Terlecki: nie widzę powodów, by przepraszać Cichanouską - zdjęcie
08.06.21, 11:58Fot. Rafał Zambrzycki SEJM RP via Flickr, CC BY 2.0

Terlecki: nie widzę powodów, by przepraszać Cichanouską

51

- Przepraszać nie będę, nie widzę powodów - Ryszard Terlecki skomentował swój niedawny wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że Swiatłana Cichanouska powinna szukać pomocy w Moskwie. Cichanouska wcześniej pojawiła się na wiecu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Terlecki stwierdził w feralnym wpisie, że Cichanouska powinna udać się po pomoc do Moskwy, jeśli popiera antydemokratyczną opozycję w Polsce. Wpis spotkał się z dużą krytyką.

Koalicja Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu. Posłowie Porozumienia Jarosława Gowina mają przedyskutować, czy zagłosują za odwołaniem Terleckiego.

Wyjaśnienia w sprawie wpisu opublikował następnie Terlecki, podkreślając, że Cichanouska poprzez uczestnictwo w spotkaniu z Trzaskowskim promuje antydemokratyczną opozycję w Polsce. Wpis skomentowała także Cichanouska, stwierdzając, że jest on "dziwny".

- Napisałem list do pani Cichanouskiej wyjaśniający z kim ma do czynienia zadając się z Campusem - odpowiedział w Sejmie Terlecki na pytanie o to, czy zamierza przeprosić za swój wpis. Ryszard Terlecki dodał także, że nie widzi powodów do przeprosin.

jkg/tvn24

Komentarze (51):

