Szokujące! ''Ekologiczna bomba w Zgierzu'' - zdjęcie
13.08.19, 15:30

Szokujące! ''Ekologiczna bomba w Zgierzu''

10

Składowiska odpadów poprodukcyjnych - niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne - z dawnych zakładów "Boruta" w Zgierzu stanowią zagrożenie dla środowiska - wynika z oceny przedstawionej przez Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy.
 
Jak ustalił Instytut, do wód gruntowych w Zgierzu przedostają się fenole, cyjanki, metale ciężkie, siarczany i chlorki. Odcieki zanieczyszczają płytko występujący poziom wód gruntowych i wraz z nimi mogą zanieczyścić wody Bzury.
 
Poziom wód gruntowych nie jest poziomem użytkowym i nie jest wykorzystywany do zbiorowego zaopatrzenia w wodę, jak i indywidualnego. Dlatego też nie występuje bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Zgierza i okolic - uspokajał prezes NIK, Krzyszotf Kwiatkowski na spotkaniu z mediami.
 
mor/PAP/Fronda.pl
 

Komentarze (10):

Regina2019.08.13 16:37
Gej durny ateista klamie jak zwykle. Cytat z biblii nie jest grożeniem śmiercią, chyba, że to groźba od Boga. I to sie sporawadza; geje żyją krótko, umierają w samotności.
JezusPanTwój2019.08.13 18:43
Wg biblii powinna Pani MILCZEĆ!!!
zmiecz2019.08.14 7:04
JezusPanTwoj - Jezusow i Napoleonow sa pelne domy dla wariatow. Z ktorego uciekles?
Regina2019.08.13 16:35
I co teraz? Rozumiem, że składowisko powstało za czasów komuny i przez te wszystkie lata nikt z tym nic nie robił. Gdzie byl Greenpeace?
J.P2019.08.13 17:05
Greenpeace nie mieszka w Zgierzu, bliżej miał ojciec dyrektor ale też o tym nie wiedział droga Pani Milko. Zresztą nawet gdyby wiedział mógłby jedynie wziąć pieniądze za poświęcenie terenu bo jak wiadomo z frondy, woda święcona zabija zarazki, to i tablica mendelejewa nie ma z nią szans.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 15:45
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 15:53
Mam syfilis
Bogobojna2019.08.13 15:37
Dzietność. Trzeba zwiększyć dzietność!!
meanwhile in Poland2019.08.13 15:31
Ale to są dobre fenole, cyjanki, metale ciężkie, siarczany i chlorki. Dobre - bo polskie!
zatroskany2019.08.13 19:22
Ty też jesteś "dobry......."