Szef obrony terytorialnej w Sztabie Generalnym antyukraińskim trollem i antysemitą - zdjęcie
17.09.16, 10:30Fot. Facebook

Szef obrony terytorialnej w Sztabie Generalnym antyukraińskim trollem i antysemitą

W kontekście afery reprywatyzacyjnej w Warszawie ponownie pojawiło się nazwisko pułkownika KRZYSZTOFA GAJA, eksperta Narodowego Centrum Studiów Strategicznych (NCSS), który jednak jest szefem Zarządu Organizacji i Uzupełnień P1 w Sztabie Generalnym. Płk. Gaj nadzoruje obronę terytorialną, której koncepcję dla MON opracowało właśnie NCSS [https://goo.gl/cYHDIq].

Jestem zwolennikiem idei obrony terytorialnej, ale z płk. Gajem jest poważny problem. Jest jednocześnie ofiarą, ale i rozsadnikiem antyukraińskiej propagandy. Na nic zaprzeczenia Bartłomieja Misiewicza, młodocianego szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej [https://goo.gl/hIZpvS], który nie przeczytał strony internetowej własnego resortu [http://goo.gl/1NUWda].

Przypomnijmy, że o NCSS zrobiło się głośno w nowej odsłonie afery (re)prywatyzacyjnej w Warszawie, ujawnianej przez stowarzyszenie „Miasto jest Nasze” [https://goo.gl/0MpOZ4], w kontekście roli osób powiązanych z grupą „Radius”. W zarządach i radach nadzorczych 11 spółek tej grupy zasiada bowiem od lat nowy prezes NCSS Jacek Kotas, który zastąpił Tomasza Szatkowskiego, kiedy ten został wiceministrem obrony narodowej. Grupa Radius przejęła po SLD budynek pry ul. Rozbrat 44a, gdzie jeszcze w styczniu b.r. swoją siedzibę miało… NCSS.

Grupa Radius jest kontrolowana z Cypru przez Roberta Szustowskiego, który przynajmniej od 95 roku robi interesy z Rosjanami. „Miasto Jest Nasze” ujawniło, że Szustowski pełni obowiązki przedstawiciela dyplomatycznego Gambii w Moskwie [http://www.gambiaembassy.ru], co sam potwierdził [https://goo.gl/MzEbjM]. Wydaje się niepokojące, że prezes think-tanku obsługującego MON, w więc wymiernie kształtującego politykę obronną Państwa, miał za pracodawcę kogoś o tak dziwnych powiązaniach, tym bardziej, że Jacek Kotas już w 2007 roku był podsekretarzem stanu w MON, a poza tym jako prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich [https://goo.gl/Sv1vTg] jest od 2000 roku dyrektorem organizacyjnym Forum Ekonomicznego w Krynicy [https://goo.gl/3SZpK2].

Marcin Rey

Całość tutaj.