bogaty2021.06.9 6:18
Ma pan racje panie Terlecki. Polacy ciagle walcza o to zeby nie bylo tak jak na Bialorusi i jak Cichanouska chce byc popierana przez tych co chca zrobic z Polski druga Bialorus to niech szuka poparcia w Moskwie.
Krakus2021.06.9 1:02
Kraków przeprasza za "Psa"
6969692021.06.8 22:41
Krzysztof Daukszewicz o v-ce marszałku Ryszardzie Terleckim: - "robi wrażenie jakby narajał się 30 lat temu i tak go do dzisiaj trzyma".
harry2021.06.8 20:13
Opozycja za czasów komunistycznego PRL walczyła o wolność i polską suwerenność, lewackie śmieci. A ówczesna władza komunistyczna posuwała się nawet do zabijania ludzi jej niewygodnych i jej zagrażających. A teraz to byli UB-ecy, SB-ecy czy PZPR-owcy wspierają i uczestniczą w waszych ulicznych burdach, w których bezczelnie wraz z wami obłąkane tęczowe lewactwo udaje, że "broni upadającej demokracji". Powiem wam więcej cuchnące rynsztokiem śmieci, część tamtejszych komunistów nawet nie wstydziliście wysłać do europarlamentu, jak choćby Miller czy Cimoszewicz, część jest waszymi parlamentarzystami w kraju. Jak choćby Borowski, Rosati, Święcicki, Senyszyn a samego Kwacha na 10 lat zrobiliście prezydentem III RP. Wszyscy, tacy jak wy, przy wsparciu licznych resortowych dzieci w mediach, nieustannie próbuje po raz kolejny okłamać Polaków, że nie macie nic wspólnego z komuną, która pół wieku terroryzowała Polaków w PRL. I że teraz to walczycie o demokrację. Tylko, że to już wam się nie uda. Jedynie paranoicy i śmieci moralne umoczone w komunizm i wspierane przez obłąkanych tęczowych wierzą w to co schizofrenicznie wypisujecie w trwodze i rozpaczy. Po kolejnych wyborach Polacy "przejdą się" po was już stuprocentowo skutecznie. Już dziś na to pracują wolni Polacy i to oni pokażą wam ostateczne miejsce w rynsztoku historii. Tylko tam możecie nędznie żyć i chłeptać wytworzone przez siebie przez dekady lat pomyje.
Ziomal2021.06.8 19:53
Dumny Polak Terlecki co miał ksywę Pies, ćpał narkotyki razem z Korą i tak mu mózg wypaliło że nie wie co gada. Czemu w szeregach PIS taką karierę robią narkomani?
YORK2021.06.8 16:36
Po trzykroc racja!
Böno2021.06.8 16:04
Brawo panie Marszałku Terlecki. Dumny Polak, człowiek z honorem. Za co przepraszać? To Ciechaouska powinna przeprosić, że się spotyka z opozycją i takimi spotkaniami wspiera zdrajców interesów Polski. Trzeba być idiotom, by zamiast spotykać z rządzącymi i u nich szukać pomocy, bo to oni reprezentują państwo, to spotyka się z nieudacznikami, z opozycją, zdrajcami szkalującymi Polskę poza jej granicami. Wstyd i hańba i nawet nie zrozumiała swojego błędu.
Grizzly2021.06.8 14:57
Myślałem że efekt odurzenia po butaprenie trwa max kilak godzin. A u niektórych nawet kilkadziesiąt lat.
Butapren2021.06.8 16:19
masz na myśli siebie kacapie?
Padre Canalio2021.06.8 17:09
Trwa krótko, ale jak widać u pana Terleckiego mózg został trwale uszkodzony
linus2021.06.8 14:55
Powiedział szczerą prawdę, skoro kobieta kuma się ze środowiskiem sponsorowanym przez wrogów Polski w celu wprowadzania chaosu, obalenia jej demokratycznie wybranych władz i utraty suwerenności.
Jacek i Placek2021.06.8 15:25
No właśnie nie kuma się z takim środowiskiem, bo inaczej przyszłaby do PiSu.
Mirek2021.06.8 14:46
Terlecki ma absolutną rację że nie przeprasza . Obecna totalna opozycja w Polsce nie ma nic wspólnego z demokracja . Cichanouska zachowała się kiepściuchno pokazując się z Patologią Obywatelską a od rządu polskiego oczekując pomocy . Totalnym zdradzieckim mordom jest bliżej do Putina niż do własnego kraju . Poza tym nigdzie nie jest napisane że polski rząd musi pomagać opozycji na Białorusi .
