Światowa masoneria żąda, aby zmusić Polaków do szczepienia, które uśmiercą część populacji. Obecnie rządzący i inni są przez te siły zmuszani do podjęcia szeregu złych decyzji przeciwko własnym obywatelom. Ludzie tracą systematycznie nadzieję, niewielu wie, co należy obecnie uczynić. Ja pragnę, abyście wzięli się w garść, nawróćcie się, odwróćcie się od zła swoich własnych uczynków, podejmijcie ogólnonarodową modlitwę, post i pokutę. Podejmijcie to, co stanowi Wolę Bożą, a to może was uratować. Pragnę was kochać, pragnę być przez was kochany. Nigdy też nie zapominajcie o Mojej Świętej, Kochanej Mamie, bo ona dniem i nocą wstawia się za wami przed Bożym Tronem Trójcy Świętej." Żywy płomień 25.10.2020
ryszard2020.10.28 12:06
Ten cały pożal się Boże "artykuł", to bełkot niedouka. Sprowadzanie sprawy do wyznawców religii mojżeszowej jest więcej niż błędem, jest wielką manipulacją. W całej społeczności żydowskiej.wierzących jest dziś nie więcej niż 10%. Więc nie o tego Boga chodzi i nie o tą religię. Chyba, że autor ma na myśli wielkiego dziś na świecie boga Mamonę. Ale jego wyznawcy to nie tylko Żydzi. To 1 (słownie jeden) procent ludzkości, który posiada tyle co cała jej reszta. Im nie potrzebne są państwa i inne religie. Marzy im się faszystowski "nowy ład", neoniewolnictwo w jednym państwie z jedną noworeligią. Okazuje się, że najbardziej w poprzek okazała się im Chrześcijańska Polska. Dlatego zostaliśmy bezczelnie po barbarzyńsku i na wielu frontach jednocześnie zaatakowani.
Jakub2020.10.28 12:19
Nie zazdrość bogatym. To komunistyczne oskarżenia, im zawadzał chłop na 3 morgach tak samo jak latyfundysta, szewc z własnym zakładem i fabrykant a wszystko po to by zrobić z wszystkich ludzi gołodupców i nimi rządzić. Towarzysze zaś mieli kopertówki i sklepy z żółtymi firankami. To komunizm stara się znowu powrócić ze swoim dzierżymordyzmem w Polsce i na świecie. Te bojówki atakujące kościoły to satanokomuniści.
ryszard2020.10.28 14:00
Albo udajesz, że wierzysz, albo bierzesz pieniądze. Komunizm wprowadzała hołota a "nowy ład" to ideologia światowej faszystowskiej finansjery i nie bredź, bo co ma np. twój szewc do Sorosa. Stalin zanim rozpoczął akcję wielkiego wymieszania i zniewolenia narodów w Rosji sowieckiej, poprzedził ją powszechnym ludobójstwem a aborcja i uderzenie w wiarę, była jednym z zastosowanych wtedy środków (zdziesiątkowane społeczeństwo pokornieje, zmniejszoną liczbę łatwiej mieszać a demoralizacja, poprzez aborcję i brak wiary, niszczy jego solidarność ). Dziś tamte doświadczenia są wykorzystywane, ale w innym już celu. Jedynym ratunkiem dla tych co obrabowali i zniszczyli świat (a teraz się panicznie boją: odpowiedzialności, utraty swoich prywatnych wysp, skarbów i władzy nad przekupionymi prezydentami łupionych państw) jest faszystowska absolutna władza oparta o system neoniewolnictwa Zniewolenie reszty ludzkości , w jednym wielkim ogólnoświatowym państwie, po to aby chronić władzę wybranych i ich stan posiadania, wymaga zniszczenia dzisiejszej państwowości i dotychczasowej prawdziwej wiary. I to się właśnie dzieje, w całym świecie niestety z szczególnym "wyróżnieniem" Polski. Tak atakuje faszyzm.
ryszard2020.10.28 15:51
Ukazało się przed chwilą na "frondzie". Cytuję: "Dwie wspierane finansowo przez Georga Sorosa fundacje: Fundacja Batorego oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka, otwarcie popierają zamieszki wszczynane pod pretekstem „strajku kobiet”. Szkolą uczestników „spontanicznych” protestów i zachęcają do eskalacji agresji w czasie zgromadzeń."
