19.09.16, 11:25Fot. Wikipedia

Święcicki: Niech Pitera tłumaczy się z mieszkania. Miałem podobne propozycje...

– Nie znam sprawy. Niech pani Julia Pitera tłumaczy się z tego. Ja nie kupiłbym mieszkania za taką cenę. Jako prezydent Warszawy miałem podobną ofertę, ale z niej nie skorzystałem – mówił w programie „Gość poranka” poseł Marcin Święcicki (PO). Odniósł się w ten sposób do informacji, że eurodeputowana PO kupiła mieszkanie w stolicy za symboliczną kwotę.

Media informowały w ubiegłym tygodniu, że Julia Pitera za 60-metrowe mieszkanie w centrum stolicy zapłaciła około 14 tys. złotych, 224 zł za metr kwadratowy. Taka cena zdziwiła byłego prezydenta Warszawy, który zastrzegł, że nie zna sprawy.

Marcin Święcicki zapewnił, że Platforma Obywatelska stanie się teraz opozycją konstruktywną i pomału zwiera szeregi przed oficjalnym ogłoszeniem gabinetu cieni pod przywództwem Grzegorza Schetyny.

– Na razie nie dostałem propozycji wstąpienia do gabinetu cieni. Powołanie takiego gabinetu wyspecjalizuje opozycję i konkretne osoby – stwierdził Święcicki.

– Niedługo mamy ogólną konwencję partyjną, poszczególne osoby koordynują odpowiednie odcinki programowe. Jesteśmy opozycją konstruktywną – zapewnił polityk PO.

dam/TVPInfo