jle_ffm2021.06.8 15:03
Pamiętam kiedy za czasów PRL papież przyjechał do Polski, to komuniści też mieli mu za złe że spotykał sie z ówczesną opozycją. Historia w przypadku reżimów lubi sie powtarzać.
Anonim2021.06.8 15:10
Obama "...Polska i Węgry jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne"...chyba najwyższy już czas aby Terlecki napisał list do Ciechanouskiej i wyjaśnił, z kim będzie miała do czynienia, zadając się z Obamą...i Bidenem...
harry2021.06.8 20:06
Ówczesna opozycja walczyła o wolność, śmieciu. A ówczesna władza komunistyczna posuwała się nawet do zabijania ludzi jej niewygodnych i jej zagrażających. A teraz to byli UB-ecy, SB-ecy czy PZPR-owcy wspierają i uczestniczą w waszych ulicznych burdach, w których bezczelnie wraz z nimi tęczowe lewactwo udaje, że "broni upadającej demokracji". Powiem ci więcej cuchnący śmieciu, część tamtejszych komunistów nawet nie wstydziliście wysłać do europarlamentu, jak choćby Miller czy Cimoszewicz, część jest waszymi parlamentarzystami w kraju. Jak choćby Borowski, Rosati, Święcicki, Senyszyn a samego Kwacha na 10 lat zrobiliście prezydentem III RP. Wszyscy, tacy jak ty, przy wsparciu resortowych dzieci w mediach, nieustannie próbują okłamać Polaków, że nie macie nic wspólnego z komuną, która pół wieku terroryzowała Polaków w PRL. I że teraz to walczycie o demokrację. Tylko, że to już wam się nie uda. Jedynie paranoicy i śmieci moralne umoczone w komunizm i wspierane przez obłąkanych tęczowych wierzą w to co schizofrenicznie wypisujesz ty i tobie podobni. Po kolejnych wyborach Polacy "przejdą się" po was już stuprocentowo skutecznie.
Wojtek Polak2021.06.8 14:26
Roman Protasiewicz skrajny szowinista a do tego nienawidzi Polski i Polaków bardziej niż Putina i Łukaszenki poczytajcie jego wypocin na temat Polski i Polaków to pajac na sznurku Niemców. Cichanouska przyjeżdża do polski wspierać obóz zdrady i zaprzaństwa no i wszystkie kod-y- i lemparcice. a nasz rodzimy obóz zdrady i zaprzaństwa nie kryją swoich niemieckich mocodawców. jeśli na Białorusi jest taka sama opozycja jak u nas czyli zaprzańcy i zdrajcy to w jakim celu ją popierać?. chcę przypomnieć o "naszej noblistce" co to lata po europie i bredzi że w Polsce jest zamordyzm i gorzej nisz w 39/45 za najazdu niemieckiej morderczej hołoty. nie wychylajmy się przed szereg bo pamiętając historię nam się za to naj bardziej obrywało za tak zwaną walkę w o wolność waszą i naszą.
MT(*)2021.06.8 14:25
A niby to z jakiego powodu wicemarszałek Sejmu RP ma przepraszać jakąś panią Cichanouską z Białorusi? Rząd polski bardzo aktywnie wspiera białoruską opozycję, w tym i Polaków żyjących na Białorusi i będących obiektem terroru Łukaszenki. Pani Cichanouska sama musi sobie odpowiedzieć czy oczekuje pomocy ze strony Polski i co za tym idzie ze strony oficjalnego rządu RP czy ze strony gabinetu cieni "opozycji totalnej". Jeśli "tak" w przypadku tych drugich, to niech oni jej pomagają ze swoich składek partyjnych. Oficjalny rząd RP pomaga Białorusinom z pieniędzy polskich podatników i wyborców. Pozostają też dwa aspekty polityczne wzbierającej miłości pani Cichanouskiej do "opozycji totalnej" w Polsce. Ta opozycja w Polsce żałośnie i na kolanach wspiera Niemcy i Merkel, a ta z kolei bardzo umizguje się z Putinem i Rosją, robiąc z nim - nie bacząc na rzekomą unijną solidarność - interesy gazowo - naftowe, w tym sławetny Nord Stream-2. Innymi słowy, umacnia ogromnie finansowo Putina a mocny Putin to jednocześnie umacnianie Łukaszenki, z którym pani