Jakub2020.10.29 1:15
A wiesz kto stoi za Sorosem i innymi takimi słupami? A wiesz, że po upadku komunizmu dużo ludzi systemu przeniknęło do biznesu w Polsce, kacapii i innych państwach i że oni również zakładali firmy na zachodzie? A słyszałeś o działaniach ludzi z KGB, którzy ujawnili się na Zachodzie a w swoich wspomnieniach mówią jak deprawowali elity zachodnie narkotykami i wprowadzaniem w stany okultystyczne przez buddystów będących na ich usługach. A słyszałeś o tym, że Pucin nie może przeboleć upadku państwa komunistycznego a Lenina mordercę, który pierwszy wprowadził ludobójcze łagry, nazywa świętym? A przyxupas Pucina niejaki Dugin, główny kacapski ideolog mówi oficjalnie, że dla Polski i Polaków nie ma miejsca na świecie. Idź wołku do szkoły a nie wpychaj tu dzieciakom kłamstw eND-olskich i kacapsko sputnikowej ściemy.
ryszard2020.10.29 6:55
Wystarczy, że ty słyszałeś na szkoleniu dla agentury, tyle tylko że na opanowanie zasad jak się nie demaskować, nie wystarczyło ci już inteligencji.
Jakub2020.10.30 19:20
do ryszard 2020.10.29 7:55. Złośliwy komunistyczny eND-olu moczarowski! To są ogólnie znane fakty przedstawione na portalach, w gazetach, książkach, na filmach. Choćby na jagiellonia.org.
Alojzy Cedzidło2020.10.28 12:05
Panie Tomaszu Poller . Pan Polaków przecenił Te Pana prośby , apele o zrozumienie rabina I nie wpadanie w żadne " anty " , to apel w rodzaju " BĄDZCIE ŚWIĘCI, NADSTAWCIE DRUGI POLICZEK . To wymaga silnej wiary . Tak podobno było za Nerona Chrześcijanie pchali się na siłę do nieba , i gdyby ich ktoś nie wstrzymał , rabin by nie miał o kim pisać Ale gnębi mnie i inna myśl . Jak Pan myśli , dużo Polaków posłucha Pana apelów . ? Czyżby Pan nie brał tego pod uwagę?
Jakub2020.10.28 12:02
A jak tam w Israel? Chyba zakazują się babom skrobać. Ktoś wie? Może ambasador/rzyca wypowie się na ten temat, albo polski w Israel? Była by prawdopodobnie sensacja. Może ktoś z redakcji frondaPL dowiedziałby się o tym i udzielił nam rzetelnej informacji.
Wniosek?2020.10.28 11:55
FRONDA TO ANTYSEMICI
Teresa2020.10.28 11:52
zobaczymy jak żydy bedą śpiewać gdy im lewacy zajmą synagogi...!
A Żyda tu ani na lekarstwo ...2020.10.28 11:47
Gdzie jesteś Żydzie Hertrich-Woleński? Ty Hartman? Masz ty do "powiedzenia" nt. katolików niemal w całości wulgarnie, prześmiewczo PROFANUJĄC wszystko co dla nas jest święte. GDZIE JESTEŚ TY PARCHU PIERRDOLONY! POKAŻ SIĘ MENDO!
