Tęcza odbudowana. Pilnuje jej straż miejska - zdjęcie
15.08.14, 09:28Tęcza odbudowana. Pilnuje jej straż miejska (fot. Marcin Miśkiewicz/Flickr)

Tęcza odbudowana. Pilnuje jej straż miejska

28

W czwartek rano rozpoczęły się prace nad odbudowaniem nadpalonej tęczy na pl. Zbawiciela. Robotnicy usunęli spalone kwiaty, oczyścili konstrukcję i pokryli farbą. Zamontowali siatkę i nowe kwiaty – jak relacjonuje TVN Warszawa.

„Cieszę się, że reakcja ratusza była natychmiastowa. Tak, jak pani prezydent zapowiadała wielokrotnie - natychmiast po zniszczeniu zostały podjęte prace przy jej odbudowie” – mówi portalowi autorka instalacji na pl. Zbawiciela, Julita Wójcik. I wyraża nadzieję na to, że osoby, które próbowały podpalić tęczę, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

Tym razem do odbudowy instalacji zużyto około 2 500 kwiatów. Ratusz deklaruje, że kosztami naprawy obciąży podpalaczy. „Koszty naprawy to około 30 000 złotych. Będziemy domagać się zwrotu tej kwoty od sprawców podpalenia” - mówi TVN Warszawa Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

Jak relacjonuje reporter portalu, tęczy pilnuje patrol straży miejskiej…

MaR/TVN Warszawa

Komentarze (28):

