Szymański: Sprawę TK rozwiążemy w Polsce - zdjęcie
07.04.16, 13:50

Szymański: Sprawę TK rozwiążemy w Polsce

6

- Zyskiem z wizyt polityków europejskich w Polsce jest pewne uporządkowanie dyskusji wokół kryzysu konstytucyjnego - mówił w "Sygnałach dnia" wiceszef MSZ Konrad Szymański.
 

- Dobrze, gdy strony sporu mają okazję do bezpośredniej rozmowy, a to nastąpiło i wniosło więcej spokoju we wzajemne relacje - przyznał gość Jedynki.

Konrad Szymański przyznał, że daleki jest od postrzegania KE jako przeciwnika rządu. - Mamy argumenty, które przyniosły wspólną refleksję, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje, wymaga nadzwyczajnych środków i musi być rozwiązana w Polsce bez względu na stopień zagazowania instytucji europejskich - podkreślił minister ds. europejskich.

Odnosząc się do planowanej przez Parlament Europejski rezolucji ws. Polski wiceszef MSZ przyznał, że rząd nie spodziewa się niczego nowego w tej sprawie. - PE będzie chciał powtórzyć argumenty, które znamy od 3 miesięcy. Z naszej strony wszyscy zaangażowani będą poinformowani, jaka jest polska analiza prawna na dziś. Jesteśmy gotowi na dialog, ale prowadzony na równych prawach - powiedział Konrad Szymański.

Gość audycji mówił też o liście ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry do TK. - Minister Ziobro wytłumaczył, dlaczego nie może być obecny jako prokurator generalny na rozprawach Trybunału. Ten gest nie musi być traktowany jako konfrontacyjny - zauważył Szymański.

bjad/polskie radio

Komentarze (6):

anonim2016.04.7 14:58
Problem TK rozwiązujecie już ponad trzy miesiące..., a efekty widać, cały świat się z was śmieje.
anonim2016.04.7 15:19
W taki sposób? Prokuratorowi, który chciał wszcząć śledztwo w sprawie braku publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego odebrano sprawę i wyrzucono z wydziału – ustalił portal tvn24.pl. Jego bezpośredni przełożony sam złożył dymisję, nie godząc się z takimi decyzjami kierownictwa. - Jesteście dobrze zorientowani w tym, co się dzieje w prokuraturze. Złożyłem rezygnację - potwierdza w rozmowie z tvn24.pl naczelnik Józef Gacek. Nic tylko gratulować...
anonim2016.04.7 15:20
@Piotr26 Chyba z was, towarzyszu trollu.
anonim2016.04.7 20:47
@Piotr26: poprawka z ciebie pajacu i za chwilę z polityka łamiącego konstytucję Rzeplińskiego
anonim2016.04.7 22:44
Do Piotr26 Prokurator ,który wszczął śledztwo w sprawie złamania praw przez rzeplińskiego już pracuje na pełnych obrotach nasz izba prawna udziela mu wszelkich możliwych porad prawnych jak takich mafiozów oddzielić od koryta poczekaj jeszcze chwilę a zobaczysz! To koniec mafijnych układów.
anonim2016.04.8 12:01
@Arek1: właśnie go od sprawy odsunięto naiwniaku a jego przełożony podał się w proteście do dymisji! Dobra zmiana! :-D