to nie antysemityzm, to fakt:2020.10.28 11:44
Walka żydow z chrześcijaństwem służy do osiągnięcia celu wyznawców Lucyfera - CYT:'"Zepsuj MŁODYCH i zrób z nich zboczeńców – a zdobędziesz naród i władzę! (…)" "Pozbawimy wasze społeczeństwo młodych ludzi, degradując ich homoseksualizmem, muzyką rockową, przemocą, alkoholem, paleniem papierosów, narkotykami, czyli wasze społeczeństwo pozbawimy przyszłości.Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy wskaźnik urodzeń - aborcja,związki homoseksualne (…) Najważniejszy jest pieniądz!. - Pieniądz robi wszystko. *Pieniądz to WŁADZA. *Pieniądz to SIŁA. Człowiek posiadający pieniądze ma broń, najbardziej zaawansowaną broń i armię najemników.*Pieniądz posiada media, które ogłupiają miliardy ludzkiego bydła.*Pieniądz przekupuje ludzi, których potrzebujemy.*Pieniądz eliminuje tych, którzy nie chcą nam ulec.*Pieniądz ‘wysadza’ w powietrze tych, którzy się nam sprzeciwiają.O wszystkim decyduje kapitał i przejmowanie władzy.Ćwiczymy nasze umiejętności w gromadzeniu kapitału i przejmowaniu władzy od ponad 3.000 lat i nikt nas w tym nie pokona.Wy (bydło) nie macie pieniędzy, wy (bydło) nie macie władzy.Wy (bydło) nigdy nie będziecie mieć pieniędzy i władzy.Nie damy wam żadnych pieniędzy, ani żadnej władzy!”/ rabin sekty Chabad Lubawicz Menachem Mendel Schneerson /
UCZEN2020.10.28 11:42
TO ZYDOSTWO WYPROWADZC Z POLSKI PIERWSZY PREMIER IZRAELA BEN GURION OTRZYMA MILIARDY OD ADENAERA NA WYPROWADZENIE ZYDOW Z POLSKI I NIEMIEC
68'bis i droga wolna2020.10.28 11:47
skoro syjonistom w Polsce tak bardzo źle, to wystarczy powtórzyć opcję Wł. Gomułki z 1968r, czyli bilet w jedną stronę.
Jakub2020.10.28 12:08
do UCZEN 2020.10.28 12:42. Głupi, leniwy uczniu, do szkoły a jako lekturę to książkę gen. W. Andersa, pt. "Bez ostatniego rozdziału" a nie bełkot eNDolski podsuwany przez sputnikowców.
proste jak drut2020.10.28 11:25
Po co to napisała gmina? Skoro jest walka z Krzyżem, to trzeba się po prostu przyłączyć.
man.of.Stagira2020.10.28 11:15
""Kiedy wariat wybił okno w synagodze potępiali to wszyscy, także katoliccy biskupi. Wstyd i hańba, że znaleźli się Żydzi, którzy w ramach podziękowania rozumieją i usprawiedliwiają fanatyczną dzicz atakującą katolickie świątynie. Będzie z tego nieszczęście. Znowu Troccy robią rewolucję, a zapłacą za to Bronsteinowie..." 100/100
Jazzz2020.10.28 11:14
JEDYNY RAZ W HISTORII POLSKI ABORCJA BYŁA DOZWOLONA BEZ ŻADNYCH OGRANICZEŃ, W LATACH 1943 -1945. To dla lewicy oczywiste że urodzenie dziecka chorego, patrzenie na jego śmierć, pochowanie tego dziecka, jak człowieka, przeżycie żałoby, jest dla lewicowej kobiety nie do zniesienia. Natomiast do zniesienia jest, najbardziej postępowe i nowoczesne, rozerwanie żywego dziecka na strzępy, odessanie w kawałkach, wylanie do toalety. Pójście następnego dnia na dyskotekę. BO PRZECIEŻ O TO CHODZI. O NICZYM NIE SKRĘPOWANĄ, NIEUSTAJĄCĄ ZABAWĘ.
Jakub2020.10.28 12:39
Okupant bolszewicki nakazał wprowadzić aborcję w PRL-u, pod koniec były ograniczenia.
