Szef MON: Nasze lotnictwo może bronić pokoju w Europie - zdjęcie
27.08.16, 13:40Fot. Youtube

Szef MON: Nasze lotnictwo może bronić pokoju w Europie

Podczas obchodów Święta Lotnictwa Polskiego Antoni Macierewicz wyraził dumę z polskiego lotnictwa. 

Minister Obrony Narodowej zapowiada, że polskie lotnictwo może stać się jedną z najważniejszych sił broniących pokoju w Europie Środkowej. Antoni Macierewicz uczestniczy w zorganizowanych w bazie lotniczej w Poznaniu-Krzesinach obchodach Święta Lotnictwa, połączonych z uroczystościami 10. rocznicy wprowadzenia do służby myśliwców F-16.

Szef MON podkreślił, że Polacy mają prawo być dumni ze swoich lotników. Podkreślił, że dotyczy to nie tylko pilotów, ale też obsługi, nawigatorów i wszystkich pracujących na to, żeby "tyle było lądowań, ile startów". Antoni Macierewicz zapowiedział, że wkrótce polska armia i lotnictwo zostaną wzmocnione. Wyjaśnił, że w najbliższych tygodniach i miesiącach w Polsce pojawią się wojska Stanów Zjednoczonych i innych państw NATO, żeby bronić granic RP i wschodniej flanki państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W uroczystościach w Poznaniu-Krzesinach wziął też udział Andrzej Duda. Prezydent odsłonił pomnik generała Andrzeja Błasika oraz tablicę upamiętniającą Lecha i Marię Kaczyńskich i generała Stanisława Targosza.

daug/IAR