Cichanouska niby walczy. I aspekt drugi, rząd RP musi uważnie przeanalizować to jaki procent walczących o demokrację i wolność Białorusinów pani Cichanouska rzeczywiście reprezentuje. Po to, by nie okazało się niebawem, że grupa skupiona wokół Cichanouskiej nie stanowi żadnej znaczącej reprezentacji białoruskiej opozycji i że wkrótce samowolnie nie zacznie uczestniczyć w Okrągłym Stole organizowanym przez Łukaszenkę pod oczywistą egidą Putina. Casus Polski oddanej w 1989 roku dalszym wpływom komunistom, przy takich uczuciach i bezmyślności politycznej i dyplomatycznej tej pani, jest przecież całkiem realny. Co więcej, swoje błogosławieństwo natychmiast otrzymałaby od Merkel, Macrona i innych unijnych miłośników Putina. Ma więc sporo o przemyślenia ta pani Cichanouska, nie wiadomo jednak jak u niej z tym myśleniem. Wygląda że bardzo krucho.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.06.8 14:53
Biorąc pod uwagę stan umysłu i mentalność tej pani, całkiem realne jest i to, że wkrótce pani Cichanouska zacznie pojawiać się na ulicznych spędach polsko - języcznego "totalnego" zaprzaństwa i wraz z nim wzywać obóz rządzący w Polsce do powrotu Polski na drogę demokracji i cofnięcia reform w sądach. W ostateczności może też pojawić się z wezwaniami do zwiększenia ilości dzieci nienarodzonych do limitów unijnych.
mistrz2021.06.8 14:07
Też nie widzę powodów aby Katolik Terlecki kogoś przepraszał. Przeprosiny z ust Akolity Rewolucji Teokratycznej nie są nic warte
Krakus2021.06.8 14:01
"Pies" się znowu naćpał.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.06.8 13:42
40,3 proc. badanych deklaruje oddanie głosu w wyborach na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie), 22,9 proc. chce głosować na partię Szymona Hołowni - Polskę 2050, 15,9 proc. na Koalicję Obywatelską - wynika z sondażu IBRiS dla portalu Interia. Na kolejnych miejscach znalazła się Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z poparciem 9,4 proc. badanych oraz Konfederacja z poparciem 7,3 proc. Progu wyborczego - według badania - nie przekroczyłoby PSL, na które oddanie głosu zadeklarowało 4,4 proc. badanych.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.06.8 13:43
Badanie IBRIS jest na dzień 31 maja br.
Anonim2021.06.8 13:14
miarka sie przebrala, czas rozpisac nowe wybory bo za chwile poda nas do sadu Orban
Zygfryd2021.06.8 13:14
Co my za głupi naród jesteśmy coś takiego jak ta ruska matrioszka została wybrana na posła na Sejm RP. Wstyd, wielki wstyd ci wszyscy co na to coś głosowali powinni dziś sobie łapę odgryźć.
bogdanus2021.06.8 13:11
Poseł Terlecki być może zbyt pochopnie wypowiedział się. Z drugiej strony patrząc, mógł mieć wiedzę po której stronie Cichanouska się opowiedziała w polskiej polityce. Jeżeli tak było, to ma rację, niech się zwraca do Moskwy, którą popierają Niemcy a PO Niemcy. Niech pomogą jej PO a nie Zjed. Praw. to jest oczywiste.
Brandon2021.06.8 13:01
Brawo Terlecki!!!A ta marionetka Putina niech wyp... z Polski.Jeszcze jej tu potrzeba.Lata z usmiechem i głupawym wyrazem na wrednej mordzie po całej Europie i robi za przesladowana.
robacze2021.06.8 13:39
hahahhhaha ......................... kochany posuszny geriatrus ..................... gryź gryź gryź ;] ...................... jak PAN i PLEBAN nakazują ;]
Jenny2021.06.8 12:48
ten stary cap na butaprenie jechał za młodu,ignorowac debila
plum2021.06.8 12:41
Takie cóś, zwłaszcza cytaty z narady w Departamencie Obrony... ... https://detektywprawdy.pl/2021/06/08/gen-odpowiedzialny-za-wiare-w-boga/
plum2021.06.8 12:42