Jak widać strajk trolli sie dziś nie udał2020.10.28 11:12
matołectwo lewactwa jest fascynujące
xyz1232020.10.28 11:15
UPDATE 28-10-2020: postaram sie chronologicznie opisac RZECZYWISTOSC w PiC-ogrodzie jaka was otacza: na wiosne pelny lockdown to jak wywalic trzy kolka ratunkowe na pytanie za 500zl; 2mld zlotych na propagande PiC-owska zamiast na sluzbe zdrowia ; PiC-owski gjenjusz po KUL-wie 01.09 otwiera szkoly BEZ ZADNYCH obostrzen sanitarnych, ~10 dni po otrawciu mamy LAWINOWY wzrost zakazen!!; PiC-owski gjenjusz co po polsku mowic nie umie informuje o dziursku budzetowym na 2021r. w wysokosci ~12% PKB (~300mld); 1.5m obsliniony mlaskajacy PiC-owski wodzus daje zielone swiatlo aby narobic na grob wlasnego brata lamiac porozumienie w sprawie aborcji czym w warunkach szalejacej pandemii doprowadza do masowych protestow w calym kaczogrodzie; za wczoraj mamy ~66k testow i 19k pozytywnych wynikow co daje ~29% pozytywnych w puli testowej (za przedwczoraj 24%), oznacza to CALKOWITY BRAK KONTROLI nad rozprzestrzenianiem sie wirusa... Teraz pora wybrac czy wolicie ponowny calkowity lockdown za ~TYDZIEN na ktory was juz nie stac czy moze poczekacie bez lockdownu ~miesiac az sluzba zdrowia padnie?! Za ~3 dni dobijecie do 25k+ przypadkow dziennie przy ~60-70k wykonanych testach bedzie oznaczac realny wskaznik zachorowan grubo powyzej 120k w skali kraju / dzien. Chyba w poprzednim podsumowaniu dokonan PiC-u bylem zbytnim optymista...
tak tak, ziemia jest płaska2020.10.28 11:20
a lewaccy kretyni rozrabiający na ulicach zarażający kowidem to wina PiSu
Anonim2020.10.28 11:24
A czyja? PO?
xyz1232020.10.28 11:54
tak lewaccy... Lewaccy rolnicy, lewackie kobiety, wszyscy lewaccy tylko nie PiC :))) a nie czekaj PiC jest partia socjalistyczna czyli tez lewaccy :))). Kogo za te strajki winic? No coz wydaje mi sie ze mlaskajacy wodzus doszedl do wniosku, ze trzeba na kogos zepchnac wine za zblizajacy sie upadek sluzby zdrowia i problemy z gospodarka i dlatego teraz odpalil opcje "aborcja"... Przekonamy sie za okolo tydzien, jesli w TVPiC zaczna mowic jak to PiC swietnie sobie radzil z epidemia ale wszystko popsuli strajkujacy "lewacy" to bedziesz miec odpowiedz... Ps. plaskoziemcy to akurat frakcja bardzo wierzacych foliarzy ;)))
Protesty się nie udały?2020.10.28 11:18
Jeżeli chcesz udawać ślepego, kup sobie psa przewodnika.
Izydor2020.10.28 11:11
Katoprawacka mendo napisz że według wyznawanej przez ciebie s.k.u.r.w.i.a.ł.e.j mitologii kobiety nie mają prawa decydować o sobie i godnie żyć a nie uprawiasz jakieś p.i.e.r.d.o.l.o.l.o.
a ty troll polityczny czy psychopatyczny?2020.10.28 11:17
jeżeli nie rozumiesz tekstu to zajmij się swoją macicą
elvis2020.10.28 11:22
Wypie*dalaj Izydor, lewacki przygłupie!
ewa2020.10.28 11:06
Goje muszą się wytępić nawzajem. To dla żydów wygodne, ze Polacy sami się wytępią.