anonim2014.08.15 9:49
już to widzę jak wyegzekwują taką kwotę od meneli. jak zwykle zapłacą podatnicy; Mam nadzieję, że Warszawiacy podziękują HGW w wyborach;
anonim2014.08.15 10:03
Dożywocie dla zwyrodnialców co podnoszą rękę na świętą ikonę nowoczesności
anonim2014.08.15 10:09
@merss a na Sasina albo na kogoś z KNP nie lepiej?
anonim2014.08.15 11:01
To zupełnie tak, jak z pomnikami wdzięczności Armii Czerwonej, budowanymi i pilnowanymi przez tę armię, albo jak z hitlerowskimi obeliskami w Wwie w czasie wojny, bestialsko niszczonymi przez niemcofobów, którzy malowali na nich jakieś "PW".
anonim2014.08.15 11:42
Na koszmarną konstrukcję ateistycznych zboczonych wybryków HGW marnotrawi pieniądze POLAKÓW ale czas rozrachunku się zbliża i za każdą sumę wydaną na fanaberię degeneratów z własnego prywatnego konta zapłacą ale urzędnicy włącznie z hgw. Mieszkańcy Warszawy jasno sygnalizują że szkaradny obiekt homo zboków psuje plac gdyż jest kiczowaty i w dodatku reklamuje dewiacyjne czyny które jak wiadomo są destrukcyjne dla człowieka czyniąc z niego ateistycznego zwyrodniałego seksualnego POtworka
anonim2014.08.15 11:46
Proponuję wystawić wartę honorową
anonim2014.08.15 12:13
Ateizm_to_zlo Tęcza jako zjawisko naturalne nie jest niczym złym natomiast to ustawione obrzydlistwo jest znacznikiem degeneratów lgb. Ankietę którą tu przywołujesz oczywiście wyborcza przeprowadziła a może i ty sam w swym zapleśniałym zbiorowisku ateistycznych mutantów przeprowadziłeś rozpytanie.
anonim2014.08.15 12:14
Pedalski znak w takim miejscu, to prowokacja, ale temu miało to służyć. Należy gonić pedziów LGBT i innych zboczeńców gdzie pieprz rośnie... ale tam też ich pewnie nie chcą. Może na Marsa?.. Gdyby nie to, że są tak nachalni w szerzeniu homopropagandy być może człowiek przeszedłby obok tego obojętnie, wszak homoseksualiści i inni zboczeńcy to chorzy ludzie i dobrze by było gdyby zdali sobie z tego sprawę. Jak na razie niektórzy z nich wypierają to jednak ze swojej świadomości - to zwyczajny odruch znany w psychologii
anonim2014.08.15 12:18
merss Ilu,wśród tych zachwyconych, jest takich, którzy tę kupę śmieci muszą oglądać z własnych okien, a ilu takich, którzy obok tego nawet nie przejeżdżają? Statystyki mówią coś na ten temat?
anonim2014.08.15 12:19
merss Niestety zboczeńcy są również Warszawiakami ale wasze nikła grupka nie będzie większości normalnych zdrowym mieszkańcom dyktować co ma się znajdować w przestrzeni publicznej! To jest jak najbardziej moja sprawa gdyż degeneraci Warszawa jest częścią polski i nie będziecie tam się panoszyć odchyły. Homo zboczeńcy jeśli nie będą się rozbestwiać to mogą się do woli zabawiać w własnych odchodach ale gdy wyłazicie z nory i brudzicie to trzeba temu zapobiegać więc sodomito nie podskakuj.
anonim2014.08.15 12:51
#merss W-wa dla pedałów się kończy a porno grubas Kalisz nie zmieści się w fotelu prezydenckim miasta.
anonim2014.08.15 12:57
Ludzie, rozumu !!!. Totalne plastikowe badziewie które służy nie wiadomo czemu. Tęcza-znak przymierza Boga z ludźmi został wykorzystany do promocji bezeceństwa i sodomii- i na to są pieniądze. A na wiele rzeczy bardziej potrzebnych nie ma. Taka to polityka PO .
anonim2014.08.15 13:00
Ateizm_to_zlo szkoda że jesteś aż takim tumanem i wysnuwasz idiotyczne wnioski niczym małoletni urwis który dla przekory nie potrafi pogodzić się z rzeczywistością próbując na siłę postawić na swoim. Tęcza zgodnie z deklaracją samej autorki w obecnej formie ma reklamować homoseksualną przypadłość również i organizacja lgbt podaje że tęcza jest ich rozpoznawczym znakiem więc nie powielaj tych samych farmazonów które przytoczyłeś o niezwiązaniu tęczy z zboczeńcami. Są udokumentowane i zgłoszone na policję liczne przypadki wandalizmu ze strony waszej chuligańskiej grupy degeneratów i nie tylko wymierzone w świętego Jana Pawła II.
anonim2014.08.15 13:04
merss Jeżeli komuś pęknie żyłka, to najwyżej tym biednym homoseksualistom, pragnącym jedynie spokojnego życia, których banda rozwydrzonych zboczeńców ośmiesza i upokarza na obrzydliwych paradach.
anonim2014.08.15 13:11
Swoją drogą to smutne, że straż miejska musi tracić czas na pilnowanie wysypiska śmieci.
anonim2014.08.15 13:20
Tęcza odbudowana!!!!! Huuuuuurrrrrrraaaaa!!! Huuuuuuuurrrrrrrraaaaaa!!! Huuuuurrrrrrraaaaaaa!!! Up with the revolution!!! :DD
anonim2014.08.15 13:52
merss Biedaku. Zboczony jest ten, kto wystawia goły tyłek na ulicy i takich orędowniczką nie jestem z całą pewnością. Szkoda mi tylko tych, którym zależy jedynie na tym, żeby spokojnie żyć w swoim środowisku, pracować, załatwiać swoje sprawy, a którzy obrywają rykoszetem przez tych popaprańców, bo są do nich porównywani. Tak właśnie krzykliwa mniejszość niszczy życie większości homoseksualistów, narażając ich na agresję i wystawiając na pośmiewisko. A kiedy przeminie już moda na promowanie LGBT, oni, pozostawieni sami sobie, cały czas będą borykać się z tym, na co narazili ich ci, którzy teraz robią sobie ich kosztem kariery i zarabiają pieniądze.