"Domy opieki doświadczające „wybuchów epidemii” dużych chorób natychmiast po „szczepieniu” Covid." (tłumaczenie automatyczne) ... ... https://xa24ryf7ivxohiwvtwglbeofxq--humansarefree-com.translate.goog/2021/06/nursing-homes-experiencing-large-disease-outbreaks-immediately-after-covid-vaccination.html
robaczek2021.06.8 12:36
BO KTO NIE Z NAMI TEN WROG NARODU!!!!!! .......................................................... no sie chlopu szkolenie z PRL przypomnialo....................... nie łatwo to z glowy wyrzucic ;] ......................... przeciez wlasnie z tego korzysta PIS manipulujac geriatrusiami
Janina2021.06.8 12:33
Morda nie skażona myśleniem, "wybraniec narodu", bojący się wyjść na ulicę. Patrzcie i wstydźcie się, wy, którzy głosujecie na tego bufona.
qwerty2021.06.8 12:43
Nie powinien przepraszać, tylko ostrzec Cichanouską przed PO, bo to za rządów PO prokuratura przekazała białoruskim śledczym dane o kontach białoruskich opozycjonistów. Czy PO przeprosiła za to Cichanouską i białoruskich opozycjonistów?
Platforma Obłakanych Macic2021.06.8 12:58
nigdy za nic nie przeprasza
Portofino2021.06.8 13:21
Zdradzieckie mordy lepsze?
Kuki2021.06.8 12:29
No bo zeby przeprosic kobiete trzeba byc prawdziwym mężczyzną ……
kefas2021.06.8 12:27
buc i cham - rasa pisowieckich panów.
pije po 13tej2021.06.8 12:33
Drzewiej utyskiwano na śp.Andrzeja Leppera który mógłby być przy tym bucu przykładem taktu i kultury osobistej .
jle_ffm2021.06.8 12:46
Śp. A. Lepper był prostym chłopem (bez obrażania jego pamięci) a tutaj mamy profesora, który jest prostakiem.
pije po 13tej2021.06.8 12:22
Słuszna linia partii linią narodu który wdzięczny powinien być za zwolnienie go z myślenia i podania na tacy przez telewizje Kurskiego i Obajtkowe media jakiej wersji musowo się trzymać . Przepraszać to nas a nie my i podkreślić to sobie wężykiem .
Anonim2021.06.8 12:20
A kiedy jakikolwiek pisowski cham oderwany od pługa przeprosił kogokolwiek?
Anonim2021.06.8 12:15
W przypadku tego głąba obowiązek maseczkowy powinien być dożywotni. 😁
uśmieszek2021.06.8 12:18
Wiemy, wiemy, że wolisz lica Biedronia.
Anonim2021.06.8 12:19
Wszystko jest lepsze od PiSdzielskiego debila. 😁
lewak2021.06.8 12:15
Ryszard Terlecki gwiazdą rosyjskich mediów po swoim skandalicznym wpisie. Będzie polityczne turnee? Ryszard Terlecki polecił Swiatłanie Cichanouskiej szukać pomocy w Moskwie, ale ostatecznie to on znalazł w Rosji przyjaciół. Skandaliczny wpis wicemarszałka z satysfakcją odnotowały tamtejsze media. – "Wyjaśnienie ostrej reakcji Terleckiego jest bardzo proste: kraj znajduje się w stanie głębokiego rozłamu społeczno-politycznego, który dzieli społeczeństwo prawie na pół" – pisze Iriną Ałksnis z agencji RIA Nowosti.
Anonim2021.06.8 12:20
Co cię dziwi, przecież to ewidentna kremlowska agentura.
Ziomal2021.06.8 20:07
Bo PIS to ruska agentura. Grają na odłączenie Polski od UE i cywilizowanego świata. A wtedy kierunek może być tylko jeden - Putin.
Oto PiSs:2021.06.8 12:13
Stary, zmurszały grzyb, z przeżartym przez klej mózgiem, ze spróchniałymi zębami, egocentryk, bufon, cham i prostak bez szkoły. I on reprezentuje nasz kraj. Wstyd!
Jan Zamoyski2021.06.8 12:41
No, no, no. Tak, tak PO, Hołownia, SLD, Campus i inne plugastwo jest pięknym młodym i nowoczesnym grzybem, takim oświeconym, tolerancyjnym i ekologicznym. W dodatku zaszczepionym, ładnym, przystojnym i elokwentnym w ogóle, ach i och. Bo, to Europejczycy inna rzecz, że z gołą du..ą ale Europejczycy to rekompensuje nawet gołe du..y.
Zwłaszcza, że ten Łukaszenka2021.06.8 12:13
to przecież taki ciepły człowiek.