ewa2020.10.28 11:08
Przepraszam za błąd- ma być- Żydów
Beno2020.10.28 10:51
Są gminy muzułmańskie i ich przedstawicieli potrafili zachować wstrzemięźliwość, bo pewnie i oni nie popierają aborcji eugenicznych. Także inne wyznania milczą, lub solidaryzują się z katolikami i chrześcijanami. To bezczelność i arogancja, że gmina żydowska wypowiada się w tym temacie i to w taki sposób. Zydzi nigdy nie byli przyjaciółmi Polaków. Nie wiadomo, po co tutaj mieszkają. Im chodzi tylko o kasę. Czas by nie kupować ich towarów, nie kupować w ich sklepach i w ogóle z nimi nie handlować i unikać kontaktu. Mają swoje państwo, swoją ojczyznę, niech tam sobie żyją i urządzają swoje życie jak im się podoba.
Anonim2020.10.28 10:57
Patrz, muzułmanie milczą, inne wyznania milczą, tylko ten za*rany kościół katolicki do wszystkiego musi się wtrącać!
Beno2020.10.28 11:23
I bardzo dobrze, bo kościół, to my Polacy i musimy brać odpowiedzialność za naszą ojczyznę i jej przyszłość. A Polak to coś znaczy: ofiara, poświęcenie, heroizm, bohaterstwo i "Bóg, honor, ojczyzna i jeszcze rodzina". Ale tępym lewakom trudno to pojąć.
Anonim2020.10.28 11:25
Niby chcecie brać odpowiedzialność za przyszłość, a jednak najlepiej żeby wszystko zostało po staremu.
Stachu2020.10.28 11:40
Przecież się zmienia: koniec aborcji eugenicznej i to konstytucja zapewnia prawo do życia każdemu. A co najważniejsze nadchodzi koniec okrągłego stołu. Polska się jednoczy - następne wybory pokażą to jeszcze bardziej, w co nie wątpię, bo to rceprezentuje opozycja, to katastrofa, ale jej samej.
Ebenezer2020.10.28 11:43
Postrzelałbyś sobie do wroga z brylantów?
Benio2020.10.28 11:45
Jako Polak nie chcę umierać, wolę zginąć.
norbert2020.10.28 10:50
(...) Gdy płód jest jeszcze w łonie matki, zgodnie z perspektywą żydowską, można dokonać aborcji jeżeli zagrożone jest życia matki. W związku z innymi powodami aborcji odpowiedź nie jest już tak jednoznaczna (...) - Poller, przytaczając tą wypowiedź, sugeruje, że skoro Żydzi maja wątpliwości w kwestii aborcji, to polskie kobiety powinny rodzić kalekie dzieci. Według Pollera skoro żydzi nie mają pewności, to należy Polkom zabronić usuwania uszkodzonych płodów. Te dywagacje Pollera pachną rasizmem.
zanim napiszesz, naucz się czytać2020.10.28 10:58
gdzie masz w tekście o tym, co mają a co nie mają kobiety?
norbert2020.10.28 11:13
Poller atakuje Żydów za to, że popierają protesty kobiet i jednocześnie wypomina Żydom, że "W związku z innymi powodami aborcji odpowiedź (w judaizmie) nie jest już tak jednoznaczna"
wesoło się czyta tak "merytoryczne" wypowiedzi2020.10.28 11:46
gdzie autor pisze że lubi czy nie lubi żydów i gdzie kogoś atakuje lub broni? Czy ze stwierdzenia przez kogoś jakichś faktów na temat poglądów zydów wynika że ten ktoś atakuje żydów? zanim napiszesz naucz się czytać
norbert2020.10.28 11:53
O tu; (...)Treść powyższa jest kuriozalna i szkodliwa z wielu powodów. Ktoś, kto bezkrytycznie takie oświadczenie przeczyta, może przyswoić sobie nie tylko fałszywy obraz istoty problemu rozstrzyganego przez Trybunał Konstytucyjny, który stał się pretekstem do ostatnich wydarzeń, ale także nabrać błędnych przekonań na temat Żydów i judaizmu.(...)