anonim2014.08.15 14:06
A co do emancypacji LGBT, oczywiście nie ma na to szans. Każdy sztuczny twór, rozpada się, kiedy założycielom i sponsorom znudzi się go promować i finansować.
anonim2014.08.15 14:14
merss Guzik mnie obchodzi środowisko LGBT, które dziś jest, a jutro nikt nie będzie o nim pamiętał. Ja mówię o takich ludziach, jak np. jeden z moich znajomych, którzy z zażenowaniem wypowiadają się o paradach, czy innych gejowskich (o ile to prawdziwi geje, a nie przebierańcy, którzy tylko chcą zatruć życie homoseksualistom) wygłupach i martwi się, że mogą mu one zaszkodzić. A nie jest to człowiek podatny na manipulację, jest samodzielnym, niezależnym przedsiębiorcą, nie jakimś zahukanym dzieciakiem.
anonim2014.08.15 14:24
@merss- Uważaj bo ci żyłka pęknie!-D
anonim2014.08.15 14:45
I jeszcze jedno. Prawdziwą spiralę agresji przeciwko homoseksualistom nakręca nie kto inny, ale właśnie LGBT przez swoją agresję i nachalność. Nie wiem, po co to robią, ale na pewno ich celem nie jest pomoc homoseksualistom.
anonim2014.08.15 16:06
HGW wydała setkę tysięcy złotych na coś promującego homoseksualistów zamiast na głodne dzieci lub bezdomnych Warszawy; Gratuluję Warszawiacy takiej P.Prezydent.
anonim2014.08.15 22:52
Bawi mnie do łez to jak w tęczy dopatruje się jakiegoś gejowskiego symbolu. Biedne SPOŁEM też ma tęczę w swoim znaku, to pewnie gejowska propaganda w tych sklepach jest. @Majestic masz takiego ładnego Awatara, a takie stęchłe poglądy. Co Ci zrobili geje, że tak ich nienawidzisz?? Może jak u większość homofobów Twoje poglądy wynikają z ukrytego homoseksualizmu? Tak czy inaczej żal mi Was wszystkich którzy z Bogiem na ustach nienawidzicie swoich bliźnich. Żal mi Waszego Jezusa, że życie oddał za takich baranów jak Wy.
anonim2014.08.16 4:19
merss Twoje nadzieje to marzenia ściętej głowy i wiesz o tym doskonale, inaczej nie logował byś się tutaj, żeby przekonywać samego siebie, że masz rację. Rozumiem, że przyjemnie poczytać sobie o czymś, co chcesz widzieć, ale nie łudź się, że z tego coś wyniknie. Jeżeli jesteś tą osobą, która wraca tu za każdym razem pod innym nickiem, może pamiętasz, co ci o tym pisałam, jeśli to nie ty, napiszę jeszcze raz. Popatrz na to, w jaki sposób wprowadzano to, co było nazywane "prawami osób niepełnosprawnych". Ile było pomysłów na umożliwienie im życia nie różniącego się od życia sprawnych. A teraz rozejrzyj się wokół siebie i zobacz, co z tego zostało. Myślisz, że z homoseksualistami będzie inaczej? Przeminie moda na promocję i to, o czym marzysz, wyląduje w lamusie, nawet, jeśli już będzie częściowe zrealizowane. I nie jest prawdą, że każda osoba, jak to nazywasz nieheteronormatywna (o ile prawidłowo to napisałam), to część środowiska LGBT. LGBT to tylko organizacja, która powstała po to, żeby jakaś tam grupa cwaniaków mogła wypromować się i zarobić na takich ludziach. To taki homoPFRON. A, że już zbliża się ku upadkowi widać, po rozpaczliwym dodawaniu coraz to nowych literek. Po prostu nie wiedzą już co wymyślić, żeby jeszcze przez jakiś czas utrzymać się na powierzchni.
anonim2014.08.16 7:10
merss Przykład z niepełnosprawnymi jest idealnie trafiony, ponieważ teraz cofa się nawet to, co już zostało osiągnięte, a zestawienia żadnego nie było. Chyba, że tylko w sensie takim, że moda na "wojnę z trzema schodami" jest porównywalna do mody na "wojnę z homofobami". Przeminęła tamta, przeminie i ta i następna i wiele innych. Akurat taki przykład podałam dlatego, że w tych sprawach orientuję się lepiej, niż w jakichkolwiek innych.
anonim2014.08.16 8:04
To zakrawa na Wartę Honorową.
anonim2014.08.16 16:14
merss Jeżeli widzisz wokół siebie "świat bez barier", to widocznie albo nigdy nie wyściubiłeś nosa poza Warszawę (w której też nie jest różowo), albo masz nieźle sprany mózg. A swoją drogą, ile znasz osób, które jeżdżą na wózkach? Nie jakichś niepełnosprawnych, ale właśnie wózkowiczów? Upadek LGBT nie jest moim marzeniem, ale po prostu faktem, wynikającym z obserwacji i doświadczeń, ale nie ma co gdybać, pożyjemy - zobaczymy.
anonim2014.08.17 9:41
@merss Jeśli myślisz, że zamkniecie gębę ludziom sprzeciwiającym się waszym postulatom, to jesteście w wielkim błędzie Brak homoadopcji nie jest żadnym łamaniem praw człowieka (a raczej praw gejów), tylko naturalnym porządkiem rzeczy. I daruj sobie porównywanie do emancypacji kobiet czy murzynów. Was można porównać do komunistów.