ciekawe.......2020.10.28 12:02
idąc Twoim tokiem, krytyka oświadczenia jakiejś gminy żydowskiej jest atakiem na Żydów. Krytyka jakiegoś księdza pedofila jest atakiem na chrześcijaństwo a krytyka Norberta jest pewnie atakiem na cały rodzaj ludzki
norbert2020.10.28 12:40
Nie koniecznie musi być tak jak piszesz, ale jest bardzo prawdopodobne.
Wizja2020.10.28 10:47
Sen starego lewaka: „Widziałem kościoły: połowa zrównana z ziemią, reszta zamieniona na supermarkety, czynne wyłącznie w niedziele, a w nich tłumy szczęśliwych, uśmiechniętych gejów. Wszyscy księża w więzieniach i łagrach. A na największej bazylice dumny napis: B’nai B’rith בְּנֵי בְּרִית‎. Jakie to było piękne!” ***** Niestety, nagle czar prysnął, zbudziłem się i musiałem zmienić zafajdane gacie.
Izydor2020.10.28 11:13
W kościołach to raczej się urządza kluby czy jakieś galerie. W Roermond bardzo fajne imprezy BDSM mieli od czas do czasu w budynku byłego kościoła. Normalnie były imprezy techno.
Wizja2020.10.28 11:46
No, bywały też Muzea Ateizmu. W ex-CCCP. Nie tęsknisz za takimi?
Izydor2020.10.28 15:32
Nie moje czasy ale wiem że to były najwspanialsze lata życie każdego pisowskiego bolszewika.
ubawiona lewackim zidioceniem2020.10.28 10:43
Połowa wpisów nie ma nic wspólnego z tematem tekstu. Czytając bluzgi bezmózgiego lewactwa można niestety zostać zwolennikiem aborcji.
Gość2020.10.28 11:17
Jak ja kocham takie światłe, i mądre stwierdzenia. Wejdź sobie pod dowolny artykuł z Mosbacher - 90% komentarzy dotyczy jej wyglądu. Obejrzyj sobie komentarze pod artykułem o Tusku - dziadek z Wehrmachtu wiecznie żywy. Nowak - hehe zegarki. Owsiak - "Złoty melon". W kółko te same, zgrane do bólu teksty. Tak jest wszędzie, gdzie mowa o opozycji. Oczywiście pomijam trolli wstawiających te same tekstu wszędzie, gdzie się da. To oczywiście ci nie przeszkadza?
Anonim2020.10.28 10:36
Dokładnie tak i jest to wkalkulowane.
hartmantocvel2020.10.28 10:35
Bo Żyd jest jak goovvno. Zawsze przykleja się tam, gdzie może odnieść korzyści.
Anonim2020.10.28 10:49
Kornhausery - tez?
Oej2020.10.28 10:34
Ich stosunek do Polski i nasz do nich to Kuriozum !
Kuriozalne2020.10.28 10:32
jest jak życia broni Kościół, który tyle w ciągu swego istnienia ma go na sumieniu. Bóg stworzył każde życie ale bronią tylko to które daje korzyść. W przykazaniu "nie zabijaj" jest tylko tyle i aż tyle a więc dotyczy też tych biednych stworzeń ale to daje korzyść a my wiemy lepiej czego chce Bóg, on chce tego co my. Też jestem przeciwko aborcji ale Bóg dał ludziom wolną wolę, można człowiekowi pomóc w wyborze decyzji ale nie za niego decydować bo każdy sam odpowiada tylko za siebie i swoje wybory. I należałoby w tym też Boga uszanować a nie iść na skróty bo tak jest może łatwo ale nie po bożemu.
stop tęczowym nazistom!2020.10.28 10:29
Hołota spod znaku neomarksizmu bijąca ludzi broniących kościołów przypomina hołotę spod znaku narodowych socjalistów bijących żydów w Niemczech w latach 30 tych. Jedni i drudzy byli lewakami i bredzili o rewolucji.
To takie proste2020.10.28 10:26
Panie Poller. Żydzi znani są ze sprytu w życiu. Oświadczenie wydali, że oni nie krytykują światopoglądu aborcjonistów tylko po to, żeby bojówki omijały synagogi i rabinów.
Poller niecnoto2020.10.28 10:23
czemu jesteś idiotą?
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.10.28 10:21
żydowski kretyn ktory sam sobie strzela w żydowskie kolano!!!! spedzenie płodu ludzkiego od zawsze w starożytnym Izraelu było OBRZYDLIWOŚCIA , chyba że sie jest zydowina która jest wytryskiem po kolaborantach z Nazistami albo Komuchami!!!! to sie mysli inaczej , to nie wyznawca Jahwe ale DIABŁA z SYNAGOGI SZATANA!!!!
Grizzly2020.10.28 10:19
Odebrać siedzibę tym k.., zanim zaczną stawiać bramy POwitalne!
ala2020.10.28 10:17
Grupa osób, związanych m.in. ze środowiskami narodowymi, blokowała protestującym wejście do kościoła pw. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży. Obie strony oddzielali policjanci. Protestujący w kierunku osób stojących przed drzwiami kościoła rzucili m.in. racę. Został nią trafiony jeden z funkcjonariuszy. Policjantowi udzielono pomocy medycznej. Pomocy wymagał także mężczyzna trafiony butelką rzuconą przez chuligana.
Anonim2020.10.28 10:19
Jak można komukolwiek blokować wejście do domu Pana?
do synagogi się pchasz?2020.10.28 10:31
może do meczetu z boczkiem wpadniesz?
Anonim2020.10.28 10:50
Jak mułłowie będą się pchać do stanowienia w Polsce prawa, to wpadnę.
Jutro ta gmina warszawska2020.10.28 10:15
uzna pewnie że wieprzowina jest koszerna a zamiast czytania Tory należy oglądać TVN
Polak2020.10.28 10:14
Jeśli analfabeta Poller nie rozumie dlaczego efektywna likwidacja badań prenatalnych w Polsce oraz katolickie dążenie do mordowania kobiet szkodzi, to szkoda czasu na partyjnego idiotę, i tak nic sensownego nie potrafi powiedzieć, będzie tylko w pijanem widzie rzucał bezsensowną propagandą.
AAAtomek2020.10.28 10:10
Zabolało Pollera i musiał dać upust swojej niechęci?
Polak2020.10.28 10:09
Policja broniła i hołubiła protestujących. Niestety dziś wielu rannych policjantów bo protestujące boją się atakować Katolików. To atakują policję hahahahahahahaha
Anonim2020.10.28 10:09
Trafnie i bardzo celnie .
Anonim2020.10.28 10:07
Ten Poller to musi być Bodakowski pod pseudonimem, jak nic. Jasia coś nie widać, a Poller przejął po nim palmę pierwszeństwa w byciu prawackim debilem.
Ninka2020.10.28 10:06
Wszystkie żydówki skrobcie sobie w Izraelu, a od innych się odpierniczcie.
Anonim2020.10.28 10:09
Wszyscy wyznawcy Żydówki niepokalanej niech sobie rodzą zdeformowane potworki, a od normalnych kobiet się odpierniczą.
Grizzly2020.10.28 10:23
Jeśli nie będziesz się faszerować ty i przyszły ojciec narkotykami, alkoholem i innym paskudztwem to masz szansę na urodzenie zdrowego dziecka
Anonim2020.10.28 10:27
Biedna Kaja Godek, biedna żona Patryka Jakiego, biedne inne kobiety. A mogły przecież nie faszerować się narkotykami, alkoholem i innym paskudztwem :(
tm2020.10.28 15:53
Biedny ty!